iffo131
13.12.10,15:27
Zdravím,
mám nápad na podnikanie, no chýba mi kapitál a skúsenosti v podnikaní, na internete som čítal o tzv. rizikovom kapitále, myslím si, že by to bola ideálne riešenie mojej situácie. V prípade záujmu môžem podať bližšie info cez súkromné správy
Braňo
13.12.10,14:30
A chceš aj niečo poradiť?
dolfort
13.12.10,17:11
Pracujem pre poradenskú firmu kde riešime aj tento tzv. "rizikový" kapitál, my to nazývame mimobankové financovanie. Prefinancovať sa dá každý životaschopný nápad a rozumný obchodný model, a to pre existujúcu firmu, ktorá si nás najme a my následne túto firmu prevedieme celým procesom a nájdeme investora. Bavíme sa o situácii že máš nejaké peniaze na štart (asi tak 100+ tis.) a chýba ti podstatný balík peňazí, typicky 6-7 ciferné čísla, na rozbeh výroby, stroje, vybavenie, marketing, HR, a pod.
V prípade menších biznisov je riešením skôr predaj firmy s celým know-how.

Pokiaľ máš iba skvelý nápad a prázdne vrecko, si odkázaný na milosť a nemilosť banke.

Ak máš ako píšeš málo skúseností v biznise, odporúčam rozbehnúť biznis v malom, veľa sa naučíš a následne si zrelý na väčšie veci.
Realizáciu svojho nápadu môžeš riešiť aj založením malej s.r.o. kde budeš hľadať spoločníka, príp. tichého spoločníka, investora do firmy a pod., so všetkým rizikom čo k tomu patrí.

Písal som už aj inde, mať nápad je jedna vec a zrealizovať ho je niečo iné. Žiaľ náš svet je zariadený tak že peniaze sú často silnejšie než nápady a ty hoci si do firmy dodal know-how alebo nápad, budeš ťahať za kratší koniec lebo investor dodal prachy a má tým pádom väčšie podiely aj na zisku.