Manual
22.11.05,19:50
Mám staršiu audiokazetu s vianočnými koledami-orchestrálky a potreboval by som túto kazetu napáliť na CD. Kto by to vedel napáliť ? Alebo vie niekto o niekom kto to vie ? Ďakujem.
Pekný večer želám
lenkak
22.11.05,18:59
Audio kazetu viem nahrať do PC, a odtadiaľ na CD.
Daska
22.11.05,19:12
Aj mne by sa volaco take zislo, ale mam aj LP platne, ktore by som chcela dostat do pc...
Manual
22.11.05,19:12
Tak to som rád. A kedy to zrealizujeme ? Už "včera" Ďakujem....
lenkak
22.11.05,19:20
S LP sme mali problém,
Janko nejako sa už dohodneme.
Chobot
23.11.05,00:04
Lenka, aký soft pozívas na to nahrávanie v PC?
Hlinkovx
23.11.05,05:51
Ja som sa tiež pokúšala platne nahrať...išlo to....ale nebolo to práve čisté.../ na pozadí bolo počuť ten typický zvuk platní , takže som to nakoniec vzdala/
Jozef I
23.11.05,05:55
Ja by som chcel nejako dostať na CD nahrávky, ktoré sú ešte na kotúčových MG páskach. Myslíte, že by sa to dalo?
Hlinkovx
23.11.05,06:41
no..raz som čítala niekde článok - podľa toho som to aj robila...
vlastne som prepojila PC a magnetofón / a tak isto aj prehrávač na platne/ ......a ako keby repráky z magnetofónu som napojila do zvukovej karty do výstupu na mikrofón - a spustila program, ktorý dovoľuje nahrávať mikrofón resp. iné vstupy ..a bolo....nič zložité to nebolo...len som si musela predtým kábel prepojovací urobiť....
Chobot
23.11.05,07:28
Ja by som chcel nejako dostať na CD nahrávky, ktoré sú ešte na kotúčových MG páskach. Myslíte, že by sa to dalo?

Vsetko sa dá, len treba chciet. Ak más kotúcák, ktorý má konektor OUT, pravdepodobne bude taký troj- alebo pätkolík usporiadaný vejárovito, tak stací vyrobit kábel s týmto pätkolíkom na jednej strane a 3,5 mm jack kolíkom na druhej. S týmto káblom potom prepojís kotúcák a PC cez konektor AUDIO IN. Doporucujem to viac, nez ako spomínala Hlinkovx - spojit repro výstupy s mikrofónnym vstupom, nakolko tam môzu byt rôzne napätia a môzes si poskodit zvukovú kartu (výstu na repro je trochu iné, nez AUDIO OUT). Myslím, ze aj cistota nahrávky bude lepsia, hoci vsetky sumy odstránit je poriadna fuska a treba na to dobrý soft na spracovanie zvuku.
Jozef I
23.11.05,07:35
Ďakujem za radu. Kotučak práveže nemám, ostali len pásky. Ale už viem, čo mám zháňať. Teraz už len niekoho zohnať, kto má funkčný kotúčový magnetofón:D :D :confused:
Hlinkovx
23.11.05,07:44
TO CHobot:
v tom príspevku, ktorý bohužiaľ neviem nájsť, bol presný postup, ako to zmerať a ako postupovať.....
jasné..že to nie je len tak....;)
Chobot
23.11.05,07:45
Mozno by som Ti aj v tom vedel pomôct. Mám doma dva - jeden starý Tesla a jeden este starsí. Musím preverit ich funkcnost, potom sa môzme dohodnút. Dám Ti vediet najneskôr do pondelka, neviem ako budem stíhat cez týzden (polovicka ma tiez úkoluje :D ).
Jozef I
23.11.05,07:47
Chobot - srdečná vďaka.
lenkak
27.11.05,17:09
Lenka, aký soft pozívas na to nahrávanie v PC?
Creative Wave Studio
Chobot
29.11.05,11:25
Lenkak, díky. Skúsim sito nájst na webe, ale ak by si vedela aj domovskú stránku, kde sa to dá stiahnut (aspon demo verzia), tak by som bol povdacný.

Jozef I - sorry ze sa ozývam az dnes, nestíhal som. Skúsil som funkcnost toho magnetofónu - v podstate ide, trochu tahá, ale je to pojazdné. Z kvality pások som trochu sklamaný, bud casom záznam stratil na kvalite, alebo fakt je to v porovnaní s dneskom taký velký rozdiel. Z kotúcaku asi hudbu do PC stahovat nebudem, je tam asi 30% rusivých momentov (sum, praskanie).

Ale aj tak to vyskúsam, dnes alebo zajtra spravím ten kábel (materiál uz mám) a skúsim nieco nahrat. Mám vsak kopec kaziet a tie asi zdigitalizujem, aby sa mi tie nahrávky tiez nestratili ako na MG páskach.
lenkak
29.11.05,17:22
Program bol priložený ku zvukovej karte.
www.creative.com
AntekaK
06.10.07,08:16
Ahojte, prosím Vás pekne, poradíte mi, ako napáliť DVD s operačným systémom LINUX? V PC mám napaľovací program NERO, ale nedá sa to napaľovať ako obyčajné dátové DVD, treba to akosi inak, neviem ani ktorú časť Nera na to využiť. Ďakujem.