Zavrieť

Porady

Pracovná zmluva

Dobrý deň, mám otázku: učiteľka má pracovnú zmluvu od 9/10 na dobu neurčitú s podmienkou, že si musí doplniť pedagogocké vzdelanie. Riaditeľ však zistili, že má vážne nedostatky, ktoré sa až teraz prejavili ( už učila minulý šk. rok PZ na dobu určitú od 9/09 do 6/10). Môže s ňou ukončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe a hneď uzatvoriť novú PZ na dobu určitú ( už jednu PZ mala ). Zdá sa mi to dosť špekulatívne.
Ďakujem za odpoveď!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Je to špekulatívne. Ak má naozaj nedostatky, na čo jej chce dávať ďalšiu PZ? Navyše nie som si istá, či tá skúšobná doba je celkom v poriadku. Veď ak predtým už pracovala, tak na čo skúšobná doba? Veď si ju už vyskúšal. To za celý školský rok neprišiel na to, že má nedostatky???

    silviad je offline (nepripojený) silviad

    silviad
    Áno špekuluje! Preto ďaľšia PZ lebo náhradu za ňu samozrejme nemá, a učiť sa musí. Tie nedostatky sa veľmi prejavili aj vďaka tomu, že učiteľka cíti istotu vďaka PZ na dlhší čas a berie to dosť na ľahkú váhu. Predošlá PZ bola len na dobu od 9/09-6/10 potom 2 mesiace nič a teraz je nová PZ a so skúšobnou dobou.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    silviad Pozri príspevok
    Áno špekuluje! Preto ďaľšia PZ lebo náhradu za ňu samozrejme nemá, a učiť sa musí. Tie nedostatky sa veľmi prejavili aj vďaka tomu, že učiteľka cíti istotu vďaka PZ na dlhší čas a berie to dosť na ľahkú váhu. Predošlá PZ bola len na dobu od 9/09-6/10 potom 2 mesiace nič a teraz je nová PZ a so skúšobnou dobou.

    Ostáva už len pohovor s danou pani učiteľkou, prípadne kárne za neplnenie si pracovných povinností atď... Nakoľko dostala podmienku na doplnenie si pedagogickej spôsobilosti, teda v zmysle § 60 ods. 2 zákona 317/2009 je povinná začať vzdelávanie na získanie pedagogickej spôsobilosti najneskôr do dvoch rokov od vzniku prvého pracovného pomeru zamestnanca v príslušnom druhu a type školy a najneskôr do 4 rokov ukončiť. Takže je prvý nástup do zamestnania bol 09/2009 takže ak najneskôr do 09/2011 nezačne vzdelávanie považuje sa to za nezískanie kvalifikačného predpokladu na výkon pedagogickej činnosti §60 ods. 6 zákona 317/2009 tým pádom sa s ňou rozväzuje pracovný pomer a nemá nárok ani na odstupné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.