Zavrieť

Porady

Napálenie CD

Mám staršiu audiokazetu s vianočnými koledami-orchestrálky a potreboval by som túto kazetu napáliť na CD. Kto by to vedel napáliť ? Alebo vie niekto o niekom kto to vie ? Ďakujem.
Pekný večer želám
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Aj mne by sa volaco take zislo, ale mam aj LP platne, ktore by som chcela dostat do pc...

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    Ja som sa tiež pokúšala platne nahrať...išlo to....ale nebolo to práve čisté.../ na pozadí bolo počuť ten typický zvuk platní , takže som to nakoniec vzdala/

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Ja by som chcel nejako dostať na CD nahrávky, ktoré sú ešte na kotúčových MG páskach. Myslíte, že by sa to dalo?

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    no..raz som čítala niekde článok - podľa toho som to aj robila...
    vlastne som prepojila PC a magnetofón / a tak isto aj prehrávač na platne/ ......a ako keby repráky z magnetofónu som napojila do zvukovej karty do výstupu na mikrofón - a spustila program, ktorý dovoľuje nahrávať mikrofón resp. iné vstupy ..a bolo....nič zložité to nebolo...len som si musela predtým kábel prepojovací urobiť....

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Jozef I
    Ja by som chcel nejako dostať na CD nahrávky, ktoré sú ešte na kotúčových MG páskach. Myslíte, že by sa to dalo?
    Vsetko sa dá, len treba chciet. Ak más kotúcák, ktorý má konektor OUT, pravdepodobne bude taký troj- alebo pätkolík usporiadaný vejárovito, tak stací vyrobit kábel s týmto pätkolíkom na jednej strane a 3,5 mm jack kolíkom na druhej. S týmto káblom potom prepojís kotúcák a PC cez konektor AUDIO IN. Doporucujem to viac, nez ako spomínala Hlinkovx - spojit repro výstupy s mikrofónnym vstupom, nakolko tam môzu byt rôzne napätia a môzes si poskodit zvukovú kartu (výstu na repro je trochu iné, nez AUDIO OUT). Myslím, ze aj cistota nahrávky bude lepsia, hoci vsetky sumy odstránit je poriadna fuska a treba na to dobrý soft na spracovanie zvuku.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Ďakujem za radu. Kotučak práveže nemám, ostali len pásky. Ale už viem, čo mám zháňať. Teraz už len niekoho zohnať, kto má funkčný kotúčový magnetofón

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    TO CHobot:
    v tom príspevku, ktorý bohužiaľ neviem nájsť, bol presný postup, ako to zmerať a ako postupovať.....
    jasné..že to nie je len tak....

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Mozno by som Ti aj v tom vedel pomôct. Mám doma dva - jeden starý Tesla a jeden este starsí. Musím preverit ich funkcnost, potom sa môzme dohodnút. Dám Ti vediet najneskôr do pondelka, neviem ako budem stíhat cez týzden (polovicka ma tiez úkoluje ).

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Chobot
    Lenka, aký soft pozívas na to nahrávanie v PC?
    Creative Wave Studio

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Lenkak, díky. Skúsim sito nájst na webe, ale ak by si vedela aj domovskú stránku, kde sa to dá stiahnut (aspon demo verzia), tak by som bol povdacný.

    Jozef I - sorry ze sa ozývam az dnes, nestíhal som. Skúsil som funkcnost toho magnetofónu - v podstate ide, trochu tahá, ale je to pojazdné. Z kvality pások som trochu sklamaný, bud casom záznam stratil na kvalite, alebo fakt je to v porovnaní s dneskom taký velký rozdiel. Z kotúcaku asi hudbu do PC stahovat nebudem, je tam asi 30% rusivých momentov (sum, praskanie).

    Ale aj tak to vyskúsam, dnes alebo zajtra spravím ten kábel (materiál uz mám) a skúsim nieco nahrat. Mám vsak kopec kaziet a tie asi zdigitalizujem, aby sa mi tie nahrávky tiez nestratili ako na MG páskach.

    AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

    AntekaK
    Ahojte, prosím Vás pekne, poradíte mi, ako napáliť DVD s operačným systémom LINUX? V PC mám napaľovací program NERO, ale nedá sa to napaľovať ako obyčajné dátové DVD, treba to akosi inak, neviem ani ktorú časť Nera na to využiť. Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.