Zavrieť

Porady

Chýbajúci kapitál

Zdravím,
mám nápad na podnikanie, no chýba mi kapitál a skúsenosti v podnikaní, na internete som čítal o tzv. rizikovom kapitále, myslím si, že by to bola ideálne riešenie mojej situácie. V prípade záujmu môžem podať bližšie info cez súkromné správy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    Pracujem pre poradenskú firmu kde riešime aj tento tzv. "rizikový" kapitál, my to nazývame mimobankové financovanie. Prefinancovať sa dá každý životaschopný nápad a rozumný obchodný model, a to pre existujúcu firmu, ktorá si nás najme a my následne túto firmu prevedieme celým procesom a nájdeme investora. Bavíme sa o situácii že máš nejaké peniaze na štart (asi tak 100+ tis.) a chýba ti podstatný balík peňazí, typicky 6-7 ciferné čísla, na rozbeh výroby, stroje, vybavenie, marketing, HR, a pod.
    V prípade menších biznisov je riešením skôr predaj firmy s celým know-how.

    Pokiaľ máš iba skvelý nápad a prázdne vrecko, si odkázaný na milosť a nemilosť banke.

    Ak máš ako píšeš málo skúseností v biznise, odporúčam rozbehnúť biznis v malom, veľa sa naučíš a následne si zrelý na väčšie veci.
    Realizáciu svojho nápadu môžeš riešiť aj založením malej s.r.o. kde budeš hľadať spoločníka, príp. tichého spoločníka, investora do firmy a pod., so všetkým rizikom čo k tomu patrí.

    Písal som už aj inde, mať nápad je jedna vec a zrealizovať ho je niečo iné. Žiaľ náš svet je zariadený tak že peniaze sú často silnejšie než nápady a ty hoci si do firmy dodal know-how alebo nápad, budeš ťahať za kratší koniec lebo investor dodal prachy a má tým pádom väčšie podiely aj na zisku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.