trisestri
31.01.11,09:12
Dnes po výzve na úhradu zmluvných zavezkov,my pani z firmy ktorá prislušné zmluvy podpisala,oznamila že zmluva nie je pravoplatná z dovodu že k úhrade kúpnej ceny malo dojst pri jej podpise,nakolko je to v nej uvedené/je tam taká formulacia/,ale pritom 4 mesiace tvrdila niečo iné,že nech mám trpezlivost,že až konatel donesie peniaze a dá súhlas,tak ma vyplatia.Ma pravdu,že ak je v zmluve formulacia že k jej úhrade dojde pri jej podpisaní,ak sa tak nestalo že z toho dovodu zanika pravoplatnost zmluvy?Dakujem za rady,prípadne odporučania dalšieho postupu.
Mária27
31.01.11,13:39
Nezaplatenie ceny nerobí zmluvu neplatnou ani neúčinnou, ak to vyslovene v zmluve takto nie je uvedené. Požiadaj o vysvetlenie, o aké právne ustanovenie sa pri svojom tvrdení opierajú.

Inak, vymáhajte od nich oficiálne dlh, aby nedošlo k premlčaniu. Možno práve preto naťahujú čas. Máte od nich niečo písomne, že sľubujú dlh zaplatiť?
trisestri
31.01.11,14:07
Dakujem pekne za odpoved,ide o to že som uveril prislubu že sa vyplatí kupna cena,pri fyzickom prevzatí zmluvy,aj v bode zmluvy je že som prevzal kupnú cenu pri podpise zmluvy./tu neviem či som neurobil chybu,ale to je potom taka pravná pasca,bez podpisu je zmluva neplatná,zase ked si to rozmysleli, nedonutim ich aby uhradili kupnú cenu./Jedine ak email je dokaz viem čiastočne preukazat,že v komunikacii z ich zastupkynou sa zmienuje o tom že nikomu neuhradzali nájomne a predaj za pozemky.Inak,ostatná komunikacia bola telefonická,tak neviem či sa my podarí preukazat prislub,že do týždna po podpisaní zmluvy si ju zastupkyna príde prevziat a uhradí kupnú cenu,lebo teraz všetko popiera a tvrdí že súd my zmluvu neuzná a možem ju tak jedine roztrhat-premlčacia lehota by nemala byt,je to 3-4 mesiace kedy bola zmluva podpísana.
draik
31.01.11,17:37
Ak je v zmluve formulácia, že podpisom zmluvy potvrdzujete prevzatie kúpnej ceny (a peniaze ste v skutočnosti neprevzali), tak ste sa dostali do pasce. Dôkazné bremeno, že vám peniaze v skutočnosti neboli vyplatené, bude na vás.
Erzebeth
01.08.11,19:05
Ak sa jedná o nehnuteľnosť, zmluva by mala byť podaná na kataster na zápis. Je zapísaná zmena vlastníka na LV? Ak áno, je to zlé. Ak nie, radšej zmluvu uznať za neplatnú a písomne sa dohodnúť na jej anulovaní.