katika690
25.11.10,09:09
Dobrý deň, chcem sa opýtať ohĺadne uznávania vysokoškolského titulu z českej vysokej školy...Nakoľko som si nedávno vybavovala nový občiansky preukaz, avšak bez uznania titulu ministerstvom školstva, zaujímalo by ma, či je nejak stanovený zákonom termín najneskoršieho možného uznania tak, aby mi tento nárok neprepadol..A či je to nutné pre uznanie pre zamestnávateľov mať ho uznaný ministerstvom alebo je to vyslovene záležitosť týkajúca sa uznania titulu na občianskom preukaze.
Ďakujem za odpoveď
zdenka131
25.11.10,08:14
katika690
25.11.10,09:36
Dakujem za odkaz, no musim uznat , ze mi moc nepomohol...ja som si uz OP vybavila aj bez titulu nakolko vela mojich znamych to tak robilo a takisto kym by mi to potvrdili z ministerstva tak by som musela fungovat bez obcianky nakolko som datum platnosti toho stareho mala do terminu pred vydanim uznania miniterstvom.. skor ma zaujima, ci to zamestnavatelia vyzaduju mat ovedene ministerstvom a ci mi neprepada narok po nejakej dobe vobec na uznanie tohto vzdelania z ČR..
Poprosim o radu
DIky
ivka70
25.11.10,09:46
Dakujem za odkaz, no musim uznat , ze mi moc nepomohol...ja som si uz OP vybavila aj bez titulu nakolko vela mojich znamych to tak robilo a takisto kym by mi to potvrdili z ministerstva tak by som musela fungovat bez obcianky nakolko som datum platnosti toho stareho mala do terminu pred vydanim uznania miniterstvom.. skor ma zaujima, ci to zamestnavatelia vyzaduju mat ovedene ministerstvom a ci mi neprepada narok po nejakej dobe vobec na uznanie tohto vzdelania z ČR..
Poprosim o radu
DIky

Zamestnavatelom je uplne jedno, ci ty mas titul v OP alebo nie.
OP predkladas zamestnavatelovi az ked si prijata do prace.
katika690
25.11.10,09:55
a uzná mi potom zamestnávateľ VŠ vzdelanie z ČR aj keď nemám oficiálne uznanie od ministerstva?či im stačí len kópia príp. overenie diplomu notárom...
ivka70
25.11.10,10:13
a uzná mi potom zamestnávateľ VŠ vzdelanie z ČR aj keď nemám oficiálne uznanie od ministerstva?či im stačí len kópia príp. overenie diplomu notárom...


Samozrejme, ze ti ho uzna, nepotrebujes ani overenie diplomu.
Bud prines original a na personalno m si z neho urobia kopiu, alebo rovno aj kopiu prines spolu s originalom, ktory (ak budu chciet) das k nahliadnutiu.
To uznanie skutocne potrebuju len policajti na zapis titulu do OP, nikto iny, pretoze krajiny EU oficialne uznavaju navzajom svoje diplomy v ramci akademickej pody.