Zavrieť

Porady

Nová činnosť v ŽL, je potrebná?

Mám pracovať na živnosť pre firmu, ktorá požaduje aby som si ŽL rozšíril o činnosť Poskytovanie služieb informátora.

V ŽL mám Sprostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu voľnej živnosti. a kedže tá práca bude skôr ako brigáda a dočasná, nechce sa mi veľmo meniť ŽL.

Otázka: je nutné dopĺňať tú činnosť do ŽL? Nestačí to čo tam mám?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Danielle369
Keby si to mal brigádu na mesiac, tak by som nerobila žiadne zmeny

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
popper Pozri príspevok
Mám pracovať na živnosť pre firmu, ktorá požaduje aby som si ŽL rozšíril o činnosť Poskytovanie služieb informátora.

V ŽL mám Sprostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu voľnej živnosti. a kedže tá práca bude skôr ako brigáda a dočasná, nechce sa mi veľmo meniť ŽL.

Otázka: je nutné dopĺňať tú činnosť do ŽL? Nestačí to čo tam mám?
Meniť ŽL nebudete , ale môžete si ho doplniť .

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

sroservis
Poskytovanie služieb informátora zvyčajne zahŕňa poskytovanie určitých informácií tretím osobám (napr. pri vstupe do budovy), ich usmerňovanie a pod. - ak budete vykonávať takúto činnosť ako podnikanie, zrejme by ste si mali vybaviť novú živnosť.
Teraz tu nejdem riešiť, že ak túto činnosť robíte pre jedného zmluvného partnera, v jeho priestoroch, podľa jeho pokynov, zrejme ide o obchádzanie veľmi deravej definície závislej práce.
Vaša doterajšia živnosť spočíva vo vytváraní príležitostí, aby tretie osoby uzavreli dohodnutý typ obchodu (zmluvy).
Ide o voľnú živnosť, za jej vybavenie zaplatíte 5- eurový správny poplatok.
Všetko dobré.

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
popper Pozri príspevok
Mám pracovať na živnosť pre firmu, ktorá požaduje aby som si ŽL rozšíril o činnosť Poskytovanie služieb informátora.

V ŽL mám Sprostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu voľnej živnosti. a kedže tá práca bude skôr ako brigáda a dočasná, nechce sa mi veľmo meniť ŽL.

Otázka: je nutné dopĺňať tú činnosť do ŽL? Nestačí to čo tam mám?
Pokiaľ Ti na práci záleží, tak 5 Eur Ťa nehodí o zem. Poskytovanie služieb informátora nie je sprostredkovanie obchodu a služieb.

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
popper Pozri príspevok
Mám pracovať na živnosť pre firmu, ktorá požaduje aby som si ŽL rozšíril o činnosť Poskytovanie služieb informátora.

V ŽL mám Sprostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu voľnej živnosti. a kedže tá práca bude skôr ako brigáda a dočasná, nechce sa mi veľmo meniť ŽL.

Otázka: je nutné dopĺňať tú činnosť do ŽL? Nestačí to čo tam mám?
Pokiaľ Ti na práci záleží, tak 5 Eur Ťa nehodí o zem. Poskytovanie služieb informátora nie je sprostredkovanie obchodu a služieb. Možno informácií by som povedala...

Nová činnosť v ŽL, je potrebná?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.