silviad
22.10.10,08:18
Dobrý deň, mám otázku: učiteľka má pracovnú zmluvu od 9/10 na dobu neurčitú s podmienkou, že si musí doplniť pedagogocké vzdelanie. Riaditeľ však zistili, že má vážne nedostatky, ktoré sa až teraz prejavili ( už učila minulý šk. rok PZ na dobu určitú od 9/09 do 6/10). Môže s ňou ukončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe a hneď uzatvoriť novú PZ na dobu určitú ( už jednu PZ mala ). Zdá sa mi to dosť špekulatívne.
Ďakujem za odpoveď!
blazonko
22.10.10,06:25
Je to špekulatívne. Ak má naozaj nedostatky, na čo jej chce dávať ďalšiu PZ? Navyše nie som si istá, či tá skúšobná doba je celkom v poriadku. Veď ak predtým už pracovala, tak na čo skúšobná doba? Veď si ju už vyskúšal. To za celý školský rok neprišiel na to, že má nedostatky???
silviad
22.10.10,06:46
Áno špekuluje! Preto ďaľšia PZ lebo náhradu za ňu samozrejme nemá, a učiť sa musí. Tie nedostatky sa veľmi prejavili aj vďaka tomu, že učiteľka cíti istotu vďaka PZ na dlhší čas a berie to dosť na ľahkú váhu. Predošlá PZ bola len na dobu od 9/09-6/10 potom 2 mesiace nič a teraz je nová PZ a so skúšobnou dobou.
Sabadka
22.10.10,08:27
Áno špekuluje! Preto ďaľšia PZ lebo náhradu za ňu samozrejme nemá, a učiť sa musí. Tie nedostatky sa veľmi prejavili aj vďaka tomu, že učiteľka cíti istotu vďaka PZ na dlhší čas a berie to dosť na ľahkú váhu. Predošlá PZ bola len na dobu od 9/09-6/10 potom 2 mesiace nič a teraz je nová PZ a so skúšobnou dobou.


Ostáva už len pohovor s danou pani učiteľkou, prípadne kárne za neplnenie si pracovných povinností atď... Nakoľko dostala podmienku na doplnenie si pedagogickej spôsobilosti, teda v zmysle § 60 ods. 2 zákona 317/2009 je povinná začať vzdelávanie na získanie pedagogickej spôsobilosti najneskôr do dvoch rokov od vzniku prvého pracovného pomeru zamestnanca v príslušnom druhu a type školy a najneskôr do 4 rokov ukončiť. Takže je prvý nástup do zamestnania bol 09/2009 takže ak najneskôr do 09/2011 nezačne vzdelávanie považuje sa to za nezískanie kvalifikačného predpokladu na výkon pedagogickej činnosti §60 ods. 6 zákona 317/2009 tým pádom sa s ňou rozväzuje pracovný pomer a nemá nárok ani na odstupné.