Zavrieť

Porady

Pravna rada

Dnes po výzve na úhradu zmluvných zavezkov,my pani z firmy ktorá prislušné zmluvy podpisala,oznamila že zmluva nie je pravoplatná z dovodu že k úhrade kúpnej ceny malo dojst pri jej podpise,nakolko je to v nej uvedené/je tam taká formulacia/,ale pritom 4 mesiace tvrdila niečo iné,že nech mám trpezlivost,že až konatel donesie peniaze a dá súhlas,tak ma vyplatia.Ma pravdu,že ak je v zmluve formulacia že k jej úhrade dojde pri jej podpisaní,ak sa tak nestalo že z toho dovodu zanika pravoplatnost zmluvy?Dakujem za rady,prípadne odporučania dalšieho postupu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Nezaplatenie ceny nerobí zmluvu neplatnou ani neúčinnou, ak to vyslovene v zmluve takto nie je uvedené. Požiadaj o vysvetlenie, o aké právne ustanovenie sa pri svojom tvrdení opierajú.

    Inak, vymáhajte od nich oficiálne dlh, aby nedošlo k premlčaniu. Možno práve preto naťahujú čas. Máte od nich niečo písomne, že sľubujú dlh zaplatiť?

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    arizona, miramax1, terezamaria, zdenka131, fulmaja, Lubaba
    6

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ak je v zmluve formulácia, že podpisom zmluvy potvrdzujete prevzatie kúpnej ceny (a peniaze ste v skutočnosti neprevzali), tak ste sa dostali do pasce. Dôkazné bremeno, že vám peniaze v skutočnosti neboli vyplatené, bude na vás.

    trisestri je offline (nepripojený) trisestri

    trisestri
    Dakujem pekne za odpoved,ide o to že som uveril prislubu že sa vyplatí kupna cena,pri fyzickom prevzatí zmluvy,aj v bode zmluvy je že som prevzal kupnú cenu pri podpise zmluvy./tu neviem či som neurobil chybu,ale to je potom taka pravná pasca,bez podpisu je zmluva neplatná,zase ked si to rozmysleli, nedonutim ich aby uhradili kupnú cenu./Jedine ak email je dokaz viem čiastočne preukazat,že v komunikacii z ich zastupkynou sa zmienuje o tom že nikomu neuhradzali nájomne a predaj za pozemky.Inak,ostatná komunikacia bola telefonická,tak neviem či sa my podarí preukazat prislub,že do týždna po podpisaní zmluvy si ju zastupkyna príde prevziat a uhradí kupnú cenu,lebo teraz všetko popiera a tvrdí že súd my zmluvu neuzná a možem ju tak jedine roztrhat-premlčacia lehota by nemala byt,je to 3-4 mesiace kedy bola zmluva podpísana.

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Ak sa jedná o nehnuteľnosť, zmluva by mala byť podaná na kataster na zápis. Je zapísaná zmena vlastníka na LV? Ak áno, je to zlé. Ak nie, radšej zmluvu uznať za neplatnú a písomne sa dohodnúť na jej anulovaní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.