Zavrieť

Porady

2rocna viazanosť a presťahovanie

viac hlav viac rozumu, a tak sa pytam, aky mate nazor na riesenie problemu:

mame doma Magio TV+internet na optike od T-Comu, 2r viazanost (od 8/2009), ktora konci v 8/2011 (cize ostava este 9 mesiacov).

byt predavame a ideme sa stahovat a zmenit trvaly pobyt.
v mieste noveho bydliska optika T-Comu nie je.

co s viazanostou ? v podmienkach je ze pri zruseni zmluvy zo strany zakaznika pred ukoncenim viazanosti je pokuta (vyse 400€).

da sa v nasom pripade nejakym sposobom zrusit zmluva bez pokuty ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    vyjadrenie Tcomu :

    Zákazníkovi odporúčame podať požiadavkou využívať službu na novej adrese, kde aj zároveň zdokladuje informácie o novom mieste bydliska. V prípade nemožnosti realizácie získa oficiálne stanovisko o nedostupnosti služby a môže opätovne požiadať o zrušenie služieb bez pokút prostredníctvom reklamačného oddelenia.

    Čítajte viac: http://staznosti.sme.sk/cpld/1212/Sl...#ixzz16IaBZZzj

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Flinstone, oriesok, bubkoch, Mária27, veronikasad
    5
    Stretla som sa s podobným prípadom. Zmluva však bola na IČO. Menilo sa len umiestnenie kancelárie, nie sídlo. Tam kde sme sa sťahovali tiež nebolo možné T-com pripojiť. Pomohla mi priamo pracovníčka v T-come. Požiadali sme si o zmenu miesta pripojenia, čo nám zamietli (asi do mesiaca) a na základe toho nám potom zrušili i platnosť zmluvy bez pokuty.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ekonom100 Pozri príspevok
    Stretla som sa s podobným prípadom. Zmluva však bola na IČO. Menilo sa len umiestnenie kancelárie, nie sídlo. Tam kde sme sa sťahovali tiež nebolo možné T-com pripojiť. Pomohla mi priamo pracovníčka v T-come. Požiadali sme si o zmenu miesta pripojenia, čo nám zamietli (asi do mesiaca) a na základe toho nám potom zrušili i platnosť zmluvy bez pokuty.

    Rovnakým spôsobom som docielil zrušenie viazanosti u T-com na ADSL. Požiadal som o prekládku pripojenia po sťahovaní. Nevedeli vyhovieť, a tým pádom zmluva bola porušená z ich strany.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    riešenie: dosla odpoved na moj podnet, v ktorom som ziadal zrusenie zmluvy a viazanosti z dovodu nemoznosti prelozenia optiky na novu adresu.
    o.i. písu:

    Na zaklade Zmluvy o pripojeni vo veci zriadenia sluzby Optik, cislo zmluvy XXX sa ST a.s. zaviazalo zriadit a poskytovat sluzbu na zmluvne dohodnutom mieste. Akakolvek zmena miesta poskytovania sluzby je mozna iba na zaklade dohody - dodatku k zmluve o pripojeni. Podmienkou je vsak technicka realizovatelnost sluzby v novej lokalite. Ak to nie je mozne, ST ma pravo odmietnut takuto dohodu.

    Na zaklade vyssie uvedeneho nedoslo zo strany ST a.s. k obmedzeniu, preruseniu resp. zmene v poskytovani sluzieb. Sluzba Optik Vam je na zmluvne dohodnutom mieste riadne zo strany ST a.s. poskytovana.
    Odmietnutim Dodatku k zmluve o pripojeni na prelozenie sluzby Optik Slovak Telekom, a.s. nevznika povinnost zrusit existujuce sluzby. O zrusenie sluzieb je opravneny poziadat uzivatel.

    Vazeny pan XXX, velmi nam zalezi na Vasej spokojnosti a umoznime Vam zrusenie sluzby Optik s doplatkom za predcasne ukoncenie viazanosti vo vyske 100 € .V pripade, ak suhlasite s podmienkami zrusenia, to znamena s douctovanim uvedeneho doplatku, dovolujeme si Vas poziadat o jeho pisomne potvrdenie.

    Ako mi bolo vysvetlene, doplatok je za zariadenia (wifi reuter, STB), ktore som kupil pri podpise za akciove ceny. Hm, zaujimave, po 1,5r uzivania a platenia pytat 100€ za router v hodnote 60€ za ktory som zaplatil 15€ ...
    Na zaver este pridali radu, ze ak sa dohodnem s novym majitelom, je mozne zmluvu prepisat na neho s tym, ze by on pokracoval dalej v povodnej viazanosti. Poplatok za zmenu je 10 €, no on T-com nechce ... tak co uz

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    ok, tak ja teda skusim dat ziadost o prestahovanie sluzby na novu adresu a uvidim ... dufam ze fakt, ze na novej adrese ma T-Com dostupnu sluzbu adsl na tom nic nezmeni, kedze ja mam viazanost na sluzbu na optike

    simka999 je offline (nepripojený) simka999

    simka999
    my sme sa sťahovali 2.9.2010 viazanosť mágia bola do 11.10.2010.Podala som žiadosť o preloženie.Po 14 dňoch mi oznámili,že nemôžu presťahovať pevnú linku+magio tv+internet. Nie je dostupnosť. Mám počkať na ukončenie viazanosti.Podať výpoveď na mágio TV + internet s 1 mesačnou výpovednou dobou. A potom požiadať o preloženie pevnej linky. Reklamáciu som samozrejme podávala a odpoveď: Vraj to nie ich problém, lebo službu poskytujú na určené miesto a je môj problém,že sa sťahujem do oblasti kde nie je optika. Tak našťastie výpovedná doba skončila 31.10.2010 a 3.11.2010 som podala novú žiadosť o presťahovanie pevnej linky, dodnes sa mi nikto neozval. Presťahovať vraj majú do 21 dní. Už 3mesiace je naša firma bez pevnej linky(faxu) a internetu.Pretože nový internet siod T-comu môžem zaviesť až po pres5ahovaní linky.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    tak som sa informoval aj v t-centre, ich odpovede sice boli zmatočne a nejednoznacne, ale v principe mam dat podnet na reklamaciu, či žiadost (sami nevedia ako to nazvat) kde mam uviest že "mam zaujem o prelozenie sluzby na novu adresu, ale kedze to nie je mozne tak ziadam o zrusenie zmluvy bez pokút" ...
    vraj v drvivej vacsine pripadov je ziadosti vyhovene, je vsak mozny nejaky poplatok suvisiaci s tym, ze pri podpise viazanosti sa kupovali nejake zariadenia (wifi reuter, STB) za akciove ceny, a ten poplatok je zavislý od doby vyuzivania sluzby ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    simka999 Pozri príspevok
    my sme sa sťahovali 2.9.2010 viazanosť mágia bola do 11.10.2010.Podala som žiadosť o preloženie.Po 14 dňoch mi oznámili,že nemôžu presťahovať pevnú linku+magio tv+internet. Nie je dostupnosť. Mám počkať na ukončenie viazanosti.Podať výpoveď na mágio TV + internet s 1 mesačnou výpovednou dobou. A potom požiadať o preloženie pevnej linky. Reklamáciu som samozrejme podávala a odpoveď: Vraj to nie ich problém, lebo službu poskytujú na určené miesto a je môj problém,že sa sťahujem do oblasti kde nie je optika. Tak našťastie výpovedná doba skončila 31.10.2010 a 3.11.2010 som podala novú žiadosť o presťahovanie pevnej linky, dodnes sa mi nikto neozval. Presťahovať vraj majú do 21 dní. Už 3mesiace je naša firma bez pevnej linky(faxu) a internetu.Pretože nový internet siod T-comu môžem zaviesť až po pres5ahovaní linky.
    ...nádherné ...

    Na druhej strane , tiež dôvod ...na "zabitie" ...ale teraz koho ???

    2rocna viazanosť a presťahovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.