popper
08.12.10,10:28
Mám pracovať na živnosť pre firmu, ktorá požaduje aby som si ŽL rozšíril o činnosť Poskytovanie služieb informátora.

V ŽL mám Sprostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu voľnej živnosti. a kedže tá práca bude skôr ako brigáda a dočasná, nechce sa mi veľmo meniť ŽL.

Otázka: je nutné dopĺňať tú činnosť do ŽL? Nestačí to čo tam mám?
sroservis
08.12.10,20:05
Poskytovanie služieb informátora zvyčajne zahŕňa poskytovanie určitých informácií tretím osobám (napr. pri vstupe do budovy), ich usmerňovanie a pod. - ak budete vykonávať takúto činnosť ako podnikanie, zrejme by ste si mali vybaviť novú živnosť.
Teraz tu nejdem riešiť, že ak túto činnosť robíte pre jedného zmluvného partnera, v jeho priestoroch, podľa jeho pokynov, zrejme ide o obchádzanie veľmi deravej definície závislej práce.
Vaša doterajšia živnosť spočíva vo vytváraní príležitostí, aby tretie osoby uzavreli dohodnutý typ obchodu (zmluvy).
Ide o voľnú živnosť, za jej vybavenie zaplatíte 5- eurový správny poplatok.
Všetko dobré.
Economic
09.12.10,05:39
Mám pracovať na živnosť pre firmu, ktorá požaduje aby som si ŽL rozšíril o činnosť Poskytovanie služieb informátora.

V ŽL mám Sprostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu voľnej živnosti. a kedže tá práca bude skôr ako brigáda a dočasná, nechce sa mi veľmo meniť ŽL.

Otázka: je nutné dopĺňať tú činnosť do ŽL? Nestačí to čo tam mám?

Pokiaľ Ti na práci záleží, tak 5 Eur Ťa nehodí o zem. Poskytovanie služieb informátora nie je sprostredkovanie obchodu a služieb.
Economic
09.12.10,05:41
Mám pracovať na živnosť pre firmu, ktorá požaduje aby som si ŽL rozšíril o činnosť Poskytovanie služieb informátora.

V ŽL mám Sprostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu voľnej živnosti. a kedže tá práca bude skôr ako brigáda a dočasná, nechce sa mi veľmo meniť ŽL.

Otázka: je nutné dopĺňať tú činnosť do ŽL? Nestačí to čo tam mám?

Pokiaľ Ti na práci záleží, tak 5 Eur Ťa nehodí o zem. Poskytovanie služieb informátora nie je sprostredkovanie obchodu a služieb. Možno informácií by som povedala...
Danielle369
09.12.10,06:46
Keby si to mal brigádu na mesiac, tak by som nerobila žiadne zmeny
Zita5
09.12.10,06:52
Mám pracovať na živnosť pre firmu, ktorá požaduje aby som si ŽL rozšíril o činnosť Poskytovanie služieb informátora.

V ŽL mám Sprostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu voľnej živnosti. a kedže tá práca bude skôr ako brigáda a dočasná, nechce sa mi veľmo meniť ŽL.

Otázka: je nutné dopĺňať tú činnosť do ŽL? Nestačí to čo tam mám?

Meniť ŽL nebudete , ale môžete si ho doplniť .