verenka@azet.sk
28.11.10,14:00
Prosím stretol sa niekto s odvlhčovačmi do domov a bytov? ako pracujú viem, že sú rôzne cenové relácie. ´Vedel by mi niekto poradiť aký by bol vhodný do rodinného domu? Sme zničený - prehrávame s plesňami.
Ďakujem.
mahony1
30.11.10,07:46
Ahoj, pozri si prosim temu w ww.porada.sk/t149208-plesne-ale-nie-na-stenach.html (vymaz medzeru medzi w ww)

Dost ludi sa tam vyjadrilo k teme plesni v dome. Dala si pomerne malo informacii o dome, kde byvate. Ked ste tam plesne nemali predtym, museli ste nieco zmenit (vymena okien minuly rok za plastove, zateplenie polystyrenom atd.). Ak su plesne sposobene tym, ze dom sa stal hermeticky uzatvorenym a nemoze "dychat", odvlhcovac vas problem tazko vyriesi. Vsak ste zateplili polystyrenom?
Mirica-LV
30.11.10,07:51
Prosím stretol sa niekto s odvlhčovačmi do domov a bytov? ako pracujú viem, že sú rôzne cenové relácie. ´Vedel by mi niekto poradiť aký by bol vhodný do rodinného domu? Sme zničený - prehrávame s plesňami.
Ďakujem.


vygúgli si pod názvom desa, mi ju máme doma a sme celkom spokojní
m.hladka
30.11.10,09:33
http://www.odvlhcovace-desa.sk/

Áno, je to dobré, ale len dočasné riešenie, treba odstrániť príčinu.
Mirica-LV
30.11.10,10:47
http://www.odvlhcovace-desa.sk/

Áno, je to dobré, ale len dočasné riešenie, treba odstrániť príčinu.

to je samozrejmé, ale tej vlhkosti sa treba nejako zbaviť keď sa odstráni príčina
mahony1
01.12.10,12:59
arizona
02.12.10,05:16
Mirica-LV
02.12.10,05:42
osobne ceresit neodporúčam do vlhkejších miestností, my sme žiadny rozdiel nezbadali, a ani náš vlhkomer
Ingrid Ondruskova
02.12.10,10:07
Nechcem robiť reklamu, ale videla som na letáku Baumax-u
odvlhčovač za dobrú cenu, tuším za 120,-EUR...Ceresit je na figu, kilo soli za veľa peňazí...
VLG
04.12.10,17:57
Podobný problém sme mali po výmene okien. Odvlhčovač používame cca dva roky problém sa na 80% vyriešil. Žiadna vlhkosť v miestnostiach. Samozrejme nevyrieši chybné izolácie a spotreba energie sa tiež prejavy ale v našom prípade sa to kompenzuje v nákladoch na vykurovanie. Pri kúpe doporučujem správne dimenzovať požadovaný výkon. Mne sa to podarilo na tretí krát. Najskôr som skúšal niečo ako Ceresit, potom malý el. odvlhčovač, a teraz používame "Master DH 720" .
Aja912
06.12.10,09:39
ahoj, tiež kvôli nadmernej vlhkosti zvažujeme kúpu el. odvlhčovača, v normálnych predajniach z elektronikou ich v ponuke nemajú, zostáva teda asi kúpa cez net. Len sa bojím toho, že ako vybrať ten správny. Kde ste kupovali vy? Prípadne poznáte nejakú firmu cez net, čo poradí z výberom?
verenka@azet.sk
08.12.10,08:07
Ďakujem za odpoveď nie nemáme zateplený dom. Vymenili sme okná a menšiu prerábku, ktorá pravdepodobne zmenila prúdenie vzduchu.
verenka@azet.sk
08.12.10,08:10
Už sme si zaobstarali odvlhčovač z baumaxu. som fakt prekvapená koľko veľa vody potiahne. Ďakujem za všetky infošky.
legolas
08.12.10,11:58
Podobný problém sme mali po výmene okien. Odvlhčovač používame cca dva roky problém sa na 80% vyriešil. Žiadna vlhkosť v miestnostiach. Samozrejme nevyrieši chybné izolácie a spotreba energie sa tiež prejavy ale v našom prípade sa to kompenzuje v nákladoch na vykurovanie. Pri kúpe doporučujem správne dimenzovať požadovaný výkon. Mne sa to podarilo na tretí krát. Najskôr som skúšal niečo ako Ceresit, potom malý el. odvlhčovač, a teraz používame "Master DH 720" .


...chcel by som ale vedieť od teba aká je spotreba energie /hod., a aká je hlučnosť v db., ďakujem
gabimokosova
09.12.10,05:55
Ja som tiež navštívila predajnu elektra OKEY a na moju otázku aké druhy odvhlhčovačov majú, pozerali na mňa ako keby som spadla z mesiaca. Ani len nevedeli že niečo také existuje. No čo už "nakupujte u odborníkov".
Llívia
09.12.10,06:19
...chcel by som ale vedieť od teba aká je spotreba energie /hod., a aká je hlučnosť v db., ďakujem
Máme iný odvlhčovač (zn. DESA), ale možno ti pomôže:
http://www.porada.sk/1581342-post141.html
Mirica-LV
09.12.10,11:08
Ja som tiež navštívila predajnu elektra OKEY a na moju otázku aké druhy odvhlhčovačov majú, pozerali na mňa ako keby som spadla z mesiaca. Ani len nevedeli že niečo také existuje. No čo už "nakupujte u odborníkov".

skus v NAY, my sme tam kúpili
Aja912
10.12.10,10:40
ahoj, môžete mi napísať aký typ majú v Baumaxe a za koľko?
verenka@azet.sk
25.02.11,14:10
Prepáčte, že tak neskoro reagujem. Názov LEF 10 M Einhell
260W/1,2A je spotreba a hlučnosť nemáme údaje.dá sa vydržať. Bol posledný v Baumaxe tak sme ho zobrali bez obalu.
cena 120 eur.A sme zatiaľ spokojný.
SachMat
27.02.11,15:54
Kedze autor temy si uz nejaky odvlhcovac obstaral, moj prispevok vyuziju skor pripadni dalsi zaujemcovia. Ja som kedysi davno kupil odvlhcovac DESA DH711. Nie ze by som trpel plesnami, ale chcel som ovlhcovat obyvanu novostavbu a najma pivnicu, kde som mal pocit ze je prilis vlhko z postupne uvolnovanej "zabudovanej" vlhkosti. Pristroj fungoval dobre, dokonca tak dobre, ze druhy, taky isty, som kupil svokrovi ktoremu v dome vlhla stena a nevedel si s tym nijako poradit. Oba odvlhcovace fungovali skvele - produkovali mnozstvo veody, clovek by neveril ze v beznej miestnosti je tolko vzdusnej vlhkosti. Ked zena potrebovala vysusit pradlo, vyniesol som odvlhcovac z pivnice do izby kde zena susila pradlo (studena, len temperovana miestnost) a cez noc bolo pradlo suche. Svokor bol tiez s odvlhcovacom spokojny do okamihu ked sa mu po asi 1. roku pokazil. Prestal produkovat vodu. Pristroj siel na reklamaciu, ta bola uznana, chyba bola odstranena. Pristroj potom fungoval cca dalsie tri mesiace ked sa pokazil opat. Avsak uz nie ako predtym. Neprestal celkom produkovat vodu ale jeho vykon siel rapidne dolu. Reklamoval som ho opat. Vyrobca reklamaciu neuznal s tym, ze pristroj funguje OK. Kedze som mal taky isty pristroj, postavil som svokrov pokazeny vedla mojho starsieho funkcneho a zistil som, ze svokrov ma cca o 50% mensi vykon. Reklamoval som teda opat. Vyrobca reklamaciu opat neuznal s tym, ze pristroj casom starne a je prirodzene ze sa opotrebuvava a ze je to tak OK a bla bla bla. Argumenty ze moj o rok starsi pristroj funguje 2x lepsie ako tento novsi neboli absolutne brane na zretel. Dokopy som tento odvlhcovac reklamoval 3 krat bezuspesne a momentalne to riesim sudnou cestou. A najnovsie sa mi pokazil aj moj cca 2.5 roka stary stroj ktory som kupil ako prvy. Vada je rovnaka ako u svokrovho - nahly pokles vykonu. Po skusenostiach s pristupom vyrobcu po predoslych reklamaciach uz nemam chut tento davat do pozarucnej opravy. Takze moj zaver je, ak odvlhcovac, tak ano, je to dobra vec, ale od ineho vyrobcu. Takeho, co sa na vas 'nevykaka' ked uplynie polovica zarucnej doby.

BTW: na Ceresit zabudnite. Su to totalne vyhodene peniaze (svokrova skusenost).
SachMat
27.02.11,16:08
Este pridam jednu pozitivnu vlastnost odvlhcovaca. Okrem toho ze plni primarnu funkciu, t.j. odvlhcuje tam kde je to treba, produkuje makku vodu. Tu velmi rad pouzivam na polievanie izbovych kvetov, najma orchidei.

Ps: a este posledna rada, ak je vas problem s vlhkostou systematicky, treba podla mna odstranit pricinu vlhnutia (odizolovat vlhnucu stenu ...). Riesenie nasledkov pomocou odvlhcovaca je podla mna len docasne riesenie.
Llívia
27.02.11,19:56
SachMat, ako často ste používali DESU? Tiež ju máme (asi 3 (?) roky). Zatiaľ sa, našťastie, žiadna chyba neprejavila. Nepoužívame ju denne.