muchotravek
04.02.11,16:50
chcel by som sa spýtať,či mi niekto vie poradiť,že či som povinný zaplatiť človeku,ktorý si odo mňa kúpil auto opravu. Keď v deň kúpy auto bolo v poriadku a po dvoch týždňoch mi zavolá,že mu auto nejde. Ale v zmluve bolo napísané :
Kupujúci potrvrdzuje, že motorové vozidlo prevzal v deň podpísania tejto zmluvy,
a prevzatím nadobudol k nemu vlastnícke právo. Týmto prešlo na neho i nebezpečenstvo
náhodnej skazy a náhodného zhoršenia predmetu kúpy.
Dokonca som bol ochotný mu to dať opraviť kamarátovi do servisu,ale on ,že nie. že on už volal s právničkou,ona mu vraj povedala,že si to má dať opraviť a potom náklady budú žiadať súdnou cestou odo mňa. Poraďte mi prosím,čo mám v takejto situácii robiť. ďakujem!
arizona
04.02.11,17:19
mimotemy
nevytvaraj prosim ta duplicity !

Netreba zadavat 4 temy, staci raz.
Treba pocitat aj s tym, ze niekedy dostanes odpoved neskor, niekedy vobec...;)
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
muchotravek
05.02.11,05:46
No tak dik. To si mi pomohol.
220870
05.02.11,05:53
Práve pre toto sa staré autá na západe nepredávajú ale rovno šrotujú.Nevim či mu musíte uhradiť opravu.Mám taký dojem že on musí prísť za vami a u vás ako predávajúceho reklamovať chybu.Ak tak neurobil tak by som mu nedal ani cent.
day
05.02.11,06:48
v pripade, ze si o chybe vedel, zaplat, ked to bola chyba o ktorej si nemohol vedet rozumne sa dohodnite, primerane na vek auta.
aj na predane auto je zaruka, myslim, ze 6mesiacov

p.s.: plne suhlasim s 220870, stare auto je stare auto, ma ist do srotu, skoda ze nasa financna sila este nie je dostatocna
Chokma
05.02.11,07:11
Ja by som bola zvedava, ake stare je auto a tiez o aku chybu ide...
Lebo ked si niekto kupuje stare auto, musi pocitat tiez s tym, ze nebude ako nove, teda ze sa mozu vyskytnut nejake problemy...
Viper
05.02.11,07:40
Co sa mu tam pokazilo?
Asi by ti mal najprv dat vediet,ze reklamuje nejaku vadu(predpokladam pisomne) a dovtedy by s autom nemal robit nic.Akonahle ho rozoberie,alebo nebodaj opravi ide to na jeho triko.
Ako mas vediet,ze ta neodrbava ?Moze ti volat kazdy tyzden,ze mam pokazene toto potom tamto a ty mi zaplat.

Ma volaku cudnu pravnicku,ked mu radi aby si to opravil a tebe poslal ucet.
Akonahle to rozoberie porusil zarucne podmienky.

Ked nieco kupime nove tiez pri probleme si neopravujeme vec sami a potom neziadame od predajcu aby nam to preplatil.
Brčo
05.02.11,07:47
Tiez som kupil starsie auto v decembri-nisan micra,99,diesel.V bazary.Na skusobnej jazde vsetko ok,tak som ho zobral,vyplatil.Hned vecer zdochlo a musel som tlacit:mad:
Zavzdusnovalo sa.Bazarista tyzden sluboval ,ze to pride pozret,po tyzdni mi prisiel odhlaseny TP a bazarista prestal zdvihat telefon,nereagoval na SMS.Poucenie? Ak kupujes starsie auto,nie je ziadna zaruka a pre mna,uz nikdy auto z bazaru.
PS.Oprava stala 20 eur,nebolo to take strasne,ale ide o princip-kupis auto a nefunguje.A on vedel,ze sa zavzdusnuje,priznal to do telefonu...
Chokma
05.02.11,09:42
Brčo, 99 rocnik to bol?
Hociako - myslim, ze mozes byt rad, ze to bolo len to zavzdusnovanie :)
220870
05.02.11,09:44
Kolega tiež kupoval z bazaru.Na takéto autá je oficiálne záruka pol roka.Po mesiaci sa mu rosypalo ložisko na prednom kolese .Bez námietok mu to na počkanie v bazáre vymenili.Akurát platil odťahovku.
muchotravek
06.02.11,06:32
ale aj ja som mu to chcel opraviť. Ale ten človek s tým nesúhlasil. že on už je dohodnutý s právničkou,že si to má opraviť sám a ja že mu to musím zaplatiť. Teraz aby som doma trpol,čo vymysleli a o koľko ma budú chcieť ošklbať. Podľa mňa pokazené nemá nič. Takých blokov zo servisu sa dá zohnať aj na milion eur. Už som z toho na nervy....
day
06.02.11,06:46
ale aj ja som mu to chcel opraviť. Ale ten človek s tým nesúhlasil. že on už je dohodnutý s právničkou,že si to má opraviť sám a ja že mu to musím zaplatiť. Teraz aby som doma trpol,čo vymysleli a o koľko ma budú chcieť ošklbať. Podľa mňa pokazené nemá nič. Takých blokov zo servisu sa dá zohnať aj na milion eur. Už som z toho na nervy....

nic nepreplacaj, pisomne ziadaj vyjadrenie a pisomne odpis, ze si ochotny vadu odstranit, v pripade, ze Ti posle neake vyjadrenie zo servisu, ziadaj z autorizovaneho, znackoveho podla znacky co si predal

pripadne spomen, ze Ti to poradila rodinna pravnicka :D