inapa1
16.11.10,06:13
Dobry den,
mozno mi budete vediet poradit: ak by som chcela popri zamestnani este predavat produkty nieco ako AVON, Oriflame a pod. musim mat na to zivnost? Ako sa to potom zdanuje? Je nejaka moznost ako to robit aj bez zivnosti? (ako napr. ked prenajimate byt, tak vam staci mat dic ale nemusite mat zivnost).
Lenka1979
16.11.10,06:11
Dobry den,
mozno mi budete vediet poradit: ak by som chcela popri zamestnani este predavat produkty nieco ako AVON, Oriflame a pod. musim mat na to zivnost? Ako sa to potom zdanuje? Je nejaka moznost ako to robit aj bez zivnosti? (ako napr. ked prenajimate byt, tak vam staci mat dic ale nemusite mat zivnost).

Môžeš mať na to živnosť a nemusíš. Mnoho AVON ladies predáva kozmetiku bez živnosti. Keď budeš v predaji dobrá a postúpiš na "vyšší" post, tam už myslím,že aj sám AVON požaduje mať živnosť.
Danielle369
16.11.10,06:29
Lianka
16.11.10,06:29
Môžeš mať na to živnosť a nemusíš. Mnoho AVON ladies predáva kozmetiku bez živnosti. Keď budeš v predaji dobrá a postúpiš na "vyšší" post, tam už myslím,že aj sám AVON požaduje mať živnosť.

Ak nie na zivnost, tak na zaklade akeho pravneho predpisu?

Nejde nahodou o neopravnene podnikanie?
Stanislav 1975
16.11.10,06:32
Ak nie na zivnost, tak na zaklade akeho pravneho predpisu?

Nejde nahodou o neopravnene podnikanie?

Nemusí mať živnosť, stačí len registrácia na dú a šú...
akina
17.11.10,11:41
Nemusí mať živnosť, stačí len registrácia na dú a šú...
Regitrácia na DÚ a IČO zo ŠÚ postačuje len vtedy, ak ide o podnikanie podľa osobitných predpisov, tento prípad je jednoznačne podnikanie podľa živnostenského zákona. Živnosť by nebola potrebná len vtedy, ak by bol pracovnoprávny vzťah /.
Rozalka
16.04.11,09:03
Avoňáčky, Avoňáci, Oriflame-áci,čky.
Priateľka si zmyslela povedľa závislej činnosti privyrobiť si ako dealerka.
Má možnosť účtovať do VOZD nejaké výrobky použité pri prezentáciách, rozdané vzorky (do 16,60) alebo ich účtujete ako VNZD?
Kam si účtujete napr. úvodný - počiatočný vzorkovník?