curro70
19.11.10,18:27
Príklad: povedzme, že mám vytvorený propgram vo formule 1, ktorý mi počíta všetky body pilotov, ale neviem, ako mám spraviť to, že do iného listu, alebo zošitu mi automatický zoradí poradie pilotov.
Malo by to fungovať tak, že vždy keď napíšem nejakému pilotovi body v zošite 1, tak v zošite 2, by malo hneď zmeniť poradie pilotov podľa bodov.
Ak je to možné vopreď Ďakujem!!!
xxxpower2
19.11.10,17:47
arion92
19.11.10,19:17
Mozno najdes odpoved aj v tejto teme. Pozri si prispevok c. 2.

http://www.porada.sk/t118139-graf-v-exceli.html
marjankaj
19.11.10,20:56
Príklad: povedzme, že mám vytvorený propgram vo formule 1, ktorý mi počíta všetky body pilotov, ale neviem, ako mám spraviť to, že do iného listu, alebo zošitu mi automatický zoradí poradie pilotov.
Malo by to fungovať tak, že vždy keď napíšem nejakému pilotovi body v zošite 1, tak v zošite 2, by malo hneď zmeniť poradie pilotov podľa bodov.
Ak je to možné vopreď Ďakujem!!!
:cool:
curro70
20.11.10,11:34
to je presne ono, len ako si to urobil? Dík!!!
PaloPa
20.11.10,12:17
to je presne ono, len ako si to urobil? Dík!!!
Ako poznám Jana, tak ľahko :D

Ale inak, v pozadí Harka2 (kde je sortovaný zoznam) je procedúra (pozri kód - ALT+F11), ktorá s aktivuje vždy, keď sa klikne na zobrazenie príslušného hárku.
Jej funkčnosťou je zostupné zotriedenie aktuálneho zoznamu podľa počtu bodov.

P.
curro70
21.11.10,09:32
Veľmi pekne ďakujem moc, moc funguje to, ale ak môžem ešte by som chcel jednu radu ak to budeš vedieť. Dám príklad:
V bunkách a1,a2,a3,a4 mením vždy jedno slovo a potrebujem aby do bunky a2 mi prepísalo to slovo bez ohľadu natom v ktorej bunke bude zapísané a1,a2,a3 alebo a4. Ostatné tri bunky bi mali biť prázdne. Ak je to možné vopred Ti ďakujem!!!
PaloPa
21.11.10,09:54
...
V bunkách a1,a2,a3,a4 mením vždy jedno slovo a potrebujem aby do bunky a2 mi prepísalo to slovo bez ohľadu natom v ktorej bunke bude zapísané a1,a2,a3 alebo a4. Ostatné tri bunky bi mali biť prázdne. Ak je to možné vopred Ti ďakujem!!!

No dúfam, že som dobre porozumel zadaniu, lebo "...bi mali biť..."
ma trochu vyviedlo z konceptu ;), ale riešenie je pomerne jednoduché.

V pozadí hárku "Sheet1" (viď prílohu - kód - ALT+F11) je procedúra (Worksheet_Change),
ktorá testuje každú zmenu údajov.
Ak sa zmenia údaje v rozsahu A1:A4, oblasť je premazaná a hodnota je vložená do A2.


Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Dim x
On Error GoTo xErr:
If Not Intersect(Target, Range("A1:A4")) Is Nothing Then
x = Target.Value
Application.EnableEvents = False
'MAZ "A1:A4"
Range("A1:A4").ClearContents
'DAJ HODNOTU DO A2
Range("A2").Value = x
Application.EnableEvents = True
End If
Exit Sub

xErr:
Application.EnableEvents = True
End SubPalo
curro70
22.11.10,19:03
Ahoj! Prepáč, ale bola to moja chyba. Znenie je to isté, ale som sa pomýlil. Ja som totiž chcel to slovo premiestniť do "B1"
Dám lepší príklad. Robím program pre MS v ľadovom hokeji, ktorý mi zatiaľ počíta všetko, len neviem ho dostať do osemfinále
a1,a2, a3, a4, miesto sa vždy poradie mení podľa výsledkov, bodov a skóre. To znamená, že potrebujem nejaký vzorec, alebo kód
ktorý v A1 až A4 mi skočí na B1. Lebo napr. len jedno mužstvo je v rozpätí A1 až A4 záleží len natom na ktorom mieste skončí a preto potrebujem aby to skočilo len do jednej bunky zo štyroch . Dúfam, že sa mi podarilo ti nejak vysvetliť čo potrebujem ak
mi vieš ešte poradť vopred ďakujem čau Curro