bertonet
22.11.10,17:47
Dobry den,

som konatelom v sro a omylom s domnienkou, ze ide o nieco ine, som medzi ostatnou postou prebral aj dobierku a zaplatil som 12 EUR. Zasielka obsahovala CD s databazou fieriem v SR a bola mi zaslana spolocnostou Euro.World Rimavska Sobota - ja som si vsak u nich nikdy nic neobjenal a takuto databazu nepotrebujem. Chcem sa spytat, ci mam nejaku sancu ziskat peniaze naspat, alebo ci mam na peniaze zabudnut. Zrejme takyto typ zasielky bol posielany viacerym spolocnostiam. Ako mam postupovat?

Dakujem.
bertonet
22.11.10,16:52
Dobry den,

som konatelom sro a omylom s domnienkou, ze ide o nieco ine, som medzi ostatnou postou prebral aj dobierku a zaplatil som 12 EUR. Zasielka obsahovala CD s databazou fieriem v SR a bola mi zaslana spolocnostou Euro.World Rimavska Sobota - ja som si vsak u nich nikdy nic neobjenal a takuto databazu nepotrebujem. Chcem sa spytat, ci mam nejaku sancu ziskat peniaze naspat, alebo ci mam na peniaze zabudnut. Zrejme takyto typ zasielky bol posielany viacerym spolocnostiam. Prosim Vas, ako mam postupovat?

Dakujem.
buchač
22.11.10,16:58
Dobry den,

som konatelom sro a omylom s domnienkou, ze ide o nieco ine, som medzi ostatnou postou prebral aj dobierku a zaplatil som 12 EUR. Zasielka obsahovala CD s databazou fieriem v SR a bola mi zaslana spolocnostou Euro.World Rimavska Sobota - ja som si vsak u nich nikdy nic neobjenal a takuto databazu nepotrebujem. Chcem sa spytat, ci mam nejaku sancu ziskat peniaze naspat, alebo ci mam na peniaze zabudnut. Zrejme takyto typ zasielky bol posielany viacerym spolocnostiam. Prosim Vas, ako mam postupovat?

Dakujem.
Konateľ koná ...tak mi to aspoň vychádza


Konateľ je povinný konať s odbornou starostlivosťou.
Pojem „odborná starostlivosť“ Obchodný zákonník nedefinuje.
V súvislosti s týmto pojmom uvádza len príklady takého konania.
Konateľ je napríklad povinný zadovážiť si a pri rozhodovaní zohľadniť všetky dostupné informácie týkajúce sa predmetu rozhodnutia.
Takže konaj a drbni do zásuvky ...;)
Ak Ti CD netreba / tak si spomenul / tak drbni do koša...:D:D:D

Pre 12 € ....??????.....:eek:
veronikasad
22.11.10,17:09
Poznám jednu firmu, ktorá to robí takýmto systémom tiež.

Zásielku by som im vrátila ako nevyžiadanú s tým, že ak mi do 7 dní nepošlú peniaze na účet, nahlásim ich SOI-ke.
ivka70
22.11.10,17:19
Aj keby si si to objednal, do 7 dni mas pravo od zmluvy odstupit.
Napis im list, zasli CD naspat a ziadaj vratenie penazi.
veronikasad
22.11.10,17:25
Pred pár mesiacmi som od jednej firmy dostala tiež nevyžiadanú zásielku - nejaké DVD-čko s filmom.

Kontaktovala som SOI -tu je ich odpoveď

Vážená pani .........,
Požiadali ste nás o informáciu ako postupovať v prípade doručenia nevyžiadanej zásielky.
Ako sme spolu hovorili telefonicky, pokiaľ zásielku neotvoríte, nebudete poznať jej obsah a riskujete, že v obálke bude informácia typu „ ak písomne nepotvrdíte, že si ďalšie zásielky neželáte zasielať, bude Vám ďalšia doručená za úplatu ...“ a Vy nebudete mať možnosť odmietnuť ďalšie zasielanie.
Po otvorení zásielky zistite čo je jej obsahom, ak budete musieť niečo platiť odošlite celý obsah späť doporučeným listom a dôrazne vyslovte svoj nesúhlas. V prípade nejakých problémov kontaktujte I SOI pre Bratislavský kraj a požiadajte ich o preverenie celej situácie priamo u odosielateľa balíčka na adrese v Bratislave.

S pozdravom
Ing. Paulíková, odborný radca pre vybavovanie podnetov
I SOI so sídlom v Prievidzi pre Trenčiansky kraj

.........
Napriek tomuto stanovisku som obálku neotvorila (prišla ako obyčajná zásielka) a tvárim sa, že som od nich nič nedostala.
Zatial sa neozvali ...
arizona
22.11.10,17:26
profesional
23.11.10,05:18
Zasli CD naspat s tym ze ziadaj vydanie bezdovodneho obohatenia.
Nakolko v tomto pripade doslo k bezdovodnemu obohateniu. Nakolko neezistuje medzi Vami relevantny pravny titul. Kedze na to aby medzi Vami vznikla kupna zmluva hoc konkludentne nie su splnene podmienky pravaju vole pre vznik konktraktualneho vztahu.
petk0
18.01.11,09:04
...zaplatil som 12 EUR. Zasielka obsahovala CD s databazou fieriem v SR a bola mi zaslana spolocnostou Euro.World Rimavska Sobota - ja som si vsak u nich nikdy nic neobjenal ...

Euro.World Rimavska Sobota nam teraz poslal dobierku. Udal len meno firmy, ziadnu kontaktnu osobu. Nikto sa k tomu nehlasil, nikto od nich nic neobjednal, tak sme skusili Google a nasli tento prispevok. Dakujem ze ste menovali aj firmu. Nejde teda o nahodu. Posielaju to cielene a skusaju kto sa chyti. Keby nebolo vasho prispevku, mozno je to uz zaplatene...