pierrre
09.01.11,20:03
Piste prosim svoje skusenosti hlavne s lokalitou Monastir, jedna sa mi hlavne o plaz, kvalita cistota a podobne. Ale piste hocijake skusenosti s Tunisom a jeho plazami na pevnine. Dakujem
Lubaba
09.01.11,19:15
Lubaba
11.01.11,21:18
Lokalita Monastir, tam som bola v hoteli El Mouradi Skanes Beach, o tom by som ti vedela napísať, ak by ťa tento hotel zaujímal.
sisima
13.01.11,12:48
ked pekne plaze a ciste more, tak oblast Mahdia ;)
Chobot
13.01.11,12:55
Piste prosim svoje skusenosti hlavne s lokalitou Monastir, jedna sa mi hlavne o plaz, kvalita cistota a podobne. Ale piste hocijake skusenosti s Tunisom a jeho plazami na pevnine. Dakujem

V oblasti Monastiru máš pieskové pláže = nie priezračná voda (ale nemožno povedať, že by bola špinavá). Záleží od hotela, ako je udržiavaná pláž - na každú pláž more vyplavuje chaluhy, niekde ich zhrabúvajú, niekde nahádžu späť od mora a niekde nechajú usušiť na piesku. Záleží od hotela. V každom prípade v Tunisku v okolí Monastiru nečakaj more modré ako v katalógu na Maldivy.
pivko
13.01.11,16:50
Lokalita Monastir, tam som bola v hoteli El Mouradi Skanes Beach, o tom by som ti vedela napísať, ak by ťa tento hotel zaujímal.
Ešte lepší je čo som bol ja:D: El Mouradi Palace - Port el Kantaoui a myslím že aj stredisko je krajšie ako Monastir + je odtiaľ blízko do Sousse;)
http://recenzie-hotelov.lastminute.sk/Tunisko/Port-El-Kantaoui/Hotel-Melia-El-Mouradi-Palace/Recenzie-Hotelov/?ID=2009
Macka
14.01.11,12:36
Ešte lepší je čo som bol ja:D: El Mouradi Palace - Port el Kantaoui a myslím že aj stredisko je krajšie ako Monastir + je odtiaľ blízko do Sousse;)
http://recenzie-hotelov.lastminute.sk/Tunisko/Port-El-Kantaoui/Hotel-Melia-El-Mouradi-Palace/Recenzie-Hotelov/?ID=2009
môžem potvrdiť, čo sa strediska, teda prístavu Port el Kantaou týka. My sme boli ubytovaní v Sousse/ ešte za čias starého Fishera/, pekné mestečko a na výlete v auaparku a okolí sme boli taxikom v susednom spomínanom prístave. Je to fakt veľmi pekné malé mestečko. Mne sa však Sousse páčil viac z toho dôvodu ,že bolo večer sa kam ísť prejsť, užiť si tie ich neazbudnuteľné trhy, mešity... Sousse je tretie najväčšie mesto Tuniska. Monastir by som asi vynechala z dôvodu, že je tam letisko. Mne to trochu vadí.Ale v týchto dňoch by som asi dovolenku v Tunisku pre nepokoje vynechala.
Ja osobne by som ešte raz chcela navštíviť Thajsko. To bola dovolenka na na ktorú nikdy nezabudnem, a cenový rozdiel nebola až taký veľký medzi dovolenkou v Európe a v Ázii. Len treba natrafiť na správnu cenu letenky, ktorá je čo sa dovolenky v Thajsku týka tou najdrahšou položkou.Ale ináč pobyt a strava sa nedajú s europskymi destináciami porovnať, pravda ak neberieme do úvahy tie najluxusnejšie hotely v Thajsku. To ale trochu mimo témy zadávatelky.
Pekné vyberanie dovolenky želám, lebo to je podľa mňa tiež jedna z tých príjemných vecí, hľadať, zisťovať,plánovať, prepočítavať.... vždy sa v tom doslova vyžívam.
pivko
14.01.11,13:53
26.2.letím do mojho druhého domova :D ,možeš sa pridať.;)
Lubaba
19.01.11,21:04
Piste prosim svoje skusenosti hlavne s lokalitou Monastir, jedna sa mi hlavne o plaz, kvalita cistota a podobne. Ale piste hocijake skusenosti s Tunisom a jeho plazami na pevnine. Dakujem
Ahojky , aj si si bol pozrieť príspevky k tvojej zadanej téme?
pierrre
Posledná návšteva: 09-01-11 09:04 PM
zuliatko
24.01.11,19:09
Lokalita Monastir, tam som bola v hoteli El Mouradi Skanes Beach, o tom by som ti vedela napísať, ak by ťa tento hotel zaujímal.

Mozem sa ja opytat na tento hotel? Dakujem ;)
Lubaba
30.01.11,18:58
tentorok nám asi viacerým dovolenka v Tunisku nehrozí, určite tým opatrnejším, viaceré cestovky ponúkájú náhrady za uzatvorené zmluvy
skvrnka
31.01.11,07:33
tentorok nám asi viacerým dovolenka v Tunisku nehrozí, určite tým opatrnejším, viaceré cestovky ponúkájú náhrady za uzatvorené zmluvy

Už to tak nejako vyzerá, aj keď ešte stále dúúúúfam.
Žial veľmi stratia na príjmoch z cestovného ruchu. Revolúcia
po dvadsiatich rokoch čo bola v Europe, prešla aj na africký kontinent.
Musím sa porozhliadnuť aj po inej destinácii, pre istotu.
Lubaba
31.01.11,08:20
Ja sa tiež poobzerám po inej destinácii, aj keby sa tam situácia zlepšila, neplánujem dovolenku v Tunise, a ani v Egypte.
MZV zatiaľ len odporúča cestu do Tuniska zvážiť, nepíše že neodporúča, vtedy by aj cestovky museli pri zrušení rezervácie zájazdu vyplatiť zálohu, alebo poskytnúť náhradu aj so zľavami, dnes ráno o tom hovorili v TV.


27.1.2011 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Tunisko
Informácia pre občanov cestujúcich do Tuniska (http://www.mzv.sk/servlet/content?MT=/App/WCM/main.nsf/vw_ByID/ID_DD6F67735A1B6F80C12576350033486B_SK&OpenDocument=Y&LANG=SK&TG=BlankMaster&URL=/App/WCM/Aktualit.nsf/(vw_ByID)/ID_A956E4246D0BBD04C125782500458081)
tutiola
08.04.12,17:14
Bol niekto na dovolenke v Tunise - Monastír, hotel Palm Inn? Napíšte vlastné skúsenosti. Recenzie pri jednotlivých hoteloch je vec jedná a vlastná skúsenosť skutočných (nie fiktívnych) ľudí je zas niečo iné.
ladyrs
08.04.12,17:23
bola som tam pred troma rokmi..... dvor maličký, ale pláž v pohode
ladyrs
08.04.12,17:25
majú aj tobogány, inak služby nič moc
tutiola
08.04.12,17:26
Ďakujem, na dvore a bazéne ja osobne veľmi nebažím, veď to môžem mať aj u nás. Dôležitá je pláž a služby hotela.
ladyrs
08.04.12,17:30
ešte dodávam, že nie je priamo v Monastire, ale cca na polceste medzi Sousse a Monastirom, je tam zopár hotelov a asi jeden obchod
tutiola
08.04.12,17:38
Pred dvoma rokmi sme boli na Djerbe v hoteli Eden Beach +++, a rovnakej kategórie je aj Palm Inn. Tam sme mali od 9.OO hod do 23.00 hod k dispozícií animátorov, občerstvenie pri bazéne (vrátane rôznych koláčov, hranoliek, pizze a pod.) od 10. hod do 15. hod., v bare hotela občerstvenie alko i nealko od 9. hod. do 23. hod. Vodu sme si vôbec nekupovali, tú sme si mohli brať z baru podľa potreby. Strava bola super a hojne, vrátane nápojov. Podobná ponuka bola aj na nami vybraný hotel v stredisku Monastír a tak ma zaujíma, aká je pravda.
foresterbig
09.04.12,07:09
tutiola: tu máš recenziu http://www.holidaycheck.com/hotel-travel+information_Hotel+Palm+Inn-hid_29473.html ale pozor tie izby na fotografiach ty mať nebudeš keď ideš zo slov. CK a ich výber izieb netreba ani komentovať.Z mojho pohladu a hodnotení je to až velmi slabé,a netreba zabúdať že tam bola minulý rok revolúcia a stále je to tam divočina volne sa pohybovať je adrenalín.:)
mareko
09.04.12,08:10
Ak nemáš ešte vybraný hotel a lokalitu v Tunisku, voľ radšej Mahdiu alebo si skús prebookovať. Tam sú naozaj pekné pláže s bielym pieskom. Oveľa krajšie ako v Monastire či Sousse. Bola som v Monastire, Sousse aj Mahdii. A skutočne dobré recenzie nájdeš na www.orbion.cz máš tam recenzie, ktoré nepodliehajú cenzúre rôznych CK, nájdeš si presne čo hľadáš.
Gapo
10.04.12,15:48
Nech je to v ktorejkoľvek lokalite, treba si hneď zaobstarať liek na "faraónovu pomstu". Ťavy na pláži a prípadne aj kone, občas niečo zanechajú po sebe a aj odpad z hotelov je vedený do mora a keď sa pritrafí priaznivá náhoda, zrýchlenému kroku neujdete. :D
foresterbig
12.04.12,06:55
Bol som v Magdii ako aj Souse 08-09 osobne si myslím že Souse je krajšie hlavne jej nová časť su tam nádherné pláže a hotely ktoré sú stavané pre nemecky hovoriacich klientov a v tomto duchu sa udržuje aj čistota a je to cítiť na luďoch preto je to kvalitnejšie ako Mahdia,kde v jej hystorickej časti bolo tolko špiny že som si niekedy myslel že sa tam vysypal nejaký mega kontajner z odpadkami.Pri každodenej prechádzke z hotela do mesta nebolo vzácnosťou vydieť potkana a to ako mŕtveho tak aj živého,mám ich nafotených.Taktiež more bolo po odlive plné trávy tzv.chaluchov a v nehotelových plážach tieto kvasili čo bol dosť nepríjemné.Na margo pytnej vody,po prýchode do hotela nás delegátka upozornila že je potrebné si kúpiť pytnú vodu a najlacnejšia je v hotelovom obchode:).Keď sme tam boli asi druhý deň a po niekolkých jedlách v jedálni som sa pýtal kuchára s ktorým som sa skamarátil že z akej vody sú nápoje,polievky a čaj tak sa len pousmial a povedal že samozrejme z vodovodnej,tak po dopití bandasky sme prešli na vodovodnú a čuduj sa svete absolutne sme nemali žiadny zdravotny problém.
Apropo recenziam na webstránkach CK by som neprikladal žiadnu dôverihodnosť nakoľko si ich zvätša píšu sami.Opakujem jediné kvalitné recenzie najdete na http://www.holidaycheck.com/ alebo na http://www.tripadvisor.com/ jednoduchým skopírovaním nazvu hotela a následným vyselektovaním v danej krajine lebo názvy hotelov sa môžu opakovať aj na iných kontimentoch.Tam najdete ako haldy fotografii a vo frekventovaných hoteloch aj videa ktoré vám napovedia najviac a nie Orion a podobne tzv.recenzie.Štatný výber prajem.
mafia10
17.04.12,17:19
moja osobna skusenost... Tunisko uz nikdy viac. Strasny ludia, nechutny, spinavy...spinave mediny, arogantny ludia, kazdemu treba dat vsimne... nechutna dovolenka... ak ostanes v komplexe hotela tak fajn, aj more, aj personal...ak ale opustis brany hotela des a hruza
Mr.40
18.04.12,15:46
V Tunisku som bol 5krát (2x Sousse, Monastir, Djerba, Mahdia) a všade sa mi páčilo. Ide o to, či chceš na dovolenke oddychovať a spoznávať nové alebo len hľadať nedostatky a všetko ofrflať. Ja keď si vyberám dovolenku, prečítam si nejaké recenzie (ktoré nepokladám za rozhodujúce-čo človek, to iný názor), pozriem si fotky hotela a okolia, zistím možné výlety a potom sa rozhodnem. Čo sa týka Tuniska, súhlasím s marekom; a doporučujem aj 2-denný výlet - koloseum El Jem, skalné obydlia v Matmate, jazda v jeepoch aj na ťavách cez púšť, nádherná oáza v Chebike, prejazd soľným jazerom... a krásna čistá pláž s bielym jemným pieskom v Mahdii. Určite do Tuniska ešte niekedy pôjdem...
arizona
19.06.12,12:32
pivko
19.06.12,12:45
Tak veru a Egypt detto
Lubaba
19.06.12,19:19
arizona
19.06.12,19:22
preto som to sem dala,ako vystrahu....mozno niekomu pomoze
tutiola
02.07.12,20:40
Tak už sme z dovolenky doma a ako to dopadlo si môžete prečítať v blogu "Tunis - dovolenka 2012". Ešte chcem dodať, že pláž sme mali vždy čistú a upravenú. More bolo krásne, bez rias a krásne modré.
arizona
03.07.12,05:53
priohod link,nech vieme,kde to hladat .-)
bromid
06.08.12,07:53
ahojte.
chcem sa spytat, ci sa oplati cestovat na dovolenku do tuniska. mam na mysli, hlavne koli nepokojom co boli v egypte a hlavne v susednej lybii. myslite, ze to neovpyvnilo sluzby alebo turisticky ruch? mam tak trochu obavy. sa mozrejme isli by sme 5* hotel all inclusive. dik za postrehy