mmkm
12.01.11,20:33
chcela by som vas poprosit ci mi nevie niekto poradit
Zvalik
12.01.11,19:34
ahoj majka....
mmkm
12.01.11,19:36
ahoj
buchač
12.01.11,19:36
ahojte volam sa Maja a som tu nova

chcela by som vas poprosit ci mi nevie niekto poradit
...ahoj , volám sa buchač...
...som tu "starý"...ale sú aj starší ...;):D:D:D:D:D...aspoň členstvom...:rolleyes:

Ani prosiť nemusíš ...ono stačí len opýtať sa , že v čom poradiť ...to by asi aj iných zaujímalo ...;)
mmkm
12.01.11,19:39
no jasne no musim sa tu najprv zorientovat ako to funguje na som troska mimo hehe
buchač
12.01.11,19:45
no jasne no musim sa tu najprv zorientovat ako to funguje na som troska mimo hehe
Začni týmto ...

http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
Melnick
12.01.11,19:46
Chcela si radu, ak sa nemýlim. :)
Pretože si nová, dám Ti jednu radu ja. Je tu veľa tém z rôznych oblastí: mzdové, daňové, účtovné a do tej témy, z ktorej chceš dostať radu, sa dá napísať otázka. ;)
mmkm
12.01.11,19:49
moj ex mal priatelku a uz snou nieje priblizne rok no a jej matka mi vypisuje a bola aj za mnou ze jej dlhuje peniaze a neviem co mam robit vyvolava mi aj policajt ze to podali na policiu a zatahuju ma do toho ja som sa spytala ci maju nijaky doklad ze si ich pozical nikto mi nic nepovedal.......
mmkm
12.01.11,19:53
dakujem a ked chcem poradit ohladom toho ze mi stale vyvolava ten policajt a ked som ho pytala nech mi da na seba kontakt povedal ze nemoze
buchač
12.01.11,20:05
moj ex mal priatelku a uz snou nieje priblizne rok no a jej matka mi vypisuje a bola aj za mnou ze jej dlhuje peniaze a neviem co mam robit vyvolava mi aj policajt ze to podali na policiu a zatahuju ma do toho ja som sa spytala ci maju nijaky doklad ze si ich pozical nikto mi nic nepovedal.......
On dlhuje peniaze a nie Ty ...
Policajta maj pekne krásne tam , kde si myslíš ...;)
Nič sa nepýtaj , lebo kto sa veľa pýta , veľa sa dozvie ...niekedy aj nepríjemné veci ...
Proste , nie je to Tvoja vec a hotovo ...

dakujem a ked chcem poradit ohladom toho ze mi stale vyvolava ten policajt a ked som ho pytala nech mi da na seba kontakt povedal ze nemoze
...žeby na rande Ťa pozvať chcel ???
Kontakt musí ...minimálne na služobnú linku ...
O čísle na kovovom štítku ani nevraviac ...

Policajt je povinný :

Policajt je pri každom zákroku povinný zachovávať česť, vážnosť a dôstojnosť osoby a nepripustiť, aby vznikla občanovi bezdôvodná ujma a aby zásah do jeho práv prekročil mieru nevyhnutnú na dosiahnutie sledovaného účelu. Policajt je pri zásahu do práv alebo slobôd osoby povinný túto osobu hneď, ako je to možné, poučiť o jej právach. [§8 zákona o policajnom zbore] Policajta možno pri výkone jeho právomocí fotografovať, alebo vyrábať videozáznamy. [rozhodnutie ústavného súdu II. US 44/00 -133] Policajt je povinný pred služobným zákrokom preukázať svoju príslušnosť k Policajnému zboru, ak to povaha a okolnosti služobného zákroku dovoľujú. Príslušnosť preukazuje policajt a) služobnou rovnošatou s identifikačným číslom a pri výkone služobnej činnosti aj s menovkou policajta, ktorá obsahuje jeho meno a priezvisko, b) služobným preukazom, c) odznakom služby kriminálnej polície alebo finančnej polície, alebo d) ústnym vyhlásením “Polícia“ (ďalej len “ústne vyhlásenie“). Menovkou sa policajt v niektorých prípadoch nemusí preukazovať.

Ústnym vyhlásením preukazuje policajt svoju príslušnosť k Policajnému zboru iba vo výnimočných prípadoch, keď okolnosti služobného zákroku neumožňujú túto príslušnosť preukázať inak. Len čo to okolnosti služobného zákroku dovolia, je povinný preukázať sa aj jedným z uvedených spôsobov.[§13 o pol. zbore]

Policajt v občianskom odeve povinne preukazuje príslušnosť k Policajnému zboru pred začatím služobného zákroku ústnym vyhlásením a služobným preukazom alebo odznakom služby kriminálnej polície, alebo finančnej polície. Ak zakročuje pod jednotným velením, ďalej proti osobe páchajúcej priestupok, trestný čin, proti zrejme podnapitej osobe, osobe ozbrojenej zbraňou alebo napríklad proti zaistenej osobe, je povinný preukázať svoju príslušnosť k PZ len ústnym vyhlásením. Služobným preukazom alebo odznakom sa preukazuje len ak to okolnosti zákroku dovoľujú. [§15 o pol.zbore]
Melnick
12.01.11,20:07
Majka, skús zadať otázku do:

Rodinné, občianske, spotrebiteľské právo
mmkm
12.01.11,20:14
dakujem
Petra Nová
12.01.11,20:20
moj ex mal priatelku a uz snou nieje priblizne rok no a jej matka mi vypisuje a bola aj za mnou ze jej dlhuje peniaze a neviem co mam robit vyvolava mi aj policajt ze to podali na policiu a zatahuju ma do toho ja som sa spytala ci maju nijaky doklad ze si ich pozical nikto mi nic nepovedal.......
A majú dôvod ťa do toho zaťahovať???

Tuším, že právo bude mať ďalší hit.;)
mmkm
12.01.11,20:32
No nemaju dovod ale vies sme zase spolu a teraz su same problemi a kazdemu to vadi.
Petra Nová
12.01.11,20:41
No nemaju dovod ale vies sme zase spolu a teraz su same problemi a kazdemu to vadi.

Ahá, no a keď ste spolu, tak sa to bude týkať aj teba. Lebo však, to čo im zaplatí, o to sa menej ujde tebe.
Ak ten policajt nemá osobný záujem sa s tebou kontaktovať , potom v úradnej veci ťa musí písomne predvolať. Ale načo ti bol kontakt na neho, keď o tom nič nevieš?
mmkm
12.01.11,20:44
No akurat mi volal vcera ale nedvihla som mu to a ked volal naposledy pred asi priblizne 3 mesiacmi povedal mi ze mu pride predvolanie na policiu ze to teda posuva dale a inac volal s cisla 0961661000 a predstavil sa mi a chcel sa snim najprv dohodnut takze vobec neviem co to ma ako byt zda sa mi ze to na nas hraju
mmkm
12.01.11,20:47
Lebo ex manzel bol v zahranici tak aby sa mu vedel ozvat.
mmkm
12.01.11,20:48
Ja viem ale mna to trapi ja som take trdlo ze to neviem hodit za hlavu
Petra Nová
12.01.11,20:49
Ja viem ale mna to trapi ja som take trdlo ze to neviem hodit za hlavu
V čom konkrétne by si potrebovala pomoc?
mmkm
12.01.11,20:56
Vies on im nedviha telefon je v praci ked sa mu nedovolaju volaju mne a ked som snim naposledy volala tak mi povedal ze mu pride predvolanie na policiu tak som mu povedala ze dobre ze mu to odkazem ked snim budem ale do dnesneho dna mu nic neprislo a on znova volal ten policajt takze neviem ci to mame ignorovat alebo ja uz neviem co mam robit .
Petra Nová
12.01.11,21:12
Hrať to určite policajt nehrá, potrebuje ho jednoducho vypočuť , resp. získať informácie od ex, pretože bolo na neho podané trestné oznámenie. Dať sa vypočuť a vysvetliť veci, je predovšetkým v záujme ex. Skôr, či neskôr, si ho polícia nájde. A tým, že sa výsluchu vyhýba, len potvrdzuje, že má za ušami.
mmkm
12.01.11,21:19
no ved preto som tomu policajtovi povedala nech mu to posle nech ho necha predvolat ale jemu nic neprislo keby mu nieco prislo tak tam ide ex to nechce riesit cez telefon
Petra Nová
12.01.11,21:25
no ved preto som tomu policajtovi povedala nech mu to posle nech ho necha predvolat ale jemu nic neprislo keby mu nieco prislo tak tam ide ex to nechce riesit cez telefon
Nech tam teda ide a je po paráde. Cez telefón ho vypočúvať nebude, ale dohodnúť si termín áno. Ak sa nebudú kontaktovať telefonicky, v krátkom čase predvolanie príde určite.
Pekne sme si porozprávali, idem spať.:)
verkaz
12.01.11,21:51
Vitaj Majka, prečítala som si tvoj príspevok a myslím si, že keď sa ti príslušník polície nepredstaví, môže ti volať hocikto. Ak Ti bude volať nabudúce, tak mu len povedz, že Teba sa celá záležitosť netýka a ak sa Ti nepredstaví, zistíš si kto ťa otravuje a budeš sa sťažovať. Ty predsa nezodpovedáš za dlhy ex.
A jemu poraď, nech tam ide keď bude mať volný čas (aj keď nemá predvolanie), lebo že sa po ňom zháňajú. Môže uviesť to t.č., z ktorého ti ten policajt (môže to byť hocikto a predstavovať sa ako policajt) volal.
Maj sa a dobrú noc .
arizona
13.01.11,04:46
dakujem a ked chcem poradit ohladom toho ze mi stale vyvolava ten policajt a ked som ho pytala nech mi da na seba kontakt povedal ze nemoze


No akurat mi volal vcera ale nedvihla som mu to a ked volal naposledy pred asi priblizne 3 mesiacmi povedal mi ze mu pride predvolanie na policiu ze to teda posuva dale a inac volal s cisla 0961661000 a predstavil sa mi a chcel sa snim najprv dohodnut takze vobec neviem co to ma ako byt zda sa mi ze to na nas hraju


Vies on im nedviha telefon je v praci ked sa mu nedovolaju volaju mne a ked som snim naposledy volala tak mi povedal ze mu pride predvolanie na policiu tak som mu povedala ze dobre ze mu to odkazem ked snim budem ale do dnesneho dna mu nic neprislo a on znova volal ten policajt takze neviem ci to mame ignorovat alebo ja uz neviem co mam robit .
No, pravdu povediac, mne to pripada, ze "policajt" robi nieco na vlastne triko!
- to, ze je policatj este neznamena, ze ma na starosti vysetrovanie toho pripadu ( ak nejaky vobec je na policii nahlaseny)...co ak robi na nejakom inom oddeleni a len sa policiou ohana a chce Ta vyplasit?
- to cislo vyzera na policajne,maju take cisla,ale...:rolleyes:
- podozrive je, ze nechce dat kontakt a pod.
Ak by sa naozaj chcel spojit s niekym ,tak predsa kontakt necha, nie?
- je to tvoje sukr. cislo? (nie priatelove? )
odkial ho ma?
- policajtovi nie je problem poslat oficialne predvolanie, nemusi sa doprosovat a vyvolavat ludom,ktorych sa to netyka-prekracuje svoje pravomoci !

-Ja by som si asi zistila, ci niekto ten pripad na Policii vobec nahlasil a ci sa naozaj riesi
- Ak ano, zaujimali by ma mena, kto to vysetruje, ci ten dotycny sa vobec do toho ma co starat...

Priatel bud nech ide na policiu zistit co sa deje, alebo nech caka na oficialne predvolanie

Ty sa s policajtom ani nemusis bavit. Povedz mu, ze teba sa to netyka. ze ta jeho vyvolavanie obtazuje, ze prekracuje svoje pravomoci, ze sa budes stazovat u jeho nadriadeneho. A basta!!!;)
erzet
13.01.11,05:37
vitaj Majka
buchač
13.01.11,06:44
No, pravdu povediac, mne to pripada, ze "policajt" robi nieco na vlastne triko!
- to, ze je policatj este neznamena, ze ma na starosti vysetrovanie toho pripadu ( ak nejaky vobec je na policii nahlaseny)...co ak robi na nejakom inom oddeleni a len sa policiou ohana a chce Ta vyplasit?
- to cislo vyzera na policajne,maju take cisla,ale...:rolleyes:
Predvoľba 0961 je policajná ...zvyšok nie je problém overiť ...
- podozrive je, ze nechce dat kontakt a pod.
Ak by sa naozaj chcel spojit s niekym ,tak predsa kontakt necha, nie?
- je to tvoje sukr. cislo? (nie priatelove? )
odkial ho ma?
Od operátora a je jedno aký je ...policajt len zadá meno a operátor je povinný dať kontakt na menovaného ..../ aj mňa tak našli , opýtal som sa pre zaujímavosť ...;) /
- policajtovi nie je problem poslat oficialne predvolanie, nemusi sa doprosovat a vyvolavat ludom,ktorych sa to netyka-prekracuje svoje pravomoci !
eeeeeeeeeeee......stačí , ak Ťa len do zápisnice o tom dlhu spomenuli a "vezieš sa "...
-Ja by som si asi zistila, ci niekto ten pripad na Policii vobec nahlasil a ci sa naozaj riesi
- Ak ano, zaujimali by ma mena, kto to vysetruje, ci ten dotycny sa vobec do toho ma co starat...

Priatel bud nech ide na policiu zistit co sa deje, alebo nech caka na oficialne predvolanie
Zavolať na to číslo ...dohodnúť si termín ...a potom príde predvolanie ...
aspoň u mňa to tak fungovalo ...akurát , že ja som podával podnet na spáchanie trestného činu ...;)
Ty sa s policajtom ani nemusis bavit. Povedz mu, ze teba sa to netyka. ze ta jeho vyvolavanie obtazuje, ze prekracuje svoje pravomoci, ze sa budes stazovat u jeho nadriadeneho. A basta!!!;)
..v kontexte vyššie uvedeného ...MUSÍ....

...vidím , že sa príbeh inak rozvinul od včera , ako som ho začal čítať zo začiatku ....:confused:

P.S.:
Záver ????
Radšej doporučujem spoluprácu s políciou , tú iniciatívu ...akú - takú ...lepšie to vyznie ...a potom tie následné predvolávačky , vyhýbačky a podobné oné by len problémy mohli spôsobiť ...
arizona
13.01.11,06:53
Pôvodca textu príspevku: arizona http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/t156045-ahojte-volam-sa-maja-a-som-tu-nova.html#post1615953)
No, pravdu povediac, mne to pripada, ze "policajt" robi nieco na vlastne triko!
- to, ze je policatj este neznamena, ze ma na starosti vysetrovanie toho pripadu ( ak nejaky vobec je na policii nahlaseny)...co ak robi na nejakom inom oddeleni a len sa policiou ohana a chce Ta vyplasit?
- to cislo vyzera na policajne,maju take cisla,ale...:rolleyes:
Predvoľba 0961 je policajná ...zvyšok nie je problém overiť ...
- podozrive je, ze nechce dat kontakt a pod.
Ak by sa naozaj chcel spojit s niekym ,tak predsa kontakt necha, nie?
- je to tvoje sukr. cislo? (nie priatelove? )
odkial ho ma?
Od operátora a je jedno aký je ...policajt len zadá meno a operátor je povinný dať kontakt na menovaného ..../ aj mňa tak našli , opýtal som sa pre zaujímavosť ...;) /
- policajtovi nie je problem poslat oficialne predvolanie, nemusi sa doprosovat a vyvolavat ludom,ktorych sa to netyka-prekracuje svoje pravomoci !
eeeeeeeeeeee......stačí , ak Ťa len do zápisnice o tom dlhu spomenuli a "vezieš sa "...
-Ja by som si asi zistila, ci niekto ten pripad na Policii vobec nahlasil a ci sa naozaj riesi
- Ak ano, zaujimali by ma mena, kto to vysetruje, ci ten dotycny sa vobec do toho ma co starat...

Priatel bud nech ide na policiu zistit co sa deje, alebo nech caka na oficialne predvolanie
Zavolať na to číslo ...dohodnúť si termín ...a potom príde predvolanie ...
aspoň u mňa to tak fungovalo ...akurát , že ja som podával podnet na spáchanie trestného činu ...;)
Ty sa s policajtom ani nemusis bavit. Povedz mu, ze teba sa to netyka. ze ta jeho vyvolavanie obtazuje, ze prekracuje svoje pravomoci, ze sa budes stazovat u jeho nadriadeneho. A basta!!!;)
..v kontexte vyššie uvedeného ...MUSÍ....

P.S.:
Záver ????
Radšej doporučujem spoluprácu s políciou , tú iniciatívu ...akú - takú ...lepšie to vyznie ...a potom tie následné predvolávačky , vyhýbačky a podobné oné by len problémy mohli spôsobiť ...

Juraj,preco by ju mal spominat niekto v zapisnici? Ak aj ano, tak preco by jej mali vyvolavat, ked ona ziadne dlhy nema, nebola pri tom, jej sa to netyka? Preco by ona mala spolupracovat?
Ak nechce a obtazuje ju to ?
Ak so dobre pochopila, jej priatel tie dlhy narobil "este pred nou", takze s nimi nic nema? Nie su manzelia, takze sa to netyka ich spolocnych financii, ani majetku,nie?
je to "len" priatel...
magno
13.01.11,07:01
Suhlasim s Arizonou - toto nie je bezny policajny postup a uz vobec nemaju dovod obtazovat Majku.Ak chcu jej priatela vypocut ,tak by mu mali poslat oficialne predvolanie a nie vyvolavat jej a este s tym,ze ani nevie kto jej vlastne vola.To moze byt hocikto.............takze by som to naozaj riesila tak ako jej poradila Arizona. ;)


PS:Vitaj Majka :)
buchač
13.01.11,07:04
Juraj,preco by ju mal spominat niekto v zapisnici? Ak aj ano, tak preco by jej mali vyvolavat, ked ona ziadne dlhy nema, nebola pri tom, jej sa to netyka? Preco by ona mala spolupracovat?
Ak nechce a obtazuje ju to ?
Ak so dobre pochopila, jej priatel tie dlhy narobil "este pred nou", takze s nimi nic nema? Nie su manzelia, takze sa to netyka ich spolocnych financii, ani majetku,nie?
je to "len" priatel...
Prečo ?....lebo ju tá osoba sopmenula ...ako inak poliš vedel ?
Dlhy nemá ...ja netvrdím opak , no vidiš do vyšetrovateľa ?....on musí pre aj proti / teda mal by /...
Ak nechce , obťažuje ju to .....hm , neviem , to sa nedá takto ....to je debata o ničom...
Manželia , nemanželia ...vsio rovno ....

Raz darmo ...darmo súhlasíte s tým alebo oným názorom ...jedno to je ...
Ak sa raz rozbehnú kolesá mašinostrojenstva štátu ...zbohom rodina i všetci svätí ...

Nemôžem si pomôcť ...vidím len jednu stránku mince ...;)

P.S.
Môj sused pred Vianocami darček dostal ...od svokry.... dala totiž podnet na spáchanie trestného činu obzvlášť veľkého rozsahu ...5.000.000,- Sk ...paleta je tam od 5 - 8 rokov na tvrdo ...
Lenže tam som zápisnice čítal ...rehotal jak blbec , čo za koniny sa brali v úvahu ....lebo proste ho obvinili tak , ako ho obvinili ...a brali sa výpovede všetkých , len nie jeho ...
Krásne na tom boli aj iné skutočnosti ...neskutočné ...
Potom som sa smial , keď som odpor čítal a následné podanie trestného oznámenia na svokru a na vyšetrovateľa , nakoľko nepreveril dostatočne skutkový stav ...
verkaz
13.01.11,07:59
Veď to, že sme ľudia rôzni a nevieš na koho natrafíš. Ale toto všetko u Majky nie je podľa pravidiel. Je to v nás, keď vidíme policajta, tak dobre, že nie sme pokakaní. A čo sú niektorí zač, si mal vidieť v tom zápise, čo si čítal.
Oliwa
13.01.11,08:32
No nemaju dovod ale vies sme zase spolu a teraz su same problemi a kazdemu to vadi.

Aj tomu policajtovi...? :rolleyes::D
Môj názor: anonymný telefonický policajt neexistuje. Alebo to nie je policajt.
A expriateľ... Stojí Ti za to? :rolleyes: A keď je taký problematický a už ste sa raz? rozišli... A ešte takéto psycho kvôli jeho minulosti, čo Ti nedá spávať - treba Ti to?
magno
13.01.11,08:54
to Buchac - v tom mas absolutnu pravdu.Mozme si tu mi pisat co chceme,ak sa raz nieco v tomto state rozbehne je uplne nepodstatne ci je to v poriadku, logicke a ci sa dodrzuju nejake postupy dane zakonom.Cize v konecnom dosledku Majka moze len dufat,ze to nejako prehrmi a s co najmensimi nasledkami.:o
Petra Nová
13.01.11,15:09
Nikdy nebola veľkým fanúšikom trestného práva, ale mám dosť skúseností s ním, aby na základe toho čo tu čítam , som si mohla dovoliť napísať, že niektoré rady z tejto témy by obstáli skôr v srandičkách. A čítať smrteľne vážne myslené
...Ty sa s policajtom ani nemusis bavit. Povedz mu, ze teba sa to netyka. ze ta jeho vyvolavanie obtazuje, ze prekracuje svoje pravomoci, ze sa budes stazovat u jeho nadriadeneho. A basta!!! ...........to už nie je ani na smiech.

Policajt si robí len svoju robotu a je úplne bežné, že zisťuje informácie telefonicky a telefonicky zabezpečuje účasť na vyšetrovacích úkonoch. A vyrobiť z takéhoto postupu konšpiračnú teóriu o bezdôvodnom obťažovaní je skutočne úsmevné.
Zo žiadneho Majinho príspevku nevyplynulo, žeby policajtovi išlo o niečo iné, než skontaktovať sa s exmanželom, ktorý býva u Maji ( ...sme spolu...) a dáva sa ňou zapierať. Zapierať sa dáva tiež v robote. Ak by ex zdvihol telefón alebo sa prihlásil keď volá policajt , tak by žiadne „obťažovanie“ Maji nebolo. Písomné predvolanie pre toho, kto sa policajtom vyhýba, tiež nie je samospasiteľné, ak si ho predvolaný neprevezme v odbernej lehote. Možno sa takýmto postupom ex prepracuje k tomu, že policajt začne trestné stíhanie a na výsluch ho privedie policajná eskorta. A potom sa tu zas objaví nová téma o policajnej svojvôli a terore.

Súhlasiť môžem s jedným, že pre všetkých, čo boli vyšetrovaní a súdení pre akýkoľvek trestný čin, tak pre tých bolo trestné stíhanie viac ako obťažujúce.
mpatrac
24.06.11,13:33
No, pravdu povediac, mne to pripada, ze "policajt" robi nieco na vlastne triko!
- to, ze je policatj este neznamena, ze ma na starosti vysetrovanie toho pripadu ( ak nejaky vobec je na policii nahlaseny)...co ak robi na nejakom inom oddeleni a len sa policiou ohana a chce Ta vyplasit?
- to cislo vyzera na policajne,maju take cisla,ale...:rolleyes:
- podozrive je, ze nechce dat kontakt a pod.
Ak by sa naozaj chcel spojit s niekym ,tak predsa kontakt necha, nie?
- je to tvoje sukr. cislo? (nie priatelove? )
odkial ho ma?
- policajtovi nie je problem poslat oficialne predvolanie, nemusi sa doprosovat a vyvolavat ludom,ktorych sa to netyka-prekracuje svoje pravomoci !

-Ja by som si asi zistila, ci niekto ten pripad na Policii vobec nahlasil a ci sa naozaj riesi
- Ak ano, zaujimali by ma mena, kto to vysetruje, ci ten dotycny sa vobec do toho ma co starat...

Priatel bud nech ide na policiu zistit co sa deje, alebo nech caka na oficialne predvolanie

Ty sa s policajtom ani nemusis bavit. Povedz mu, ze teba sa to netyka. ze ta jeho vyvolavanie obtazuje, ze prekracuje svoje pravomoci, ze sa budes stazovat u jeho nadriadeneho. A basta!!!;)

Máš aj predstavu ako ???????????
mmkm
25.06.11,15:32
chcela by som vas poprosit ci mi nevie niekto poradit

ahojte uz tovobec neriesim a uz mi ani nevolaju takze som to uzavrela a uz ma to nezaujma a inac velmi pekne dakujem za rady.