lila27
18.11.10,09:50
Dobry den potrebujem poradit mam zakaznika ktory si u mna kupil toaletu a po dvoch dnoch mi ju doniesol naspat lebo on ju chce vratit zacal si najprv vymyslat ze toaleta je nizka ze mu nesedi rozmerovo a potom jednoducho ked som mu povedala ze to nie je opodstatneny dovod na vratenie tovaru tak sa ohradil tym ze nema dobru glazuru a ze vyrobca je na ukrajine .Tak som mu povedala ak ma toaleta vadu tak ju posielame na reklamaciu a nakoniec z neho vyletelo ze zachod taky isty videl kdesi lacnejsie ako som mu ho predala ja.Chcem sa opytat niesom mu vobec povinna dany tovar vziat a vratit peniaze navyse to platil este kartou ved chodil ku mne tyzden a zavazne si ho objednal u mna to ze si ho nasiel kdesi inde a lacnejsie to uz nieje moj problem. Prosim o radu.Dakujem
Lianka
18.11.10,08:58
Otazku si zadala aj tu: http://www.porada.sk/t115883-da-sa-zakupeny-bicykel-vratit.html. Nepytaj sa na dvoch miestach naraz.
lila27
18.11.10,09:27
ano pardon moc sa na tejto stranke este nevyznam
misoft
18.11.10,16:11
Rozdielna cena tovaru v dvoch predajniach nedáva dôvod na vrátenie tovaru späť. Na vrátenie kúpnej ceny tovaru sú predsa určité pravidlá (viacej sa diskutovalo tu http://www.porada.sk/t34281-vratenie-tovaru.html )
adam
18.11.10,18:48
Ja v predajni umožním výmenu tovaru za niečo iné v tej hodnote, aby som nestratila zákazníka, ale pri Tvojom sortimente to by bolo asi problematické.
profesional
18.11.10,18:54
Presne tak. To ze niekde to nasiel aj lacnejsie nie je dovod na odstupenie od kupnej zmluvy.
To nabuduce by ti uz vratili zakaznici tovar len preto lebo poculi v televizii od Ilka ze buduci tyzden bude prsat a oni teda tu chladnicku nechcu..
blavaciko
18.11.10,20:11
samozrejme ze to nie je dovod na vratenie tovaru... jedinym dovodom na vratenie tovaru pri osobnom nakupe je jeho vada, kedy prebieha reklamacne konanie (samozrejme ze ak mas vyveseny plagat ze vratenie tovaru do 3 dni len tak, tak si povinna, ale to zrejme nie je tvoj pripad)
takze ak chce zakaznik spat peniaze, musi reklamovat
ine je to pri internetovom predaji, ale to sa tu uz tiez riesilo sto razy