Zavrieť

Porady

Nespavosť Nervozita Depresie

Dobrý večer, dúfam, že sa tu nájde nejaká dobrá duša, čo mi pomôže alebo aspon nejak poradí, ako zápasiť s nespavosťou a neurózou spojenou s depresiami.. Verím, že nie som sama kto trpí takýmito stavmi, nikomu to neprajem a mrzí ma že sa o tom málo rozpráva alebo to ludia a dokonca aj lekári berú povrchne a jediné ako vedia poradiť, je predpísať psychofarmaká..čím nás dostanú do bludného kruhu.. Trpím týmito stavmi už 7 rok, neviem ako vznikol, bolo to z ničoho nič, zo dňa na deň, zrazu som prestala spať, celú noc sa triasla, bála sa vyjsť von a pomaly sa to začalo nabalovať.. Skončila som s prvými liekmi na upokojenie už ako 20ročná, a potom s menšími prestávkami som ich brala v podstate doteraz.. trochu mi pomohli ale nikdy som to nebrala ako konečné riešenie, len ako dočasné, aby mi to pomohlo viesť normálny každodenný život. Aj keď mi nezabrali sto percentne trošku mi pomohli..
Najviac čo ma trápi je, že nedokážem zaspať.. Neviem či je tu niekto taký, kto to pochopí. Nehovorím o jednej alebo dvoch bezsenných nociach pred nejakou skúškou alebo nejaké menšie stresové obdobie, ktoré keď skončí, tak viete že zas bude všetko ok.. Ja nedokážem normálne zaspať, pociťujem vždy strašnú nervozitu, obavy, prehadzujem sa v posteli a ako ubúdajú hodiny som čoraz viac nervózna že zas budem nevyspatá.. Začínam mať z toho depresie, nakoľko chodím do práce kde sa musím sústrediť a navyše tam pracuje s ľuďmi, dáva mi to zabrať a v podstate už nevládzem a myslím že už meliem z posledného.. Zasahuje mi to aj do vzťahu, keďže žijem s priateľom, som podráždená, bez energie a len sa hádame, myslím že takto to už ďalej nepôjde. Chcela by som vedieť, či sa tu nájde niekto s podobným osudom, kto chápe čo je to nespať a ako sa taký človek cíti, neprajem to nikomu.. Plánujem vyskúšať spánkové laboratórium, no neviem či mi to pomôže lebo čo čítam, špecializuje sa väčšina len na chrápanie.. Tak ak má niekto s týmto problémom skúsenosť, budem viac než rada, ak sa podelí..
Karla
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

Karla, analyzuj, kedy začali tieto stavy, prečo, zamysli sa nad tým, čo ťa teší, čo ťa trápi, čo sa dá zmeniť., samozrejme, nespavosť môže byť aj fyziologického pôvodu, ale podľa tvojho veku, by si mala spať ako bábätko celú noc., skús samozrejme najskôr - večerné vychádzky, bylinkové čaje, menej TV a PC navečer, od tej 18.00 hod. znížiť aktivitu, ono to nepôjde samo a určite nie rýchlo, pozoruj a počúvaj svoje telo, čo ti na to hovorí , na každú zmenu, ktorú urobíš a najmä, tieži ich nerob veľa naraz, lebo nebudeš vedieť, ktorá ti pomohla., ide jar, najkrajšie obdobie roka, teš sa z nej, vyhľadávaj pekné momenty a mysli na ne večer, ked zaspávaš., tvoj stav trvá veľmi dlho, preto zmena nenastane hned a zaraz, musíš byť trpezlivá, ale určite sa to zmení, každý problém má riešenie.,
1 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

vzhľadom na to, že tvoj stav trvá už príliš dlho tak je tam nejaký vačší problém. Nevieme z čoho to vzniklo. Zmena životného štýlu ti pomôže len troška. Neviem aké máš síce skúsenosti s lekármi, ale mne psycholog veľmi pomohol. Ja som zas nemala tieto stavy až tak dlho. Ináč napríklad čo na spánok fantasticky zaberá je medovka lekárska. Raz som ju omylom pila týždeň a nevedela som pochopiť z čoho som taká oťapená a unavená. Lahla do postele a spala. Az na internete som si našla, že je fantastická na spánok. Pila som ju každý deň 5-6 šálok. V podstate miesto vody))

To len tak na okraj. Pokiaľ nevidíš výsledky z lekárskeho hľadiska odporučila by som zmeniť lekára. Vyskúšať druhého. Totižto takéto stavy z dlhodobého hľadiska ti spôsobia dalsie zdravotné komplikácie v tele. Mne napríklad od nervov pomáha ked raz týždenne ked nemám doma priateľa /je v práci/ jednoducho vypnem. Všade bordel, viem, že musím navariť upratat a podobne, ale neriešim to. Nohy vyložené a všetko na háku. Maximálne sa postavím a v teplákoch nenamalovaná odcupitám do svojej oblubenej kaviarne. Neriešim ako vyzerám, neriešim čo si kto o mne myslí. Nič. A veľmi pomáha osoba ktorej môžeš kedykolvek zavolať ked ti je ťažko. Kamarátka na nezaplatenie Držím palce.

A ešte jedna vec. Nechcela som tomu veriť, ale geopatogénne zóny robia tiež svoje. Ak je to 7 rokov a postel máš na jednom mieste je možné, že je to z toho. Ja som takto nespala 2 roky ked som mala ešte starý byt. Potom niekto mojej mame poradil toto. Tak prišiel prútikár vymeral to, dal tam nejaké kamene /vraj rušičky/. Prespala som 2 celé dni. V zivote som sa tak dobre nevyspala.
1 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

ja by som doplnila kaco11, medovka áno, ak máš v okolí nejaký bio obchod existuje aj napr. medovkový sirup, alebo ľubovníkový sirup, ale ten sa nesmie kombinovať s antidepresívami...mám kamarátku, ktorá tiež dlho nemohla spávať v noci, mala narušený biorytmus, pretože vyše roka robila opatrovateľku jednej babke v Nemecku a tam makala 24 hod. denne aj v noci samozrejme a nemohla ani poriadne vypnúť...veľa samozrejme robí aj stres a psychika a tam bylinky nemusia zabrať, zrejme aj tvoje podvedomie niečo spracováva...tak isto neviem či si fajčiar, pred spaním sa neodporúča fajčiť a o káve ani nehovorím alebo čokoľvek čo obsahuje kofeín...
0 0
Karla26 Karla26

Karla26 je offline (nepripojený) Karla26

Vďaka za rady, analyzujem to už dosť dlho prečo nemôžem spávať, príčiny môžu byť rôzne, stres, hádky, depresie alebo obavy, alebo veď kto v dnešnej dobe žije bez toho.. A aj tak v klude zaspia. Ja som asi od prírody trochu nervný človek, ale vždy sa snažím pozerať na veci z lepšej stránky takže za nejakú veľkú depkárku by som sa nepovažovala.. Chcela by som skúsiť to spánkové laboratórium, len neviem či mi tam pomôžu ked sa tam vačšinou zaoberaju chrápaním.. Geopatogénne zony to nebudú lebo za posledných 7 rokov som spala na fakt rôznych miestach, aj v zahraniči ked som pracovala a stále to je to isté, ja sa tak vyspím viac ako 7 hodín za noc, asi tak 2-3x do týždna, ostatok su prebdene noci alebo max spánok 2-3hodiny ale cet deň som hotová, ledva prežívam je mi zle,, takže nemám to bohužial tak ze aj ked nespim na druhy den som ok.. Bola som aj na psychiatrii, dala mi Ludiomil a Elenium, ale absolutne mi nezabera, no a ked som jej to povedala tak este bola prekvapená.. liekom už neverím ani lekárom. Navyše lekári nechápu ako je to možné v mojom veku, stále hladaju len psychicku priciny, ale kolegyna mi v praci povedala ze to moze byt aj výkyv hormónov, čo by možno aj sedelo lebo v závislosti od môjho cyklu sa mi mení aj nálada aj názory aj celkovo zmýšlanie.. hormonálne tabletky ale brať nechcem, brala som jedny pred 7 rokmi ale tie som potom naraz vysadila a po dvoch mesiacoch mi začali tieto problemy neviem ci by to mohlo mat suvis, ale raz som na nete čítala že hormonálna antikoncepcia dokáže žensky organizmus zblbnut a jedno dievča po vysadeni antikoncepcie takisto dostalo panicke ataky, bala sa ist von, nespavala.. tak isli k homeopatke, ktora jej vraj pomohla.. No nevie, na moj vkus su homeopati dost drahi a to čo som si o homeopatii prečitala ma nejak nazaujalo a neviem ci by som tomu verila.. aký máte na to názor? ďakujem za odpovede
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Sedem rokov je dlhá doba. Nezatracuj lekárov, ale skúsiť môžeš aj niečo iné. Ja som racionálny človek, ale mala som problém, ktorý je z hľadiska lekárov neliečiteľný, dokážu ho udržiavať v stave aký je alebo aby sa príliš rýchlo nezhoršoval. Pomohla mi liečiteľka. Neverila som na liečiteľov. Ani teraz neverím, že je ich veľa. Mala som šťastie. Ten problém nemám.
Dnes, keby mi nepomohli lekári, vyhľadám homeopata. Človek nikdy nevie.
Homeopati sú drahí, ale aj k zubárovi ideš a čo ja viem, tiež nie sú lacní ...
Z celého srdca ti prajem, aby si sa uzdravila.
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

Karla, v tom to je, každý sme iný, na niekoho stresy pôsobia motivujúco, u druhého nie., niečo sa muselo prihodiť pred tými 7 rokmi, vráť sa späť, buď to mohli byť lieky, zmena práce, začiatok alebo ukončenie vzťahu, to, prečo nemôžeš spať, je v tebe, vyvoláva tvoj nekľud, ktorý prichádza najmä v noci, mala by si hľadať príčinu, ako keď hľadáš stratené kľúče, tak rozmýšlaš, kde si ich naposledy videla.,
svoj problém začni riešiť tým, čo sa ti najviac pozdáva, krôčik po krôčiku a musíš byť trpezlivá, zmena k dobrému nepríde naraz., ale ked ju budeš naozaj chcieť a budeš pre ňu robiť maximum, tak príde.,
1 0
Karla26 Karla26

Karla26 je offline (nepripojený) Karla26

Ked si na to spatne pomyslim, ako mi to zacalo, tak som v aprili 2003 prestala brat antikoncepcne tabletky, prestala som ich brat odrazu, nedobrala som balenie, neviem ci to moze byt v tom, ze mi to sposobilo nejaky vykyv hormonov,, viem ze som hned o par dni dostala menzes, a zhorsila sa mi plet, vlasy, to je logicke a asi o mesiac na to, som prvykrat pocitila strasnu paniku, nemohla som ist von, nespala som, triasla som sa a plakala..a tam to zacalo pokial si pamatam.. takze neviem, ci je to hormonmi, ale mrzi ma ze ma vsetci lekari posielaju na psychiatriu, kde mi nepomohli ziadne lieky.. uz ma to unavuje. Chystam sa ist za mojou praktickou lekarkou, nech ma este raz posle k neurologovi, mozno na endokrinologiu kvoli tym hormonom, neviem ci by to mohlo byt z toho.. Kupila som si dnes melatonín, vraj to pomoze na spanok, tak som zvedava.. dakujem za rady, ak este niekto ma s tym skusenost budem rada, tie prebdene noci su hrozne, najma ked musim pracovat, uz nevladzem..
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

Karla26 Pozri príspevok
Ked si na to spatne pomyslim, ako mi to zacalo, tak som v aprili 2003 prestala brat antikoncepcne tabletky, prestala som ich brat odrazu, nedobrala som balenie, neviem ci to moze byt v tom, ze mi to sposobilo nejaky vykyv hormonov,, viem ze som hned o par dni dostala menzes, a zhorsila sa mi plet, vlasy, to je logicke a asi o mesiac na to, som prvykrat pocitila strasnu paniku, nemohla som ist von, nespala som, triasla som sa a plakala..a tam to zacalo pokial si pamatam.. takze neviem, ci je to hormonmi, ale mrzi ma ze ma vsetci lekari posielaju na psychiatriu, kde mi nepomohli ziadne lieky.. uz ma to unavuje. Chystam sa ist za mojou praktickou lekarkou, nech ma este raz posle k neurologovi, mozno na endokrinologiu kvoli tym hormonom, neviem ci by to mohlo byt z toho.. Kupila som si dnes melatonín, vraj to pomoze na spanok, tak som zvedava.. dakujem za rady, ak este niekto ma s tym skusenost budem rada, tie prebdene noci su hrozne, najma ked musim pracovat, uz nevladzem..
Karla, ja som zo všetkého na svete mala najradšej spánok, resp.ani som nevedela, že dobre a sladko spím, pokým som sa tiež nezačala budiť po dvoch hodinách, ako som si ľahla., u mňa nespavosť začala počas tehotenstva, ostala som v byte na noc sama, na čo som nebola vôbec zvyknutá, celý život bol niekto pri mne, resp. v byte, myslím, že to bol strach, ktorý u mňa spustil tú nespavosť, taký maličký červíček a hlodal a hlodá., som zvyknutá na to, že okrem mňa, je ešte niekto v byte, ked spím., píšem o tom, preto, že možno to môže byť u teba aj to vysadenie antikoncepcie, určite svoje urobili hormóny., mne sa vždy dobre spí, ked sa cez deň aj poriadne unavím - fyzicky, z práce som aj ja chodila unavená, ale to bola únava duševná, v noci som sa budila na to, čo som zabudla urobiť, to už bol stres., Karla, mala by si úplne "prekopať" svoj deň - práca, ukončiť prácu a skúsiť poriadnu fyzickú únavu, aspoň na dve hoďky a potom ísť do útlmu, kniha, relax muzik, niečo, čo máš rada, trebárs sviečky, kúpeľ a akonáhle sa ti začnú zatvárať očká, nepremáhať sa ísť spať., a potom, tešiť sa najmä z toho, koľko si v kuse spala., ono sa to bude postupne predlžovať., a trpezlivosť, uvidíš, že príde noc, na ktorú čakáš.
1 0
martinadib martinadib

martinadib je offline (nepripojený) martinadib

Aj ja si myslím, že kto už trvá príliš dlho...na nejaké konkrétne ochorenie. Podľa mňa, aj kedˇ už neveríš lekárom, mohla by si vyhľadať dobrého psychologa, ale fakt vybrať, nie hocijakého...skôr na základe odporúčaní. Tvoja príčina nemusí byť ani spred sedmich rokov ako si písala, môže byť kľudne zakorenená niekde v detstve...a na to myslím ťažko prídeš sama...Ako si písala, je to bludný kruh...ale ja verím, že cestička z neho sa určite nájde, aj kedˇ bude trošku dlhšia a kľukatá...Ja pijem na spánok horúce mlieko s medom... môžeš tiež vyskúšať:-)
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

a čo tak riadne si zasexovať?...to vraj pomáha na také niečo
0 0
martinadib martinadib

martinadib je offline (nepripojený) martinadib

bobino38 Pozri príspevok
a čo tak riadne si zasexovať?...to vraj pomáha na také niečo
to pomáha len pri bolestiach hlavy-))
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...no a depka nežere hlavu???
0 0
martinadib martinadib

martinadib je offline (nepripojený) martinadib

tá žerie celé telo, takže aspoň 3krát dennne...
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...tak to je ozaj základ, 3x denne:-)
0 0
Karla26 Karla26

Karla26 je offline (nepripojený) Karla26

no, vdaka za radu, ja vsak nema noc cas na seba, kedze pracujem v inom meste a som prakticky takmer kazdy den prec 12 hodin, takze na seba, na cvicenie, na relax mi moc casu neostava, takze verim ze aj to je pricinou. Ale co, v dnesnej dobe bez prace clovek neprezije. Skusim si dat vysetrit tie hormony a objednala som sa do spankoveho laboratoria, dufam ze aj tam nieco zistia..
0 0
Karla26 Karla26

Karla26 je offline (nepripojený) Karla26

sex som skusala, az tak to zas nepomaha, i ked prospeje.. ale aj tak vdaka za radu..
0 0
Karla26 Karla26

Karla26 je offline (nepripojený) Karla26

Vyskusala som melatonin, mozem povedat ze mi celkom pomohol, mam sice pred spanim tlaky na hrudi a nerovzitu ba niekedy az paniku, ale vzdy zatilal sa mi podarilo zaspat. Ale objednala som sa o par dni do spankoveho laboratoria, tak som zvedava.. pozdravujem vsetkych a zelam pekne sviatky
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Karla26 Pozri príspevok
Ked si na to spatne pomyslim, ako mi to zacalo, tak som v aprili 2003 prestala brat antikoncepcne tabletky, prestala som ich brat odrazu, nedobrala som balenie, neviem ci to moze byt v tom, ze mi to sposobilo nejaky vykyv hormonov,, viem ze som hned o par dni dostala menzes, a zhorsila sa mi plet, vlasy, to je logicke a asi o mesiac na to, som prvykrat pocitila strasnu paniku, nemohla som ist von, nespala som, triasla som sa a plakala..a tam to zacalo pokial si pamatam.. takze neviem, ci je to hormonmi, ale mrzi ma ze ma vsetci lekari posielaju na psychiatriu, kde mi nepomohli ziadne lieky.. uz ma to unavuje. Chystam sa ist za mojou praktickou lekarkou, nech ma este raz posle k neurologovi, mozno na endokrinologiu kvoli tym hormonom, neviem ci by to mohlo byt z toho.. Kupila som si dnes melatonín, vraj to pomoze na spanok, tak som zvedava.. dakujem za rady, ak este niekto ma s tym skusenost budem rada, tie prebdene noci su hrozne, najma ked musim pracovat, uz nevladzem..
nemôcť zaspat, je velmi nepríjemné a to čo opisuješ duplom. viem čo je nespat! ale ja to mám trochu inak chvála bohu nie každú noc. ja zase z večera zaspím potom sa v noci zobudím, to je jedno z akej príčiny či wc, smäd a pod. a potom sa mi nie vždy podarí zaspat. je hrozné, že vela krát už podvedome sa bojím či opäť zaspím najhoršie je ak mi príde "na rozum" dáky problém myšlienka a už to riešim až do rána ale teraz je to celkom v "pohode " pred pár rokmi som vymenila prácu bola to živá "psychiatria" - stres,pri nej som si privodila vysoký tlak mala som 35h som na liekoch na tlak, vtedy tá nespavosť bola hrozná.
ak máš pocit, že zmena nastala po vysadení antikoncepcie skús sa zamerat týmto smerom, konzultácia s praktickým lekárom alebo gyndášom. vela štastia
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať