niella
31.01.11,21:07
Rozhodla som sa, že sa podelím so skúsenosťami z nedávnych dní, keďže sa toho kopí čím ďalej tým viac. Nepoznám totiž nič také z minulosti. Nuž, ako prvá vec - štedrovečerné filé z aľjašskej tresky. Akú cestu to prekonalo, kým sa to dostalo až k nám a to rovno na tanier a predsa nikto nič neobjavil, až my, pri krájaní, a napolceste pri vložení sústa do úst - čo vyzeralo ako tmavohnedé žilky, boli krásne vypečené parazity, podobné hlístam, zatiaľ nevieme o aký druh ide, zisťuje sa to v ústave... O niekoľko dní na to, kúsok kovu, veľkosti uška ihly, čo sa náhodne zaleskol pri krájaní klobásy (myslela som, že ide o alobal, ale bolo to tvrdé). Toť nedávno kameň veľkosti šošovice v chlebe, čo zaškrípal medzi zubami, vyzeralo to ako kúsok betónu. O vlasoch. bravčovom zube a tmavých akoby plesnivých guličkách v mäsových a múčnych výrobkoch takmer na dennom poriadku ani nehovoriac... Čo prepánajána môžeme jesť? Veď nemá každý farmu a nehrdlačí na záhumienkoch... A jesť sa musí, aj keby na chleba nebolo :D ... Poradíte?
arizona
31.01.11,20:19
mimotemy nemchapem, co maju hlisty spolocne s ustavou...:confused::eek::rolleyes::---
niella
31.01.11,20:24
mimotemy nemchapem, co maju hlisty spolocne s ustavou...:confused::eek::rolleyes::---
Zisťuje sa to v ústave SAV.
Dáša_
31.01.11,20:35
mimotemy nemchapem, co maju hlisty spolocne s ustavou...:confused::eek::rolleyes::--- to asi nebude ústava ale ústav, kde zisťujú, čo to vlastne bolo
arizona
31.01.11,20:37
diky .-)
pavol54
31.01.11,20:47
Zisťuje sa to v ústave SAV.
ešte lepšie akú má právomoc SAV na cudzorodé látky čo budú vykonávať základný výskum? Štátna veterinárna a potravinová správa už stratila kompetencie?
adi11
31.01.11,20:52
Zisťuje sa to v ústave SAV.
a co si od toho slubujes ? co s tym maju vedecki pracovnici ?
osky
01.02.11,04:31
ked budu mat na papieri co to bolo,od odbornikov,istotne s tym potom mozu niekam ist.ked to nepreskuma SAV,mozu sa stazovat akurat tak na lamparni.

ked sa to tak vezme,stale ma rozculuje,ze v Rakusku mame take drahe potraviny.
ked sa dostanem domov na Sk autom,nakupim vsetko mozne.
ale ked sa nad tym zamyslim,tak uz asi chapem,preco je to tu drahsie.
este sa mi nestalo,ze by som mala taketo zavazne problemy s rakuskymi potravinami.
pavol54
01.02.11,05:59
ked budu mat na papieri co to bolo,od odbornikov,istotne s tym potom mozu niekam ist.ked to nepreskuma SAV,mozu sa stazovat akurat tak na lamparni.

ked sa to tak vezme,stale ma rozculuje,ze v Rakusku mame take drahe potraviny.
ked sa dostanem domov na Sk autom,nakupim vsetko mozne.
ale ked sa nad tym zamyslim,tak uz asi chapem,preco je to tu drahsie.
este sa mi nestalo,ze by som mala taketo zavazne problemy s rakuskymi potravinami.
Je SAV (čo tam len on môže skúmať)vybavená personálne a materiálne na také skúšky( ich výsledky skúmania budú mať takú istú účinnosť ako stanovisko lampárky z lampárne) ? Nič ti nebráni kedykoľvek ak máš podozrenie na nekvalitné potraviny ísť na prvé regionálne pracovisko štátnej veterinárnej a potravinovej kontroly alebo reg úrad verejného zdravotníctva,ktorí sa na to vybavení kompetenciami, personálne a materiálne.
arizona
01.02.11,18:43
ak chces pozri si tuto temu http://www.porada.sk/t148922-parky.html
A ak mas dobry zaludok,otvor si prilohu z mojho prisp. c.25 ;)
marleau
01.02.11,18:48
Aj pre toto som si zadovážil 10 litrov čerstvo podojeného kravského mlieka,nechal skýšiť a po cca týždni "rolujem" do seba domáci tvaroh a domácu smotanu.Kam sa hrabú umelinové jogurty?!