Mirka136
13.01.11,16:29
Dobrý deň.V našej MŠ by sme chceli zvolať ZRPŠ ohľadom karnevalu.Ja som v MŠ zvolená ako zástupca za rodičov a ráno mi nič nepovedala, len poobede už bol vyvesený oznam na dverách. Pani zástupkyňa sa sama rozhodla, že karneval bude bez prítomnosti rodičov, no občerstvenie a nejakú maličkosť pre deti chce kúpiť z peňazí, ktoré dávame na ZRPŠ.Takže účasť rodičov nie,ale peniaze od rodičov áno.Preto by som rada zvolala ZRPŠ a porozprávala sa o tom s rodičmi, či by bol záujem zúčastniť sa na tomto karnevale, lebo min. roku to chceli tiež bez rodičov, no vydobili sme si aj našu účasť. Chcela by som vedieť, či sme povinní pozvať na toto stretnutie aj učiteľky MŠ,alebo sa môžme dohodnúť len my rodičia a potom jej dáme vedieť,ako sme sa rozhodli a bude musieť akceptovať naše rozhodnutie. Uvažujeme nad tým, že ak nám nedovolí zúčastniť sa kernevalu, tak na kúpu občerstvenia a nejakej hračky im peniaze zo ZRPŠ neposkytneme.Ak je to akcia bez rodičov, tak je to potom výhradne školská akcia a my platíme aj školné,tak nech si to zaplatia sami.Máme na to právo?Ďakujem za odpoveď.S ňou je to problémové, lebo ona neznáša ak jej niekto protirečí, no musí si uvedomiť,že nie ona je tu pre nás,ale naše deti pre ňu.Bez nich by nemala prácu.
danushka
13.01.11,16:46
Drahá Mirka,
v tejto téme vystupuješ ako niekto pred predčasným dôchodkom http://www.porada.sk/t155698-praca-na-dohodu.html

...tu zas ako mamička škôlkara, kde zástupkyňa škôlky netancuje podľa tvojho pískania...

...v inej téme zas manžel riaditeľky školy údajne používa školské peniaze podozrivo...http://www.porada.sk/t155385-nespokojnost-rodicov.html

Tak ako to vlastne je ?

Fakt sa mi nechce rozpitvávať vetu po vete...
Fakt je, že učitelia tu nie sú pre nás, /pre nás, večne uhundraných rodičov/, sú tu pre deti.
To, že chce škôlka zorganizovať karneval je pekné, nemuseli by to vôbec robiť, nie je to ich povinnosť. Nevidím dôvod, prečo by si mali žiadať povolenie a diktovanie rodičov, keď sa to poriada v priestoroch škôlky vo vyučovacom čase.

A Ty Mirka, ak si nespokojná v tejto škôlke, čo Ti bráni zabezpečiť svôjmu potomkovi súkromnú škôlku, kde Ťa samozrejme viac budú počúvať, ale za trošku iné peniaze...
Ak teda si mamička naozaj, lebo z iného príspevku Ťa považujem za babičku ;)
Mirka136
13.01.11,17:43
Som mamička,ten prípevok o predčasnom dôchodku sa týkal mojej mami.Súkromná škôlka v našej blízkosti nie je,takže nemám inú možnosť, no neviam, či by si niekot dal skákať po hlave,ak by mesačne platil ZRPŠ 3€. S pani zástupkyňou začal konflikt od septembra, lebo sme sa dozvedeli,že podľa školského zákona nemajú právo vyberať poplatky za ZRPŠ a manipulovať s nimi ako chcú a to ona robila. Kupobvla za tie peniaze kávu,osušky,uteráky,príbory pre učiteľov do jedálne atď.Ozvali sme sa, no a oheň bol na streche a teraz sa snaží vyvolávať konflikty.nie som jediná,čo sa ozýva, no chcela som len radu,pretože nemáme sa komu sťažovať.Ako som už písala,riaditeľka s ňou drží.Aj ďalšie pani učiteľky zo škôlky len krútia hlavou, no niktzo sa nepostaví.Musíme my rodičia.Kopa detí v našej škôlke je zo soc.rodín, lebo rodičia nemajú prácu,takže 3€ mesačne je pre nich dosť.
Mirka136
13.01.11,17:47
Inak minulého roku sme si odsúhlasili účasť na karnevale.Mali sme ho v novučičkom kultúrnom dome, ktorý je hneď oproti MŠ,len keby tu bola ochota poradiť sa aj s rodičmi. A uhundraní rodičia dne smusia byť,lebo ak si ticho,tak nič nedosiahneš.
danushka
13.01.11,18:08
A prečo ste si Vy rodičia odsúhlasili príspevok ZRPŠ na 3€ / mesačne ?
Príspevok nie je povinný, nech dá každý toľko, koľko uzná za vhodné...
Môj syn je stredoškolák a dávali sme 17€ / šk. rok. Sú takí, čo nedali a nič sa nedeje...
Dcéra je 8-mačka a príspevok na ZRPŠ sme si odsúhlasili na 10€ / šk. rok a vždy zač. šk. roka v školskom rozhlase zástupca rodičov verejne prečíta správu o použití prostriedkov zo ZRPŠ, o zostatku, ktorý sa prenáša do ďaľšieho roka.

Ak máte podozrenie na zneužívanie týchto prostriedkov, podajte sťažnosť u zriaďovateľa. Do školských financií Vás nič, do financií zo ZRPŠ áno.

A čo sa týka uhundraných rodičov - netvrdím, že máte čušať, ale po skúsenostiach pri výchove svojich detí mám zato, že aj rodičom chýba sebareflexia, konštruktívnosť a úcta k učiteľskému povolaniu a umeniu komunikácie ;).
Mirka136
13.01.11,19:02
Súhlasím s tým,čo si napísala, no neviem,ako by si sa správala ty k učiteľke,ktorá by ti vynadala, že si nenormálna,lebo chceš vidieť bločky z nákupov,na ktoré peniaze použila zo ZRPŠ. Ako by si sa správala k učiteľke,ktorá vynadá deťom pri stolovaní,že jedia ako prasatá?Ktorá schmatne chlapčeka postihnutému autizmom a trasie ním,že čo sa deje v jeho sprostej hlave? Určite by si si takú učiteľku nevážila a nemala by si k nej žiadnu úctu.So žiadnym zamestnancom v MŠ nevychádza dobre,ale keďže je zástupkyňa je ich nadriadená,tak každého len babre hac za akú hlúposť.Nikto sa nemôže sťažovať,lebo riaditeľka ich len vysmeje, povie,že ona je ich nadriadená, má na to právo a potom sa im vyhráža prepustením.Je to na veľmi dlhé rozprávanie.
danushka
13.01.11,19:06
Ak je tak ako píšeš, prečo to otvorene nepovieš pred všetkými rodičmi na združení? ...pridajú sa aj ostatní a napíšte spoločnú sťažnosť.
Čo viac dodať...
willma
13.01.11,19:10
ja k tomu len jednu drobnosť. Príspevok ZRPŠ spravuje zvolená rada rodičov, ktorá rozhoduje na čo budú príspevky použité a nie riaditeľka alebo iná osoba, ktorá je v škole zamestnaná.
Mirka136
14.01.11,06:19
Práve preto som sa minule informovala, ako to je,keď máme problém so správaním sa učiteľky a už sme to začali aj riešiť. A čo sa týka financií,ako som už písala,tohto roku ich vyberáme už my rodičia,máme zvoleného zástupcu,no aj to sme si vydobili hádkou,lebo tak to nebolo.Teraz kúpime len to,čo my rodičia odsúhlasíme.A toto pani zástupkyňa nemôže prehltnúť,lebo nemá prehľad o tom, koľko peňazí máme a nemôže si kúpiť to,čo by chcela ona,nie to, čo je potrebné pre deti do MŠ.Ja som min.roku povedala, že chcem vidieť všetky bločky, načo sa míňali peniaze a ak je tam niečo načo nemala právo kúpiť to, tak si to budeme ako rodičia žiadať preplatiť,hoc rioaditeľkou školy zo školného.Tak mi bolo povedané, že neexistuje žiadny predpis,čo sa smie a čo nesmie kupovať z tých peňazí.Naša škôlka je spojená so ZŠ,majú právnu subjektivitu,tak si tu robia čo chcú.