Zavrieť

Porady

Nadmerná vlhkosť v byte a Ceresit

Podľa údajov, čo som našla na internete, je optimálna vlhkosť v byte 40 - 50 %. U nás je tak 68 - 78 % aj pri pravidelnom vetraní. Bývame v bytovke priamo pod rovnou strechou a máme problémy s plesňou. Myslíme si, že pleseň máme aj "vďaka" tejto vysokej vlhkosti. Na zníženie vlhkosti by sme chceli použiť Ceresit Stop vlhkosti. Má niekto z vás skúsenosti s jeho používaním? Ďakujem.
Naposledy upravil Llívia : 12.11.07 at 08:07
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ferdosondo Pozri príspevok
Žiadne Q-termy, huby a podobné zázraky nepomôžu a ak aj, tak len krátkodobo. Sú len na to, aby vytiahli peniaze z Tvojej peňaženky.Musíš predovšetkým odstrániť príčinu a nie dôsledok.

Celý problém je v spodnom susedovi, ktorý nekúri. Podlahový panel v Tvojom byte je tým pádom studený. To že si "zateplila" si problém ešte viac priklincovala. Pred zateplením sa panel aspoň čiastočne ohrieval, zo strany Tvojho bytu. Studený panel nadväzuje na obvodové panely, ktoré sú tým pádom viac ochladzované a zráža sa na nich vodná para.
Problém sa dá vyriešiť tromi spôsobmi:

1. Donútiť suseda, aby začal kúriť.

2. Zatepliť panelák

3. Vyhádzať tzv zateplenie.(To však asi nebudeš chcieť, kôli chladu na nohy).

A ja by som sa ešte nezabudol "pekne poďakovať" tomu, čo Ti navrhol zatepliť týmto spôsobom.
1. Nedonútim. Neexistuje žiadny zákonný spôsob, ako ho "donútiť" viac kúriť.
2. Je to bytovka (cháp - tehly a kvádre) - v súčasnosti nemožné kvôli finančnej situácii v SVB.
3. Presne tak - radšej teplo od nôh. Pleseň tam bola aj predtým, len teraz sa mi zdá, že sa po odstránení (vybielení) Savom objavila rýchlejšie. A je len v tej jednej izbe, v druhej nie je.

Ďakujem si, že som mala taký úžasný nápad, zatepliť podlahu.

Ferdosondo Pozri príspevok
...Celý problém je v spodnom susedovi, ktorý nekúri. Podlahový panel v Tvojom byte je tým pádom studený. To že si "zateplila" si problém ešte viac priklincovala. Pred zateplením sa panel aspoň čiastočne ohrieval, zo strany Tvojho bytu. Studený panel nadväzuje na obvodové panely, ktoré sú tým pádom viac ochladzované a zráža sa na nich vodná para...
Teraz, keď sa panel neohrieva z našej strany, je možné, že začne plesnivieť susedovi od stropu?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

alltracboy Pozri príspevok
no to bude asi tym ze fyzika hovori ze pri zemi je viac zima, tym padom sa ten mur pri podlahe neprehreje ako pri strope. ak by si spravila aj podlahove kurenie, to by bolo uz o inom.
Podlahové kúrenie robiť nebudeme. Pred zateplením minerálnou vatou sme rozmýšľali aj nad touto možnosťou, ale "zavrhli" sme ju kvôli vyššej cene, vyššej prácnosti, nutnosť statického posudku...
Pomohli by tie rúry (kúrenie) okolo steny dolu pri podlahe? Alebo keby sme posunuli radiátory bližšie k vonkajším rohom?
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Llívia Pozri príspevok
Teraz, keď sa panel neohrieva z našej strany, je možné, že začne plesnivieť susedovi od stropu?
Je to dosť pravdepodobné. Pokiaľ je u neho dostatočná vlkosť, tak určite a nie len na strope.
0 0
dušana1 dušana1

dušana1 je offline (nepripojený) dušana1

My sme minulý rok taktiež vymenili staré okna za kvalitné plastové a urobili nám aj zateplenie paneláka. Plesne sa začali objavovať nedávno, v rohoch dvoch izieb. Vystriekala som to savom a plesne zmizli. Už sa neobjavili a myslím, že sa už ani neobjavia, pretože 4 krát denne vetráme celý byt cca 10-15 minút máme pootvárané všetky okná. Dôležité je aj primerané kúrenie. Pohlcovače vlhkosti Ceresit máme v každej miestnosti, neviem povedať, či to pomáha alebo nie, ale pravidelne mením tablety a mám aj čo vylievať. Vlhkosť sme si nemerali....
0 0
pepo30 pepo30

pepo30 je offline (nepripojený) pepo30

Máte niekto skusenosti s tou múdrou hubou na plesne na stenách??? My máme s plesňami problem už 4 roky, odkedy sa na baraku namontovali merače a termoregulačne ventily. Celý barak ochladol a odvtedy sa toho nevieme zbaviť. Dovtedy u nás vždy bolo tak teplo, že sme chodili aj v zime v trenírkach a to som už aj vtedy uberal na radiatoroch lebo sa to nedalo vydržať.... Všetci hovoria že malo vetrame, lebo mame plsatové okná, ale to nie je pravda, vetrame aj 10-15x denne (vždy je niekto doma), pričom vetráme krátko a intezívne tj všetky okná na 10 min. Problem mame len v dvoch rožných izbách, pričom byt mame na prízemí. Zateplil som aj stropy na pivniciach, výsledok prakticky žiadny... Po otvorení okien, klesne vlhkosť na 45-50%, ale po zatvorení okien v problemovej izbe behom 10 min vybehne zase na 65-70%. Takto je to stale dokola. A možem kuriť ako chcem, ale v rohu izby resp. dole pri podlahe pri stene je max12-13C, pričom v izbe ako takej je 20C.
To už ani nepíšem čo všetko sme už skúšali, lebo je to nossenie dreva do lesa.
Vopred dakujem za názory a skusenosti s tou mudrou hubou.

PS: zateplenie momentálne neprichádza do uvahy, lebo sa robila strecha a vchodové dvere, čo teraz budeme splácať 10 rokov. Bytovka je tehlová, obvodové mury su 50cm hrubé.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

pepo, ked vetras casto oknami, tak namontuj riadene vetranie. To ti bude prevetravat priebezne a ked je potreba. v podstate su to vstupne klapky a nejaky odtahovy ventilator v kupelni.
0 0
pepo30 pepo30

pepo30 je offline (nepripojený) pepo30

tak namontuj riadene vetranie
Toto si na byte nedokážem dosť dobre predstaviť... Vetram dostatočne často, takže to ani nepotrebujem. Skor by som sa chcel spýatť na praktické skusenosti s tou hubou, lebo manželka do toho veškeré nádeje, tak či to vobec má zmysel to skušať...
0 0
juraj768 juraj768

juraj768 je offline (nepripojený) juraj768

pepo30 Pozri príspevok
Toto si na byte nedokážem dosť dobre predstaviť... Vetram dostatočne často, takže to ani nepotrebujem. Skor by som sa chcel spýatť na praktické skusenosti s tou hubou, lebo manželka do toho veškeré nádeje, tak či to vobec má zmysel to skušať...
Ahoj Pepo. Nieco pododne som riesil na dome.
Mne pomohla sanacka omietka s izolacnymi vlasnostami a farbu som dal protiplesnou.... Sanacna omietka absorbuje nejaku vlhkost cca 10% a na tej farbe sa neobjavuju plesne ani ine neziaduce potvory. Stena je obcas vlhka najmä ked dlho prsi ale potom to same zmizne ... a nic nezostane.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja by som na nejaku bubu teda nedal. Pokial mas problem s vlhkostou, treba zistit pricinu. Pises ze cely barak ochladol a zjavila sa vlhkost. zrejme tam nemas moc hrube steny. Tym padom by som to typoval na izolaciu steny. Pokial nieje moznost zateplenia, mozno by pomohlo podlahove vykurovanie ktore by ohrievalo stenu aj v tych kritickych miestach. Dalsie riesenie by mohol byt vykonny odvlhcovac. Ale ceresit a nejake huby, to su podla mna blbosti. Ceresit sice zbiera nejaku vodu, ale to je tak zanedbatelne, ze su to iba vyhodene prachy. A huby budu casom aj z tej plesne evolucia je svina.
0 0
kajaaja kajaaja

kajaaja je offline (nepripojený) kajaaja

chcem sa pridat, mame dom zatepleny ale je pravda ze sme tu prvu zimu,a mame plesen,snazim sa vetrat, pri tej zime,pravda je ze susime aj pradlo v dome, plesen riesim savom ale mi je cudne ze sa dava rada zateplit dom ked je zatepleny a okna sa rosia a tvori sa plesen je to len "nevyschnuty dom"? doporucujete len vetrat a vetrat? vyschne to do bud zimy?
0 0
Danika85 Danika85

Danika85 je offline (nepripojený) Danika85

Ahojte skúste na to použiť prípravok BioRepel chytrá huba. Dá sa kúpiť na viacerých e-shopoch
Naposledy upravil arizona : 03.04.12 at 10:25 Dôvod: vymazanie reklamy
0 0
bluejoz bluejoz

bluejoz je offline (nepripojený) bluejoz

@kajaaja: zapletenie nie je všeliek. Záleží na akú teplotu vykurujete dom a akú mate v dome vlhkosť. Pokiaľ je vysoká a sušíte prádlo a ako hovoríš "snažíte" sa vetrať, tak treba sledovať vlhkosť a vetrať viac. Nemala by byť viac ako 50%. Môžeš dať, akú máš skladbu steny?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať