amarylis
16.01.11,19:11
Som na rodicovskej dovolenke, manzel ide vo februari na operaciu, bude cca 2 mes. PN, pricom viem, ze na nemocenske budeme cakat aj mesiac. Mame narok dostat nejaky prispevok od statu? Budeme v podstate zit len z prispevku co ma kazda matka ako rodicovsky cca 250 Eur. Mozem si aj ja ako matka na rodicovskej vybavit osetrenie clena rodiny? Na ake davky mame narok? Dakujem za odpovede.
ivka70
16.01.11,18:19
Nemocenske davky sa vyplacaju rovnako ako mzda, mesiac pozadu.
Takze nejaky dovod na meskanie zo strany socialnej poistovne nie je, pokial dostane od zamestnavatela podklady vcas (predlzenie Pnky na konci mesiaca).
Kedze aj nemocenske davky sa pocitaju ako prijem, narok na socialne davky, predpokladam, nebudete mat. Nepises sice, aka velka rodina ste, pocet clenov to moze ovplyvnit ...

Na rodicovskej si nemozes dat zaplatit OCR, to ide iba v pripade, ze si platis dobrovolne nemocenske poistenie a s jednym dietatom si na RP a napr. s druhym si na OCR.
Alebo na koho by si chcela tu OCR cerpat?
amarylis
16.01.11,18:56
Mame 1 dieta. Osetrovat budem manzela. Vlastnime byt, splacame hypoteku, tak neviem ako to bude, kym pride nemocenske...
buchač
16.01.11,19:01
Mame 1 dieta. Osetrovat budem manzela. Vlastnime byt, splacame hypoteku, tak neviem ako to bude, kym pride nemocenske...
Nezabi ma za názor ...:rolleyes:

Ale nie si sama ...prečítaj si toto a uvidíš že sú na tom aj horšie ...oveľa ...žiaľ ...

Cascade sa stará sama o 4 deti, je nezamestnaná, s podlomeným zdravím a jediným jej príjmom sú dávky v hmotnej núdzi, ponížené o zriedkavé a nepravidelné splátky výživného od otca ich detí.
Prvotný problém ...:(
http://www.porada.sk/t145458-deti-same.html

Výsledok ...:):):):):):):):):)
http://www.porada.sk/t147657-bezpecne-hniezdo.html
tuta
16.01.11,19:01
pokiaľ si neplatíš dobrovoľné nemocenské poistenie, tak na OČR ti nárok nevzniká
ivka70
16.01.11,19:36
Mame 1 dieta. Osetrovat budem manzela. Vlastnime byt, splacame hypoteku, tak neviem ako to bude, kym pride nemocenske...

Ak mate jedno dieta, nevysli by vam davky v hmotnej nudzi ani v pripade, keby manzel nemal ziadny prijem.
Nemocenske je sice nizsie ako plat, ale vo vyplacani problem nie je, prvych 10 dni plati zamestnavatel a dalsie dni socialna poistovna.
Vo februari pride manzelovi vyplata za januar, v marci 10 dni PNky od zamestnavatela vo vyplatnom termine, 18 dni od SP nemocenskej okolo 20.3., rovnako v aprili nemocenske davky za marec okolo 20.4.