MiroslavP.
29.11.10,10:32
Ahojte, zakladame sro-cku, ma niekto skusenosti so ziskanim uveru pri zakladani? Odkial mozno ziskat nejaky uver (nie nebankovky) alebo dotaciu? Díky, M.
Zoltán Kovács
29.11.10,09:33
Sanca asi sa rovná nule.
Na to aby sme vedeli ako-tak kvalifikovane odpovedať, či máš sancu uspieť z eurofondov, tak by bolo vhodné uviesť aspoň pole pôsobnosti novovznikajúcej spoločnosti.
MiroslavP.
30.11.10,11:35
v oblasti dovozu tovaru zo zahraničia, mimo EU. A z pohladu banky, myslis, ze bude chciet/vediet banka pozicat, ked je to novovzniknuta firma?
Zoltán Kovács
30.11.10,12:11
Banky vo všeobecnosti spoločnostiam, ktoré nemajú históriu nepožičiavajú. Na posúdenie bonity klienta si vyžadujú predkladať DP a výkazy z predchádzajúcich rokov + predbežné výsledky aktuálneho roka.
blavaciko
30.11.10,17:13
jedina moznost pre vas, ako ziskat uver v komercnej banke, je uver pre FO - nepodnikatela, zalozeny napr. nehnutelnostou.
Takisto SZRB pozaduje zalozenie nehnutelnosti pri uveroch.
Novovzniknutym srockam sa uvery spravidla neposkytuju.
ondrejvla
30.11.10,20:44
jedina moznost pre vas, ako ziskat uver v komercnej banke, je uver pre FO - nepodnikatela, zalozeny napr. nehnutelnostou.
Takisto SZRB pozaduje zalozenie nehnutelnosti pri uveroch.
Novovzniknutym srockam sa uvery spravidla neposkytuju.

No mám pocit, že pri získaní úveru ako FO tento bude mať problém zaúčtovať do s.r.o. a taktiež úroky z úveru, poplatky...
Inak súhlasím s tým, že novovzniknutým sro-čkám sa väčšinou úvery neposkytujú, nemajú žiadnu históriu.
blavaciko
30.11.10,21:51
No mám pocit, že pri získaní úveru ako FO tento bude mať problém zaúčtovať do s.r.o. a taktiež úroky z úveru, poplatky...
Inak súhlasím s tým, že novovzniknutým sro-čkám sa väčšinou úvery neposkytujú, nemajú žiadnu históriu.
Tak ano, o takejto pozicke sa uctuje omnoho tazsie
Zoltán Kovács
01.12.10,05:06
No mám pocit, že pri získaní úveru ako FO tento bude mať problém zaúčtovať do s.r.o. a taktiež úroky z úveru, poplatky...
Inak súhlasím s tým, že novovzniknutým sro-čkám sa väčšinou úvery neposkytujú, nemajú žiadnu históriu.


Tak ano, o takejto pozicke sa uctuje omnoho tazsie


Ani nie. Mám takýto konkrétny prípad.
Stačí zmluva o pôžičke medzi sro a FO.
Dáša_
01.12.10,07:52
Ani nie. Mám takýto konkrétny prípad.
Stačí zmluva o pôžičke medzi sro a FO.

som trochu mimotemy , ale účtuješ aj o úrokoch z tejto pôžičky?
blavaciko
01.12.10,22:39
takze v podstate staci len zmluva o pozicke, kde fo vystupuje ako veritel? uctujes to medzi pohladavky a zavazky spolocnikov?
Zoltán Kovács
02.12.10,05:51
som trochu mimotemy , ale účtuješ aj o úrokoch z tejto pôžičky?

Nie.