mysimis
07.11.10,18:30
Možno si mnohí pomyslíte, že som zle zaradila uvedenú tému, ale nie je to tak, ak si prečítate môj príspevok do konca, tak to pochopíte. Šťastie je už to, že sme na tomto svete, šťastných chvíľ prežívame niekto viac, niekto menej. "Šťastné dni" sú pre každého v inom ponímaní, niekto hodnotí šťastie materiálnymi vecami, t.j. vlastniť dom, luxusné auto, mať dostatok peňazí, užívať si dovolenky a pod. V mojom ponímaní šťastie je niečo úplne iné. Medzi moje šťastné dni patril deň keď som sa vydala, porodila som syna, po šiestich rokoch dcéru, následne som sa šťastne rozviedla a šťastným bol aj deň keď som stretla môjho priateľa. Ale stále to nie je také šťastie ako ma postretlo tento týždeň. Stalo sa niečo čo určite nie je bežné a nie je to ani bežné. Mnohí tu na porade viete, že som "chorá" /ja sa za chorú stále nepovažujem/, zlyhali mi obličky a som odkázaná na dialýzu. Tento týždeň sa môj priateľ - môj muž objednal na transplantačnej nefrológii na vyšetrenie, lebo mi ponúkol svoju obličku ako živý darca. Napriek tomu, že nevieme, či mi bude jeho oblička dobrá, považujem to za čosi čo sa nedá nazvať inak ako šťastím. Neskutočne si ho vážim za tento humánny čin a považujem to za najväčšie šťastie aké ma mohlo v živote postretnúť......:)
buchač
07.11.10,17:39
Možno si mnohí pomyslíte, že som zle zaradila uvedenú tému, ale nie je to tak, ak si prečítate môj príspevok do konca, tak to pochopíte. Šťastie je už to, že sme na tomto svete, šťastných chvíľ prežívame niekto viac, niekto menej. "Šťastné dni" sú pre každého v inom ponímaní, niekto hodnotí šťastie materiálnymi vecami, t.j. vlastniť dom, luxusné auto, mať dostatok peňazí, užívať si dovolenky a pod. V mojom ponímaní šťastie je niečo úplne iné. Medzi moje šťastné dni patril deň keď som sa vydala, porodila som syna, po šiestich rokoch dcéru, následne som sa šťastne rozviedla a šťastným bol aj deň keď som stretla môjho priateľa. Ale stále to nie je také šťastie ako ma postretlo tento týždeň. Stalo sa niečo čo určite nie je bežné a nie je to ani bežné. Mnohí tu na porade viete, že som "chorá" /ja sa za chorú stále nepovažujem/, zlyhali mi obličky a som odkázaná na dialýzu. Tento týždeň sa môj priateľ - môj muž objednal na transplantačnej nefrológii na vyšetrenie, lebo mi ponúkol svoju obličku ako živý darca. Napriek tomu, že nevieme, či mi bude jeho oblička dobrá, považujem to za čosi čo sa nedá nazvať inak ako šťastím. Neskutočne si ho vážim za tento humánny čin a považujem to za najväčšie šťastie aké ma mohlo v živote postretnúť......:)

Hm , staré ...a dosť ...klasika , ale dobrá ...vtipnou formou , ale pravda to je veliká ...:rolleyes::):)

http://www.youtube.com/watch?v=Ks4upkjvzM0&feature=related
ondrejvla
07.11.10,17:40
S dojatím som si prečítala tento príspevok, môj záver je konštatovanie - Ty máš svoje šťastie pri sebe. Napriek svojim veľkým problémom si šťastná, lebo si si dokázala láskou vybudovať krásne šťastie, ktoré treba vari naklonovať, aby sa vo svete nestratilo. Želám Ti, aby sa transplantácia podarila a Ty si odchádzala z nemocnice domov ku svojmu šťastiu.
Pre niekoho je šťastím bohatstvo, ale bohaté šťastie je oveľa dôležitejšie a potrebnejšie pre existenciu lásky, rodiny, nádeje a šťastím je byť zdravý.
terezamaria
07.11.10,17:40
No Miška poviem Ti, je to niečo, čo sa nedá ničím vyvážiť. Jednoducho krásny čin, plný lásky a láskavosti.
Zo srdiečka Ti želám, aby Vám to vyšlo, aby Tvoj muž mohol byť darca a Ty príjemca :):):)
Láskavosť je viditeľný strom, ktorého neviditeľným koreňom je láska.
buchač
07.11.10,17:43
Možno si mnohí pomyslíte, že som zle zaradila uvedenú tému, ale nie je to tak, ak si prečítate môj príspevok do konca, tak to pochopíte. Šťastie je už to, že sme na tomto svete, šťastných chvíľ prežívame niekto viac, niekto menej. "Šťastné dni" sú pre každého v inom ponímaní, niekto hodnotí šťastie materiálnymi vecami, t.j. vlastniť dom, luxusné auto, mať dostatok peňazí, užívať si dovolenky a pod. V mojom ponímaní šťastie je niečo úplne iné. Medzi moje šťastné dni patril deň keď som sa vydala, porodila som syna, po šiestich rokoch dcéru, následne som sa šťastne rozviedla a šťastným bol aj deň keď som stretla môjho priateľa. Ale stále to nie je také šťastie ako ma postretlo tento týždeň. Stalo sa niečo čo určite nie je bežné a nie je to ani bežné. Mnohí tu na porade viete, že som "chorá" /ja sa za chorú stále nepovažujem/, zlyhali mi obličky a som odkázaná na dialýzu. Tento týždeň sa môj priateľ - môj muž objednal na transplantačnej nefrológii na vyšetrenie, lebo mi ponúkol svoju obličku ako živý darca. Napriek tomu, že nevieme, či mi bude jeho oblička dobrá, považujem to za čosi čo sa nedá nazvať inak ako šťastím. Neskutočne si ho vážim za tento humánny čin a považujem to za najväčšie šťastie aké ma mohlo v živote postretnúť......:)
...ale dá mojko ...dá ...
Všetko , čo si spomenula beriem tak , ako to podané je , ale ten zvyšok by som už inak ...

...ja by som aj do kategórie zázrakov v dnešnej dobe zaradil ...:):):)
mysimis
07.11.10,17:44
...ale dá mojko ...dá ...
Všetko , čo si spomenula beriem tak , ako to podané je , ale ten zvyšok by som už inak ...

...ja by som aj do kategórie zázrakov v dnešnej dobe zaradil ...:):):)

Vidíš Juraj, Ty si vystihol to čo si ja myslím.....:):):)
buchač
07.11.10,17:47
Vidíš Juraj, Ty si vystihol to čo si ja myslím.....:):):)
Hm , hádam aj preto to bude , že viem niečo o tých šťastných zázrakoch ...;)
betka631
07.11.10,17:50
Miška, so slzami v očiach som prečítala tvoj príspevok. Mať vedľa seba takého človeka, je šťastie, ale ako napísal Juraj...je to i zázrak.
Prajem Ti z celého srdca, aby sa to podarilo a budem veľmi držať palčeky.
mysimis
07.11.10,18:21
Musím priznať, že mám aj kamarátku, ktorá mi ponúkla tiež svoju obličku, ale žial ona má inú krvnú skupinu ako ja......takže mám zázrak alebo šťastie aj 2x.....
betka631
07.11.10,20:12
Nedávno som prečítala knihu od Waris Dirieovej Púštný kvet. Veľmi ma zaujali slová Waris a uvedomila som si, že tu do tejto témy sa veľmi hodia.

"Dodnes si cením hodnotu jednoduchých vecí. Každý deň sa stretávam s ľuďmi, ktorí vlastnia krásne domy, niekedy niekoľko domov, áut, lodí, šperkov, ale myslia len na to, ako získať viac, ako keby im tá ďaľšia vec, ktorú si kúpia, konečne priniesla šťastie a pokoj. Ľudia vravia, och, tebe sa to teraz ľahko povie, keď si môžeš dovoliť kúpiť, čo len chceš! Ale ja nechcem nič. To najcennejšie v živote je zdravie. Ľudia si ničia zdravie tým, že si robia starosti pre všetky možné zbytočnosti." (Waris Dirieová)
ivantt
07.11.10,21:16
Ja by som to este tak povedal, že nie ta oblička je to šťastie. On ti s obličkou daruje aj polovicu svojho života, je ochotny zriecť sa niečoho vzácneho aby si bola zdrava a šťastná. A s tým ti dava aj lasku a tá je pre život veľmi potrebaná. Váž si toho daru a ja Vám obom držám palce a želam krásny a šťastný život plný lásky. A tvoj partneer je dôkaz, že laska nevymrela, laska žije stále...
jozka56
07.11.10,21:21
mysimis máš vzácneho, krásneho, milého priateľa, ktorý pre Teba a Tvoje zdravie spraví čokoľvek. To sa len tak nestáva...nemám slov...veľmi Ti fandím, aby transplantácia bola možná. Dnes som nemala veľmi dobrý deň, ale táto správa ma postavila na nohy:) wau:))))))
Zita5
08.11.10,05:57
Po prečítaní tejto témy, myslím že to nepotrebuje ani komentár, lebo v prvom momente od dojatia ani neviem čo by som napísala ......"jedine krásny čin". Pre priateľa si tým najkrajším slniečkom na svete.

Miška želám Vám zo srdca , aby to všetko vyšlo .
pepsikova
08.11.10,06:31
..teda..ja keď som si prečítala názov témy, skoro som zalomila rukami,božemôj,kto to vie?...
...pri čítaní ma obišli zimomriavky...
..mišík,posielam ti všetkých mojich dobrých anjelov, aby pri tebe stáli,aby sa ti oblička prijala..ver mi,pomáhajú aj mne, už dlho a isto pomôžu aj tebe a budeš zase zdravá,posielam ti silné objatie a držím palčoky...prosím ťa, napíš, kedy sa tá veľká vec bude realizovať,všetci budeme na teba , na vás dvoch, myslieť,aby sa tá transplantácia podarila...a pred tvojím priateľom snímam pomyselný klobúk a ďakujem mu za teba kolenačky...
taiko
08.11.10,06:42
mysimis, tak to je teda super bomba spica a z celeho srdca Ti (vam) prajem, aby to vyslo. Keby to ale nahodou aj nevyslo, opat nevadi, lebo vsetko co sa Ti v danej chvili stane, je pre Teba to najlepsie. Ale myslim si, ze to uz davno vies.
Co so tyka toho stastia, ja si myslim, ze si sa o to pricinila najviac Ty svojou dobrotou a srdecnostou, ze si nasla takeho vzacneho cloveka. Ste proste "perfect match". A nie je to podla mna ani nahoda ani stastie. Prajem Vam obom 100x vsetkeho, co si sami prajete.
ludmilla
08.11.10,06:54
Miška ... rozkotúľali sa mi slzy po lícach....... Si šťastná žena aj cez všetky prekážky, ktoré ti život nadelil ... musíš mať veľmi dobré a láskavé srdiečko.
Či to už výjde alebo nie jedno je isté .... máš vedľa seba muža, ktorý ti najprv daroval srdce a teraz ti chce darovať nový život. Musí to byť silný muž, ktorý dokáže potlačiť slzy, vyčariť úsmev, potlačiť vlastný strach a starosti, aby ťa mohol urobiť šťastnou... je to krásna definícia šťastia ..... Miška z celého srdca Vám obom to ŠŤASTIE prajem a posielam silné objatie.
katarina.j
08.11.10,07:03
Miška, myslím si, že všetko zlé je na niečo dobré, ale v tvojom prípade si myslím, že všetko zlé čo ťa postretlo sa už vyminulo a čakajú ťa len a len lepšie časy. Stretnúť človeka v dnešnej uponáhľanej dobe, ktorý ti len a len z lásky daruje kúsok seba, tak to je obdivuhodné....Pevne verím, že transplantácia sa podarí, obličku tvoje telo príjme a začne ti nová etapa života bez dialýzy a so šťastným pokračovaním....veľmi, veľmi vám to prajem....katka
Kvaka
08.11.10,07:37
Mysimis, všetko tu už bolo povedané, ťažko hľadám iné slová. Nechcela som skôr reagovať, ja také veci musím najprv rozdýchať, dojímajú ma k neuvereniu. Pripájam sa aj ja ku všetkým vyjadrením veľkej radosti nad tým, že ti svitla nádej, že budeš mať opäť šancu na kvalitný život. Samozrejme sa skláňam pred rozhodnutím tvojho muža, je to ten najkrajší dôkaz lásky, aký ti dal.
Ale to tvoje šťastie je to naozajstné šťastie a čím sa dá merať jeho hodnota? No, asi sa nedá merať, dá sa vyjadriť, cítiť, prežiť. Všetci vieme, že šťastie a láska tvoria pevné puto. Obidvom vám zo srdca želám, aby rovnako ako tvoja duša prijalo aj tvoje telo ponúknutú obličku s láskou.
saskia26
08.11.10,12:44
Mama dá kúsok seba pre svoje dieťa a keď to urobí priateľ, je to úplne úžasné! Prajem Vám, nech všetko dobre dopadne a nech si tu prečítam, aká ste šťastná spolu s vašim priateľom a deťmi. Držím palce!
Ajuška
08.11.10,13:29
...mi ponúkol svoju obličku ako živý darca. Napriek tomu, že nevieme, či mi bude jeho oblička dobrá, považujem to za čosi čo sa nedá nazvať inak ako šťastím. Neskutočne si ho vážim za tento humánny čin a považujem to za najväčšie šťastie aké ma mohlo v živote postretnúť......:)
...Nikdy nejsme vystaveni situacím, které bychom nezvládli. Pokud musíme čelit náročným zkouškám, vesmír nám vždy posílá někoho na pomoc....
...som si požičala z http://www.silna-zena.cz/clanky/osobni-rozvoj--duchovni-rust/pribeh-o-znovuzrozeni.html ...vychutnajte si obaja svoju "veľkosť"...
...P.S...dooosť dôverne tieto kroky poznám... otec mojich detí sa pred rokmi obdobne zachoval... úspešne daroval obličku svojmu bratovi v hodine 12-tej...ani dnes neviem slovami opísať... čo to obnáša..........
mysimis
08.11.10,16:15
Ďakujem Vám všetkým za podporu a tie krásne slová ktorými ste vyjadrili čin môjho priateľa. Pýtate sa na termíny, takže 25. novembra ideme na základné vyšetrenia a približne do 6-tich týždňov by mali byť výsledky. Medzi tým mňa čaká v januári jedna náročná operácia a následne mi p. primár prisľúbil, že po všetkých prípravách a ak bude všetko ok, tak by ma v lete odtransplantoval......samozrejme, za predpokladu, že mi priateľova oblička bude dobrá....
alabut
08.11.10,16:16
Polozim trosku netypicku otazku. Preco ti zlyhali oblicky?
mysimis
08.11.10,16:22
Polozim trosku netypicku otazku. Preco ti zlyhali oblicky?

Diagnóza: Nešpecifikované zlyhanie obličiek.....a teraz pravda: pred 4 rokmi som chodila s obličkovým záchvatom 3 týždne na urológiu s riaditeľom nemocnice.....nezistili nič a keď mi vybavili nemocnicu v B.Bystrici, už bolo neskoro....jedna oblička zlyhala úplne - mala som v nej zaseknutý kameň, k tomu som dostala ťažkú otravu krvi. Z tohto ťažkého stavu som sa dostala, ale nikto mi nepovedal, že mi zlyhala oblička úplne a že by som mala dodržiavať nízkobielkovinovú diétu a chodiť k nefrológovi. Keď som sa k nemu dostala už bolo neskoro.....:mee:
Ajuška
08.11.10,16:22
alabut...páči sa mi Tvoja otázka... len škoda, že lekári nemajú čas sa tým zaoberať... a zachraňujú len "dôsledky"......:cool:...
alabut
08.11.10,16:37
mysimis
08.11.10,17:00
Ja sa to snazim riesit podla tohto: :-)

http://gnm.webnode.sk/news/bilogicky-program-zbernych-kanalikov-obliciek-a-tzv-syndrom-zbernych-kanalikov-obliciek/


Preštudovala som a ak mi oblička sadne, určite si ju budem chrániť ako oko v hlave:)
pepsikova
08.11.10,17:17
Preštudovala som a ak mi oblička sadne, určite si ju budem chrániť ako oko v hlave:)..

..mojuš, budeme na teba myslieť a aspoň takto ťa podporovať v dobrej viere, že oblička bude pasovať a všetko dobre dopadne...a keby si potrebovala krv, daj vedieť...mám darcov...
mysimis
08.11.10,17:31
..

..mojuš, budeme na teba myslieť a aspoň takto ťa podporovať v dobrej viere, že oblička bude pasovať a všetko dobre dopadne...a keby si potrebovala krv, daj vedieť...mám darcov...

Veronička moja, veľmi pekne Ti ďakujem a sľubujem, že Vás budem pravidelne informovať, že čo sa okolo mňa deje.....:)
osky
08.11.10,17:35
Nedávno som prečítala knihu od Waris Dirieovej Púštný kvet. Veľmi ma zaujali slová Waris a uvedomila som si, že tu do tejto témy sa veľmi hodia.

"Dodnes si cením hodnotu jednoduchých vecí. Každý deň sa stretávam s ľuďmi, ktorí vlastnia krásne domy, niekedy niekoľko domov, áut, lodí, šperkov, ale myslia len na to, ako získať viac, ako keby im tá ďaľšia vec, ktorú si kúpia, konečne priniesla šťastie a pokoj. Ľudia vravia, och, tebe sa to teraz ľahko povie, keď si môžeš dovoliť kúpiť, čo len chceš! Ale ja nechcem nič. To najcennejšie v živote je zdravie. Ľudia si ničia zdravie tým, že si robia starosti pre všetky možné zbytočnosti." (Waris Dirieová)

nestastny clovek nemoze byt zdravy,a chory clovek nedokaze byt stastny.....

zdravi ludia maju tisic priani a tuzob.
chori len to jedine...................zdravie.
mysimis
08.11.10,17:43
nestastny clovek nemoze byt zdravy,a chory clovek nedokaze byt stastny.....

zdravi ludia maju tisic priani a tuzob.
chori len to jedine...................zdravie.

Vieš Osky, ja sa napriek tejto mojej diagnóze cítim byť šťastná a vôbec to neberiem ako chorobu. Priznávam sa psychicky som sa zrútila, keď mi lekár oznámil, že čo ma čaká. Mala som vo svojom okolí podporu a naučila som sa žiť aj takto. Odmietam invalidný dôchodok a riadne pracujem. Aj to mi dodáva silu ísť dopredu a nezamýšľať sa nad tým, že prečo práve ja.....
Nie sú to prázdne slová, ale som šťastná......mám pri sebe človeka, s ktorým ma život napĺňa, vychovala som dve krásne deti, mám prácu, ktorú milujem.......je treba viac???? Ja myslím, že vôbec nie a som vďačná za každý deň na tomto svete......:)
verkaz
08.11.10,18:51
Pri čítaní Tvojho príbehu som si uvedomila ako sa zbytočne veľa krát trápime pre malicherné veci. Keď som si ďalej prečítala odpovede pre Teba, cítila som teplo pri srdci. Je krásne mať priateľov, ktorí Ťa podporujú. Dovoľ mi zaradiť sa medzi nich a posielam Ti mojich anjelikov strážnikov, aby držali nad Tebou ochrannú ruku. Prajem Ti nech Ti všetko dobre dopadne a dúfam, že sa nám ozveš, že je to dobré.
Ajuška
08.11.10,19:46
Vieš Osky, ja sa napriek tejto mojej diagnóze cítim byť šťastná a vôbec to neberiem ako chorobu. Priznávam sa psychicky som sa zrútila, keď mi lekár oznámil, že čo ma čaká. Mala som vo svojom okolí podporu a naučila som sa žiť aj takto. Odmietam invalidný dôchodok a riadne pracujem. Aj to mi dodáva silu ísť dopredu a nezamýšľať sa nad tým, že prečo práve ja.....
Nie sú to prázdne slová, ale som šťastná......mám pri sebe človeka, s ktorým ma život napĺňa, vychovala som dve krásne deti, mám prácu, ktorú milujem.......je treba viac???? Ja myslím, že vôbec nie a som vďačná za každý deň na tomto svete......:)
...kraasne a úprimne si to napísala... asi si pritom neuvedomuješ... ale ani tie najdrahšie lieky by nedokázali Tvojmu organizmu prospieť viac... ;) ...veeľmi dobre sa mi čítajú tieto slovaa..........
jozka56
08.11.10,19:54
Ajuška pekne píšeš, aj otec Tvojich detí je človek s veľkým Č:)
lenkak
08.11.10,20:28
Keď som bola v nemocnici so srdiečkom, na izbe som bola s jednou pani asi dve tri hodinky. Ja som prišla, ona odchádzala. Mala tiež problémy so srdiečkom, a chodila 3x týždenne na dialýzu. Bol pri nej pán doktor, so správami, že by bolo vhodné transplantovať obličku, kvôli problémom čo mala, čím skôr. Ona sa už ale medzitým informovala, ako dlho by čakala na obličku a povedali jej, že sa čaká aj 7 rokov...
Miška vždy keď som videla tvoje príspevky, vždy som si spomenula na tú pani, 7 rokov čakania, bez darcu z blízkeho okolia, pri takom stave je strašne dlhá doba. Držím Ti palce, aby tvoja láska bola pre Teba vhodným darcom a skvalitnili ste si svoju životnú púť bok po boku.
Ďakujem, že som si prečítala príspevok, ktorý dokazuje, že nielen láska ešte žije medzi ľuďmi, ale aj tolerancia, vďačnosť, ochota pomôcť a hlavne si uvedomovanie, čo vlastne zdravie je. :)
Ajuška
08.11.10,21:00
jozka56 Dnes, 09:54 PM
Ajuška pekne píšeš, aj otec Tvojich detí je človek s veľkým Č...
...ftip je v tom, že v danom období si on seba už vôbec nevážil a k tomu rozhodnutiu dospel s vedomím, že môže zachrániť život svojho brata... vysporiadaný sám so sebou, že to nemusí s ním dobre dopadnúť... a ja som vďačná "nebesiam"... že obaja "chalani" prosperujú... aj na duši... aj na tele... nie gesto... ale nemerateľný krok je to.............
cloe
08.11.10,21:06
Možno si mnohí pomyslíte, že som zle zaradila uvedenú tému, ale nie je to tak, ak si prečítate môj príspevok do konca, tak to pochopíte. Šťastie je už to, že sme na tomto svete, šťastných chvíľ prežívame niekto viac, niekto menej. "Šťastné dni" sú pre každého v inom ponímaní, niekto hodnotí šťastie materiálnymi vecami, t.j. vlastniť dom, luxusné auto, mať dostatok peňazí, užívať si dovolenky a pod. V mojom ponímaní šťastie je niečo úplne iné. Medzi moje šťastné dni patril deň keď som sa vydala, porodila som syna, po šiestich rokoch dcéru, následne som sa šťastne rozviedla a šťastným bol aj deň keď som stretla môjho priateľa. Ale stále to nie je také šťastie ako ma postretlo tento týždeň. Stalo sa niečo čo určite nie je bežné a nie je to ani bežné. Mnohí tu na porade viete, že som "chorá" /ja sa za chorú stále nepovažujem/, zlyhali mi obličky a som odkázaná na dialýzu. Tento týždeň sa môj priateľ - môj muž objednal na transplantačnej nefrológii na vyšetrenie, lebo mi ponúkol svoju obličku ako živý darca. Napriek tomu, že nevieme, či mi bude jeho oblička dobrá, považujem to za čosi čo sa nedá nazvať inak ako šťastím. Neskutočne si ho vážim za tento humánny čin a považujem to za najväčšie šťastie aké ma mohlo v živote postretnúť......:)

Ja by som k tomu len toľko, že najväčším šťastím nie je zdravie, ale láska.
Lebo aj chorý človek, keď má lásku, môže byť šťastný /tak ako v tvojom prípade/, ale bez lásky ti ani to zdravie nie je k ničomu...
gilda
09.11.10,08:22
Ja by som k tomu len toľko, že najväčším šťastím nie je zdravie, ale láska.
Lebo aj chorý človek, keď má lásku, môže byť šťastný /tak ako v tvojom prípade/, ale bez lásky ti ani to zdravie nie je k ničomu...

Byť zdravý a poznať lásku je v živote človeka šťastím aj požehnaním. Čo je menej, viac, alebo najviac dôležité: každý má svoj meter, alebo každý má "namerané". Ak nás stretla láska a neobchádza zdravie, buďme spokojní a vďační... Moja mama mala v pamätníku napísané:
"Nežiadaj si zlaté doly, bohatstvo je blúdny raj.
Buď spokojná vždy s tým, čo máš, boháč si, keď zdravie máš." ... a lásku znáš.:)
Stina
09.11.10,09:22
alabut
09.11.10,12:29
Utopia, tie iste deti po dospeni zacnu robit ine deti nestastnymi.
mlyn16
10.11.10,13:36
Buď šťastná, verím, že všetko dobre dopadne. Nemám viac slov...
trisestri
11.11.10,10:05
Jeden čas som pokladal želanie zdravia za frazu,niekto to aj tak myslí-až človek to zdravie strati,zistí jeho skutočnú hodnotu preto myslím že zakadom každého štastia je pevné zdravie,potom dobré a srdečné rodínné vztahy, skutočné priatelstva, dobrý susedia, praca ktorá baví a pohoda v nej /kolegovia ktorý neintrigujú, neprovokujú, nezavidia, neosočujú/a k tomu stači že človek ma kde bývat,čo jest a čo na seba a nemyslím nejaký luxus,ak to vie človek získat k tomu všetkému čo som spomenul poctivým spôsobom,je to bonus navyše-ale je to všetko viac ako honosný majetok,jedný ho majú ale nikdy nebudu ho mat dost,lebo sú nenasytný a chýba im laska a empatia,iný zas spoznali skutočné štastie a hodnoty až je neskoro,lebo darom je aj vediet si najst alebo ho spoznat to svoje štatstie.
Raz pred Vianocami,vonku prijemne snežilo,hrala hudba ktorá ktorá dotvarala atmosferu,zrazu sa človek citil velmi fajn,hoci ho čakali ovela skromnejšie Vianoce,takisto i ponuka tovarov a všetkého hmotného bola omnoho skromnejšia ako teraz, tak som si minule Vianoce pomyslel,hoc človek by mal aj miliardy, určité pocity si nekupi-peniaze sú velmi potrebné,ale skutočné štastie je niekde inde.
klasika1
11.11.10,10:25
..

..mojuš, budeme na teba myslieť a aspoň takto ťa podporovať v dobrej viere, že oblička bude pasovať a všetko dobre dopadne...a keby si potrebovala krv, daj vedieť...mám darcov...

pripájam sa ku všetkým odkazom a až by bola potrebná krv, môžem darovať :)
ivantt
11.11.10,10:45
Jeden čas som pokladal želanie zdravia za frazu,niekto to aj tak myslí-až človek to zdravie strati,zistí jeho skutočnú hodnotu preto myslím že zakadom každého štastia je pevné zdravie.............oc človek by mal aj miliardy, určité pocity si nekupi-peniaze sú velmi potrebné,ale skutočné štastie je niekde inde.

V ppodstate s tebou suhlasim, ale zakladom zdravia je láska a šťastie. Nikdy nebude clovek zdravy ked nepozna lasku.. môže sa citiť zdravo ale zdravy nebude. Nemám na mysli lasku muža a ženy ale človeka k človeku. Rozdávanie ale aj prijímanie lasky. Existujú ludia, ktorí sú šťastný hoci sú chorý a zdravie nikdy nemali. Stretávaš ich na ulici, niekto ich tlačí na voziku a oni su povykrúcaný, nerozpravaju, trasu sa.... ale sú šťastný, Ich vnútorný svet je naplnený laskou. Oni cítia krivdu ked sa na nich pácha ale nepoznajú nenávisť, nepoznaju podlosť, zradu, ohováranie a sú šťastný. Sú šťastný lebo im niekto dal do daru ŽIVOT, daroval im lásku a nehu. Neodsunul ich navedlajsiu koľaj, žiadny domov pre postihnutých. Je právoplatným členom rodiny... Sú to šťastný ľudia.. pre nás chory ale sú štastný. Niekto im daroval život a aj kus svojho života. Tak ako ponúknutá oblička. Nejde už o obličku, ide o lásku a šťastie, nie svoje ale toho koho milujeme. Zrieknutie sa niečoho veľmi vzácneho pre záchranu milovanej osoby. Život vie byť niekedy krutý ale záríveˇnádherný. Preto si treba života vážiť a miloovať ho, nie nenávidieť. Som vďačný každému človeku ktorý mi ukáže cestu ku šťastiu, tak isto ako som vďačný autorke tejto temý, že mi ukázala ako vedia byť ludia k sebe láskavý, ako vedia s niekym citiť a ked inak nemôžu, pôodporia ho aspon písmenkami. A to toho človeka ani nemusia poznať. Poklona Vám všetkým...
evuš
11.11.10,11:11
Čím meriame hodnotu šťastia ?! Myslím si, že každí z nás hodnotu šťastia meria iným metrom... Presne tak, ako každí z nás má iný prach bolesti...
Neznamená to však, že ten či onen nemá dobrý meter. Každí z nás je iní, jedineční, preto i naše hodnoty sú iné - jeden je šťastný, že má peniaze, druhý zase, že má výborné miesto, tretí pre úplne niečo iné. Je jedno, kto čo preferuje, hlavne, že nezabúda na ostatných a neodsudzuje ich zato, že sú iní - odlišní....
Mysimis, je úžasné, že si stretla nielen svoje šťastie ale najmä lásku, a pevne verím, že všetko dobre dopadne a budeš mať i zdravie. Buď šťastná !!!
Oliwa
11.11.10,11:33
Nedávno som prečítala knihu od Waris Dirieovej Púštný kvet. Veľmi ma zaujali slová Waris a uvedomila som si, že tu do tejto témy sa veľmi hodia.

"Dodnes si cením hodnotu jednoduchých vecí. Každý deň sa stretávam s ľuďmi, ktorí vlastnia krásne domy, niekedy niekoľko domov, áut, lodí, šperkov, ale myslia len na to, ako získať viac, ako keby im tá ďaľšia vec, ktorú si kúpia, konečne priniesla šťastie a pokoj. Ľudia vravia, och, tebe sa to teraz ľahko povie, keď si môžeš dovoliť kúpiť, čo len chceš! Ale ja nechcem nič. To najcennejšie v živote je zdravie. Ľudia si ničia zdravie tým, že si robia starosti pre všetky možné zbytočnosti." (Waris Dirieová)

Tieto slová mi pripomenuli výrok jedného z veľkých filozofov svojej doby /nepamätám si už, či to bol Sokrates, Aristoteles či Platón/, ktorý sa prechádzajúc po trhovisku v jednoduchých sandáloch a tunike vraj povedal:
"Bez koľkých vecí sa môžem zaobísť..."

Ako mi pribúdajú roky, uvedomujem si význam týchto slov čím ďalej tým viac...
Aj to, že hodnota života nespočíva vo veciach, ktorými sa človek obklopí, ale v spoločných zážitkoch a spomienkach, ktoré zostanú jeho deťom, priateľom, známym... A ak raz budú môcť povedať: "To bol dobrý človek", tak vtedy nežil nadarmo...

Možno si poviete, aké nostalgické reči... Ale idú Vianoce a s nimi boom reklám, darčekov a veľkého množstva zbytočností... Všimli ste si niekedy deti, ktoré majú pod stromčekom hŕbu darčekov? Mnohé ich dostanú od rodičov, jedných i druhých starých rodičov či ostatných príbuzných... Dieťa je zmätené, nedočkavo trhá jeden obal za druhým a spravidla si aj tak vyberie 1 vec, s ktorou sa začne hrať...
A v iných domácnostiach sú deti, ktorým matka sotva dokázala pripraviť slávnostnú večeru a nejakú drobnosť, lebo to finančne nevychádza...
Nemyslím si, že som filantrop, no veľmi by som si želala, keby aspoň ten, kto sa má z čoho podeliť, tak aspoň občas urobil /ako v téme o Cascade/ -a jeho "bohatstvo" sa znásobí...

Ja viem, že sa vyrába na spotrebu, a že výroba prináša ľuďom prácu, ale...
Snažím sa selektovať veci na nevyhnutné, potrebné, užitočné a potom tie ostatné... A napr. fontánka - stroj na výrobu čokolády na čokoládové fondue, ktoré dostala kolegyňa k 50-ke je príkladom toho, čo darovať človeku, ktorý už všetko má... Akoby nestačilo kúpiť čokoládu a rozpustiť ju...

Takže mysimys, Ty si veľmi bohatý človek... A šťastný napriek tomu, že Tvoje telo momentálne nefunguje tak, ako by malo. Želám Ti zlepšenie kvality Tvojho života a pekné Vianoce... ale veď Ty ich už vlastne máš - bez ohľadu na dátum v kalendári... :);)
buchač
11.11.10,12:43
...
A napr. fontánka - stroj na výrobu čokolády na čokoládové fondue, ktoré dostala kolegyňa k 50-ke je príkladom toho, čo darovať človeku, ktorý už všetko má... Akoby nestačilo kúpiť čokoládu a rozpustiť ju...
...

...ako by nestačilo kúpiť čokoládu ...a len tak , s chuťou sa do nej zahryznúť , odlomiť si kúsoček ...

Nič viac ...

Nie , nič nemá ...
V takýchto prípadoch , respektíve chvíľach mi vždy príde na um A.Rezeš...
Aj 1000 sŕdc si mohol kúpiť a ani to prvé ho nezachránilo ...
alabut
11.11.10,14:18
Ale zivot si uzil. Ini neuzili a tiez zomreli.

Nie Sokrates, Diogenes. :-)
Halli
11.11.10,14:44
Ale on si nahonobil majetku, akoby tu chcel byť desať životov...:cool:
oplatilo sa mu...:rolleyes:
ivantt
11.11.10,14:45
alabut Dnes, 04:18 PM
Ale zivot si uzil. Ini neuzili a tiez zomreli.

Nie Sokrates, Diogenes. :-)

Ked tak rozmyslam, nie je dôlezite len to, ako clovek prezije zivot ale dôlezite je aj to, ako zomrie.
Ani Sokrates, ani Diogenes.... ja
alabut
11.11.10,15:01
Netreba mu zavidiet. Vyuzil prilezitost, hlupost inych, tam hladat chybu. Poznam podobneho, ochrnul, ale ma peniaze a zivot ma krajsi ako ti zdravi bez nich. :-)
buchač
11.11.10,15:23
Nebo je modré
Voda je mokrá
Všetko nemôže byť OK
Život je k...a !
alabut
11.11.10,16:55
Zivot je presne taky, aky chcu ludia. Prepacte, odpustam vam ... :-)
Tweety
11.11.10,17:21
Už klasika: co je štestí? muška jenom zlatá.
buchač
11.11.10,17:31
Tweety
11.11.10,17:59
No uznávam, prišiel si s tým skôr.
verkaz
12.11.10,07:40
alabut
12.11.10,13:13
Ja by som stastie definoval podobne ako v nirvane, ci ako sa tomu nadava. "Ked nic a nikoho nepotrebujes, si stastny."
danushka
12.11.10,14:12
Ja by som stastie definoval podobne ako v nirvane, ci ako sa tomu nadava. "Ked nic a nikoho nepotrebujes, si stastny."
Nehovor to pred Alabutkou :D...

Čím som staršia, tým viac si uvedomujem hodnotu všetkého, čo sa nedá kúpiť ani vrátiť.
Najvýznamnejšími sú zdravie a človečina s láskou...
Keď toto máme s občasnými pomocnými barličkami, môžme o sebe tvrdiť, že sme šťastní.
Toto poznanie však neprichádza hneď v mladosti, ale trošku neskôr a Pánbožko zaplať, že nám to poznanie dal.
alabut
12.11.10,15:18
Kupit sa da vsetko, zdravie, laska aj clovecina, staci pozriet "Modre z neba". Akurat na druhy svet si nemozes zobrat ... nic ano. :-)
buchač
12.11.10,18:23
alabut Dnes, 05:18 PM
Kupit sa da vsetko, zdravie, laska aj clovecina, staci pozriet "Modre z neba". Akurat na druhy svet si nemozes zobrat ... nic ano. :-)
....ale no tak....to snáď ani vážne nemyslíš ...:confused:

Zdravie ???...a koľko že to obnáša v Tvojom ponímaní ...myslím na tú cenu ...vedel by si to aj v číslach vyjadriť ...respektíve , dá sa to vôbec ???

Láska ???....kúpená ???....ďakujem , neprosím ...

"Človečina "...hm ....že pomôž si človeče , aj Boh Ti pomôže ????

A tá relácia "Modré z neba"...????....no čo už , niekedy je aj to dobré , čo sa tam robí , inak ale nehodnotím , nemiešal by som ju sem .
Je to síce o peniazoch , veď Markíza ťaží zo sledovania a tým pádom aj z reklamy ...
Ale jedno je isté , aj keď nepozerám túto reláciu nejak pravidelne z určitých dôvodov , dosť teda obdivujem Vila Rozborila za jeho povznesenie sa nad problémami iných ...
ivantt
12.11.10,19:36
no rôzne reakcie su tu... toť zaujímavá téma. Ja už len dodávam, že kto nechce byť šťastný ten šťastný nikdy nebude, kto nevie šťastie rozdavať, nedostane sa mu... a kto nebol šťastným, ťažko vie povedať čo to sťastie je....
verkaz
14.11.10,09:29
Misymis,
uplynulo trochu času od zadania Tvojej témy. Je niečo nové ?
Šťastie aj ráno sa prebudiť a vidieť oblohu a k tomu ešte slniečko. Mať okolo seba ľudí, ktorým na Tebe záleží a milujú Ťa. Prajem všetko najlepšie
mysimis
14.11.10,14:24
Misymis,
uplynulo trochu času od zadania Tvojej témy. Je niečo nové ?
Šťastie aj ráno sa prebudiť a vidieť oblohu a k tomu ešte slniečko. Mať okolo seba ľudí, ktorým na Tebe záleží a milujú Ťa. Prajem všetko najlepšie

Zatiaľ nič nového, na základné vyšetrenia ideme 25.11. a určite Vás budem informovať ako to pokračuje. Základný predpoklad je, že máme rovnakú krvnú skupinu, takže uvidíme.....:)
mysimis
18.11.10,13:45
Keďže mám niečo nové tak sa hlásim, je to síce smutné a od pondelka som o tom nevedela ani len napísať......v pondelok večer mi zavolala doktorka z dialýzy, že majú pre mňa obličku.....žiaľ transplantácia sa nekonala, kdeďže mám problém s mechúrom a musím ísť na operáciu. Vzhľadom k tomu že naše zdravotníctvo je v takom stave, v akom je, operujú sa len život ohrozujúce prípady a z uvedeného dôvodu musím trpezlivo čakať na operáciu v januári. :mee::mee::mee: Bolo a je mi z toho veľmi smutno, ale neviem to ovplyvniť nijako a vždy si poviem, že niektorí ľudia sú na tom omnoho horšie ako ja.....a keďže v mojom živote mi vychádza všetko len na druhý krát, tak si na svoj pravý čas ešte musím počkať.....
ivantt
18.11.10,14:53
Keďže mám niečo nové tak sa hlásim, je to síce smutné a od pondelka som o tom nevedela ani len napísať..........a keďže v mojom živote mi vychádza všetko len na druhý krát, tak si na svoj pravý čas ešte musím počkať.....

Tak držím palce nech ten druhý krát je pravdivý aj teraz... a si na tom lepsie ako ja, mne to vzdy az na 4 x... ja by som sa este nacakal ;) Vsetko dobre dopadne...
alabut
18.11.10,15:59
lenkak
18.11.10,21:06
Ale Misi
veď poznáš staré známe:
všetko chce svoj čas, neboj bude všetko ok, keď nie na prvý pokus, tak na ďalší...
Držíme palčeky, Martinko božtek posiela. :)
evuš
19.11.10,06:53
Mysimis, nezúfaj... Všetko dobre dopadne a január je tu čochvíľa :)...
Marína
19.11.10,08:52
Myšička, som presvedčená, že tvoj pravý čas príde, včas. Myslím na teba.:)
mysimis
19.11.10,16:36
Všetkým Vám ďakujem veľmi pekne za povzbudivé slová.....priznám sa, že dnes je to už o čosi lepšie a viem o tom čo sa mi prihodilo aj hovoriť. Asi k tomu prispelo aj to, že som sa včera dozvedela, že môjho klienta partnerka /moja dobrá známa/ je po operácii prsníka a chodí na chemoterapiu, moja klientka včera priniesla doklady na spracovanie a tiež už nemá ani jeden vlas na hlave.....a preto si hovorím, že ešte stále som na tom veľmi dobre.....s dialýzou sa dá žiť roky......a ak to mám súdené, tak tú obličku dostanem, či už od môjho partnera alebo od iného darcu.
Tweety
19.11.10,16:42
Všetkým Vám ďakujem veľmi pekne za povzbudivé slová.....priznám sa, že dnes je to už o čosi lepšie a viem o tom čo sa mi prihodilo aj hovoriť. Asi k tomu prispelo aj to, že som sa včera dozvedela, že môjho klienta partnerka /moja dobrá známa/ je po operácii prsníka a chodí na chemoterapiu, moja klientka včera priniesla doklady na spracovanie a tiež už nemá ani jeden vlas na hlave.....a preto si hovorím, že ešte stále som na tom veľmi dobre.....s dialýzou sa dá žiť roky......a ak to mám súdené, tak tú obličku dostanem, či už od môjho partnera alebo od iného darcu.
Určite, všetko v živote ide tak, ako to tam hore naplánovali, nič sa v živote nedeje len tak, všetko má svoju príčinu. Silno držím prsty, nech sa v zdraví dožiješ úspešnej operácie. :):):) PS: a možno ani tá oblička, ktorú si mala teraz dostať, nebola tá pravá pre Teba.
mysimis
19.11.10,16:45
Určite, všetko v živote ide tak, ako to tam hore naplánovali, nič sa v živote nedeje len tak, všetko má svoju príčinu. Silno držím prsty, nech sa v zdraví dožiješ úspešnej operácie. :):):) PS: a možno ani tá oblička, ktorú si mala teraz dostať, nebola tá pravá pre Teba.

Áno Majka, máš úplnú pravdu a ja som si to v svojej hlave usporiadala presne tak, že to nebola pre mňa tá vhodná a možno by sa ani nebola prijala.....:)
taiko
25.11.10,13:27
Určite, všetko v živote ide tak, ako to tam hore naplánovali, nič sa v živote nedeje len tak, všetko má svoju príčinu. Silno držím prsty, nech sa v zdraví dožiješ úspešnej operácie. :):):) PS: a možno ani tá oblička, ktorú si mala teraz dostať, nebola tá pravá pre Teba.
A tu si ja dovolim nesuhlasit. Podla mna nics nie je nikde naplanovane a kazdy je sam sebe strojvodcom. Predstavte si zeby vsetci dostali silne anestetika, zastali a ostali stat. Co by sa dialo? Nic. Az reakcie medzi nami nas posuvaju kade tade, hore dole, tam a naspat.
Hej hej dalo by sa polemizovat, ci si clovek moze aj za to ze ochorie. Niektori v su presvedceni ze ano. No to by ale bolo na tazku a dlhu filozoficku debatu.
buchač
25.11.10,13:32
A tu si ja dovolim nesuhlasit. Podla mna nics nie je nikde naplanovane a kazdy je sam sebe strojvodcom. Predstavte si zeby vsetci dostali silne anestetika, zastali a ostali stat. Co by sa dialo? Nic. Az reakcie medzi nami nas posuvaju kade tade, hore dole, tam a naspat.
Hej hej dalo by sa polemizovat, ci si clovek moze aj za to ze ochorie. Niektori v su presvedceni ze ano. No to by ale bolo na tazku a dlhu filozoficku debatu.
...hm a keď ochorie dojča , tak potom za to môžu rodičia ...a keď nie títo , tak potom ich predkovia a s takýmto ťažkým filozofovaním / máš úplnú pravdu inak... / by sme sa možno až k Adamovi dostali ....:rolleyes:
Ajuška
25.11.10,14:14
... na základné vyšetrenia ideme 25.11. a určite Vás budem informovať ako to pokračuje. Základný predpoklad je, že máme rovnakú krvnú skupinu, takže uvidíme.....:)
...myslím na Vás...;):---
mysimis
25.11.10,15:23
Práve som sa vrátila domov, máme za sebou prvé pohovory na transplantačnej nefrológii.....prvé pohovory dopadli úspešne, nakoľko je môj partner zdravý a v utorok 30.11. ideme na krvné krížové testy.....výsledok bude známy v stredu, kedy sa dozvieme, či je jeho oblička pre mňa vhodná.....následne nasledujú rôzne vyšetrenia, ako odbery krvi, moču, sono obličiek, rtg hrudníka a podobné....nakoniec zostanú dve náročnejšie vyšetrenia ale tie budú už len tesne pred transplantáciou....no ale to som už zašla asi veľmi ďaleko.....
Tweety
25.11.10,15:29
Práve som sa vrátila domov, máme za sebou prvé pohovory na transplantačnej nefrológii.....prvé pohovory dopadli úspešne, nakoľko je môj partner zdravý a v utorok 30.11. ideme na krvné krížové testy.....výsledok bude známy v stredu, kedy sa dozvieme, či je jeho oblička pre mňa vhodná.....následne nasledujú rôzne vyšetrenia, ako odbery krvi, moču, sono obličiek, rtg hrudníka a podobné....nakoniec zostanú dve náročnejšie vyšetrenia ale tie budú už len tesne pred transplantáciou....no ale to som už zašla asi veľmi ďaleko.....
Silno držím prsty, prstíky, aby všetko prebehlo tak ako má, teda nad očakávania dobre.:):):)
mysimis
25.11.10,19:46
Silno držím prsty, prstíky, aby všetko prebehlo tak ako má, teda nad očakávania dobre.:):):)

Majka, ďakujem Ti veľmi pekne.....:):):)
taiko
26.11.10,13:09
Mysimis, ja prsty nedrzim, lebo netreba. Nech to dopadne akokolvek, som si isty, ze vsetko zvladnesh tak ako treba. A je podla mna jedno ako to vsetko dopadne. Ty budesh aj tak stastna vzdy. Tak ako doteraz.
alabut
27.11.10,07:19
Mal som znameho, tesil sa na doktorov, vysetrenia, operaciu. nedavno zomrel. Ked sa vratil z nemocnice, nemohol som ho spoznat a zrejme ani on mna. :-)
Marína
27.11.10,07:57
Mal som znameho, tesil sa na doktorov, vysetrenia, operaciu. nedavno zomrel. Ked sa vratil z nemocnice, nemohol som ho spoznat a zrejme ani on mna. :-)
alabut, skoro nie som si istá, či ťa dobre čítam, ak áno, vedz, že tak necitlivý príspevok som tu dávno nečítala.:mee: Veľmi "povzbudzujúce".:rolleyes:
Ak to tak nie je, ospravedlním sa.
Bola by som ti veľmi vďačná, ak by si bol ochotný ho vymazať a stihol to ešte pred Miškou, kým tu nakukne.
betka631
27.11.10,08:11
Evka, tiež som ho pochopila ako Ty a neverila som vlastným očiam.
Ajuška
27.11.10,09:17
...asi by som sa alabuta aj troška zastala... ja v jeho slovách čítam tú pravú podstatu... nie lekári... ale človek sám na sebe/so sebou... najviac zmôže... aj pokaziť... aj napraviť... ;) ...výrazne hlbšia je jeho myšlienka........
Marína
27.11.10,09:23
Počkám si na jeho vyjadrenie, možno do jeho myšlienok neviem tak dobre vniknúť ako ty.;) Sľúbila som, že ak som chybila, ospravedlním sa.
Darina1234
27.11.10,09:28
Pri čitani Alabutovho prispevku som aj ja citila niečo podobne ako Ajuška... neviem to presne popisať.
Valcake
27.11.10,19:25
...je na tom niečo, aj ja som sa "tešila" na oper.,sľubovala som si od toho koniec môjmu trápeniu a dopadlo to presne opačne. Dos....i mi celý život. alabut to napísal ale veeeľmi necitlivo a myslím si, že aj v nepravý čas.
marjankaj
27.11.10,21:46
Mal som znameho, tesil sa na doktorov, vysetrenia, operaciu. nedavno zomrel. Ked sa vratil z nemocnice, nemohol som ho spoznat a zrejme ani on mna. :-)

Tak ty si teda musel vyzerať.:eek: Pamätaj, nad alkoholom ešte nikto nevyhral, iba východniarom sa podarilo remizovať.:---
alabut
28.11.10,00:10
No, asi ste si nemocnice a zdravotnictva neuzili. Aj ja som veril, odvtedy sa snazim liecit sam. :-)
ivantt
28.11.10,05:29
No, asi ste si nemocnice a zdravotnictva neuzili. Aj ja som veril, odvtedy sa snazim liecit sam. :-)

Ono je to tak, že nie vždy dopadne všetko tak, ako si človek predstavuje. Ja mam aj dobré aj zlé skúsenosti ale po jednej zlej skúsenlosti nemozem na všetko zanevrieť. Ja sa liečim aj sám ale lekárov neobchádzam.. aj keď si občas pofrflem.
marjankaj
28.11.10,05:54
No, asi ste si nemocnice a zdravotnictva neuzili. Aj ja som veril, odvtedy sa snazim liecit sam. :-)

A vieš žiť aj bez obličiek? Asi nevieš čo sú to dialýzy. Alebo si sám robíš aj transplantácie?:eek:

Lebo táto téma je o tom.:cool:
marjankaj
28.11.10,06:06
Ja myslím, že porada.sk je VEREJNÁ stránka ,

a tým pádom, by žiaden Poraďak nemal otvárať tému v ktorej rozoberá SÁM SEBA a svoje súkromne a osobné záležitosti.

Ale to je len moj nepodstatný názor.

Piťko klobúk dole pred tebou. Iba jedným očkom kukneš a problém je vyriešený.:rolleyes:

Mal by si tie nové pravidlá aj dať na známosť. Nevedel som, že ich aj ty určuješ.:confused: Ja som sa dočítal iba o týchto.:eek:

http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
ivantt
28.11.10,06:07
Ja myslím, že porada.sk je VEREJNÁ stránka ,

a tým pádom, by žiaden Poraďak nemal otvárať tému v ktorej rozoberá SÁM SEBA a svoje súkromne a osobné záležitosti.

Ale to je len moj nepodstatný názor.

?????? tak tomuto vobec nerozumiem... je to porada a clovek chce poradit, podelit sa s problemami a skusenostami. Ako ma poziadat o radu pre seba ked nepovie svoj problem ? Samozrejme ze porada je verejna stranka a je o tom aby sa tu ludia aj poradili ale ked nebudu rozoberat trebars aj sami seba tak budu vsetci mlcat. Keď si v obchode a nevies sa rozhodnut pre kúpu tovar tak aby to bolo najlepsie tak co spraviš ? Ostaneš pred regalom čumieť ako puk alebo požiadaš niekoho o radu alebo predvedenie tovaru ? Ludia sú ľudmi aj preto ze komunikuju medzi sebou. Je tu tema a o tej sa debatuje ale ked chceš, tak daj návrh na temu a bude sa v nej mlčať... vobec nerozumiem tej tvojej poznamke....
betka631
28.11.10,06:10
No, asi ste si nemocnice a zdravotnictva neuzili. Aj ja som veril, odvtedy sa snazim liecit sam. :-)

Alabut, ja si nemocníc a zdravotnictva užívam až až. O pár dni ma čaká operácia a vedz, že veru nie prvá a ani druhá, ale tvoje slová na mňa zapôsobili veľmi necitlivo. Na Porade sa mi od ľudí dostalo, veľa povzbudenia a asi neuveríš, ale veľmi mi to pomáha.
Takže ak si nemal pre Mišku slovká, ktoré by ju povzbudili a podržali, mohol si si ten príspevok kľudne odpustiť. Mňa osobne si svojim príspevkom tiež dosť rozhodil.
ivantt
28.11.10,06:20
Moju poznamku,treba chapať v tom zmysle , že informácie o zdravotnom stave jednotlivca su prisne dovernými informaciami, ktoré by sa mali riešiť len medzi pacientom a lekárom a najbližšími rodinnými príslušníkmi.

Ale keď to pacient chce, prečo by to nemohol riešiť aj takouto formou ? Ja so si prežil rakovinu a zaveľa vďačim tomu že môžem o tom aj rozpravať a nie len s ľudmi s podobnym osudom ako mam aj ale aj so nepacientami. Nikomu to neublíži, práve naopak, chorému človeku to pomôže. Že choroba je problém medzi pacientom a lekárom a dôverná záložitosť s tým ja nesúhlasím. O všetkom treba hovoriť.. je to to isté ako kedysi keď bol SEX tabu... nesmelo sa o nom hovoriť a potom si ľudia nerozumeli. Pred svatbu žiadny sex a manželstvá boli nešťastné a troskotali... o všetkom je treba hovoriť a je na človeku či chce alebo nechce. Tak neberme ľudom vôlu rozprávať... alebo že by sme sa vratili do starej dobrej totality ?????:mad:
marjankaj
28.11.10,06:25
Moju poznamku,treba chapať v tom zmysle , že informácie o zdravotnom stave jednotlivca su prisne dovernými informaciami, ktoré by sa mali riešiť len medzi pacientom a lekárom a najbližšími rodinnými príslušníkmi.

A ty ju chceš poslať do basy za to, že niečo prezradila?:eek::eek::eek:
alabut
28.11.10,07:23
Myslim, ze strane tri je povedane vsetko. :-)
mysimis
28.11.10,18:19
Dovolím si vyjadriť sa k celej záležitosti asi takto: ja som nerozoberala svoj zdravotný problém, ale celkovo obecný stav, ktorý sa môže týkať ktoréhokoľvek z nás. Choroba obličiek je tzv. tichá choroba, čiže nebolí a tým pádom sa neskoro prichádza na to, že niekomu zlyhávajú obličky. Nerozoberám ani dôverné informácie, lebo tie si nechávam pre seba a svojich. Mám ale pocit, že niektorí majú zatemnený mozog alebo neprežili žiadnu vážnu chorobu a nevedia zhodnotiť pocity tých ktorí to už zažili. Ja som si dovolila v tejto téme oceniť človeka, ktorý je ochotný obetovať zo seba niečo čo sa nedá oceniť žiadnymi materiálnymi statkami.....je to proste niečo neoceniteľné. Ak si niekto myslí, že som ho touto témou obťažovala a nezaujíma ho, poprosím, aby to ani nečítal, lebo ja sa do tém ktoré ma nezaujímajú vôbec nepúšťam.....Za pochopenie ďakujem.
ivantt
28.11.10,18:28
Dovolím si vyjadriť sa k celej záležitosti asi takto: ja som nerozoberala svoj zdravotný problém, ale celkovo obecný stav, ktorý sa môže týkať ktoréhokoľvek z nás. Choroba obličiek je tzv. tichá choroba, čiže nebolí a tým pádom sa neskoro prichádza na to, že niekomu zlyhávajú obličky. Nerozoberám ani dôverné informácie, lebo tie si nechávam pre seba a svojich. Mám ale pocit, že niektorí majú zatemnený mozog alebo neprežili žiadnu vážnu chorobu a nevedia zhodnotiť pocity tých ktorí to už zažili. Ja som si dovolila v tejto téme oceniť človeka, ktorý je ochotný obetovať zo seba niečo čo sa nedá oceniť žiadnymi materiálnymi statkami.....je to proste niečo neoceniteľné. Ak si niekto myslí, že som ho touto témou obťažovala a nezaujíma ho, poprosím, aby to ani nečítal, lebo ja sa do tém ktoré ma nezaujímajú vôbec nepúšťam.....Za pochopenie ďakujem.

Niektorým ludom jednoducho nereže nič. Téma, čim meriame hodnotu šťastia je podľa mňa veľmi hodnotná téma, má človeku čo dať a myslím že núti človeka sa zamyslieť sa nad hodnotami ľudského života. Za túto tému som vďačný :)
alabut
29.11.10,05:33
Diagnóza: Nešpecifikované zlyhanie obličiek.....a teraz pravda: pred 4 rokmi som chodila s obličkovým záchvatom 3 týždne na urológiu s riaditeľom nemocnice.....nezistili nič a keď mi vybavili nemocnicu v B.Bystrici, už bolo neskoro....jedna oblička zlyhala úplne - mala som v nej zaseknutý kameň, k tomu som dostala ťažkú otravu krvi. Z tohto ťažkého stavu som sa dostala, ale nikto mi nepovedal, že mi zlyhala oblička úplne a že by som mala dodržiavať nízkobielkovinovú diétu a chodiť k nefrológovi. Keď som sa k nemu dostala už bolo neskoro.....

A o tomto to je. Mysimys som ponukol link
http://gnm.webnode.sk/news/bilogicky...ikov-obliciek/ ... aby porozumela ochoreniu, ked zlyhali ti, ktorych je to predmet podnikania. Ked porozumie ochoreniu, moze velmi napomahat tim, ktori za to zinkasuju financne prostriedky, ktore doteraz stradala na ucet zdravotnej poistovne. Hovori sa tomu podnikanie zo zakona. Mysimys ... vela stastia, ako vidim, pri tychto ho budes potrebovat.

Co tu meliete za kreposti? :-)

- O ochoreni treba hovorit s ostatnymi. Dovod? Aby sa ostatni vyvarovali chybam, ktorych sa dopustili chori. Bohuzial DNA cloveka neobsahuje informacie zo skusenosti ani otca ani matky. Neobsahuje ani taku zakladnu informaciu, ze ked je nieco horuce, tak sa decko popali. Musi si to skusit. Novy clovek sa uci skusenostami, ked mu ich maticka DNA neposkytla a kde ich ma zobrat, ked bude kazdy mlcat. U zvierat je to zrejme ine. Clovek sa rodi predcasne, aby dokazal bez poskodenia vyliezt cez dieru von, preto mu pravdepodobne chybaju zakladne informcie o nebezpecenstvach sveta, ktore sa nedokazali vyvinut. Je mozne, ze je to evolucne
naschval, aby bola zabezpecena vacsia diverzifikacia cloveka, ktora je na nizkej urovni.

- beta 631, keby mne mal vtedy niekto poradit. Dnes som vdacny za kazdu informaciu, aj ked je neprijemna. Ty si sa aspon dostala na operacie, tak sa tes zo zivota. Ci nechces poznat pricinu, preco? Prepac, odpustam ti. :-)
taiko
29.11.10,07:38
Vies alabut, niekomu mozno vadi ze sa nabavime o nom, ci o nej. Ale v zasade treba odpustim aj jemu ci jej. Je to mozno len nevedomost toho, ze komunita sama rozhoduje o com sa bude, ci nebude rozpravat a ked sa rozhodne ze sa jej tema nepaci tak k nej nebude prispievat. Myslim ze v tomto pripade sa komunite tema pacsi prevelice.
buchač
29.11.10,08:02
taiko Dnes, 09:38 AM
Vies alabut, niekomu mozno vadi ze sa nabavime o nom, ci o nej. Ale v zasade treba odpustim aj jemu ci jej. Je to mozno len nevedomost toho, ze komunita sama rozhoduje o com sa bude, ci nebude rozpravat a ked sa rozhodne ze sa jej tema nepaci tak k nej nebude prispievat. Myslim ze v tomto pripade sa komunite tema pacsi prevelice.
...dovolím si aj inak povedať ...

Nejde o to , či sa bavíme o niekom .
Táto stránka , respektíve určitá téma nie je ani tak o jednotlivcoch , skôr o opaku by som vravel .

Nevedomosť možno , no nie o tom , či bude prispievať alebo rozhodovať či sa mu daný problém páči alebo nie ...
Nevedomosť spočíva aj v obrovskom strachu o tom neznámom , čo jednotlivca čaká...
Že komunita reaguje tak , ako reaguje ???....je to o každom z nás ...


Povedal by som aj tak , že verím všetkým , každému ...no nie tomu diablovi , ktorého máme každý v sebe ...

Niekedy sa totiž jednotlivcovi zdá , že je proti nemu celý svet ...
No občas opak je pravdou ...že ten jednotlivec ide proti celému svetu.
ivantt
29.11.10,08:08
...dovolím si aj inak povedať ...


Nevedomosť možno , no nie o tom , či bude prispievať alebo rozhodovať či sa mu daný problém páči alebo nie ...
Nevedomosť spočíva aj v obrovskom strachu o tom neznámom , čo jednotlivca čaká...
Že komunita reaguje tak , ako reaguje ???....je to o každom z nás ...

Niekedy sa totiž jednotlivcovi zdá , že je proti nemu celý svet ...
No občas opak je pravdou ...že ten jednotlivec ide proti celému svetu.

trošku mimotemy
To mi pripomina skupinku ludi,kktorá hovori o jednom z nich : to je blázon, on sem nepatri. Aten jedinec na nich pozera a mysli si... o čim asi rozmýšlajú títo blázni, oni sem snad ani nepatria :-)

Na jednej strane, ty nemas zdravie ale más srdce takze si na tom ovela lepsie ako tí na druhej strane, majú zdravie ale nemajú srdce.
betka631
29.11.10,08:20
Diagnóza: Nešpecifikované zlyhanie obličiek.....a teraz pravda: pred 4 rokmi som chodila s obličkovým záchvatom 3 týždne na urológiu s riaditeľom nemocnice.....nezistili nič a keď mi vybavili nemocnicu v B.Bystrici, už bolo neskoro....jedna oblička zlyhala úplne - mala som v nej zaseknutý kameň, k tomu som dostala ťažkú otravu krvi. Z tohto ťažkého stavu som sa dostala, ale nikto mi nepovedal, že mi zlyhala oblička úplne a že by som mala dodržiavať nízkobielkovinovú diétu a chodiť k nefrológovi. Keď som sa k nemu dostala už bolo neskoro.....

A o tomto to je. Mysimys som ponukol link
http://gnm.webnode.sk/news/bilogicky...ikov-obliciek/ ... aby porozumela ochoreniu, ked zlyhali ti, ktorych je to predmet podnikania. Ked porozumie ochoreniu, moze velmi napomahat tim, ktori za to zinkasuju financne prostriedky, ktore doteraz stradala na ucet zdravotnej poistovne. Hovori sa tomu podnikanie zo zakona. Mysimys ... vela stastia, ako vidim, pri tychto ho budes potrebovat.

Co tu meliete za kreposti? :-)

- O ochoreni treba hovorit s ostatnymi. Dovod? Aby sa ostatni vyvarovali chybam, ktorych sa dopustili chori. Bohuzial DNA cloveka neobsahuje informacie zo skusenosti ani otca ani matky. Neobsahuje ani taku zakladnu informaciu, ze ked je nieco horuce, tak sa decko popali. Musi si to skusit. Novy clovek sa uci skusenostami, ked mu ich maticka DNA neposkytla a kde ich ma zobrat, ked bude kazdy mlcat. U zvierat je to zrejme ine. Clovek sa rodi predcasne, aby dokazal bez poskodenia vyliezt cez dieru von, preto mu pravdepodobne chybaju zakladne informcie o nebezpecenstvach sveta, ktore sa nedokazali vyvinut. Je mozne, ze je to evolucne
naschval, aby bola zabezpecena vacsia diverzifikacia cloveka, ktora je na nizkej urovni.

- beta 631, keby mne mal vtedy niekto poradit. Dnes som vdacny za kazdu informaciu, aj ked je neprijemna. Ty si sa aspon dostala na operacie, tak sa tes zo zivota. Ci nechces poznat pricinu, preco? Prepac, odpustam ti. :-)

Na Porade sa prezentujem svojim nickom, ktorý je betka631 a je to niečo ako moje meno, pod ktorým tu vystupujem. Ak si môj nick skomolil zámerne, tak ti odpúšťam ja, pretože to o niečom svedčí. Ak si sa len pomýlil, tak prepáč.
Nerozumiem ale, čo mi chceš odpúšťať ty, pretože nemáš mi čo odpúšťať. Svoje názory prezentujem vždy tak, aby som nikoho neurazila, a ak som napísala, že tvoj príspevok bol necitlivý, tak za tým si aj stojím. Nie je to urážka, ale konštatovanie.
Ak mi chceš odpúšťať to, že som taká blbá a nechcem poznať príčinu svojho ochorenia, no tak to mi už vôbec nemáš čo odpúšťať. Nebudem sa k tomu ani rozpisovať, pretože mi to zato ani nestojí.
Miška založila túto tému aj preto, aby vyjadrila svoje ocenenie niekomu, komu na nej tak záleží, že je ochotný darovať kúsok seba, aby jej život bol plnohodnotný. Z tvojich príspevkov chápem, že vôbec nevieš o čom to je.
Ak chceš debatovať o ochoreniach, ich príčinách a skúmať čo bolo a nebolo alebo malo byť, tak si na to založ vlastnú tému a debatuj si tam koľko chceš.
taiko
29.11.10,08:58
No tak sme sa vsetci (vratane mna) dostatocne vymimotemovali a teraz by som navrhoval, aby sme si dali akusi virtualnu kavu a po kave sup sup naspat k podstate tejto temy, tak ako ju na zaciatku podala mysimis. Co poviete?
buchač
29.11.10,09:07
...Ty ako vieš , že som si kávu akurát na stôl dal ??? :---:D
taiko
29.11.10,09:14
....Vidish tu malu ciernu bodku dole v rohu tvojho monitora?
buchač
29.11.10,09:37
...a kua , špión ...
alabut
29.11.10,09:46
betka 631, tak je to spravne? Opat prepac ... odpustam ti. :-)
Melnick
29.11.10,13:12
betka 631, tak je to spravne? Opat prepac ... odpustam ti. :-)A keď už tak odpúšťaš, kľudne si mohol napísať betuška. Však betka 631, by si mu skôr odpustila, keby Ťa nazval tak pekne ;) ????:):):)
mimotemy


taikoRe: Čím meriame hodnotu šťastia
No tak sme sa vsetci (vratane mna) dostatocne vymimotemovali a teraz by som navrhoval, aby sme si dali akusi virtualnu kavu a po kave sup sup naspat k podstate tejto temy, tak ako ju na zaciatku podala mysimis. Co poviete?

Výborne taiko. :):):)
alabut
29.11.10,15:08
Ja neodpustam kvoli nej, kvoli sebe. Mne je jedno, ci sa rozculuje. Rozculuje sa kvoli sebe, vsak betka? :-)
Ajuška
29.11.10,15:12
alabut
29.11.10,18:47
V poslednom case mam dojem, ze inzinieri fusuju doktorom do remesla. A v niektorych pripadoch uspesne. Zeby nevystudovali za slaninku? :-)
mysimis
30.11.10,14:23
Alabut, nemôžeš hádzať všetkých doktorov do jedného vreca. Je pravda, že aj ja som sa stretla s rôznymi lekármi, ale tých ktorých stretávam pri mojej diagnóze musím len vychváliť. Sú to naozaj odborníci, lebo transplantovať akýkoľvek orgán nie je ako vymeniť súčiastku na aute.......
mysimis
30.11.10,14:24
Okrem iného sa vrátim k našej téme, sme po odberoch a zajtra sa dozvieme výsledok......takže trpezlivo si počkáme na výsledok:)
Marína
30.11.10,14:46
Miška, tuho na vás myslím.:)
marjankaj
30.11.10,14:57
A ja sa pridávam.;)
alabut
30.11.10,15:08
Nech sa k tebe stastie obrati, dnes je takych ludi malo. :-)

Doktorov mi nespominaj, mam velmi zle skusenosti a najhorsie, ze tym trpi cela rodina. Akosi som sa spolu so psom vylizal. Hadzem ich do jedneho vreca. Ak sa to poctivym nevidi, nech si spravia poriadok. :-)
misoft
30.11.10,15:20
Len tak na okraj:
Čím meriame hodnotu šťastia

Podľa mňa - počtom vycerených zubov pri úsmeve :D:D:D:D
ivantt
30.11.10,15:23
Okrem iného sa vrátim k našej téme, sme po odberoch a zajtra sa dozvieme výsledok......takže trpezlivo si počkáme na výsledok:)
držím cpalce
mysimis
30.11.10,18:07
Všetkým Vám ďakujem pekne....zajtra sa určite ozvem.
delonka
01.12.10,06:48
Okrem iného sa vrátim k našej téme, sme po odberoch a zajtra sa dozvieme výsledok......takže trpezlivo si počkáme na výsledok:)
misimis,veľmi držím palce.
mysimis
02.12.10,09:28
S veľkou radosťou Vám oznamujem, že darcovstvo je možné urobiť. Je tam síce malý problém, ale pani primárka sa vyjadrila, že transplantáciu je možné vykonať, nakoľko sa jedná o živého darcu tak mňa je možné na túto transplantáciu dlhodobo pripraviť, aby telo neodvrhlo obličku. Ďakujem Vám zo srdca všetkým, ktorí ste túto etapu so mnou prežívali.....
Marína
02.12.10,09:32
Miška, veľmi, preveľmi sa s tebou vytešujem.:)
evuš
02.12.10,09:32
S veľkou radosťou Vám oznamujem, že darcovstvo je možné urobiť. Je tam síce malý problém, ale pani primárka sa vyjadrila, že transplantáciu je možné vykonať, nakoľko sa jedná o živého darcu tak mňa je možné na túto transplantáciu dlhodobo pripraviť, aby telo neodvrhlo obličku. Ďakujem Vám zo srdca všetkým, ktorí ste túto etapu so mnou prežívali.....

Mysimis, ani nevieš, ako si ma potešila v mojej nie moc dobrej nálade /už dlhšie trvajúcej/... Som vážne strašne rada, že to takto dopadlo ! Teším sa s Vami a Ty sa riadne sústreď nato, aby Tvoje telo bolo pripravené...
No super, vážne sa teším spolu s Tebou, hoci Ťa osobne nepoznám. Držím pršteky do ďalšieho zdárneho napredovania !!!:) :---:---:---:---:--- a hneď je svet krajší a lepší ...
jacekova
02.12.10,10:10
tiež sa veľmi teším takýmto úžasným správam Miška.
osobne ťa tiež nepoznám, ale dúfam, že spoznám na stretku po prednáške 14.12. a samozrejme aj tvojho drahého +1 :-)
buchač
02.12.10,10:26
S veľkou radosťou Vám oznamujem, že darcovstvo je možné urobiť. Je tam síce malý problém, ale pani primárka sa vyjadrila, že transplantáciu je možné vykonať, nakoľko sa jedná o živého darcu tak mňa je možné na túto transplantáciu dlhodobo pripraviť, aby telo neodvrhlo obličku. Ďakujem Vám zo srdca všetkým, ktorí ste túto etapu so mnou prežívali.....

A kua ...http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-41-whew.gif....chvalabohu ...:):):)
ivantt
02.12.10,11:05
Vidíš koľko ľudí sa teší spolu s tebou, to by v tom bol čert aby to nevyšlo, veď toľko pozitívnej energie čo sa ti dostalo musí potlačiť všetko zlé :-) som rád, teším sa s tebou a naďalej držím palce .:);)
danushka
02.12.10,11:55
Vidíš koľko ľudí sa teší spolu s tebou, to by v tom bol čert aby to nevyšlo, veď toľko pozitívnej energie čo sa ti dostalo musí potlačiť všetko zlé :-) som rád, teším sa s tebou a naďalej držím palce .:);)
Presne tak ivantt, verím v hromadné odosielanie pozitívnej energie a naozaj to funguje :)
Mišenka, teším sa s Vami a držím paľčoky, všetky čo mám!!!
terezamaria
02.12.10,12:14
S veľkou radosťou Vám oznamujem, že darcovstvo je možné urobiť. Je tam síce malý problém, ale pani primárka sa vyjadrila, že transplantáciu je možné vykonať, nakoľko sa jedná o živého darcu tak mňa je možné na túto transplantáciu dlhodobo pripraviť, aby telo neodvrhlo obličku. Ďakujem Vám zo srdca všetkým, ktorí ste túto etapu so mnou prežívali.....
Miška, určite to dobre dopadne. Sama vidíš, ako sa tešíme :):):) a ako všetci chceme, aby si to mala už za sebou a boli ste obidvaja O.K.
Daj potom vedieť, kedy sa to uskutoční a skúsime naozaj všetci spolu Vám posielať pozitívnu energiu a modlitbu, aby ste boli po odbere a následnej transplantácii v poriadku.:):):)
jozka56
02.12.10,12:20
mysimis paráda, veľmi sa s Tebou teším, supeeeeer:---:---:---
Valcake
02.12.10,15:00
Teším sa z úprimného srdca.:):) Tiež ťa osobne nepoznám, ale nič na tom nemení, aby som ti neposielala pozitívnu energiu, ja v to verím.;) Teraz už si dávajte pozor na seba obidvaja. Držím palce!:):)Val.
lenkak
03.12.10,07:32
Krásne správičky, hneď je krásnejší deň....
Držíme palčeky, Martinko posiela božtek, ja objatie.
pepsikova
03.12.10,19:24
...myšimištek posielam silné objatie, všetko sa podarí...
Lubaba
03.12.10,21:20
Teším sa tiež s Tebou, a hneď sa aj mne pozdvihla nálada..všetko bude o.k.
mysimis
06.12.10,13:02
Z celého srdca Vám ďakujeeeeeeeeeem.....:)
taiko
07.12.10,10:05
S veľkou radosťou Vám oznamujem, že darcovstvo je možné urobiť. Je tam síce malý problém, ale pani primárka sa vyjadrila, že transplantáciu je možné vykonať, nakoľko sa jedná o živého darcu tak mňa je možné na túto transplantáciu dlhodobo pripraviť, aby telo neodvrhlo obličku. Ďakujem Vám zo srdca všetkým, ktorí ste túto etapu so mnou prežívali.....
No co som hovoril. To bolo dopredu jasne, ze to bude mozne. Ako som vravel, kazdy je sam sebe strojvodcom a o to, ze je mozne tu operaciu vykonat, si sa podla mna pricinila hlavne ty. Tym ze si a ze si taka aka si. A samozrejme aj ten drahocenny poklad co mas doma. Neviem presne ako by som vyjadril, ze sa tesim s Tebou, takze mozno len "huraaaa, huraaaa, huraaaa a juchuchuchuuuuuu" :D:D:D
alabut
07.12.10,13:45
Ja s tym juchuchu radsej pockam, aspon rok po operacii.
ludmilla
07.12.10,14:59
... čo môžeš urobiť teraz, neodkladaj na zajtra ... Alabut, prečo mi pripomínaš môjho svokra ?!
alabut
07.12.10,15:20
Asi ma triezvy pohlad na svet. Pozdravuj. :-)
buchač
07.12.10,15:34
alabut Dnes, 03:45 PM
Ja s tym juchuchu radsej pockam, aspon rok po operacii.
Aspoň také maličké nezaškodí ...

X rokov chodím na kontroly - vždy som veľký optimista ...ale na druhej strane ???
Vždy mi trochu polky stiahne ...veď komu by aj nie ?

Ale inak máš pravdu ...
mysimis
07.12.10,16:46
Áno Juraj, také maličké juchuchuuuuuuu musí byť, keby som bola k celej veci pesimistická tak nemôžem predsa očakávať dobrý výsledok. Ja som o tom presvedčená, že to dopadne všetko dobre.....som predsa večný optimista a bez toho, aby som sa pričinila aj ja nemôžem očakávať kladný výsledok. A myslím, že horšie ako teraz to už asi nebude.....ak si niekto nevie predstaviť, o čom je taká dialýza, tak len okrajovo: 3x v týždni odbehnem od svojej práce do nemocnice, dám si vyčistiť krv - trvá to čistý čas 4 hod. + k tomu čosi pred a čosi po....t.j. 1 hod. Dodržiavam presne stanovenú diétu, mám obmedzenú stravu, lebo od dialýzy po dialýzu mám určenú váhu, ktorú môžem pribrať, t.z. raňajky asi 100 g, obed 200 g, večera 100 g + k tomu si dávam 2x denne malé presso, takmer žiadne ovocie, takmer žiadna zelenina, polievky som musela úplne vynechať zo života a celkovo môžem denne prijať 1/2 l tekutiny - to je vč. kávy a musím počítať s tým, že aj tuhá strava obsahuje vodu. Napriek všetkému Vám prezradím, že je to choroba s ktorou sá dá žiť!!!! A som šťastná a teším sa z každého dňa.....
marjankaj
07.12.10,18:47
alabut Dnes, 03:45 PM
Ja s tym juchuchu radsej pockam, aspon rok po operacii.

Ak toto majú na svedomí tvoji lekári, tak s tebou súhlasím.:cool:

Pane odpusť mu, lebo nevie, čo činí. Amen.:mee:
ivantt
07.12.10,19:03
Áno Juraj, také maličké juchuchuuuuuuu musí byť, keby som bola k celej veci pesimistická tak nemôžem predsa očakávať dobrý výsledok. Ja som o tom presvedčená, že to dopadne všetko dobre.....som predsa večný optimista a bez toho, aby som sa pričinila aj ja nemôžem očakávať kladný výsledok. A myslím, že horšie ako teraz to už asi nebude.....ak si niekto nevie predstaviť, o čom je taká dialýza, tak len okrajovo: 3x v týždni odbehnem od svojej práce do nemocnice, dám si vyčistiť krv - trvá to čistý čas 4 hod. + k tomu čosi pred a čosi po....t.j. 1 hod. Dodržiavam presne stanovenú diétu, mám obmedzenú stravu, lebo od dialýzy po dialýzu mám určenú váhu, ktorú môžem pribrať, t.z. raňajky asi 100 g, obed 200 g, večera 100 g + k tomu si dávam 2x denne malé presso, takmer žiadne ovocie, takmer žiadna zelenina, polievky som musela úplne vynechať zo života a celkovo môžem denne prijať 1/2 l tekutiny - to je vč. kávy a musím počítať s tým, že aj tuhá strava obsahuje vodu. Napriek všetkému Vám prezradím, že je to choroba s ktorou sá dá žiť!!!! A som šťastná a teším sa z každého dňa.....

zial, viem co je to za trapenie dialyza.. moja teta tak chodila zopar rokov, teraz dostala nejaky strojcek a robi si to sama doma a do nemocnice len obcas ( podla mna obcas je raz za sto rokov, podla nej to moze byt viac krat do mesiaca ) a nezelam nikomu aby take nieco prezival. Ona nemala to stastie aby dostala ladvinu.. vhodny darca bol môj otec ale neprezil by operaciu takze je bez sance.. vlastne minimalna sanca tam je ale ozaj len minimalna. Som rad ze u teba ide vsetko podla predstav a som presvedceny ze vsetko dobre dopadne. Nehovorim o ziadnom roku ani nic podobne. Zijeme pritomnostou, nie buducnostou a ani minulostou... z celeho srdca ti zelam aby to dobre dopadlo a mala si navzdy pokoj.
willma
07.12.10,20:12
Ozaj myšička a k operácii asi bude treba aj zopár krvných konzerv, tak daj potom vedieť. Viem pomôcť:)
verkaz
07.12.10,20:29
Dlhší čas som nemala otvorenú túto tému ale to, čo som sa teraz dozvedela ma veľmi potešilo. Opon som sa presvedčila, že poraďáci sú ako dobrá rodina a vždy vedia poradiť a podržať.
Miška teším sa s Tebou a držím všetky palce. Budeme na Teba myslieť a Ty buď len silná, všetko dobre dopadne. Vidíš akých máš priateľov.
mysimis
08.12.10,06:49
Ozaj myšička a k operácii asi bude treba aj zopár krvných konzerv, tak daj potom vedieť. Viem pomôcť:)

Danka, už vopred ďakujem a určite sa ozvem.....:)
taiko
08.12.10,06:57
alabut Včera, 04:45 PM
Ja s tym juchuchu radsej pockam, aspon rok po operacii.

Neviem ako odcitovat "mini prispevok", tak mi to prepacte.

Alabut, obvykle s tebou suhlasim, ale tu musim oponovat. Podla mna je kazde "juchuchuchu" dobre a dobreho "juchuchuchu" nie je nikdy dost. Ako tu ivantt povedal, zit sa ma v pritomnosti. Plakanie nad minulostou, ci zbozne pozeranie sa do buducnosti, popripade obavy z nej, podla mna nikomu nepomoze. Obavy, ci strachy z toho ako bude o rok urcite nepomozu. Moze za to biochemia v tele. Obavy=chemicke reakcie=stres=zbytocne namahanie tela. Naopak "juchuchuchu" pomoze s tvorbou endorfinov a tie, ako je zname mozu pomoct s liecbou. Takze podla mna je " juchuchuchu" na mieste vzdy a vsade. A keby to nahodou o rok bolo zle? A nech. To sa bude riesit potom. Vsetky "juchuchuchu", ktore si doprajeme do dna, ked sa objavi problem, nam podla mna pomozu ten problem vyriesit. A ked sa nebude dat viriesit? Tak s tym aj tak nic neurobime.
alabut
08.12.10,08:06
No dobre, ale aka je pritomnost? Je zdrava? Nie je, takze sa pozri do buducnosti. Aj ocakavanie operacie je pohlad do buducnosti. Buducnosti sa v tomto pripade nevyhnes.
alabut
08.12.10,08:08
Pohlad do pritomnosti je iny. Ak chces vnimat pritomnost, predstavuj si, ze ma obe oblicky zdrave, ze ich moze rozdavat. Ale s pohladom v pritomnom case som tu tusim sam.
betka631
08.12.10,08:15
alabut, skús sa pozrieť na to takto: Prítomnosť = Miška ma obe obličky nefunkčné, ale ma dôvod na radosť, keďže testy dopadli dobre a je tu človek, ktorý je ochotný darovať jej obličku.:)
To je môj pohľad na prítomný čas.
alabut
08.12.10,08:17
Ma radost, to je pravda, ale mala by este vacsiu, keby ich mala zdrave. Ci jej ich nedoprajes? Tesis sa z buducej operacie? :-)
betka631
08.12.10,08:29
Sama mám len jednu obličku...myslím, že každý z nás do jedného by bol najšťastnejší ak by mu slúžilo zdravie. Ja sa momentálne teším z toho, že ma Miška šancu na plnohodnotnejší život. Ty snáď nie?
taiko
08.12.10,08:39
Alabut. predstavovanie si niecoho a slova "Mala by" do pritomnosti nepatri. Suhlasim s betkou631, podla mna sa mame teshit aj s malych ciastkovych uspechov a radosti. A ako povedal betka631, dobre vysledky testov a partner ochotny sa vzdat oblicky urcite dovodom na radost su
alabut
08.12.10,09:01
Cudziu oblicku nepokladam za uspech. Ja verim, ze ma oblicky zdrave.
Ajuška
08.12.10,09:04
alabut...veď už nebuď sebec a dodaj k tomu podstatu tajomstva... ako je dôležité nielen želať si, ale vedieť aj prijať...akoby sa už stalo... či???
alabut
08.12.10,09:19
Vsetky starodavne medicinske techniky neliecili, clovek sa liecil sam. Ale ked sa dozaduje operacie a este ma k tomu radost, co s nim? Par stran dozadu som pisal, ze jeden moj znamy sa tak tesil na operaciu , az ju absolvoval. Nedavno ho pochovali. Radost nepomohla. Ak nie radost, treba skusit sedliacky rozum. :-)
alabut
08.12.10,09:22
Obchodnicka, ku ktorej chodim na pivo sa tesi kazdy rok, ze si polezi na nervovom. Prianie sa jej kazdy rok plni, Zaujimave, ze vzdy pred sviatkami. Nedavno prisla.
Ajuška
08.12.10,09:26
roky nás všetci nútili (či učili?) rozum (?) používať inak... prečo asi... mhmm??
mysimis
08.12.10,09:31
Alabut, ja to vnímam asi takto: keďže tiež chcem žiť plnohodnotne ako zdravý človek, niečo pre to musím urobiť. Nie, neteším sa žiadnej z mojich operácií, ktoré musím absolvovať, ale sú nevyhnutné pre to, aby som sa mohla najesť, napiť a nemusela chodiť 3x v týždni na dialýzu. Ja sa budem musieť vyrovnať psychicky aj s tým, že dostanem obličku, či už od môjho partnera, alebo od mŕtveho darcu a predsa to budem považovať za úspech....
mysimis
08.12.10,09:33
Alabut, ešte sa opýtam - ruku na srdce, daroval by si Ty svojej partnerke svoju obličku?..... a nepýtam sa to konkrétne len alabuta, ale kľudne sa skúste vyjadriť celkovo k darcovstvu..... /prepáčte, ale trochu sa odmlčím, lebo musím utekať na dialýzu, takže budem diskutovať až večer/.
jozka56
08.12.10,09:44
alabut, ale rada by som vedela, čo káže sedliacky rozum ohľadne mysimis obličky, lebo ten môj v tomto smere nevysiela :mee:
Ajuška
08.12.10,10:09
alabut
08.12.10,10:16
Samozrejme, ze by som daroval, laska zaslepi rozum. :-)

jozka, na strane tri je povedane v podstate vsetko, aj s url. Preco mam hned brat od zivota krajne riesenie. Clovek ma niest svoje bremeno sam, preco do toho zatahovat inych? Pretoze chce! ... to znamena, nechce zostat so svojim bremenom sam. :-)
alabut
08.12.10,10:21
Ako by ste jej pomohli v dzungli alebo pusti, kde nie su take vymozenosti ako transplatacie? Kolko ludi je ochudobnenych o moznost tejto radosti a uziva si zivot plnym duskom, akoby mal byt poslednym. Ciganovi staci tucny pes a flasa palenky. Niekomu staci k stastiu chyza, niekomu ani luxusna vila na Malorke nepomoze. Vazim si toho Cigana.
jozka56
08.12.10,10:44
Rozhodnutie priateľa mysimis určite nebolo z noci na deň, to nám je všetkým jasné......ale na základe zadanej témy, by sme sa mali
uberať prianím, aby zdravie mysimis bolo plnohodnotnejšie a zároveň skutočne oceniť dobrovoľnosť jej priateľa spraviť pre svoju drahú, čo najviac, aj na úkor svojho zdravia. A basta.
taiko
08.12.10,11:08
Alabut. Nejako moc to rozoberash. Same "ked", "keby", "ako by", "kolko". Vykashli sa na to. Neposudzuj. Skus iba zobrat na vedomie, ze je niekto chory, ze mu niekto ponukol pomoc a ze prve testy dopadli dobre. Iba o to tu ide. Iba to sa udialo, nics viac. Tvojho znameho je mi luto, ale nema s tymto nics spolocsne. Ani tvoja obchodnicska. S kym, alebo s csim ich porovnavash? Ako som pisal, kazdy je sam sebe strojvodcom. Mali by sme mysimis nechat ist tou jej cestou, bez nejakeho posudzovania. Dolezite je cso ona tu a teraz povazuje za stastie a z csoho sa tesi ona. Vsak to je nakoniec aj temou tejto diskusie, csi nie?
alabut
08.12.10,11:25
Mas pravdu, asi sa vratim ku gulasu s kokosom a marcipanom. Dnes oblicka, zajtra neviem co, automechanici vymenia. Ozaj, kolko je vlastne tych cakatelov? Stastie. :-)
jozka56
08.12.10,11:30
alabut noooo.........
ivantt
08.12.10,11:31
Na otázku ci by som daroval svoju ladvinu.. ano, velmi rad, to by som mal istotu ze mam obe zdrave. Keby sa jednalo o záchranu milovanej osobyalebo záchranu zivota, daroval by som jej tu svoju zdravu a tu choru by som si nechal a kto ma pozna, vie ze nekecam... A prehlasujem, nie je to zaslepenost laskou ako to tu bolo povedane. *Dokonca by som mohol pri tom prist kludne aj o malicek....
Ajuška
08.12.10,11:40
alabut... predsa len sem občas nakuukni od gulášu... hodnota šťastia sa tu meria aj "kopancami" z nepochopenia....... ale Ty si si zrejme už zvykol......
alabut
08.12.10,11:40
Mozes sa realizovat, nebud skrob, cakatelov dost. Pomysli na Kristovo: "Miluj svojho nepriatela, pretoze milovat svojho priatela dokaze kazdy". Budes mat srdce namieste, ja tiez. Ja to nedokazem. Nez by som mal pytat od niekoho jeho organ, radsej v pokoji umriem. :-)
alabut
08.12.10,11:44
Jaaaaj Ajuska, zvykol, pravdaze zvykol. Ci je Slovac onakvejsia? Zivot je docasna stanica, miliardy rokov som ho nepotreboval a dalsie ho nebudem potrebovat. Ale su na svete rovnejsi, ba aj pyramidy hotovili, ktovie, ako dlho im sluzia. :-)
marjankaj
08.12.10,11:47
alabut (http://www.porada.sk/member.php?u=71179) Dnes, 01:40 PM

Mozes sa realizovat, nebud skrob, cakatelov dost. Pomysli na Kristovo: "Miluj svojho nepriatela, pretoze milovat svojho priatela dokaze kazdy". Budes mat srdce namieste, ja tiez. Ja to nedokazem. Nez by som mal pytat od niekoho jeho organ, radsej v pokoji umriem. :-)

Prosíme ťa vyslyš nás. Amen:mee:
jozka56
08.12.10,11:47
ale tu sa nepíše o pýtaní, ale o dobrovoľnosti a to je veľký rozdiel...
alabut
08.12.10,11:55
Pripajam sa, vyslys. :-)
ivantt
08.12.10,12:06
Nech len nikto neumiera ked nema.. kazdy nech umrie vtedy, ked pride jeho cas. Idu vianoce tak si zelajme len dobre veci, nie zle.. aj ked ja smrt za zlu nepovazujem.
alabut
08.12.10,12:12
Ale kludne si moze zelat moju smrt, nebude sam. :-)
ivantt
08.12.10,12:16
Ja neverim ze by niekto vedel uprimne zelat smrt, skôr to bolo myslene ironicky... vlastne ano, existuje aj smrt z milosti, clovek dobrovolne zvoli smrt aby sa netrapil ale to je o inom. Ja by som nevedel ani cloveku ktory mi ublizil zelat nic zle, ani len malu zlomeninku, vobec nie... a zelanie zleho sa do tej mojej gebule nejak nevmesti...
alabut
08.12.10,12:31
Never tomu. Zlo moze byt stotoznene s dobrom.
evuš
08.12.10,12:48
Ľudkovia, to čo ste tu dnes všetko popísali ?!???? :eek: Akosi sa táto téma zmenila na ......... neviem nájsť ani presný význam :mee: ....
Čo tak uzavrieť prímerie ?!! Koľko ľudí, toľko názorov... takže usmejte sa na seba cez tento adventný čas a nakoľko dnes je prikázaný sviatok, nezaškodilo by Vám zájsť do kostola a neveriaci, nech aspoň porozmýšlajú o svojich činoch a myšlienkach... Pekný dník !
taiko
08.12.10,14:34
Ľudkovia, to čo ste tu dnes všetko popísali ?!???? :eek: Akosi sa táto téma zmenila na ......... neviem nájsť ani presný význam :mee: ....
Čo tak uzavrieť prímerie ?!! Koľko ľudí, toľko názorov... takže usmejte sa na seba cez tento adventný čas a nakoľko dnes je prikázaný sviatok, nezaškodilo by Vám zájsť do kostola a neveriaci, nech aspoň porozmýšlajú o svojich činoch a myšlienkach... Pekný dník !
Evus, primerie mozes uzavierat, len ked si vo vojnovom stave. A to my tu nie sme. Prosta diskusia. Vsak si nemozeme stale len bozteky, srdiecka a usmevceky posielat no nie? Normalna, diskusia, aj ked miestami nelubiva. A hlavne, zas vieme vsetci o nieco viac.
taiko
08.12.10,14:47
A ja som uz aj zistil, ze precso je alabut dnes taky nabruseny. Mal pokazeny teplomer a sa mu dnes nepodaril syr.
Alabut, ved to neeeevaaaaaaadiiiiiiiii.:D:D:D
alabut
08.12.10,16:09
Taiko, pokazeny syr mi vobec nekazi naladu. Skor pokazeni ludia. Co pokazim pri syre, najdem v srvatke, bude viac ricotty. Ono akoby ma nieco vyslysalo, v pondelok som dojedol poslednu tiramisu, tak chcem skusit nieco s ricottou nasladko. Pridavam do nej domacu smotanu a takyto krem je velmi jemny. Doteraz som ho zuchlachtoval feferonkami, idu vianoce, co tak skusit dezert? :-)
terezamaria
08.12.10,16:34
Prepáčte mi, ale túto tému si založila Mysimis - Miška, aby sa podelila so svojími starosťami, radosťami, s opravdovou láskou jej partnera a hlavne
s tým, že čakajú na udalosť, ktorá vôbec nie je zriedkavá, je pre zlatého človeka ako Miška naozaj zdravotne veľmi náročnou, ale popritom krásnou udalosťou.

Veľmi Vás prosím, nerobte si z jej témy " pokec " na všetky témy, ktoré Vás napadnú. Máme možnosť každý z nás si novú tému založiť, preto rešpektujme Mišku so želaním všetkého dobrého a hlavne znovu ju ubezpečme, že veríme v dobro, hlavne v to, že určite operácia dopadne dobre, lebo ona i jej partner to veľmi chcú a my to chceme tiež. Budeme naozaj posielať pozitívnu energiu a veľa modlitieb, aby Miška bola v poriadku :):):):):)
mysimis
08.12.10,16:52
Ja som si od partnera obličku naozaj nepýtala, bolo to jeho dobrovoľné rozhodnutie, ktoré bude musieť ešte potvrdiť aj pred komisiou. U nás totiž darcovstvo nie je jednoduché. Okrem iného alabut sa nad tým dosť pohoršuje, ale len tak na okraj veci - s jednou obličkou sa dá plnohodnotne žiť! O tom by Vám tu vedela napísať Betka 631 - ona presne vie o čom hovorím a kto si myslí, že nie nech si to naštuduje. Mňa len mrzí, že som chcela poukázať na tak humánny čin môjho partnera a niektorí si to zle vysvetľujú. Ale čo už, každý máme právo na určitý názor, ja môj nikomu nevnucujem, ale viem, že keby bol môj muž na opačnej strane, tak bez váhania urobím to isté - darujem mu svoju obličku......
marjankaj
08.12.10,16:59
Možnosti "liečenia" chronického zlyhania obličiek.

http://www.hemodialyza.sk/index.php/liecba-chronickeho-zlyhania-obliciek

Ak má niekto lepší nápad, nech napíše. Aj nejaké výsledky uvítam.
taiko
08.12.10,17:31
Prepáčte mi, ale túto tému si založila Mysimis - Miška, aby sa podelila so svojími starosťami, radosťami, s opravdovou láskou jej partnera a hlavne
s tým, že čakajú na udalosť, ktorá vôbec nie je zriedkavá, je pre zlatého človeka ako Miška naozaj zdravotne veľmi náročnou, ale popritom krásnou udalosťou.

Veľmi Vás prosím, nerobte si z jej témy " pokec " na všetky témy, ktoré Vás napadnú. Máme možnosť každý z nás si novú tému založiť, preto rešpektujme Mišku so želaním všetkého dobrého a hlavne znovu ju ubezpečme, že veríme v dobro, hlavne v to, že určite operácia dopadne dobre, lebo ona i jej partner to veľmi chcú a my to chceme tiež. Budeme naozaj posielať pozitívnu energiu a veľa modlitieb, aby Miška bola v poriadku :):):):):)
terezamaria, nie je potrebne sa hned paprcsit. My si tu z toho nerobime holubnik a samozrejme ze mas uplnu pravdu o prvopociatku a hlavne ucele tejto temy. My sme ale na ceste za poznanim pravdy o stasti troshku zabludili. Aj to sa stava, zivot nie je len krasny, kvetinkovany a srdieckovy. A tak sme sa humornou formou pokusili najst cestu spat k teme a k sebe. ;)
pepsikova
08.12.10,17:36
alabut (http://www.porada.sk/member.php?u=71179) Dnes, 01:40 PM
Mozes sa realizovat, nebud skrob, cakatelov dost. Pomysli na Kristovo: "Miluj svojho nepriatela, pretoze milovat svojho priatela dokaze kazdy". Budes mat srdce namieste, ja tiez. Ja to nedokazem. Nez by som mal pytat od niekoho jeho organ, radsej v pokoji umriem. :-)..


..no..ľudia sme rôzni..ja by som aj po kolenačky bola išla za niekým, kto by mi vedel vrátiť ten život pred rakovinou...a keby som bola v situácii, že mi treba obličku a niekto ma chytí za ruku a povie- ja ti ju dám, tak by som myslela, že svet sa otočil a na zem mi spadol raj...ale to som ja, aj mne podobní, ktorí prešli po žeravých uhlíkoch, ani nevedeli, či prídu na koniec...
..ty, alabut, si šťastný a zdravý človek a ja ti prajem, nech ti zdravie vydrží aspoň do sto rokov...lebo pochybujem že by si vo svojom okolí našiel človeka, čo ti v chorobe podá ruku...prepáč..človek môže byť hrdý, ak je zdravý...ale hrdší je, ak mu je dovolené žiť...
marjankaj
08.12.10,17:37
terezamaria, nie je potrebne sa hned paprcsit. My si tu z toho nerobime holubnik a samozrejme ze mas uplnu pravdu o prvopociatku a hlavne ucele tejto temy. My sme ale na ceste za poznanim pravdy o stastim troshku zabludili. Aj to sa stava, zivot nie je len krasny, kvetinkovany a srdieckovy. A tak sme sa humornou formou pokusili najst cestu spat k teme a k sebe. ;)

No ale mohli ste narobiť viac škody ako úžitku. Pri tejto diagnóze ide naozaj o život a nie každý by to mohol uniesť.:confused:
taiko
08.12.10,17:44
No ale mohli ste narobiť viac škody ako úžitku. Pri tejto diagnóze ide naozaj o život a nie každý by to mohol uniesť.:confused:
Mozno mas pravdu, ale som presvedceny ze cloveku ako je mysimishka sme nijako ublizit nemohli. Ta si toho zrejme preskakala tolko, ze ju kdejaki jelimani na webe rozhodit nemozu.;) No a teraz sa vsetci posadme na stolicsky a na chvilku si pekne pomyslime na mysimishku, aby ju ta dobra energia az posadila. Juchuchuchuchu:D
pepsikova
08.12.10,18:12
..ja sedím na stoličke a myslím na myšimišku..silno...a posielam objatie..
pepsikova
08.12.10,18:13
Ajuška
08.12.10,18:21
..ty, alabut, si šťastný a zdravý človek a ja ti prajem, nech ti zdravie vydrží aspoň do sto rokov...lebo pochybujem že by si vo svojom okolí našiel človeka, čo ti v chorobe podá ruku...prepáč..človek môže byť hrdý, ak je zdravý...ale hrdší je, ak mu je dovolené žiť...
...sekla si sa riadne... stáva sa to, ak nám niektorý človek je úplne "luft"... pri troške záujmu, by sa Ti aj jeho slová javili byť prospešnejšie... ;) ... fakt je ľahšie odsúdiť... ako pochopiť.......
pepsikova
08.12.10,18:30
...ale moja a ty prečo pitveš moje slová?..som sa ťa snáď niečo pýtala?..myslím, že som reagovala na iné vyjadrenie...
..a len tak medzi nami dvomi, nikdy mi nikto nie je "luft..nikdy a nikto...a neodsudzujem..ale to by si zase ty musela poznať mňa a nie reagovať len na to, čo sa ti nepáči...
taiko
08.12.10,18:35
:mad::eek::mee::confused:No ale tak toto? Som myslel, ze som to uz zastavil. Noze, noze, sadneme si porozmyshlajme a zistime, ze na to aby sme kohokolvek posudzovali a cokolvek chapali nemame informacie. Berme veci take ake su. Bude nam vsetkym lahsie.
No a teraz sup sup naspat na stolicsku a mysliet na myshimyshku.
pepsikova
08.12.10,18:50
...ano tata..už sedím...a myslím..
alabut
08.12.10,19:03
Ech, idem si ja naliat. Nadnes stacilo. :-)
taiko
08.12.10,19:10
tak tak, mne uz tu guiness shumi :-)
betka631
08.12.10,19:25
Ja som si od partnera obličku naozaj nepýtala, bolo to jeho dobrovoľné rozhodnutie, ktoré bude musieť ešte potvrdiť aj pred komisiou. U nás totiž darcovstvo nie je jednoduché. Okrem iného alabut sa nad tým dosť pohoršuje, ale len tak na okraj veci - s jednou obličkou sa dá plnohodnotne žiť! O tom by Vám tu vedela napísať Betka 631 - ona presne vie o čom hovorím a kto si myslí, že nie nech si to naštuduje. Mňa len mrzí, že som chcela poukázať na tak humánny čin môjho partnera a niektorí si to zle vysvetľujú. Ale čo už, každý máme právo na určitý názor, ja môj nikomu nevnucujem, ale viem, že keby bol môj muž na opačnej strane, tak bez váhania urobím to isté - darujem mu svoju obličku......

Ja som neprišla o obličku následkom choroby, ale následkom úrazu. Môžem potvrdiť mysimis, že vôbec nepociťujem žiadne obmedzenia v svojom živote, tým, že mám len jednu obličku. Robím všetko tak ako každý kto ma obličky dve. K plnohodnotnému životu je jedna oblička úplne postačujúca a na kvalitu môjho života to, že mám len jednu obličku, nemá absolútne žiadny vplyv.
Osobne som nemala ani žiadne komplikácie po operácii a môžem zodpovedne povedať, že ma operovali 12.7. a 10.8. som už bola v robote.
Mala som suseda, ktorý umrel ako 79-ročný a až pri pitve sa zistilo, že celý život prežil s jednou obličkou.
Veľmi oceňujem partnera mysimis, pretože si myslím, že nie každý by sa dokázal takto rozhodnúť. A to nie je len o tom, že ľúbim ťa, jasne že ti tú obličku darujem. Skúste sa nad tým zamyslieť a položiť si otázku: dokázal by som to tiež?
Petra Nová
08.12.10,19:26
Nemyslela som, že do tejto témy prispejem, pretože tieto témy sú pre mňa príliš citlivé. Ale prečítala som posledné príspevky a skutočne mi nie je jasné, prečo alabut a spol., musíš vždy dávať lekcie vo veciach, ktoré sa Ťa nijako netýkajú a ani sa Ťa na ne nikto nepýta. Príbeh mysimis je realita a ty vyjadruješ hypotetické názory, čoby, keby. Už by si v takýchto vysoko ľudských témach mohol prestať tancovať ako slon v porceláne a potom by ste s taikom nemuseli vypisovať všetky tie uhladzovacie blá blá.
Ja som túto tému pochopila tak, že je oslavou ľudskosti, dobroty a aj statočnosti jednotlivca. Prečo aj niečo tak nádherné ako ľudská spolupatričnosť, obetavosť a láska sa pre niektorých musí stať fizoficko- primitívnym ringom?!:confused:
Lubaba
08.12.10,19:34
Neskutočne si vážim tvojho priateľa a aj tíško "závidím" to sa nestáva často...tomu sa hovorí láska a prajem ti jej čo najviac a aby si ju mala aj naďalej každý deň v roku.
Podľa mňa ťa nič lepšie v živote už nemohlo stretnúť, nech sa darí vám obom.
taiko
08.12.10,19:40
Ad:Petra Nova. No ty si nam dala. Hlavne teda mne, kedze tie uhladzovacie blablablablabla som pisal prevazne ja. Z ucty k myshimishke a z ucty k tomu o csom si pisala v zavere svojho prispevku sa vsak nebudem rozshirovat. Vazne si vsak myslim, ze by si myshimishka aj tema zasluzili, aby sme si uz prestali s tymi invektivami, hodnoteniami a zavermi. .Nuz len "vela stastia aj Tebe dievcsicska", ale hlavne vela radosti myshimishke.
ivantt
08.12.10,19:57
http://www.gloria.tv/?media=97104

velmi hodnotny prispevok, neuveris ale slzicka sklzla... len dôležitá pripomienka, netreba len na monitore.. treba aj nazivo. Ja sa snazim a vela ludi to nechape... zdolame vrch a namiesto ruky objatie... pridem z prace, objatie, stretnem sa s priatelmi, objatie..
jedno velke aj tebe patri o----------O------------o
Adiks
08.12.10,20:30
Keby ľudia neboli k sebe takí zlí a takí egoistickí, ako sú teraz, brali by sme to, že jeden človek daruje obličku druhému, ako absolútnu samozrejmosť, a nie niečo výnimočné. Ak niekoho naozaj z celého srdca milujem, tak mu darujem všetko na svete a riskujem aj svoj život, ak tým viem zachrániť jeho život.
sito
08.12.10,21:04
Má to len ten jeden háčik. KEBY!!!
alabut
09.12.10,02:45
Medzi moje šťastné dni patril deň keď som sa vydala, porodila som syna, po šiestich rokoch dcéru, následne som sa šťastne rozviedla

Emocionálna náplň konfliktu: Konflikt z odlúčenie, opustenia..nechali ma v nemocnici samého na pospas…čo už bude teraz so mnou? Som v koncoch…Musím uniknúť…Opustili ma…nestarajú sa už o mňa…všetko som stratil…voda mi zobrala všetko…zostal som sám bez lásky….ako ryba vyvrhnutá na breh…..ako v púšti bez vody…, všetko sa mi zosypalo…, toto už nie je život…tak si so mnou zahral…, už niet nádeje.., najkrajšie života som venoval takému lotrovi…, Život je pritvrdý…, Už nikam nepatrím…

Diagnóza: Nešpecifikované zlyhanie obličiek.....a teraz pravda: pred 4 rokmi som chodila s obličkovým záchvatom 3 týždne na urológiu s riaditeľom nemocnice.....nezistili nič a keď mi vybavili nemocnicu v B.Bystrici, už bolo neskoro....jedna oblička zlyhala úplne - mala som v nej zaseknutý kameň, k tomu som dostala ťažkú otravu krvi. Z tohto ťažkého stavu som sa dostala, ale nikto mi nepovedal, že mi zlyhala oblička úplne a že by som mala dodržiavať nízkobielkovinovú diétu a chodiť k nefrológovi. Keď som sa k nemu dostala už bolo neskoro.....

2. Druhý biologický program v postkonfliktnej-hojivej fáze
Nedostatočnosť, zástava obličiek nie je smrtelná choroba. Avšak môže spôsobiť nebezpečné komplikácie.
Biologický zmysel: v konflikt aktívnej fáze telo zastaví, uberie od vylučovania moči za účelom zniženia straty vody - predĺžiť dobu prežitia, nedokážeme vôľovo močiť.
Tzv. Syndróm zberných kanálikov obličiek znamená paralelný súbeh dvoch odlišných fáz 2 biologických programov. Keďže v tomto prípade dochádza k zníženiu vylučovanie moči, spôsobuje to príliš veľké opuchy, edémy - bolestivé symptómy. To môže byť životu nebezpečné.
Po vyriešení konfliktu odlúčenia, opustenia dokážeme okamžite vôľovo močiť ešte pred odbúraním nádoru, čo je dôkazom skutočnosti, že nedostatočnosť, zástava obličiek nie je choroba, ale symptóm.

Jasnacka, alabut je to prave zlo. Zatial tu vladne euforia, ja sa budem radovat bez euforie az po operacii a po roku. :-)
pepsikova
09.12.10,03:54
...neboj nič, my sa k tebe radi pridáme v tom vytešovaní po roku...
..a nesmokli, ty ani zďaleka nie si to pravé zlo...
Ajuška
09.12.10,08:46
betka631
09.12.10,09:20
http://www.moje-pravdy.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=192%3Ana-co-nam-je-dreni-tla-a-usmv&catid=5%3Asebe-leba&Itemid=14
...♥♥♥...

Ajuška, nerozumiem načo je dobre prikladať tento link už pomaly na každú tretiu stranu tejto témy.
Dobre sa poúča o tom, čo sa Ťa priamo netýka, však?
Asi si nepochopila o čom táto téma naozaj je, stačí ak si prečítaš príspevok 203 od Petry Novej, tam máš pár vetami veľmi výstižné vystihnutú celú podstatu témy.
Myslím, že ak potrebuješ rozvíjať svoje teórie, tak máš možnosť založiť si k tomu tému a realizovať sa tam. Tu je to naozaj o niečom úplne inom.
Niekedy stačí prejaviť len trocha obyčajnej ľudskosti.
alabut
09.12.10,09:41
K tym mnichom by som poslal pepsikovu. :-)
alabut
09.12.10,09:46
Uz davnejsie som zistil, ze pocas Vianocnych sviatkov, Velkej noci a oslav konca roka su ludia akysi podrazdeni. Najhorsi je prvy den po sviatkoch. Vtedy ma vzdy zrazi auto, alebo pastou z bicykla. Sa mi zda, ze na taika a mysimis to neplati. :-)
Petra Nová
09.12.10,10:27
Uz davnejsie som zistil,ze pocas Vianocnych sviatkov, Velkej noci a oslav konca roka su ludia akysi podrazdeni. Najhorsi je prvy den po sviatkoch. Vtedy ma vzdy zrazi auto, alebo pastou z bicykla. Sa mi zda, ze na taika a mysimis to neplati. :-)
Ty si zistil, ja som zistila. Že sú ľudia, ktorí na čo hodnotné siahnu, tak to po...ú. A tragédia je v tom, že keď začnú, tak nevedia kedy skončiť.
pepsikova
09.12.10,11:18
alabut Dnes, 11:41 AM
K tym mnichom by som poslal pepsikovu. :-)


...myslíš, že by to bolo pre nich bezpečné?..predsa, sú to mnísi...
taiko
09.12.10,11:56
Ty muj duchod. Cso ste sa vsetci zblaznili? To o csom to tu zase tocsime? Prosim vas vsetkych velmi pekne, prestanme vsetci s tymi frustraciami, psychoanalyzami, sudmi, hodnoteniami a vratme sa k teme. Ak by sme zabudli. Tema bola: Niekto je chory a niekto iny mu daroval oblicsku. je to pekny pocsin? Mozno to povazovat za stastie? Co ine povazujeme za stastie a ako to stastie "odmerame"? atd
mysimis
09.12.10,11:59
Medzi moje šťastné dni patril deň keď som sa vydala, porodila som syna, po šiestich rokoch dcéru, následne som sa šťastne rozviedla

Emocionálna náplň konfliktu: Konflikt z odlúčenie, opustenia..nechali ma v nemocnici samého na pospas…čo už bude teraz so mnou? Som v koncoch…Musím uniknúť…Opustili ma…nestarajú sa už o mňa…všetko som stratil…voda mi zobrala všetko…zostal som sám bez lásky….ako ryba vyvrhnutá na breh…..ako v púšti bez vody…, všetko sa mi zosypalo…, toto už nie je život…tak si so mnou zahral…, už niet nádeje.., najkrajšie života som venoval takému lotrovi…, Život je pritvrdý…, Už nikam nepatrím…

Diagnóza: Nešpecifikované zlyhanie obličiek.....a teraz pravda: pred 4 rokmi som chodila s obličkovým záchvatom 3 týždne na urológiu s riaditeľom nemocnice.....nezistili nič a keď mi vybavili nemocnicu v B.Bystrici, už bolo neskoro....jedna oblička zlyhala úplne - mala som v nej zaseknutý kameň, k tomu som dostala ťažkú otravu krvi. Z tohto ťažkého stavu som sa dostala, ale nikto mi nepovedal, že mi zlyhala oblička úplne a že by som mala dodržiavať nízkobielkovinovú diétu a chodiť k nefrológovi. Keď som sa k nemu dostala už bolo neskoro.....

2. Druhý biologický program v postkonfliktnej-hojivej fáze
Nedostatočnosť, zástava obličiek nie je smrtelná choroba. Avšak môže spôsobiť nebezpečné komplikácie.
Biologický zmysel: v konflikt aktívnej fáze telo zastaví, uberie od vylučovania moči za účelom zniženia straty vody - predĺžiť dobu prežitia, nedokážeme vôľovo močiť.
Tzv. Syndróm zberných kanálikov obličiek znamená paralelný súbeh dvoch odlišných fáz 2 biologických programov. Keďže v tomto prípade dochádza k zníženiu vylučovanie moči, spôsobuje to príliš veľké opuchy, edémy - bolestivé symptómy. To môže byť životu nebezpečné.
Po vyriešení konfliktu odlúčenia, opustenia dokážeme okamžite vôľovo močiť ešte pred odbúraním nádoru, čo je dôkazom skutočnosti, že nedostatočnosť, zástava obličiek nie je choroba, ale symptóm.

Jasnacka, alabut je to prave zlo. Zatial tu vladne euforia, ja sa budem radovat bez euforie az po operacii a po roku. :-)


Alabut, musím upozorniť, že medzi tým, ako som sa vydala a porodila a rozviedla a následne ako mi zlyhali obličky ubehlo takmer 30 rokov.....a nikdy som nepociťovala ani len strach z toho, že som zostala bez manžela.....
Petra Nová
09.12.10,12:59
Vôbec sa nečudujem mysimis, že založila túto tému. Byť na jej mieste, rovnako by som chcela verejne povedať to, čo ona. Veď komu inému by som sa mala vyznať zo svojho šťastia, ak nie svojim priateľom, známym, u ktorých by som predpokladala, že pochopia moje slová, že ma podporia a dodajú mi odvahu?

Rozmýšľala som, či je to len šťastie mať vedľa seba niekoho ako je manžel mysimys, Možno šťastie, možno šťastie v podobe vzácneho daru. Ten dar nie sú prázdne slová, ale sú darom toho najcennejšieho, čo človek má. A odmietnuť ho, by bolo hrubou neúctou voči tomu, kto ho nezištne ponúkol. A vôbec nepochybujem o tom, že takéto rovnocenné dary s manželom si poskytujete vzájomne.

Čítala som tu mnoho necitlivého a prízemného. Predpokladám, že životné osudy posunuli mysimis do iného levelu ľudských vzťahov a že si nimi nedá ublížiť. Mysimis, ja Ti želám, aby všetko prebehlo bez komplikácii, aby sa Ti uľavilo a tiež, aby bez komplikácii plynul Váš ďalší rodinný život.
trisestri
09.12.10,13:15
Cesty osudov sú nevyspytatelné,niektorých poučia iných nie-ale ak sú taký ktorý merajú štastie výškou majetku,neviem či ho najdú,lebo chamtivost je ako bezzodná diera pre tých čo nemajú v sebe aj iné hodnoty ktoré ich uspokoja-bolo by viac štastia na zemi,keby ho každý vedel rozdat a dopriat aj iným a svoje si neprivlastnil na úkor iných-neviem aké je štastie tých čo podviedli, okradli a oklamali iných,ale ich hodnota štastia je ako zlato ktoré sa mení na piesok a prach.
alabut
09.12.10,13:58
Ech, idem si naliat, momentalne je tu privela harpyji. Jasne, ze si musia posledne dupnut, ale nevzdavam to. Rok je dost dlha doba. :-)
marjankaj
09.12.10,14:06
Harpya je vták a ten je tu len jeden. Nepreháňaš to trochu s tým alkoholom? Bez neho by si pôsobil oveľa dôveryhodnejšie.
marjankaj
09.12.10,14:22
prikláňam sa v tejto chvíli k alabutovi.

všetky tieto zdanlivé problémy čo sa tu riešia vyplývajú z toho, že porada začína byť feministický a podľa mńa aj prefeminizovaný portál.
A tento fakt komplikuje normálné vnímanie niektorých zúčastnených osob.

Piťko keby si si prečítal úvodný príspevok, možno by si prišiel na to, že sa tu nerieši žiadny problém. Miška iba chcela vyjadriť svoje pocity k jej priateľovi za jeho dar. A niektorí jej radosť chcú pokaziť, lebo im niekedy niečo nevyšlo. Asi podľa príslovia. Keď zdochla koza mne, tak nech zdochne aj susedovi.
danushka
09.12.10,14:52
prikláňam sa v tejto chvíli k alabutovi.

všetky tieto zdanlivé problémy čo sa tu riešia vyplývajú z toho, že porada začína byť feministický a podľa mńa aj prefeminizovaný portál.
A tento fakt komplikuje normálné vnímanie niektorých zúčastnených osob.

Aj v tak vážnej téme plnej ľudskosti sa občas nájdu perlivci, piťkovci a ním podobní.
Dnes si učinil obzvlášť milý čin, rozosmial si ma Lacko.;)

My nenormálni nepotrebujeme hľadať v slovách a témach normálne.
Vy normálni sa preto na nás nenormálnych radšej nepozerajte a ani si nás nečítajte, lebo tie Vaše normy sú o čosi inšie, ako tie Naše.

A idem sa teraz pozrieť do zrkadla, či mi náhodou aj brada nevyrástla. A keby aj, nohy si už holím, tak s tou bradou nakoniec asi až tak veľký problém nebude. :)
danushka
09.12.10,15:52
k prispevku #224 , by si sa vedela vyjadriť ?

Ďakujem.

V mojom okolí teraz veľa ľudí, či ich blízki vážne ochoreli.
Ja sama čakám na vyšetrenia, ktoré môžu potvrdiť, či vyvrátiť vážne ochorenie.
Moja dcéra svojho času ako malé dieťatko navštevovala onko poradňu...

Niekedy chvíľa môže trvať celú večnosť a tá večnosť môže byť nekonečnou nielen pre chorého, ale aj pre jeho najbližších.
Nádej a vykúpenie idú spolu ruka v ruke a práve naši najbližší sú našimi barličkami, oni nás držia nad vodou.

Objavil si sa Piťko, popiťkoval, ale úprimne - neobohatil si túto tému o nič, tak ako zvyčajne.
Ako prievan si tu vošiel, tresli za Tebou okná a fajka zhasla.

Zdravie a láskavý partner sú najzákladnejším pilierom páru. Ostatné je ,,muška jenom zlatá"...
alabut
09.12.10,16:08
:-)
Len do mna, uz som zvykol ... trochu podriemem, odpociniem a nieco vymyslim. Zenu je takmer nemozne naucit bagrovat, ale ja som trpezlivy. :-)
buchač
09.12.10,17:52
Možno ma teraz niekto odsúdi , možno nie ...ale dlabem na to ...
Zadriem do živého ...

Ale jedno mi to nie je ...zvyknem totiž dať aj na názor druhých , respektíve ho aspoň príjmem , aj keď s ním nesúhlasím , som prístupný diskusii ...
Jedno však neznášam ...neskutočne , t.j. , keď ten druhý toto moje právo neakceptuje ..

alabut Včera, 11:09 AM
To, ze lapiduchovia nezistili mechanizmus posobenia je nepodstatne. Mozno psychiater. Z clanku jasne vyplyva, ze problem nie je v metabolizme, ten funguje. :-)
Minule som pisal, ze mam podla lekarky dostatok inzulinu a napriek tomu cukrovka. Pricinu nepozna, ale pokusy robit chce. A vcul bud mudry. :-)

Múdry som dosť ...teda myslím si ...v niečom určite - rozhodne ...;)

alabut Včera, 02:36 PM
PC som ovladal slusne. Problem je, ze nevydrzim pri nom sediet. Teraz mam prijem kladny, uz som ho tu pisal, 180€, ale viac rokov som mal prijem zaporny, vdaka zdravotnictvu. K lekarke som isiel odmerat TK a cukor. Idem k ocnej, ta to pozera. Taka fesna, skromna, rad jej pozeram do oci. Inac by som to kaslal. U lekara su najdolezitejsie - razitko a podpis. :-)

Ranajky - huspenina, bylinkovy caj, tiramisa s amaretom a alabutkou.
Obed - nic s pivom, prechadzka zimnou krajinou bez alabutky.
Vecera - hovadzia polievka s domacimi rezancami, plneny kuraci rezen, omastene zemiaky, kapustovy salat s hribami, bylinkovy caj, tiramisa s amaretom.
Nocne jedlo - este sa uvidi. :-)
Keď sa tak pozriem na ten príjem ...a tie príspevky v danej téme o stravovaní , hm , všeličo mi prichodí na jazyk ..

alabut Dnes, 06:08 PM
:-)
Len do mna, uz som zvykol ... trochu podriemem, odpociniem a nieco vymyslim. Zenu je takmer nemozne naucit bagrovat, ale ja som trpezlivy. :-)
...a vieš , že čo mi teraz na jazyk skoro slina priniesla ...???
Ale to sa už nesluší ...
A dalo by sa aj pokračovať , lenže toto je o diskusii a nie o urážkach . Tie ja nerád beriem , veď kto vlastne ????...a ani nerád urážam , ale viem , pokiaľ je to potrebné...

Ale aj tak som prekročil už svoju hranicu ...ospravedňujem sa za to cteným prispievateľom...teda ak som niekoho urazil .
taiko
09.12.10,19:08
Re: Buchac. So vsetkym respektom. Ako tvoj prispevok suvisi s temou? Ako ty meriash hodnotu stastia?
Re: Pitko. Mash dojem ze tvoj nazor na stastie je taky zly, ze ta za nho treba ukamenovat? Mne sa zdal celkom k veci.
Re: Danushka. Naozaj si sa citila dotknuta Pitkovym prispevkom o feminizme?
Re: Alabut. Nejde mi to do hlavy. To Ti naozaj tak strasne vadi, ze niekdo nechce (mozno ani nemoze) respektovat, ci nasledovat tvoje nazory o samolieceni? Naozaj sa Ti vidi neakceptovatelne, ze niekto niekomu inemu pomohol na svoj ukor, aby tomu druhemu ulahcil zivot a ze si tu vsetci navzajom vyjadruju spolupatricnost? (aj ked musim povedat ze aj na mna niekedy prehnanu)
Re: Ostatni, co nechceli prispiet a prispeli, ci ti, ktori len vyprskli siru. Co vas nakoniec viedlo k tomu ze te prispeli?

Ved toto tu malo byt (a docasu aj bolo) pozitivne. Je s tym ludia nejaky problem?
buchač
09.12.10,19:32
Re: Buchac. So vsetkym respektom. Ako tvoj prispevok suvisi s temou? Ako ty meriash hodnotu stastia?
Re: Pitko. Mash dojem ze tvoj nazor na stastie je taky zly, ze ta za nho treba ukamenovat? Mne sa zdal celkom k veci.
Re: Danushka. Naozaj si sa citila dotknuta Pitkovym prispevkom o feminizme?
Re: Alabut. Nejde mi to do hlavy. To Ti naozaj tak strasne vadi, ze niekdo nechce (mozno ani nemoze) respektovat, ci nasledovat tvoje nazory o samolieceni? Naozaj sa Ti vidi neakceptovatelne, ze niekto niekomu inemu pomohol na svoj ukor, aby tomu druhemu ulahcil zivot a ze si tu vsetci navzajom vyjadruju spolupatricnost? (aj ked musim povedat ze aj na mna niekedy prehnanu)
Re: Ostatni, co nechceli prispiet a prispeli, ci ti, ktori len vyprskli siru. Co vas nakoniec viedlo k tomu ze te prispeli?

Ved toto tu malo byt (a docasu aj bolo) pozitivne. Je s tym ludia nejaky problem?
mimotemy
Jedno s druhým ...
Dobre , tak na plno ...

Fakt je to o nejakých blbých kydoch ...zvrhlo sa to , no prečo , to teda fakt neviem ...
Misimis sa prejavila , ostatní zareagovali ...
Ako ???...tož buď adekvátne k téme alebo nie ...
Každý si za svojím stojí , čo už ...

Ako ja meriam hodnotu šťastia , pýtaš sa , nuž odpovedám ...

Neviem , nakoľko sa to nedá jedným , dvoma slovami vyriecť ...niekedy je málo aj zopár viet...
Negatívne nálezy z vyšetrení ...šťastie , veď žijem aj naďalej ...a nasleduje ..
No niekedy stačí len pohľad ...
Či už môj na milovanú osobu alebo pohľad milovanej osoby na mňa... a som šťastný ...
Pozrie na mňa moja vnučka Lee , tie jej kukadlá sa na mňa uprú ...topím sa od šťastia ...
Objatie , pusa ...bozk milovanej osoby ...mám pokračovať ...???...
Čo myslíš ?

SOM ŠŤASTNÝ ...??? http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-38-thinking.gif...tri možnosti máš na výber k odpovedi ...
buchač
09.12.10,19:38
Ozaj ...

Aj tí na Titanicu boli tiež zdraví ...no veľa ich šťastie nemalo ...;)
pepsikova
09.12.10,20:05
..neviem, či som prskla síru..možno hej...ale prečo som ja prispela?..nuž- pre slovo "môj-moja"..moji priatelia,moja banda,mojuš, mojuško, mojko,ľudia, ktorých som nikdy nevidela, ale stojím im za to, aby so mnou písali,vážim si ich za to...aj alabuta si vážim,ale nas*al ma ten jeho slovný zvrat- ""radšej v pokoji umriem""...a tak sa pýtam, ako sa dá v pokoji umrieť?..má to snáď vyskúšané?..má vyskúšaný ten pocit, že čochvíľa už nebude nič!???...žiadna radosť, žiadni priatelia, úsmev , slnko, sneh!..a prečo?..preto, že jedna z nás má to šťastie a má vedľa seba človeka so silnou rukou, ktorá ju zodvihne, keď padá?..tak koľko z nás má to šťastie, že má také ruky pri sebe?....ja nemám...on možno hej, ale kto to vie?...on si dovolí povedať, že ak by mal o niečo prosiť, radšej umrie-to čo už je?..a ako tomu rozumieť?..
...Piťko tu napísal, že porada je prefeminizovaná...áno, možno je,ale potom je aj presúcitovaná, prenežnená, predobrá, prepekná, prepriateľská, premojuškovaná...lebo vieme súcitiť s každou z nás, s každým z nás a čo je hlavné, nebojíme sa tie city hodiť sem, nebojíme sa reakcií, odoziev...skrátka nebojíme sa!...a vieme, že tu je niekto, kto na nás myslí, drží palce, posiela dobrých anjelov na pomoc a to nám dáva silu a chuť žiť ďalej...
..asi tak...a tak myšimiška moja, ak sú tu nejaké negatívne výroky, nič si z nich nerob, tých lepších je tu viac a sú tu pre teba...
danushka
09.12.10,20:34
No nedá mi ešte vrátiť sa k tomu feminizmu v téme :D...

Už len to slovo ako také sa mi tu vôbec nehodí, pretože pôvodná myšlienka témy je o kráse vzťahu muža a ženy, o obetovaní sa jedného pre druhého v láske, chorobe, v dobrom aj zlom.

Skôr by som sa opýtala, či tu nemá niekto problém s patriarchátom, ktorý už dávno v našej spoločnosti zapadol prachom a za jeho zánik by sme mali obviniť feminizmus.

Och och, sledujete tú ťažkú, nočnú filozófiu mladej sedemnástky ? :rolleyes:
pepsikova
09.12.10,20:54
...a vieš ty, sedemnástka, aký super čas na randenie je vonku?...
ivantt
09.12.10,21:04
a propos, kým ešte možem pridať príspevok,

myslím si že hodnota šťastia jednotlivca sa meria tým, čo v danej chvíli tomu jednotlivcovi chýba ...

to je moj názor.

nekameňujte ma zaňho.
Ahojte.

nechcel som uz reagovat ale musim, mozno tym niekoho nahnevam ale sklamem, popredu sa omluvam... nezdielam tento nazor že hodnota stastia sa mera tym co v danej chvili tomu jednotlivcovi chyba. keby namiesto slovicka chyba bolo dostava, mozno by som suhlasil. Môj nazor na stastie som uz vyjadril na zaciatku a zelam vsetkym ludom aby poznali pocit stastia...
Kvaka
09.12.10,21:15
Čo dostáva a dáva. Lebo najmä dávať je šťastie.
ivantt
09.12.10,21:34
Kvaka, to uz je len na ludoch ked sa im nieco dostane aby vedeli aj dat, inak by sa nedalo hovorit o stasti alebo hodnote stastia. A clovek, ked dava, vzdy sa mu aj vrati. Ked sa na niekoho usmievas, usmieva sa aj on a ked sa na niekoho mracis, jeho tvar je tiez zamracene. Ale to len taka moja poznamocka ;):)
alabut
09.12.10,21:52
Uz ste dostekali? Mam dojem, ze tu pise cely lazaret, mna nevynimajuc. Sviatky zimneho slnovratu sa pomaly blizia, agresivita nenahraditelnych stupa, tak ako kazdy rok, prelom roka byva na nevydrzanie. Potom zacnu pribudat fotony, ludia sa upokojuju. Snad to ma na svedomi bilancovanie alebo zavislost od casu, este som na to neprisiel. :-)

Ozaj, mysimis, kedy ides na operaciu?
Ajuška
09.12.10,21:56
mimotemy aj keď si z obsahu nespočetných príspevkov nemyslím, že som až tak mimotemy ...nikdy nemám potrebu obhajovať svoju pravdu (tobôž ju niekomu vnucovať)... len sa občas neubránim potrebe majinkého dovysvetľovávania (s rizikom, že je to stanica nekonečná)... zámerne som sa vyvarovala citáciám... aj keď niektoré príspevky takmer adresne na mňa kričali... ;) ...v snahe vyhnúť sa emóciám... nadýchla som sa... a naozaj... už len máaajinko chcem na margo všetkého (za seba) dodať... : výchovou a životnými skúsenosťami som dozrela do štádia, že priam z duše neznášam krivdu... a ubližovanie ako-také... komukoľvek... v dôsledku toho sa snažím držať kréda: ak neviem pomôcť = neublížim... (vedome)... k jadru témy - som Miške pomyselný "klobúk" smekla v príspevkoch 20, 32, 75 najúprimnejšie, ako som v danom okamihu vedela (a stojím si za tým aj dnes).............. nepochopenie ďalších mojich reakcií píšem na účet iného uhlia pohľadu... :rolleyes: ...a znesiem aj pranierovanie za sťa by "alabut" záver... odpúšťam Vám.... zvyšok je na svedomí každého z nás...:cool:...
Petra Nová
09.12.10,22:16
Uz ste dostekali? Mam dojem, ze tu pise cely lazaret, mna nevynimajuc. Sviatky zimneho slnovratu sa pomaly blizia, agresivita nenahraditelnych stupa, tak ako kazdy rok, prelom roka byva na nevydrzanie. Potom zacnu pribudat fotony, ludia sa upokojuju. Snad to ma na svedomi bilancovanie alebo zavislost od casu, este som na to neprisiel. :-)

Ozaj, mysimis, kedy ides na operaciu?
Nemyslíš, že už je čas, aby si prestal trúsiť tie svoje trápnosti?:eek: 41 príspevkov v tejto téme je viac než dosť. Aj slon, keď sa napije vie, že je čas odísť.
http://www.porada.sk/misc.php?do=whoposted&t=151054
jozka56
09.12.10,22:18
alabut prestaň so slnovratom/kadečím iným/, je mi ukradnutý.......ja sa držím len podstaty témy, pričom vychádzam z poznania skutočnosti, kedy moja švagriná darovala svojej neterke zdravú ľadvinu, ako najvhodnejšia darkyňa, je tomu už viac ako 4 roky....
alabut
09.12.10,23:19
Nechapem tu nervozitu. Kazdy rok ma v priebehu sviatkov zrazi nejaky pako autom, zeny nevynimajuc. Z roka na rok je to horsie, chodec nezavadzaj. Je to stastie? Ako ho odmeriam?
jozka56
09.12.10,23:53
alabut túto tému by sme mali nechať mysimis/Mirke/, ktorá sa chce s nami podeliť o svoje šťastie ....
Viem, že si chalan s veľmi ťažkými zdravotnými problémami a mizivým dôchodkom...uvítala by som od teba založenie novej témy, ktorá pomôže tebe.
alabut
10.12.10,05:40
Ja nepotrebujem pomoc, naopak, vy. Nepotrebujem, aby ma dalsia harpyja zrazila pocas tychto sviatkov. Skusam este jeden pokus. Prestal som vnimat ludi, vnimam veci a zvery. Co myslis, kto sa sprava lepsie? :-)

Čím meriame hodnotu šťastia, znie otazka. U mysimis je to jasne. Ak je tema vyriesena uzavrite.
pepsikova
10.12.10,05:58
...vieš, alabutík, ja by som do teba celkom rada narazila- ale tak v dobrom...a vysvetlila by som ti, že ľudia sú dôležití, veľmi dôležití, pretože ako jediní vo vesmíre dokážu vyjadrovať svoje pocity slovom...a že pre mňa si aj ty dôležitý tak ako všetci..a momentálne sa mi to vidí tak, že depka sa pokúša dobiť tvoje myšlienky, pretože sa silou-mocou snažíš odpratať nás od seba..ale to sa ti nepodarí, my sme tu furt, tak ako ty..a pre všetkých...musíš nás vnímať,nie sme luft...možno ti stolička pohladká riťku, keď si na ňu sadneš- ale ver,alabutka, alebo ktokoľvek z nás ťa pohladká jemnejšie nežnejšie...
..končím v tejto téme a verím, že sa už len dobre stane...
katarina.j
10.12.10,06:44
Nemyslíš, že už je čas, aby si prestal trúsiť tie svoje trápnosti?:eek: 41 príspevkov v tejto téme je viac než dosť. Aj slon, keď sa napije vie, že je čas odísť.
http://www.porada.sk/misc.php?do=whoposted&t=151054
Tak k všetkým príspevkom čo sú pod 243: plne súhlasím. Ak niekto lieči svoje problémy podrývaním a tvári sa nešťastne akí sú ľudia chrapúni a zlí, neviem, prečo sa vôbec zapája do "ĽUDSKEJ TÉMY", možno sú na nete aj "zvieracie témy", kde môže vylievať srdce, hnev, a napokon ak sú mu lepšie zvery, tak nech si skúsi písať s nimi....Nemám viac slov na jeho poslednú hlášku- brrrrrrrrr.Takže hold Petre, konečne sa niekto našiel, kto chcel skrotiť "zver"........
ivantt
10.12.10,06:45
alabut Dnes, 07:40 AM
Ja nepotrebujem pomoc, naopak, vy. každý z nás potrebuje pomoc len nie každy si to prizná Nepotrebujem, aby ma dalsia harpyja zrazila pocas tychto sviatkov. to mi chces povedat ze pocas kadych tvojich sviatkov ta zrazilo auto ?Skusam este jeden pokus. Prestal som vnimat ludi, vnimam veci a zvery. Co myslis, kto sa sprava lepsie? :-)ked chces ublizit zvieratu, brani sa, presne ako ked chces ublizit cloveku

Vela z nás poznáme hodnotu šťastia a veľa z nás to ešte pochopí. Je smutne keď sa človeku stane krivda, to ti verim, máš právo sa hnevať ale nie na cely svet. Ja som ti nijak neublížil, mysimis ti neublizila, danuška a co ja viem kto vsetko prefeminizovany ( pôodla vsetkeho som aj ja prefemizovany aj ked som chlap ). Všetdci títo ľudia poznajú hodnotu šťastia a prajem ti, abysi ju poznal aj ty.
Teraz este poviem nieco o myslení : Boli sme na dovolenke a prsalo. 30 ludí frflalo, nadávali na pocasie až na moju priateľku. Ta vyšla von aj ked prsalo a povedala, aké je všetko krásne zelené keď prší... Myslím že vieš o čom to je, čítaš a počúvaš, si predsa človek, tvor mysliaci. No a keď chce človek niekomu pomôcť musí vedieť pomoc aj prijať. Nepíšem to so zlobou v srdci ani mysli, nič ti nevyčítam, len reagujem, tak ako reaguješ ty. Zaznel tu názor,k aby si založil miestnosť s tvojou tematikou, prečo to nespravíš. Nebude to mimo temy, bude to vecné. Tá "harpyja" čo ťa vraj zrazila má tiež svedomie a dosmrti bude za to potrestana, stale bude mať pred očami určitý okamih nehody, nech už bola alebo nebola vinovata. Som presvedceny ze dusevna bolest je ovela horsia ako telesná bolesť. ( zazil som obe tak viem o com hovorim ). A kedže sa blíži čas vianoc, tak mi prosím ťa odpusti ak som ti ublížil... ja ti odpúšťam tiež.. ;)
alabut
10.12.10,15:18
...to mi chces povedat ze pocas kadych tvojich sviatkov ta zrazilo auto ?


Presne tak a nie raz. Tohto roku v januari 3x, pred volbami 1x, teraz v novembri 1x. Raz ma musela odviezt sanitka, 2x rozbitych niekolko aut, 1x zraneni dalsi ludia vo vozidlach. Vlani, predvlani a este predtym bolo horsie, ale nejdem rozpitvavat. Uz som ti raz pisal, ci ma zmysel sa zaoberat deprivaciou. Napisem vetu dve a pozeram reakcie mymymysliacich tvorov.

Co sa tyka temy, mysimis ma moze vypoklonkovat kedykolvek, slusne odidem. Zatial sa nestalo, paci sa mi a co so stekotom harpyji? Odpustam im. :-)
Zimama
10.12.10,15:27
(Včera v noci som sa preklikala k tejto téme...)

Mysimiska, dovoľ, aby som najprv zareagovala tak, ako ma asi aj Ty už poznáš z iných stránok Porady:

Rozhýbali ste už zem?
Jedenásťročnú Angelu postihla choroba, ktorá napáda nervovú sústavu človeka – nemohla chodiť, mala obmedzené aj ostatné formy pohybu. Lekári jej nedávali veľkú nádej na vyliečenie. Predpovedali jej, že zvyšok života strávi na invalidnom vozíku. Povedali, že len veľmi málo ľudí s touto chorobou sa dokáže vrátiť späť do normálneho života, ak sa to vôbec niekomu podarí. Dievčatko sa však nedalo odradiť. Už v nemocnici každému slávnostne sľúbila, že jedného dňa bude opäť chodiť.
Preložili ju do špeciálneho rehabilitačného zariadenia a použili všetky dostupné terapeutické prostriedky. Všetkým terapeutom učaril jej nezlomný duch. Učili ju, ako a čo si má predstavovať – aby sa v duchu pozorovala, ako sama chodí. Ak aj nič inšie, aspoň jej to dá nádej a trošku jej to spríjemní dlhé hodiny bdenia v posteli. Bola úžasne usilovná a pri telesnej terapii, vo vírivej vani a pri cvičení robila všetko veľmi dôkladne. Ale rovnako usilovná bola, aj keď ležala na lôžku a poctivo si predstavovala a v duchu videla samu seba, ako sa hýbe, hýbe, hýbe!
Jedného dňa, keď sa zo všetkých síl snažila predstaviť si, ako sa opäť hýbu jej nohy, zdalo sa jej, že sa stal zázrak: posteľ sa pohla! Začala chodiť po celej izbe! Angela vykríkla: „Pozrite, čo robím! Pozrite! Pozrite! Dokážem to! Pohla som sa! Pohla som sa!“
Pravdaže, v tej istej chvíli kričal v nemocnici každý, všetci hľadali úkryt. Ľudí zachvátila panika, všetko padalo na dlážku a bolo počuť rinčanie skla. Asi už chápete – bolo to zemetrasenie v San Franciscu. Ale Angele to nehovorte – je presvedčená, že to spôsobila ona.
A teraz, niekoľko rokov po tejto udalosti, je opäť v škole. Na svojich vlastných nohách, bez barlí, bez vozíka. Tak vidíte, ten, kto dokáže rozhýbať zem medzi San Franciscom a Oaklandom, dokáže zvíťaziť aj nad nejakou hlúpou chorobou, no nie?
(Hanoch McCarty, SLEPAČIA POLIEVKA PRE DUŠU)

Čo k tomu dodať?

Obdivujem Teba i Tvojho partnera - to, čo sa Vám "deje", určite nie je každodenné ani v tom smutnom, ale ani v tom hlboko pozitívnom význame, a podľa mňa tiež svojím spôsobom "hýbete zemou"... :)
Budem Ti silno držať palce, aby všetko dopadlo čo najlepšie - a ak by to aj nebolo presne-presne podľa Tvojich predstáv či želaní, prajem Ti, aby si si z toho, čo sa napokon naozaj stane, dokázala vybrať všetko to, čo Teba i Tvojich blízkych posilní i ľudsky obohatí...! A aj nádej je veľmi dôležitá, aj radosť z každého, hoci len maličkého kroku vpred. :):---:) Zimama
pepsikova
10.12.10,15:30
..teda ešte raz:..ja som celkom rada "za harpyu"..lebo to som málokedy, fakt len výnimočne...a veľmi ma tešuje, že som dostala odpustenie a vôbec som oň nemusela žiadať...
(čistá haluz!)
Zimama
10.12.10,15:43
To Alabut:

1) Tak, ako písala Jozka56, aj ja som si na základe Tvojich príspevkov (niektorých, lebo určite som nečítala všetky) vytvorila o Tebe určitú predstavu, a vnímam to tak, že na základe svojich životných skúseností máš zrejme plné právo vidieť veci tak, ako ich vidíš... a predsa mi je ľúto, že ich vidíš tak, ako to prezentuješ aj na týchto stránkach. Úprimne Ti želám, aby sa v Tvojom živote čo najskôr udialo niečo, čo by Ťa predsa len primälo pozerať sa na ľudí i na život aspoň trošku vľúdnejšie... :)

2) Ak niekoho zrazí auto, nie vždy je - podľa mňa - na vine vodič: ja na Tvojom mieste by som sa pokúsila vážne sa zamyslieť nad tým, prečo sa takéto nehody a tak často stávajú práve mne... ;):)

3) A aj pre Teba jeden citátik na záver:

"Či si myslíš, že to dokážeš, alebo si myslíš, že to nedokážeš, máš pravdu."
(Henry Ford)

Pekný večer! :) Zimama
marjankaj
10.12.10,16:00
...to mi chces povedat ze pocas kadych tvojich sviatkov ta zrazilo auto ?


Presne tak a nie raz. Tohto roku v januari 3x, pred volbami 1x, teraz v novembri 1x. Raz ma musela odviezt sanitka, 2x rozbitych niekolko aut, 1x zraneni dalsi ludia vo vozidlach.

Spomínam si na film "Kučeravá Sue", tam si takýmto spôsobom zarábal hlavný protagonista na živobytie.
Že by podobnosť čiste náhodná? Koľko to hodilo? Veď to nemôže byť náhoda.:confused:
Zimama
10.12.10,16:40
Za týmito slovami sa mi žiada nejaký "zjemňujúci" smajlík, napr. aspoň ;), ale že to nie je náhoda, o tom som presvedčená...
jozka56
10.12.10,17:16
tie cesty budu asi lesné, ale čo sluch?:mee: