Zavrieť

Porady

poskytnutie financii

Ahojte, zakladame sro-cku, ma niekto skusenosti so ziskanim uveru pri zakladani? Odkial mozno ziskat nejaky uver (nie nebankovky) alebo dotaciu? Díky, M.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Sanca asi sa rovná nule.
    Na to aby sme vedeli ako-tak kvalifikovane odpovedať, či máš sancu uspieť z eurofondov, tak by bolo vhodné uviesť aspoň pole pôsobnosti novovznikajúcej spoločnosti.

    MiroslavP. je offline (nepripojený) MiroslavP.

    MiroslavP.
    v oblasti dovozu tovaru zo zahraničia, mimo EU. A z pohladu banky, myslis, ze bude chciet/vediet banka pozicat, ked je to novovzniknuta firma?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Banky vo všeobecnosti spoločnostiam, ktoré nemajú históriu nepožičiavajú. Na posúdenie bonity klienta si vyžadujú predkladať DP a výkazy z predchádzajúcich rokov + predbežné výsledky aktuálneho roka.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    jedina moznost pre vas, ako ziskat uver v komercnej banke, je uver pre FO - nepodnikatela, zalozeny napr. nehnutelnostou.
    Takisto SZRB pozaduje zalozenie nehnutelnosti pri uveroch.
    Novovzniknutym srockam sa uvery spravidla neposkytuju.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    blavaciko Pozri príspevok
    jedina moznost pre vas, ako ziskat uver v komercnej banke, je uver pre FO - nepodnikatela, zalozeny napr. nehnutelnostou.
    Takisto SZRB pozaduje zalozenie nehnutelnosti pri uveroch.
    Novovzniknutym srockam sa uvery spravidla neposkytuju.
    No mám pocit, že pri získaní úveru ako FO tento bude mať problém zaúčtovať do s.r.o. a taktiež úroky z úveru, poplatky...
    Inak súhlasím s tým, že novovzniknutým sro-čkám sa väčšinou úvery neposkytujú, nemajú žiadnu históriu.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    ondrejvla Pozri príspevok
    No mám pocit, že pri získaní úveru ako FO tento bude mať problém zaúčtovať do s.r.o. a taktiež úroky z úveru, poplatky...
    Inak súhlasím s tým, že novovzniknutým sro-čkám sa väčšinou úvery neposkytujú, nemajú žiadnu históriu.
    Tak ano, o takejto pozicke sa uctuje omnoho tazsie

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ondrejvla Pozri príspevok
    No mám pocit, že pri získaní úveru ako FO tento bude mať problém zaúčtovať do s.r.o. a taktiež úroky z úveru, poplatky...
    Inak súhlasím s tým, že novovzniknutým sro-čkám sa väčšinou úvery neposkytujú, nemajú žiadnu históriu.
    blavaciko Pozri príspevok
    Tak ano, o takejto pozicke sa uctuje omnoho tazsie

    Ani nie. Mám takýto konkrétny prípad.
    Stačí zmluva o pôžičke medzi sro a FO.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Ani nie. Mám takýto konkrétny prípad.
    Stačí zmluva o pôžičke medzi sro a FO.
    som trochu , ale účtuješ aj o úrokoch z tejto pôžičky?

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    takze v podstate staci len zmluva o pozicke, kde fo vystupuje ako veritel? uctujes to medzi pohladavky a zavazky spolocnikov?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Dáša_ Pozri príspevok
    som trochu , ale účtuješ aj o úrokoch z tejto pôžičky?
    Nie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.