gerona
30.01.11,14:58
Dobrý deň!
Obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc. Môj problém riešim už od októbra 2010. Opíšem ho podrobne.
Dňa 10.09.2009 som uzavrela so spoločnosťou Slovak Telecom,a.s. zmluvu o pripojení k službe VRI Solo – Vysokorýchlostný internet Solo. Z dôvodu zmeny bydliska, som dňa 25.10.2010 na T-Centre, Vranov n.T. podala žiadosť o preloženie pripojenia k internetu na novú adresu (presťahovali sme sa v rámci toho istého mesta.). Následne, dňa 27.10.2010, som od spoločnosti Slovak Telekom, a.s., centrum služieb zákazníkom, obdŕžala oznámenie o technickej nemožnosti zmeny služby. Navštívila som znova centrum služieb zákazníkom vo Vranove n.T, s otázkou, čo ďalej. Na radu pracovníčok som podala reklamáciu na reklamačné oddelenie v Košiciach kde som žiadala o neúčtovanie poplatkov za predčasné zrušenie zmluvy, nakoľko podnet nebol z mojej strany, ale z dôvodu technického obmedzenia spoločnosti. Dňa 26.11.2010 som od spoločnosti obdŕžala oznámenie týkajúce sa mojej reklamácie o technickej nemožnosti zmeny služby. To, čo uviedli v tomto dokumente bolo pre mňa zarážajúce. Neviem ako majú vedenú evidenciu zákazníkov, ale oznámenie mi zaslali na starú adresu, aj keď som už v žiadosti o preloženie uviedla novú.
Zmýlili sa aj v adrese umiestnenia služby po jej prípadnom preložení. Uviedli: Veľký Sek 254, 930 28 Okoč, čo je čistý nezmysel. Moja adresa je úplne iná. V oznámení uviedli, že sa rozhodli pre neštandardné riešenie danej situácie. V skutočnosti, podľa môjho názoru „neštandardné“ v pravom slova zmysle. Je zarážajúce a nepochopiteľné, že mám uhradiť pokutu za predčasné zrušenie zmluvy 100 €, mesačné úhrady od 25.10.2010 (zmena bydliska) do 30.01.2011 v sume 73,98 € a poplatok za modem, ktorého sumu neviem doteraz, lebo to neuviedli. Spolu mi vychádza suma 173,98 €, čo je polovica môjho mesačného príjmu. Z môjho pohľadu, je to forma vydierania zákazníka zo strany spoločnosti, nakoľko som mala záujem o využívanie služby aj naďalej, ale ich technické limity mi to nedovoľujú. Ak má zákazník zaplatiť za predčasné zrušenie zmluvy nie z vlastnej viny, čo má potom zaplatiť spoločnosť zákazníkovi, ak chyba vznikla na jej strane a z toho dôvodu nie je schopná ju ďalej poskytovať? Ak by išlo o serióznu spoločnosť, poslala by zákazníkovi list s ospravedlnením, že je to technický nemožné a odstúpila by od zmluvy bez zmluvných pokút a ďalších poplatkov. Ak by som ďalej pokračovala vo využívaní služby (čo je nereálne) zaplatila by som 246,60 € za desať mesiacov do konca viazanosti. Keďže tieto finančné požiadavky spoločnosti sú z hľadiská mojej finančnej situácie neúnosné, zostáva mi len jedna možnosť. Nasťahovať sa späť do predošlého bytu (ktorý už nie je v mojom vlastníctve) a žiť tam spolu s jeho novými obyvateľmi. Internetová služba by mi bola aktivovaná aj naďalej na tejto adrese. A keďže ja ju chcem a potrebujem využívať, tak mi domáci musia láskavo dovoliť prístup k nej, kedykoľvek to budem potrebovať (ráno, o polnoci, cez víkend...). Možno budem mať šťastie a pochopia, že chcem používať to, za čo platím a nemôžem to mať doma, lebo spoločnosť nie je schopná technicky to premiestniť ( presťahovali sme sa len v rámci mesta). Je to za vlasy pritiahnuté, ale ako sa hovorí: „Aj vlk bude sýty, aj ovca celá.“ A takto budeme musieť vydržať zvyšných desať mesiacov, aby som nemusela platiť nezmyselné poplatky za predčasné ukončenie zmluvy. Znova som napísala sťažnosť, tentoraz na oddelenie sťažností. Dňa 03.12.2010 som obdŕžala odpoveď s tým, že oni si stoja za svojim stanoviskom. V ten istý deň som sa telefonicky spojila s pracovníčkou na bezplatnej linke ST, ktorá mi oznámila, že musím zrušiť zmluvu, aby mi neboli zasielané ďalšie mesačné faktúry za užívanie internetu (ktorý nevyužívam). Následne som dňa 09.12.2010 zmluvu zrušila na T – centre služieb zákazníkom vo Vranove nad Topľou. Znova som bola nemilo prekvapená odbornou spôsobilosťou pracovníčok. Na akúkoľvek otázku mi bolo odpovedané: „Oni Vám pošlú“. Skutočne – ľudia na pravom mieste. Ako môžu na takom mieste pracovať ľudia, ktorý neovládajú základné pravidlá? Nebola som nimi upozornená, že už po oznámení o technickej nemožnosti preloženia služby mám podať žiadosť o zrušenie zmluvy. Odporúčali mi napísať reklamáciu na reklamačné oddelenie (nie žiadosť o zrušenie zmluvy) a následne aj sťažnosť na vybavenie reklamácie. V dôsledku toho mi boli fakturované služby za mesiac november, december a január. Až po telefonickom rozhovore na linke ST mi bolo povedané, že musím vypovedať zmluvu. Prečo mi to neoznámili hneď pracovníčky T- Centra vo Vranove n.T.? Z toho dôvodu som musela zaplatiť tri faktúry, ktoré som nemusela platiť, keby mi boli podané správne informácie v správnom čase. Preto som znova žiadala, aby mi tieto úhrady neboli účtované, nakoľko k pochybeniu došlo z dôvodu nedostatočnej odbornosti pracovníčok T-Centra Vranov n.T.
Ďalším nedostatkom, je skutočnosť, že mi v januárovej faktúre bola zaúčtovaná upomienka v hodnote 2,5 € za to, že som neuhradila včas faktúru. To ma už totálne rozčúlilo. So spoločnosťou komunikujem už od októbra. Od tohto mesiaca vedeli, že mám novú adresu. Tak ako mi mohli listy posielať na novú adresu a faktúru mi pošlú na starú?Veď je to nemysliteľné a na hlavu postavené. A teraz kvôli tomu mám platiť upomienky, pretože mi pošta bola doručená neskoro? Obyvatelia na mojej minulej adrese, mi ju museli doniesť osobne. Totálny chaos! Je zamysleniahodné, že spoločnosť Slovak Telekom s takým širokým postavením na trhu rieši svoje obmedzené možnosti sankcionovaním zákazníka v prípadoch, aký sa stal mne. Pripomína to mafiánske praktiky. Ako majú potom ľudia chápať reklamy v médiách, uvádzajúce dostupnosť služieb spoločnosti ST na celom Slovensku?( napr. dostupnosť televízie Mágio. Že vraj je dostupná na celom Slovensku a vôbec to nie je pravda) Nie je to trúfalé zavádzanie budúcich zákazníkov? Až po vlastnej skúsenosti som sa presvedčila, že nie je všetko zlato čo sa blyští!
Celé toto handrkovanie ma dopálilo natoľko, že som 19.1.2011 osobne navštívila reklamačné oddelenie v Košiciach. Predtým som si našla na internete (u mojej sestry, keďže k môjmu internetu nemám prístup) taký istý prípad ako môj a riešený ST inak. Nechápem! To má spoločnosť ST iný meter na každého zákazníka? Takže ako som spomínala, v tých Košiciach som požiadala pracovníkov, aby mi zavolali ich nadriadeného, aby som sa s ním mohla o všetkom porozprávať. Odpovedali mi, že: „ tu nikto taký nie je.“ Tak som ich požiadala, aby mi zavolali pani, ktorá bola podpísaná na všetkých dokumentoch, ktoré som doposiaľ od nich dostala. Ich odpoveď mi zdvihla tlak: „ Takú tu nenájdete. Taká tu nepracuje.“ To nechápem! To som si písala s duchom? Nakoniec mi dali k telefónu nejakú pani, ktorá so mnou ani nedokončila rozhovor a zložila mi telefón. Nechala som im teda svoju písomnú žiadosť o opätovné prehodnotenie celého problému ( čo s upomienkami, faktúrami a pokutou?.) Nedozvedela som sa nič nové. A teraz čakám na ich odpoveď. Toto je celý môj príbeh.
Spoločnosť SLOVAK TELECOM, a.s. som doteraz vnímala ako solídnu spoločnosť, ktorá vychádza v ústrety svojím zákazníkom a záleží jej na ich priazni. Po tejto nemilej skúsenosti sa môj názor v plnej miere zmenil.
Nemôžem sa s tým zmieriť. Všeobecné obchodné podmienky ST sú nastavené jednostranne v ich prospech. Musím platiť za niečo, čo nepoužívam, lebo ich technické možnosti sú obmedzené. Chýba mi v tom logika. Neplatí tu § 53 – 54 Občianskeho zákonníka?
Prosím Vás o radu. Môj e-mail: martuska.tut@centrum.sk


S pozdravom Marta Tutková
bubkoch
30.01.11,18:06
co uz ti slusne napisat na tie tony nezmyslov co si popisala ...
hadam len tolko ze T-Com ma pravdu a je v práve ...
riesil som ten isty problem ....
http://www.porada.sk/t152400-2rocna-viazanost-a-prestahovanie.html
ale ani na sekundu ma nenapadlo ze T-Com je na vine ze ja musim zrusit zmluvu lebo na novej adrese sluzba nie je ...
zk24
30.01.11,18:11
To by bolo potom velmi jednoduche ako vypovedat viazanost, nemyslis? Ked ich uz nechcem tak nahlasim ze to chcem odoberat na Aljaske a kedze su neni schopni to zabezpecit, tak viazanost konci?

Ak nechces zrusit zmluvu, plat dalej mesacny poplatok za internet a nemusis platit pokutu za ukoncenie zmluvy.
To ze sa to da vobec zmenit na ine odberne miesto je podla mna super. No a ked tam tato sluzba nie je dostupna, tak bohuzial, na to som mal mysliet skor ako som sa zaviazal.

a podla mna je vsetko na dohode. Ak tam nie je mozna jedna sluzba, je tam mozna ina, a ked sa jedna slusne, tak urcite sa da aj s nimi dohodnut. Ved sa ponuka obnovenie viazanosti uz v polovici viazanosti... takze je to len o dohode