DodoSTI
09.11.10,11:54
Zdravím,
obraciam sa na Vás s prosbou o radu, resp. pomoc.

Mám vytvorený e-shop, kde budem predávať hliníkové disky pre autá. Momentálne som v štádiu nahrávania tovaru. Web je vytvorený v joomle, e-shop je pod virtemart.

Moja otázka znie: ako čo najjednoduchšie (aj s pohľadom do budúcnosti, pri pridávaní nového tovaru) nahádzať tovar do shopu. Je to trošku špecifický e-shop, pretože každý jeden tovar (disk) má veľa variánt (veľkosti, ET, atď).

Preto sa chcem opýtať, či sa to nedá vyriešiť týmto spôsobom:

TOVAR: idem pridať disk, do jeho popisu alebo neviem kde napíšem, že je k dispozícii v roztečiach napr. 5x100 a 4x100 a vo veľkostiach 16" a 17".
AUTO (zoznam kategórií): ku každému autu v excel súbore do category_description (alebo ja neviem kde) napíšem akú má konkr. auto rozteč.

a pri vyhľadávaní na stránke napr. Alfa Romeo 159 si virtuemart načíta informácie z excel súboru (auto má rozteč napr. 5x100) a tým pádom podľa nejakého skriptu/šablóny/neviem čoho ("systém" by si bral info z kolonky category_description) "systém" vyberie z tých tovarov iba tie disky, ktoré majú v popise >napísané napr. "5x100" a zobrazí ich zákazníkovy.

Neviem či som to napísal tak aby sa to dalo pochopiť. V hlave si taký systém viem predstaviť jednoducho, no neviem, či by sa to dalo preniesť aj do praxe.

Som zvedavý na Vaše odpovede :)
vedec
09.11.10,11:32
sak v tej joomle nemas vyhladavanie??
ak nie a chces si niečo spraviť daj to odbornikovy..čo ja viem čisty odhad das za to 50e a mas modul alebo doplnok k vyhladavaniu podla toho čoho si ty zadas...
padro
09.11.10,12:28
potom sa pochval ako sa ti predava :) ... ja mam eshop s autodoplnkami s celkom slusnou navstevnostou a predajom, ... kedze spoluprajucem aj s velkym dovozcom diskov na SK tak som skusil nahodit tie disky na web (roboty s tym bolo...) a nic sa nepredalo ... neviem ci mas skusenosti v tejto oblasti ale dobre si premysli do coho ides aby si nebol sklamany, v diskoch je neskutocna konkurencia a to nehovorim o cenach,... jedna vec je odporucana cena a druha za aku predava konkurencia. ja by som do toho nesiel.
DodoSTI
09.11.10,20:01
Ak môžem, rád by som oslovil programátorov, resp. niekoho kto do toho vidí, aby sa mi ozval tu v téme (neskôr poskytnem mail) + koľko približne by to stálo.

Dik obom za odpovede.
Padro: dám vedieť :)
video1983
09.11.10,20:15
padro hasi konkurenta hned na uvod :-)
padro
09.11.10,20:21
no ja som sa dnes uhasil sam,... vyhodil som tie disky z ponuky :) inak je to typ tovaru pre eshop velmi problemovy, takze naco si robit nervy :) rad prenecham inym
matus-x1
13.11.10,11:34
Pre Joomlu je komponent VirtueMart CSV import. V základnej free verzii je k ničomu ale v platenej by mal vedieť z pripraveného súboru importovať všetko.

Takže postup je asi kúpiť ten doplnok > vytvoriť súbor > naimportovať do VirtueMartu. Keď dá niekto niečo vyhľadať, tak už bude prehľadávať importovanú databázu.

Na VirtueMart existuje i pokročilé vyhľadávanie podľa parametrov.

Unikátny import do virtuemart stojí cca od 200 €.