Zavrieť

Porady

Tvorba špecifického e-shopu - hliníkové disky

Zdravím,
obraciam sa na Vás s prosbou o radu, resp. pomoc.

Mám vytvorený e-shop, kde budem predávať hliníkové disky pre autá. Momentálne som v štádiu nahrávania tovaru. Web je vytvorený v joomle, e-shop je pod virtemart.

Moja otázka znie: ako čo najjednoduchšie (aj s pohľadom do budúcnosti, pri pridávaní nového tovaru) nahádzať tovar do shopu. Je to trošku špecifický e-shop, pretože každý jeden tovar (disk) má veľa variánt (veľkosti, ET, atď).

Preto sa chcem opýtať, či sa to nedá vyriešiť týmto spôsobom:

TOVAR: idem pridať disk, do jeho popisu alebo neviem kde napíšem, že je k dispozícii v roztečiach napr. 5x100 a 4x100 a vo veľkostiach 16" a 17".
AUTO (zoznam kategórií): ku každému autu v excel súbore do category_description (alebo ja neviem kde) napíšem akú má konkr. auto rozteč.

a pri vyhľadávaní na stránke napr. Alfa Romeo 159 si virtuemart načíta informácie z excel súboru (auto má rozteč napr. 5x100) a tým pádom podľa nejakého skriptu/šablóny/neviem čoho ("systém" by si bral info z kolonky category_description) "systém" vyberie z tých tovarov iba tie disky, ktoré majú v popise >napísané napr. "5x100" a zobrazí ich zákazníkovy.

Neviem či som to napísal tak aby sa to dalo pochopiť. V hlave si taký systém viem predstaviť jednoducho, no neviem, či by sa to dalo preniesť aj do praxe.

Som zvedavý na Vaše odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vedec je offline (nepripojený) vedec

    vedec
    sak v tej joomle nemas vyhladavanie??
    ak nie a chces si niečo spraviť daj to odbornikovy..čo ja viem čisty odhad das za to 50e a mas modul alebo doplnok k vyhladavaniu podla toho čoho si ty zadas...

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    potom sa pochval ako sa ti predava ... ja mam eshop s autodoplnkami s celkom slusnou navstevnostou a predajom, ... kedze spoluprajucem aj s velkym dovozcom diskov na SK tak som skusil nahodit tie disky na web (roboty s tym bolo...) a nic sa nepredalo ... neviem ci mas skusenosti v tejto oblasti ale dobre si premysli do coho ides aby si nebol sklamany, v diskoch je neskutocna konkurencia a to nehovorim o cenach,... jedna vec je odporucana cena a druha za aku predava konkurencia. ja by som do toho nesiel.

    DodoSTI je offline (nepripojený) DodoSTI

    DodoSTI
    Ak môžem, rád by som oslovil programátorov, resp. niekoho kto do toho vidí, aby sa mi ozval tu v téme (neskôr poskytnem mail) + koľko približne by to stálo.

    Dik obom za odpovede.
    Padro: dám vedieť

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    no ja som sa dnes uhasil sam,... vyhodil som tie disky z ponuky inak je to typ tovaru pre eshop velmi problemovy, takze naco si robit nervy rad prenecham inym

    matus-x1 je offline (nepripojený) matus-x1

    matus-x1
    Pre Joomlu je komponent VirtueMart CSV import. V základnej free verzii je k ničomu ale v platenej by mal vedieť z pripraveného súboru importovať všetko.

    Takže postup je asi kúpiť ten doplnok > vytvoriť súbor > naimportovať do VirtueMartu. Keď dá niekto niečo vyhľadať, tak už bude prehľadávať importovanú databázu.

    Na VirtueMart existuje i pokročilé vyhľadávanie podľa parametrov.

    Unikátny import do virtuemart stojí cca od 200 €.

    Tvorba špecifického e-shopu - hliníkové disky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.