asdqwe
06.02.11,16:07
Caute, jedna taka otazocka. Mailom som kontaktoval niekolko poistovni, ze mam zaujem o uzatvorenie zivotnej poistky, ze by som mal zaujem o nejake ich materialy, aby som si mohol vybrat. Vsetci mi vsak odpisali, aby sme sa stretli osobne. To je vsak nonsens, aby som obehaval kazdu poistovnu a minimalne hodinu sa nechal v kazdej oblbovat. Cakal som, ze budu mat nejako zverejnene svoje produkty (ako ked si vyberate napr. terminovany vklad v banke), ale zda sa, ze to dosledne taja. Neviete, kde by som nasiel nejake blizsie konkretne informacie s pribliznymi cislami?
pepsikova
06.02.11,15:11
..no to je jasné, že ti nepošlú svoje interné materiály..pri osobnom kontakte ťa skôr nahovoria na blbosť, o ktorej nemáš šajn, ale im sa dobre predáva do ich vrecka...
..mohol by si obehnúť svojich známych, pozisťovať, aké oni majú produkty, čo je výhoda- nevýhoda...ale to je ešte náročnejšie, ako počúvať dve hodiny poisťováka, pritom si nepamätať jedinú vetu z toho, čo ti povie a nakoniec podpísať ani nevieš, čo...
..a nemusíš obiehať poisťovne, oni za tebou prídu aj domov...
video1983
06.02.11,15:13
tak vyskusaj nezavisleho poradcu . mali by mat v portfoliu TOP zivotky z roznych poistovni .
bubkoch
06.02.11,15:24
mam rovnaku skusenost, ale tu ide o princip: aky ma poistovna dovod nedat potencialnemu klientovi pred podpisom zmluvy do ruk navrh zmluvy, zmluvne dojednania, rozsah rizik v danom produkte, sadzobnik, vseobecne poistne podmienky, osobitne poistne podmienky spolu s % ohodnotenim jednotlivych urazov, diagnoz a pod., teda vsetko to, co klient po podpise zmluvy dostane ? ale az po podpise, kedy sa vacsinou uz len nestiha cudovat co podpisal ...

automobilky, vyrobcovia spotrebnej elektroniky, jednoducho kazdy vyrobca cohokolvek nema problem dodat podrobnu specifikaciu svojich vyrobkov, aby si to zaujemca vedel prestudovat, porovnat a nakoniec vybrat ...
len poistovaci su iný, robia z ludi nesvojpravnych jedincov co tomu nerozumejú a ktorym treba vsetko vysvetlit osobne, lebo osobne sa manipuluje lepsie a lahsie ... pred podpisom nedaju do ruk nic, len osobny pohovor s tym ze vsak pytaj sa co chces vediet ... no ako sa ma clovek pytat ked nevie co je obsahom ? no ale maju smolu s takym pristupom, ja macku vo vreci kupovat nebudem
Stanislav 1975
06.02.11,15:24
..no to je jasné, že ti nepošlú svoje interné materiály..pri osobnom kontakte ťa skôr nahovoria na blbosť, o ktorej nemáš šajn, ale im sa dobre predáva do ich vrecka...
..mohol by si obehnúť svojich známych, pozisťovať, aké oni majú produkty, čo je výhoda- nevýhoda...ale to je ešte náročnejšie, ako počúvať dve hodiny poisťováka, pritom si nepamätať jedinú vetu z toho, čo ti povie a nakoniec podpísať ani nevieš, čo...
..a nemusíš obiehať poisťovne, oni za tebou prídu aj domov...

:eek::eek::eek:-pepsi, ja nad tebou žasnem, keby si nebola kamoška tak ti tam letí,také neužitočné, že až...

totižto, to sa ani nedá poslať ponuka mailom- poistenie je tak doležitá vec a tak ťažká, že to sa nedá nejako paušálne napísať niekde do mailu- mne trvá jedna životka, keď to chce človek brať vážne, tak dobré 2 hodiny...
Stanislav 1975
06.02.11,15:27
mam rovnaku skusenost, ale tu ide o princip: aky ma poistovna dovod nedat potencialnemu klientovi pred podpisom zmluvy do ruk navrh zmluvy, zmluvne dojednania, rozsah rizik v danom produkte, sadzobnik, vseobecne poistne podmienky, osobitne poistne podmienky spolu s % ohodnotenim jednotlivych urazov, diagnoz a pod., teda vsetko to, co klient po podpise zmluvy dostane ? ale az po podpise, kedy sa vacsinou uz len nestiha cudovat co podpisal ...

automobilky, vyrobcovia spotrebnej elektroniky, jednoducho kazdy vyrobca cohokolvek nema problem dodat podrobnu specifikaciu svojich vyrobkov, aby si to zaujemca vedel prestudovat, porovnat a nakoniec vybrat ...
len poistovaci su iný, pred podpisom nedaju do ruk nic, len osobny pohovor s tym ze vsak pytaj sa co chces vediet ... no ako sam a clovek pytat ked nevie co je obsahom ? no ale maju smolu s takym pristupom, ja macku vo vreci kupovat nebudem

ale bubkoch to vobec nieje pravda- toľko zmlúv prázdnych sa rozdáva na prečítanie, že až...-a ľudia zas niesú už v dnešnej dobe nejakí primitívny blbečkovia , že by podpísali zmluvu bez prečítania si VPP a ZD...- právne vedomie ľudí sa za posledné roky veľmi zvýšilo k lepšiemu...
pepsikova
06.02.11,15:30
:eek::eek::eek:-pepsi, ja nad tebou žasnem, keby si nebola kamoška tak ti tam letí,také neužitočné, že až...

totižto, to sa ani nedá poslať ponuka mailom- poistenie je tak doležitá vec a tak ťažká, že to sa nedá nejako paušálne napísať niekde do mailu- mne trvá jedna životka, keď to chce človek brať vážne, tak dobré 2 hodiny.....

..Stanuško, však to je práve to!...keď dostaneš domov materiál, preštuduješ si ho v klude a pohode, zistíš, čo ti pasuje, čo nie a rozhodneš sa...ale keď príde poisťovací agent ku mne domov, (píšem z vlastnej skúsenosti), presedí mi v kuchyni 5 a pol hodiny,ja si vyberiem produkt a v zmluve mám k nemu ešte 4 dodatky, o ktorých som nepočula!!!..
..ja nemám v úmysle znevažovať prácu poisťovacích agentov,ale skúsenosť ma nepustí...
..a mojko, pokiaľ máš návrhy pre poistné zmluvy natlačené na papieri, aký je problém zopár z nich oskenovať a poslať ako prílohu, nech si klient doma číta?..
bubkoch
06.02.11,15:31
ale bubkoch to vobec nieje pravda- toľko zmlúv prázdnych sa rozdáva na prečítanie, že až...-a ľudia zas niesú už v dnešnej dobe nejakí primitívny blbečkovia , že by podpísali zmluvu bez prečítania si VPP a ZD...- právne vedomie ľudí sa za posledné roky veľmi zvýšilo k lepšiemu...

no vyskusam teraz ci sa nieco zmenilo, ale pred polrokom, ked som mal zaujem o urazove poistenie detí, mi ani jedna z asi 8 oslovnych poistovni nebola ochotna dat do ruk nic z toho co som pozadoval a uviedol vyssie ...
Ice dive
06.02.11,15:56
väčšina poisťovní má základné informácie zverejnené o svojich produktoch zverejnených na webstránke resp. promomaterial k dispozícií na pobočkách... avšak ako už spomenul Stanislav poistenie a najmä životné je dosť špecifická vec každá poisťovňa má investičné životné poistenie, kapitálové životné poistenie, X rôznych pripoistení od výmyslu sveta... každá poistka má zmluvu, všeobecné podmienky, osobitné dojednania, formulár o dôležitých náležitostiach zmluvy, zdravotný dotazník... t.j. ak by som bol na mieste človeka v poisťovni a dostal dotaz "chcem životné poistenie pošlite mi materiál" tak by som asi tiež niekomu povedal, stretnime sa ja zistím čo vlastne chceš a odporučím ti to najlepšie čo viem... a nepošlem mail s 50 prilohami, ktoré nikto už len pre to kvantum nebude tlačiť alebo čítať... a nakoniec budú ešte musieť dotyčnému vysvetľovať, že z tých 50 príloch si môže vybrať len z dvoch, lebo má predispozíciu na cukrovku, je tuhý fajčiar prípadne nespadá do vekovej kategórie pre daný produkt...
to máte to isté, ako keby ste zadali projektantovi... chcem postaviť rodinný dom, daj mi projekt... projektant Vám tiež povie chcete jedno alebo dvojpodlažný, so sedlovou alebo rovnou strechou, tehlový alebo montovaný, jednou alebo piatimi izbami...
tak isto, ak zavoláte do servisu, v mojom aute v motore niečo búcha... tiež vám servisák nepovie, je to klinový remeň, alebo je deravý výfuk... tiež Vám povie prídite s tým autom k nám pozrieme to...
takže nie je to len špecifikum "poisťovákov" je to špecifikum každej profesie, kde nie je jasne špecifikovaná požiadavka...
bubkoch
06.02.11,16:08
väčšina poisťovní má základné informácie zverejnené o svojich produktoch zverejnených na webstránke resp. promomaterial k dispozícií na pobočkách... avšak ako už spomenul Stanislav poistenie a najmä životné je dosť špecifická vec každá poisťovňa má investičné životné poistenie, kapitálové životné poistenie, X rôznych pripoistení od výmyslu sveta... každá poistka má zmluvu, všeobecné podmienky, osobitné dojednania, formulár o dôležitých náležitostiach zmluvy, zdravotný dotazník... t.j. ak by som bol na mieste človeka v poisťovni a dostal dotaz "chcem životné poistenie pošlite mi materiál" tak by som asi tiež niekomu povedal, stretnime sa ja zistím čo vlastne chceš a odporučím ti to najlepšie čo viem... a nepošlem mail s 50 prilohami, ktoré nikto už len pre to kvantum nebude tlačiť alebo čítať... a nakoniec budú ešte musieť dotyčnému vysvetľovať, že z tých 50 príloch si môže vybrať len z dvoch, lebo má predispozíciu na cukrovku, je tuhý fajčiar prípadne nespadá do vekovej kategórie pre daný produkt...
to máte to isté, ako keby ste zadali projektantovi... chcem postaviť rodinný dom, daj mi projekt... projektant Vám tiež povie chcete jedno alebo dvojpodlažný, so sedlovou alebo rovnou strechou, tehlový alebo montovaný, jednou alebo piatimi izbami...
tak isto, ak zavoláte do servisu, v mojom aute v motore niečo búcha... tiež vám servisák nepovie, je to klinový remeň, alebo je deravý výfuk... tiež Vám povie prídite s tým autom k nám pozrieme to...
takže nie je to len špecifikum "poisťovákov" je to špecifikum každej profesie, kde nie je jasne špecifikovaná požiadavka...

mas pravdu, ale aspon ja som to takto vobec nemyslel ...
moj pripad bol ten, ze som do tych 8 poistovni poslal mail s poziadavkou o material o ich konkretnom urazovom poisteni a o konkretnych rizikach o ktore som mal v nom zaujem ... a s poziadavku o ponechanie pozadovanych materialov na prestudovanie doma som sa obratil aj na konkretneho poistovaka pocas osobneho stretnutia ... vsetci do jedneho odmietli cokolvek mi nechat ... v tomto kontexte moj #4 vyznieva inac a dost blbo pre poistovne :)
pepsikova
06.02.11,16:18
...tiež súhlasím s Ice...a len podotknem, že pred časom mala jedna poisťovňa záujem o spoluprácu so mnou..po telefóne ma pani presviedčala o všetkých možných výhodách, tak som jej povedala, nech mi to pošle mailom..a poslali mi 96 strán rôznych produktov, pripostení pre vekové kategórie a všeličo možné k tomu..takže tam problém asi nebude,že sa nedá v emailovej komunikácii vymedziť 3-5 vhodných produktov pre priamo zadané požiadavky...asi je to len o chcení...


...a možno môj prvý príspevok je v určitom smere neužitočný, ale ja keby som bola poisťovňou a klient ma osloví a zadá predbežné požiadavky v emaili, vynaložím všetku snahu na to, aby bol spokojný...

..zadávateľ témy mlčí...nič nehovorí...ani nenapíše...
Stanislav 1975
06.02.11,16:22
Proste je rozdiel, či je ten človek slobodný alebo ženatý, či má deti alebo nie, či robí manualne alebo celý deň sedí pri Porade, či je zdravý alebo už má nejaké zdr. problémy- pre každého je vhodný inak stavaný produkt...
Stanislav 1975
06.02.11,16:24
A aby som nezabudol- veľmi doležité je , či ten človek chce dať do toho mesačne čo ja viem 20 eur alebo 150 eur- už aj tu je rozdiel vo vhodnosti produktu...
Stanislav 1975
06.02.11,16:27
mas pravdu, ale aspon ja som to takto vobec nemyslel ...
moj pripad bol ten, ze som do tych 8 poistovni poslal mail s poziadavkou o material o ich konkretnom urazovom poisteni a o konkretnych rizikach o ktore som mal v nom zaujem ... a s poziadavku o ponechanie pozadovanych materialov na prestudovanie doma som sa obratil aj na konkretneho poistovaka pocas osobneho stretnutia ... vsetci do jedneho odmietli cokolvek mi nechat ... v tomto kontexte moj #4 vyznieva inac a dost blbo pre poistovne :)

Bubkoch, budem úprimný- ak vidím človeka, ktorý má naoaj záujem o poistenie( to vycítiš, či naozaj to chce) , tak mu tých materialov dám kvantum-však sa mi to povaľuje po celom byte,,tak to nieje problém- ale keď vidím, že to je len nejaký okukávač, tak mu nedám samozrejme nič- škoda materiálu...
Ice dive
06.02.11,17:00
...tiež súhlasím s Ice...a len podotknem, že pred časom mala jedna poisťovňa záujem o spoluprácu so mnou..po telefóne ma pani presviedčala o všetkých možných výhodách, tak som jej povedala, nech mi to pošle mailom..a poslali mi 96 strán rôznych produktov, pripostení pre vekové kategórie a všeličo možné k tomu..takže tam problém asi nebude,že sa nedá v emailovej komunikácii vymedziť 3-5 vhodných produktov pre priamo zadané požiadavky...asi je to len o chcení...


...a možno môj prvý príspevok je v určitom smere neužitočný, ale ja keby som bola poisťovňou a klient ma osloví a zadá predbežné požiadavky v emaili, vynaložím všetku snahu na to, aby bol spokojný...

..zadávateľ témy mlčí...nič nehovorí...ani nenapíše...
len tu je problém v tom, že väčšina (skoro všetci) sprostredkovateľov sú živnostníci, t.j. konkurentmi nie sú len iné poisťovne, ale aj vlastní kolegovia.... preto sa snažia o osobné stretnutie a vybudovať si s klientom aký taký vzťah... čo je docela pochopiteľné... zoberte si situáciu, že by si s Vami dakto mailoval dva týždne ohľadom životného poistenia všetko vám povysvetľoval a nakoniec si poviete ok, už tomu rozumiem chcem tento produkt... prídete do najbližšej pobočky poisťovne a obslúži vás kolega, ktorý len vykrížikuje zmluvu...
bubkoch
06.02.11,17:10
Proste je rozdiel, či je ten človek slobodný alebo ženatý, či má deti alebo nie, či robí manualne alebo celý deň sedí pri Porade, či je zdravý alebo už má nejaké zdr. problémy- pre každého je vhodný inak stavaný produkt...


A aby som nezabudol- veľmi doležité je , či ten človek chce dať do toho mesačne čo ja viem 20 eur alebo 150 eur- už aj tu je rozdiel vo vhodnosti produktu...

vsetko to sedi na cloveka ktory nevie co chce a je najskor potrebne to zistit a potom mu ponuknut riesenie ...

ale stale tu nebola zodpovedana povodna ozazka, maju poistovaci zakazane pustat pred podpisom dokumenty z ruk alebo co ? :confused:
ak za nimi pride clovek ktory vie čo chce a vie čo hľadá, ma peniaze a chce uzavriet poistku, ale chce si predtym sám porovnat produkty roznych poistovni a vybrat si, preco mu to nechcú umožniť a tvrdohlavo sa pasuju do role jedineho kto dokaze vybrat spravne riesenie ? toť moje skusenosti :)
a to ani nehovoim o tom, ze aj ked im clovek 100x zdorazni ze o sporenie nema zaujem, neustale sa k nemu vracaju a skúšajú "vyhodne" sporiace produkty ... :)
Ice dive
06.02.11,17:29
vsetko to sedi na cloveka ktory nevie co chce a je najskor potrebne to zistit a potom mu ponuknut riesenie ...

ale stale tu nebola zodpovedana povodna ozazka, maju poistovaci zakazane pustat pred podpisom dokumenty z ruk alebo co ? :confused:
ak za nimi pride clovek ktory vie čo chce a vie čo hľadá, ma peniaze a chce uzavriet poistku, ale chce si predtym sám porovnat produkty roznych poistovni a vybrat si, preco mu to nechcú umožniť a tvrdohlavo sa pasuju do role jedineho kto dokaze vybrat spravne riesenie ? toť moje skusenosti :)
a to ani nehovoim o tom, ze aj ked im clovek 100x zdorazni ze o sporenie nema zaujem, neustale sa k nemu vracaju a skúšajú "vyhodne" sporiace produkty ... :)
no zober si len jednu vec, každé tlačivo zmluvy s podmienkami (nebavíme sa o promomateriály) má svoje jedinečné číslo - zmluvy návrhu vyber si..... ktoré poisťovňa sleduje t.j. ak sa tlačivo stratí resp. objaví pri dajakom podvode, poisťovňa operatívnou činnosťou zistí, že tlačivo bolo dané na pobočku xy Ferkovi Mrkvičkovi... a prvé čo spraví oddelenie vnútornej kontroly posadí si Ferka Mrkvičku a bude mať čo vysvetľovať, či pozná toho klienta, či v tom náhodou nelieta...
ďalšou vecou je, že také tlačivo pekne farebné s podmienkami a samopriepisnou funkciou stojí 2-3 € (ono sa to nezdá, ale tie drobné písmenká v dvoch stlpcoch je niekedy 40 -50 strán normálneho textu...) a keď ich obchodník rozdáva na počkanie po 10 ks... a uzavrie 1-2 poistky, tiež ho zato jeho nadriadený veľmi nechváli...
bolo veľa prípadov, kedy obchodník napríklad vybral poistné od klienta a neodviedol ho... (príde sa na to až pri škode niekedy až za niekoľko rokov...), alebo sa návrh použil pri dajakom podvode... t.j. poisťováci nemajú zakázané posúvať tlačivo klientovi, je to skôr o tom, že ak dané tlačivo posunú ďalej riskujú eventuálny problém... (napr. v niektorých poisťovniach s obchodníkom neukončia zmluvu, pokiaľ neodovzdá všetky tlačivá čo nafasoval.... myslíš, že by bolo v jeho silách spomenúť si a obehať všetkých ľudí...?)
doktor01
06.02.11,18:23
Caute, jedna taka otazocka. Mailom som kontaktoval niekolko poistovni, ze mam zaujem o uzatvorenie zivotnej poistky, ze by som mal zaujem o nejake ich materialy, aby som si mohol vybrat. Vsetci mi vsak odpisali, aby sme sa stretli osobne. To je vsak nonsens, aby som obehaval kazdu poistovnu a minimalne hodinu sa nechal v kazdej oblbovat. Cakal som, ze budu mat nejako zverejnene svoje produkty (ako ked si vyberate napr. terminovany vklad v banke), ale zda sa, ze to dosledne taja. Neviete, kde by som nasiel nejake blizsie konkretne informacie s pribliznymi cislami?
Pripájam zaujímavý článok
http://ako-investovat.sk/index.php/financna-gramotnost/90-investovanie/217-preo-neinvestova-cez-investine-ivotne-poistenie

Poistenie odporúčam uzatvoriť len samostatne úrazové. Ešte som sa nestretol s investičným poistením, ktoré by bolo pre akéhokoľvek klienta výhodné. A k tomu právnemu povedomiu, ak by si ľudia vedeli spočítať koľko do toho vrazili a koľko dostanú s prihliadnutím reálnu hodnotu po xy rokoch (inflácia), tak poisťovni nedajú ani cent.
PS: Vezmite si ako samotné poisťovne nepriamo priznali, že IŽP nie je pre klienta výhodné, keď sa obávali odlivu klientov ak dôjde k zrušeniu možnosti odpočítania IŽP z daní. Je smutné, že poisťovne postavili výhodnosť IŽP len na výhodách, ktoré poskytuje štát a nie samotné poisťovne.

PS2: Pokiaľ mi niekto odmieta poskytnúť zmluvu a jej podmienky na posúdenie pred podpisom považujem ho za neseriózneho (človeka ktorý zámerné alebo z naivity niečo skrýva v môj neprospech) a nemám dôvod sa s nim baviť.
Stanislav 1975
06.02.11,18:34
no zober si len jednu vec, každé tlačivo zmluvy s podmienkami (nebavíme sa o promomateriály) má svoje jedinečné číslo - zmluvy návrhu vyber si..... ktoré poisťovňa sleduje t.j. ak sa tlačivo stratí resp. objaví pri dajakom podvode, poisťovňa operatívnou činnosťou zistí, že tlačivo bolo dané na pobočku xy Ferkovi Mrkvičkovi... a prvé čo spraví oddelenie vnútornej kontroly posadí si Ferka Mrkvičku a bude mať čo vysvetľovať, či pozná toho klienta, či v tom náhodou nelieta...
ďalšou vecou je, že také tlačivo pekne farebné s podmienkami a samopriepisnou funkciou stojí 2-3 € (ono sa to nezdá, ale tie drobné písmenká v dvoch stlpcoch je niekedy 40 -50 strán normálneho textu...) a keď ich obchodník rozdáva na počkanie po 10 ks... a uzavrie 1-2 poistky, tiež ho zato jeho nadriadený veľmi nechváli...
bolo veľa prípadov, kedy obchodník napríklad vybral poistné od klienta a neodviedol ho... (príde sa na to až pri škode niekedy až za niekoľko rokov...), alebo sa návrh použil pri dajakom podvode... t.j. poisťováci nemajú zakázané posúvať tlačivo klientovi, je to skôr o tom, že ak dané tlačivo posunú ďalej riskujú eventuálny problém... (napr. v niektorých poisťovniach s obchodníkom neukončia zmluvu, pokiaľ neodovzdá všetky tlačivá čo nafasoval.... myslíš, že by bolo v jeho silách spomenúť si a obehať všetkých ľudí...?)

ICE je trieda, je to fakt dobrý poraďák,páči sa mi...:)
Stanislav 1975
06.02.11,18:36
vsetko to sedi na cloveka ktory nevie co chce a je najskor potrebne to zistit a potom mu ponuknut riesenie ...

ale stale tu nebola zodpovedana povodna ozazka, maju poistovaci zakazane pustat pred podpisom dokumenty z ruk alebo co ? :confused:
ak za nimi pride clovek ktory vie čo chce a vie čo hľadá, ma peniaze a chce uzavriet poistku, ale chce si predtym sám porovnat produkty roznych poistovni a vybrat si, preco mu to nechcú umožniť a tvrdohlavo sa pasuju do role jedineho kto dokaze vybrat spravne riesenie ? toť moje skusenosti :)
a to ani nehovoim o tom, ze aj ked im clovek 100x zdorazni ze o sporenie nema zaujem, neustale sa k nemu vracaju a skúšajú "vyhodne" sporiace produkty ... :)
bubkoch- poistenie ale nieje sporenie,to je proste poistenie a basta- sporenie je niečo iné...
Stanislav 1975
06.02.11,18:39
len tu je problém v tom, že väčšina (skoro všetci) sprostredkovateľov sú živnostníci, t.j. konkurentmi nie sú len iné poisťovne, ale aj vlastní kolegovia.... preto sa snažia o osobné stretnutie a vybudovať si s klientom aký taký vzťah... čo je docela pochopiteľné... zoberte si situáciu, že by si s Vami dakto mailoval dva týždne ohľadom životného poistenia všetko vám povysvetľoval a nakoniec si poviete ok, už tomu rozumiem chcem tento produkt... prídete do najbližšej pobočky poisťovne a obslúži vás kolega, ktorý len vykrížikuje zmluvu...

Dobrý postreh- fakt to nieje príjemné, keď niečo niekomu povysvetľujete, klienta spracujete a nakoniec si to uzavrie u iného...
Len taká pikoška- klient ma hľadal v budove a kolega mu povedal- jéj Stano, však ten včera zomrel...-ale dostal chlapec,čo si zaslúžil nakoniec...:)
Ice dive
06.02.11,19:00
ICE je trieda, je to fakt dobrý poraďák,páči sa mi...:)
Vďaka za uznanie:)
Ice dive
06.02.11,19:11
PS2: Pokiaľ mi niekto odmieta poskytnúť zmluvu a jej podmienky na posúdenie pred podpisom považujem ho za neseriózneho (človeka ktorý zámerné alebo z naivity niečo skrýva v môj neprospech) a nemám dôvod sa s nim baviť.

ono to nie je o tom, že sa zmluva nechce poskytnúť pred podpisom na preštudovanie... v podstate čo poznám "poisťovákov" tak každý Vám povie, že uzavrieť životku je tak na 2-3 stretnutia s klienom... samozrejme sa mu všetko vysvetlí, dá čas na preštudovanie a pod...a patrične sa mu venuje, keď je záujem aj zo strany klienta evidentný... ale ruku na srdce, kto by sa venoval samoštúdiu takých 50 stranových zmluvných podmienok bez toho aby mu poisťovák niečo predtým odprezentoval...
to máte to isté, ako keď ľudia vyhadzujú letáky z tesca, hneď po tom, ako im vypadnú zo schránky a ani si ponuku obchodu nepreštudujú... tak isto nedá poisťovák z ruky tlačivo bez toho aby mal nejakú istotu že jeho snaha padne na úrodnú pôdu...
bubkoch
06.02.11,20:14
bubkoch- poistenie ale nieje sporenie,to je proste poistenie a basta- sporenie je niečo iné...

som trocha nepochopil co si tym chcel povedat a aky to ma suvis s tym na co si reagoval ... :confused:
bubkoch
06.02.11,20:15
ono to nie je o tom, že sa zmluva nechce poskytnúť pred podpisom na preštudovanie... v podstate čo poznám "poisťovákov" tak každý Vám povie, že uzavrieť životku je tak na 2-3 stretnutia s klienom... samozrejme sa mu všetko vysvetlí, dá čas na preštudovanie a pod...a patrične sa mu venuje, keď je záujem aj zo strany klienta evidentný... ale ruku na srdce, kto by sa venoval samoštúdiu takých 50 stranových zmluvných podmienok bez toho aby mu poisťovák niečo predtým odprezentoval...
to máte to isté, ako keď ľudia vyhadzujú letáky z tesca, hneď po tom, ako im vypadnú zo schránky a ani si ponuku obchodu nepreštudujú... tak isto nedá poisťovák z ruky tlačivo bez toho aby mal nejakú istotu že jeho snaha padne na úrodnú pôdu...

a preco by sa mal sediet s tebou ? a nie s inou poistovnou ? alebo myslis ze clovek ma cas stravit 2-3 sedenia po 2 hodiny s 10-timi poistovakmi ? a potom po veceroch studovat svoje rucne pisane poznamky ?
co keby tych 40 hodin sedenia odpadlo a bolo len jedno - finalne s "vitazom" ?
dajte tie blbe papiere ked ich chcem a nestarajte sa co s nimi spravim, mne je jedno co to stoji poistovnu, automobilky, banky tiez tlacia tony katalogov, cennikov, podmienok a neskryvaju pred klientom info o produkte, okrem toho da sa to poslat aj mailom ... aj tak 90% textu je rovnaky, lisi sa len v detailoch ktore si rychlo vyhladam, napr. ceny za rizika, od ktoreho dna hospitalizacie sa plni, vypocet progresie, a pod., pozriem, porovnam, spocitam co potrebujem, zavolam vitazovi :)
Ice dive
06.02.11,20:58
a preco by sa mal sediet s tebou ? a nie s inou poistovnou ? alebo myslis ze clovek ma cas stravit 2-3 sedenia po 2 hodiny s 10-timi poistovakmi ? a potom po veceroch studovat svoje rucne pisane poznamky ?
co keby tych 40 hodin sedenia odpadlo a bolo len jedno - finalne s "vitazom" ?
dajte tie blbe papiere ked ich chcem a nestarajte sa co s nimi spravim, mne je jedno co to stoji poistovnu, automobilky, banky tiez tlacia tony katalogov, cennikov, podmienok a neskryvaju pred klientom info o produkte, okrem toho da sa to poslat aj mailom ... aj tak 90% textu je rovnaky, lisi sa len v detailoch ktore si rychlo vyhladam, napr. ceny za rizika, od ktoreho dna hospitalizacie sa plni, vypocet progresie, a pod., pozriem, porovnam, spocitam co potrebujem, zavolam vitazovi :)
bubu ono si predstav existujú aj maklérske spoločnosti, ktoré ponúkajú produkty X poisťovní v X variantách... takže to sedenie s 10 poisťovákmi sa dá kľudne zredukovať na jedno a bude to win win situácia (aj klient bude mať svoj produkt aj poisťovák zarobí...:)... stačí nájsť toho správneho.:D:D:D aj poisťovne tlačia tony katalógov, ktoré si môžeš zobrať... ale ani automobilka ti nedá detailný nákres a plány auta, ktoré práve vyrába...
bubkoch
07.02.11,08:36
pozrel som zopar webov poistovní a hladal info o urazovom poistení ...
okrem zoznamu rizík a ich velmi strucneho vseobecneho popisu nic ...

tak sa pytam páni (Stanislav, Ice dive, Chobot), a poprosim jednoznacnu odpoved: preco poistovne zatajuju pred potencialnymi klientami a preco nezverejnia na webe pre jednotlive rizika:
- ceny a podmienky (min max vek,, poistna doba, poistne sumy, ...)
- VPP a OPP (kde najdem info o podmienkach plnenia, vyluky, od ktoreho dna sa plni pri hospotalizacii, za kolko dni PN sa plni, aka je minimalna doba liecenia pre plnenie, ...)
- ocenovacie tabulky úrazov (z ktorych zistim kolko dostanem pri jednotlivych urazoch a invalidite)

argument o nákladoch a strate casu padá, kto chce, precital by si, porovnal, vybral, zavolal poistovakovi ... kto nie, nechal by si to poistovakom vysvetlit ...
analogia s autami alebo elektro, predstav si ze na webe by si mal len info "máme auta/TV/pračky male, stredne, velke, pre kazdu prilezitost, určite si vyberies, prid a ukazeme ti ich, podrobne parametre tovaru ti dame az ked ho kúpis"

mam zaujem o úrazove poistenie, toto su informacie, na základe ktorých sa mám vybrat danu poistovnu z 15-tich ktore tento produkt ponukaju ?
http://www.axa.sk/Zivotne-poistenie/Rodina/Popis
http://www.uniqa.sk/uniqa_sk/cms/privat/accidence/uraz/popis_poisteni.jsp

dovod su jasne, ale poistovaci si ho nikdy nepriznaju ...vzdelaneho klienta ktory vie co chce nepotrebuju, lebo ho nemozu masírovat a manipulovat :):):)
Ice dive
07.02.11,09:15
pozrel som zopar webov poistovní a hladal info o urazovom poistení ...
okrem zoznamu rizík a ich velmi strucneho vseobecneho popisu nic ...

tak sa pytam páni (Stanislav, Ice dive, Chobot), a poprosim jednoznacnu odpoved: preco poistovne zatajuju pred potencialnymi klientami a preco nezverejnia na webe pre jednotlive rizika:
- ceny a podmienky (min max vek,, poistna doba, poistne sumy, ...)
- VPP a OPP (kde najdem info o podmienkach plnenia, vyluky, od ktoreho dna sa plni pri hospotalizacii, za kolko dni PN sa plni, aka je minimalna doba liecenia pre plnenie, ...)
- ocenovacie tabulky úrazov (z ktorych zistim kolko dostanem pri jednotlivych urazoch a invalidite)

argument o nákladoch a strate casu padá, kto chce, precital by si, porovnal, vybral, zavolal poistovakovi ... kto nie, nechal by si to poistovakom vysvetlit ...
analogia s autami alebo elektro, predstav si ze na webe by si mal len info "máme auta/TV/pračky male, stredne, velke, pre kazdu prilezitost, určite si vyberies, prid a ukazeme ti ich, podrobne parametre tovaru ti dame az ked ho kúpis"

mam zaujem o úrazove poistenie, toto su informacie, na základe ktorých sa mám vybrat danu poistovnu z 15-tich ktore tento produkt ponukaju ?
http://www.axa.sk/Zivotne-poistenie/Rodina/Popis
http://www.uniqa.sk/uniqa_sk/cms/privat/accidence/uraz/popis_poisteni.jsp

dovod su jasne, ale poistovaci si ho nikdy nepriznaju ...vzdelaneho klienta ktory vie co chce nepotrebuju, lebo ho nemozu masírovat a manipulovat :):):)
argument o nákladoch a strate času nepadá, lebo ľudí, ktorí sa informáciami aj zaoberajú bez vysvetlenia je minimum...
analógia s autami a elektrom je dosť nepresná, lebo auto si kupi mladý aj starý, chudý aj tlstý, pekný aj škaredý, chorý aj zdravý... a stále je to to isté auto s tými istými vlastnosťami a parametrami a je jedno kto si ho kúpi... žiadna automobilka ti nedá potrobný plán svojho auta alebo videl si niekde na webe voľne dostupný servisny manuál od tvojho auta - myslím ten, ktorý majú servisy a objednávajú z neho náhradné diely podľa čísla? žeby to automobilky nechceli dávať rozumným klientom... detto architekti, prečo nie je na webe detailný projekt katalogového domu? ale len nejaká vizuálizácia so základnými parametrami...?

pri poistení je iné keď si životku dá niekto kto je ľavák, pravák, manuálne pracujúci, hlavou mysliaci a pod... koľko do toho chce mesačne / ročne investovať... kvantum informácií a kvantum variácií... to je všetko preto je jednoduchšie sa stretnúť a vysvetliť si ako poslať x variácií však motyka vystrelí a klient si vyberie.....

napríklad táto poisťovňa ti ponúka aj výpočet úrazového poistenia priamo na webe...
http://www.union.sk/union-istota---urazove-poistenie.html

tu máš zase tabuľku s trvalými následkami úrazu
http://www.allianzsp.sk/urazove_poistenie
a 15 programov životných poistení kde by si to mohol uzavrieť...

no povedz mi, koľko ľudí zo 100, ktorí nie sú "poisťovákmi", alebo veci znalí sa z nej vysomári bez adekvátneho vysvetlenia...

počuj bubkoch a nebol si ty ešte tak 1 - 2 mesiace dozadu zanietený sprostredkovateľ poistenia pracujúci "pre klienta", či tvoja hviezdna kariera v Partners Group či OVB skončila skôr ako začala...?:D:D:D:D
bubkoch
07.02.11,09:21
argument o nákladoch a strate času nepadá, lebo ľudí, ktorí sa informáciami aj zaoberajú bez vysvetlenia je minimum...
analógia s autami a elektrom je dosť nepresná, lebo auto si kupi mladý aj starý, chudý aj tlstý, pekný aj škaredý, chorý aj zdravý... a stále je to to isté auto s tými istými vlastnosťami a parametrami a je jedno kto si ho kúpi... žiadna automobilka ti nedá potrobný plán svojho auta alebo videl si niekde na webe voľne dostupný servisny manuál od tvojho auta - myslím ten, ktorý majú servisy a objednávajú z neho náhradné diely podľa čísla? žeby to automobilky nechceli dávať rozumným klientom... detto architekti, prečo nie je na webe detailný projekt katalogového domu? ale len nejaká vizuálizácia so základnými parametrami...?

pri poistení je iné keď si životku dá niekto kto je ľavák, pravák, manuálne pracujúci, hlavou mysliaci a pod... koľko do toho chce mesačne / ročne investovať... kvantum informácií a kvantum variácií... to je všetko preto je jednoduchšie sa stretnúť a vysvetliť si ako poslať x variácií však motyka vystrelí a klient si vyberie.....

napríklad táto poisťovňa ti ponúka aj výpočet úrazového poistenia priamo na webe...
http://www.union.sk/union-istota---urazove-poistenie.html

tu máš zase tabuľku s trvalými následkami úrazu
http://www.allianzsp.sk/urazove_poistenie
a 15 programov životných poistení kde by si to mohol uzavrieť...

no povedz mi, koľko ľudí zo 100, ktorí nie sú "poisťovákmi", alebo veci znalí sa z nej vysomári bez adekvátneho vysvetlenia...

počuj bubkoch a nebol si ty ešte tak 1 - 2 mesiace dozadu zanietený sprostredkovateľ poistenia pracujúci "pre klienta", či tvoja hviezdna kariera v Partners Group či OVB skončila skôr ako začala...?:D:D:D:D

no zase nerob z ludi celkom nesvojpravnych ... :)

a preco ta trapi ci by tomu ludia rozumeli ? vsak aj tak posledny krok musi vzdy urobit poistovak, ktory prip. nepresne rozhodnutie moze korigovat ... ide len o to, ze vsetko su to informacie, ktore sú verejné a ktoré klient dostane, poistovne ich len nechcu zverejnit a ukazat pred podpisom
a nie, ja som nikdy žiaden sprostredkovatel poistenia nebol ... poistovna ma síce zivila, ale stal som na opacnom brehu ako poistovak-predajca :cool:
Ice dive
07.02.11,09:37
no zase nerob z ludi celkom nesvojpravnych ... :)

Nie nerobím z ľudí nesvojprávnych, avšak povedz mi prečo by malo byť na webe x variant, mať pomalú stránku a efekt z toho rovnajúci sa nule...

a preco ta trapi ci by tomu ludia rozumeli ? vsak aj tak posledny krok musi vzdy urobit poistovak, ktory prip. nepresne rozhodnutie moze korigovat ... ide len o to, ze vsetko su to informacie, ktore sú verejné a ktoré klient dostane, poistovne ich len nechcu zverejnit a ukazat pred podpisom

ti kto povedal? každá poisťovňa predsa vážnemu záujemcovi dá o čo si požiada, vysvetlí... nie je pravda, že pred podpisom nikto nič neuvidí a nemá k dispozícií... ide o to dať vypracovať ponuku podľa osobných potrieb klienta....

a nie, ja som nikdy žiaden sprostredkovatel poistenia nebol ... poistovna ma síce zivila, ale stal som na opacnom brehu ako poistovak-predajca :cool:

v texte
Chobot
07.02.11,09:55
Ty síce máš záujem konkrétne o úrazové poistenie, ale píšeš o poisťovniach všeobecne, preto aj moje príspevky budú o poisťovniach a údajoch všeobecne, nie iba o ÚP.


pozrel som zopar webov poistovní a hladal info o urazovom poistení ...
okrem zoznamu rizík a ich velmi strucneho vseobecneho popisu nic ...

tak sa pytam páni (Stanislav, Ice dive, Chobot), a poprosim jednoznacnu odpoved: preco poistovne zatajuju pred potencialnymi klientami a preco nezverejnia na webe pre jednotlive rizika:

Pretože nikde nie je daný presný zoznam toho, čo majú zverejniť. Preto každá poisťovňa zverejňuje k svojmu produktu to, čo uzná za vhodné. Niekto viac, niekto menej. Je to len rozhodnutie poisťovne a ja ti neviem povedať, prečo sa tá ktorá poisťovňa tak rozhodla.


- ceny a podmienky (min max vek,, poistna doba, poistne sumy, ...)

Nie je pravdou, že nie sú zverejnené. Napr. tu máš pekne uvedené poistné sumy:

http://pslsp.sk/stranka/sporoistota

Dokonca tam máš aj vstupný vek a nájdeš tam aj poistné. Ale veľa vecí (napr. poistná suma pre smrť, doba poistenia) si klient určuje sám a na základe toho sa vypočítava potom poistné. Dokonca poistné je rôzne pre rôzny vek, pohlavie, zdravotný stav. Preto nemôžeš čakať, že poisťovňa bude mať cenník, ako predajca áut. Je tam toľko variant, že jedna internetová stránka to nezvládne.


- VPP a OPP (kde najdem info o podmienkach plnenia, vyluky, od ktoreho dna sa plni pri hospotalizacii, za kolko dni PN sa plni, aka je minimalna doba liecenia pre plnenie, ...)

Aj to niektoré poisťovne zverejňujú, napr. tu:

http://img.orange.sk/orange_sk/data/orange_svojim/credit_life_vpp.pdf

http://www.csob.sk/Files/Ludia/VPP_zivotne_poistenie.pdf

http://www.allianzsp.sk/tmp/image_cache/link/0000315020/_VPP_IKB.pdf

http://www.wuestenrot.sk/upload/files/VPP_ziv_1262609031.pdf

http://www.rapidlife.sk/upload/file/produkty/poistne-podmienky/vpp_0110.pdf

A v mnohých iných, ak prejavíš osobne záujem, tak je možné spraviť návrh poistenia s tebou nadefinovanými údajmi (doba poistenia, poistné a vypočíta ti poistnú sumu). Dokonca naše predajné miesta ti dajú k dispozícii aj poistné podmienky ku konkrétnej poistke, ak o to požiadaš. Jasné, že to nedávajú každému klientovi. Načo tlačiť 8 strán zbytočne?


- ocenovacie tabulky úrazov (z ktorych zistim kolko dostanem pri jednotlivych urazoch a invalidite)

Tie bývajú uvedené vo VPP. A poisťovňa má ku každému poisteniu iné VPP.

A prečo to nie je na webe? Asi kvôli konkurencii. Ak klient chce, môže dostať VPP. 99% klientov ich aj tak nečíta.


argument o nákladoch a strate casu padá, kto chce, precital by si, porovnal, vybral, zavolal poistovakovi ... kto nie, nechal by si to poistovakom vysvetlit ...
analogia s autami alebo elektro, predstav si ze na webe by si mal len info "máme auta/TV/pračky male, stredne, velke, pre kazdu prilezitost, určite si vyberies, prid a ukazeme ti ich, podrobne parametre tovaru ti dame az ked ho kúpis"

mam zaujem o úrazove poistenie, toto su informacie, na základe ktorých sa mám vybrat danu poistovnu z 15-tich ktore tento produkt ponukaju ?
http://www.axa.sk/Zivotne-poistenie/Rodina/Popis
http://www.uniqa.sk/uniqa_sk/cms/privat/accidence/uraz/popis_poisteni.jsp

dovod su jasne, ale poistovaci si ho nikdy nepriznaju ...vzdelaneho klienta ktory vie co chce nepotrebuju, lebo ho nemozu masírovat a manipulovat :):):)

So vzdelaným klientom sa dá diskutovať a urobiť mu poistenie na mieru. Sám si nezostavíš poistenie, lebo nevieš, čo všetko poisťovňa ponúka. Ani poistnú sumu si sám nenastavíš, veď nie si poistný matematik.

A potom - klient má 30 dní od uzatvorenia poistenia na to, že ak mu niečo nevyhovuje, môže poistenie zrušiť bez uvedenia dôvodu a vráti sa mu celé poistné. Takže máš 30 dní na to, aby si preštudoval celé VPP aj zmluvu.

V zásade poistenie nenakupuješ v potravinách. Poistenie je založené viac menej na osobnom jednaní klienta a predajcu. A pred uzatvorením poistenia môžeš rozprávať s poradcom koľko chceš (teda koľko času má poradca).
asdqwe
08.02.11,13:49
Len tak mimochodom, napisal som im vek, presne o aku poistku mam zaujem (druh poistenia), ako dlho by som chcel sporit a pod. a oni mi neboli schopni poslat nic, ani odkaz na ich webstranku. Pripada mi to, ako keby som napisal predajcovi aut, ze mam zaujem zaujem o kombi s priblizne 2-litrovym motorom, nie drahsie ako 15000 eur a oni by mi odpovedali, ze tazko povedat, ake auto by mi vyhovovalo, nech pridem osobne miesto toho, aby mi prezradili, ake auta maju v ponuke.
kilala
09.02.11,07:33
Už dlhé roky pracujem pre prestížnu životnú poisťovňu, nezdieľam názor kolegov, že Vás chcú v poisťovni oblbovať. Každý dobý finančný agent potrebuje zistiť Vaše potreby, pre životné poistenie u každého človeka sú potreby iné.Niekto potrebuje sporiť niekto kryť riziká, niekto zabezpečiť úver. Materiály zasielané z poisťovní Vám nič konkrétne nepovedia, sú to len všeobecné informácie o názve produktu.
Ako finančný agent Vám len predsa poradím dohodnúť si stretnutie s človekom ktorý tomu rozumie, aby Ste po rokoch nepovedali, platil som a neviem za čo, riziká nemá kryté žiadne,
a pritom som ani nič nenasporil.
S pozdravom Oľga
alaya1
20.02.11,07:11
Chcem sa opytat, aj ked je to mimotemy. Platitel poiswtenej hypoteky sa stal invalidnym na 72%.
Poistovna ma za neho doplatit hypoteku, no "Nárok na oslobodenie od platenia poistného alebo na výplatu poistného plnenia je za plný invalidný dôchodok (pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %) priznaný poistenej osobe Sociálnou poisťovňou po uplynutí dvojročnej ochrannej lehoty od uzavretia poistenia. Uplynutie dvojročnej ochrannej lehoty sa nevyžaduje, ak bol plný invalidný dôchodok priznaný výlučne v dôsledku úrazu, ktorý sa stal v dobe platenia poistného, resp. dobe poistenia. ?

To znamena, ze ked bola hypoteka realizovana v 5.2008- je to v poriadku?
Ice dive
20.02.11,07:55
Chcem sa opytat, aj ked je to mimotemy. Platitel poiswtenej hypoteky sa stal invalidnym na 72%.
Poistovna ma za neho doplatit hypoteku, no "Nárok na oslobodenie od platenia poistného alebo na výplatu poistného plnenia je za plný invalidný dôchodok (pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %) priznaný poistenej osobe Sociálnou poisťovňou po uplynutí dvojročnej ochrannej lehoty od uzavretia poistenia. Uplynutie dvojročnej ochrannej lehoty sa nevyžaduje, ak bol plný invalidný dôchodok priznaný výlučne v dôsledku úrazu, ktorý sa stal v dobe platenia poistného, resp. dobe poistenia. ?

To znamena, ze ked bola hypoteka realizovana v 5.2008- je to v poriadku?
ťažko povedať, každá poisťovňa má inak nastavené podmienky svojich produktov. Mohla by si uverejniť všeobecné poistné podmienky daného poistenia?
Ice dive
20.02.11,07:58
Len tak mimochodom, napisal som im vek, presne o aku poistku mam zaujem (druh poistenia), ako dlho by som chcel sporit a pod. a oni mi neboli schopni poslat nic, ani odkaz na ich webstranku. Pripada mi to, ako keby som napisal predajcovi aut, ze mam zaujem zaujem o kombi s priblizne 2-litrovym motorom, nie drahsie ako 15000 eur a oni by mi odpovedali, ze tazko povedat, ake auto by mi vyhovovalo, nech pridem osobne miesto toho, aby mi prezradili, ake auta maju v ponuke.
no a čo myslíš, že by ti predajca aut odpísal? dojdite na kávičku a doladíme Vaše požiadavky...
chcete benzín, alebo diesel?
našlapanú octáviu tour, alebo super novinku Ibizu kombi, fábiu v základnej výbave ale s nadupaným motorom... aj autopredajca má veľa variácií....
alaya1
20.02.11,09:50
ťažko povedať, každá poisťovňa má inak nastavené podmienky svojich produktov. Mohla by si uverejniť všeobecné poistné podmienky daného poistenia?
Citacia v mojom prispevku,je z ich obchod.podmienok.Ziadost este len bude poslana cca v maji, tak by tie 2 roky mali byt v poriadku a este ma zaujima, ci preplatia celu poistnu udalost, alebo skumaju dlzku, na aku sa ID vystavil? nevyznam sa v tom , nieze by som bola spekulantom.
bubkoch
20.02.11,10:23
Chcem sa opytat, aj ked je to mimotemy. Platitel poiswtenej hypoteky sa stal invalidnym na 72%.
Poistovna ma za neho doplatit hypoteku, no "Nárok na oslobodenie od platenia poistného alebo na výplatu poistného plnenia je za plný invalidný dôchodok (pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %) priznaný poistenej osobe Sociálnou poisťovňou po uplynutí dvojročnej ochrannej lehoty od uzavretia poistenia. Uplynutie dvojročnej ochrannej lehoty sa nevyžaduje, ak bol plný invalidný dôchodok priznaný výlučne v dôsledku úrazu, ktorý sa stal v dobe platenia poistného, resp. dobe poistenia. ?

To znamena, ze ked bola hypoteka realizovana v 5.2008- je to v poriadku?

2-rocna lehota sa viaze na datum zaciatku poistenia ... ak doslo k priznaniu plneho ID z dovodu choroby po tejto lehote, malo by to byt v poriadku ...
to ako dlho a za akych podmienok bude poistovna platit hypo najdes v poistnych podmienkach
anonym222
20.02.11,10:24
Dokonca tam máš aj vstupný vek a nájdeš tam aj poistné. Ale veľa vecí (napr. poistná suma pre smrť, doba poistenia) si klient určuje sám a na základe toho sa vypočítava potom poistné. Dokonca poistné je rôzne pre rôzny vek, pohlavie, zdravotný stav. Preto nemôžeš čakať, že poisťovňa bude mať cenník, ako predajca áut. Je tam toľko variant, že jedna internetová stránka to nezvládne.

Toto sa dá jednoducho riešiť zverejnením webovej kalkulačky.


A prečo to nie je na webe? Asi kvôli konkurencii. Ak klient chce, môže dostať VPP. 99% klientov ich aj tak nečíta.

Toto neberiem. Ak konkurencia chce, určite sa k potrebným informáciam dostane.
Ice dive
20.02.11,10:32
no tie podmienky sú alfou a omegou na tvoju odpoveď...

ak bola hypotéka čerpaná v 5/2008 - kedy nastal úraz? a čo je definované v podmienkach ako vznik poistnej udalosti... nakoľko ak na PNku nastupil už v dvojročnej lehote mohla by sa poisťovňa domnievať, že k uzavretiu poistenia došlo zo špekulatívnych dôvodov... nakoľko ak žiadosť bude ešte len poslaná v máji - nejedná sa o vznik udalosti, ale len o oznámenie...
anonym222
20.02.11,10:33
bubu ono si predstav existujú aj maklérske spoločnosti, ktoré ponúkajú produkty X poisťovní v X variantách... takže to sedenie s 10 poisťovákmi sa dá kľudne zredukovať na jedno a bude to win win situácia (aj klient bude mať svoj produkt aj poisťovák zarobí...:)... stačí nájsť toho správneho.:D:D:D
Mal som niekoľko jednaní s takouto spoločnosťou. Na moje naliehanie mi poskytli aj tlačiva zmlúv s VOP konkrétnej poisťovne. Nechceli mi však poskytnúť kalkulačku na výpočet poistného, aby som si svoje poistenie tzv. optimálne nastavil.
Keď mi však na záver povedali, že dohodnuté podmienky platia iba 48 hodín, do kedy sa musím rozhodnúť a po tomto čase budú už podmienky pre mňa nevýhodnejšie, tak mi bolo hneď jasné o čo ide. Poďakoval som sa im za ich čas a rozlúčil sa s nimi navždy.
alaya1
20.02.11,12:41
no tie podmienky sú alfou a omegou na tvoju odpoveď...

ak bola hypotéka čerpaná v 5/2008 - kedy nastal úraz? a čo je definované v podmienkach ako vznik poistnej udalosti... nakoľko ak na PNku nastupil už v dvojročnej lehote mohla by sa poisťovňa domnievať, že k uzavretiu poistenia došlo zo špekulatívnych dôvodov... nakoľko ak žiadosť bude ešte len poslaná v máji - nejedná sa o vznik udalosti, ale len o oznámenie...
Absolutne som tomu neporozumela. Hyp. bola uzavreta v maji 2008.
Osoba ochorela v marci 2010, doteraz je na PN, prehdnotena v SP bude az v marci 2011, no uz teraz posudkovy lekar oznamil, ze je to na plny inv.dochodok. Nie je to uraz.
Citacia z podmienok naroku."Nárok na oslobodenie od platenia poistného alebo na výplatu poistného plnenia je za plný invalidný dôchodok (pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %) priznaný poistenej osobe Sociálnou poisťovňou po uplynutí dvojročnej ochrannej lehoty od uzavretia poistenia. "
tak ID nad 70% bude priznany az asi v maji 2011. To su 3
roky.tento rok poistnu udalost plati tiez poistovna, nakolko je dlhodoba PN:
Ice dive
20.02.11,13:15
Mal som niekoľko jednaní s takouto spoločnosťou. Na moje naliehanie mi poskytli aj tlačiva zmlúv s VOP konkrétnej poisťovne. Nechceli mi však poskytnúť kalkulačku na výpočet poistného, aby som si svoje poistenie tzv. optimálne nastavil.
Keď mi však na záver povedali, že dohodnuté podmienky platia iba 48 hodín, do kedy sa musím rozhodnúť a po tomto čase budú už podmienky pre mňa nevýhodnejšie, tak mi bolo hneď jasné o čo ide. Poďakoval som sa im za ich čas a rozlúčil sa s nimi navždy.
na Slovenskom trhu pôsobí viac ako 400 maklérskych spoločností ktoré majú niekoľko x zamestnancov... + pôsobí tu aj niekoľko samostatných finančných sprostredkovateľov... takže na základe jednej skúsenosti by som celú brandžu neodsudzoval...
Vaša skúsenosť svedčí len o jednom a to o neprofesionalite daného sprostredkovateľa keďže na Vás takto nezmyselne tlačil..., avšak na druhej strane sa niet čomu čudovať, keďže s Vami trávil čas chcel byť aj za svoju prácu zaplatený a nie pripraviť pôdu pre konkurenta...
Vás by asi tiež nahnevalo, ak by ste vykonali prácu a potom by prišiel Váš kolega a zlízol by smotanu...
Ice dive
20.02.11,13:18
Absolutne som tomu neporozumela. Hyp. bola uzavreta v maji 2008.
Osoba ochorela v marci 2010, doteraz je na PN, prehdnotena v SP bude az v marci 2011, no uz teraz posudkovy lekar oznamil, ze je to na plny inv.dochodok. Nie je to uraz.
Citacia z podmienok naroku."Nárok na oslobodenie od platenia poistného alebo na výplatu poistného plnenia je za plný invalidný dôchodok (pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %) priznaný poistenej osobe Sociálnou poisťovňou po uplynutí dvojročnej ochrannej lehoty od uzavretia poistenia. "
tak ID nad 70% bude priznany az asi v maji 2011. To su 3
roky.tento rok poistnu udalost plati tiez poistovna, nakolko je dlhodoba PN:
tak potom by to malo byť hradené... ak už poisťovňa danú vec posudzuje ako poistnú udalosť z titulu PN, avšak okrem vyššie uvedeného odstavca si prečítajte aj časť výluky z poistenia, povinnosti poistníka/poisteného, poistné plnenie, nakoľko v týchto častiach podmienok môžu byť skryté ešte ďalšie obmedzenia, ktoré by plnenie mohli nejako ohroziť...
alaya1
20.02.11,15:46
dakujem, nic ine som nenasla, je to len tlacivo na vypisanie na ich stranke na nete.
anonym222
20.02.11,20:30
na Slovenskom trhu pôsobí viac ako 400 maklérskych spoločností ktoré majú niekoľko x zamestnancov... + pôsobí tu aj niekoľko samostatných finančných sprostredkovateľov... takže na základe jednej skúsenosti by som celú brandžu neodsudzoval...
Vaša skúsenosť svedčí len o jednom a to o neprofesionalite daného sprostredkovateľa keďže na Vás takto nezmyselne tlačil..., avšak na druhej strane sa niet čomu čudovať, keďže s Vami trávil čas chcel byť aj za svoju prácu zaplatený a nie pripraviť pôdu pre konkurenta...
Vás by asi tiež nahnevalo, ak by ste vykonali prácu a potom by prišiel Váš kolega a zlízol by smotanu...
Je mi jasné, že sa obávali aby som neuzatvoril zmluvu s konkurenciou. Celý čas mi však tvrdili, že robia pre viaceré poisťovne a že mi vyberú a poskytnú iba ten najlepší resp. najvýhodnejší produkt. Ak by to tak bolo, čoho sa potom obávali, veď nikto iný by mi už výhodnejší produkt neposkytol? Možno predpokladali, že pôjdem rovno do uvedenej poisťovne.
fabrisia
19.04.11,21:48
pracujem v poistovni a vobec nemam problem s tym podat informacie alebo poistne podmienky a navrh zmluvy mailom.Pokial ma niekto zaujem kludne ma kontaktujte a rada pomožem
suzika1979
03.06.11,12:19
pracujem v poistovni a vobec nemam problem s tym podat informacie alebo poistne podmienky a navrh zmluvy mailom.Pokial ma niekto zaujem kludne ma kontaktujte a rada pomožem

ahoj,mozes mi prosim poradit, mam uzatvorenu zivotku a plnenie v pripade,ze sa mi nieco stane som dala napisat na syna. nedavno som sa druhykrat vydala a s manzelom pracujeme na tom,aby si maleho osvojil,/bio nema o syna zaujem,ale obaja spravujeme podla sudu jeho majetok /teda stal sa jeho zak.zastupcom. neviem,dokedy to cele bude trvat a ci sa nam to vobec podari,ked exmanzel /bio otec/ nam bude hadzat polena pod nohy. mna zaujima,ze keby som zomrela,kym ma maly za zak.zastupcu exa, ci ten bude moct disponovat s peniazmi,kedze syn je neplnolety. bojim sa,ze mu ich prehajdaka,je to nezodpovedny a zadlzeny asocial. co mi poradis,mam kontaktovat poistovnu a radsej si to dat napisat na manzela,alebo netreba a stresujem sa zbytocne ? taku istu dilemu mam,co sa tyka vkladnej knizky maleho,ktoru sme mu zalozili so sucasnym manzelom,no myslim,ze to je ine,lebo knizku si moze vybrat az dovrsenim 18rokov,takze tam nehrozi zneuzitie. ale ako je to so zivotkou ?dakujem
bubkoch
03.06.11,12:49
ahoj,mozes mi prosim poradit, mam uzatvorenu zivotku a plnenie v pripade,ze sa mi nieco stane som dala napisat na syna. nedavno som sa druhykrat vydala a s manzelom pracujeme na tom,aby si maleho osvojil,/bio nema o syna zaujem,ale obaja spravujeme podla sudu jeho majetok /teda stal sa jeho zak.zastupcom. neviem,dokedy to cele bude trvat a ci sa nam to vobec podari,ked exmanzel /bio otec/ nam bude hadzat polena pod nohy. mna zaujima,ze keby som zomrela,kym ma maly za zak.zastupcu exa, ci ten bude moct disponovat s peniazmi,kedze syn je neplnolety. bojim sa,ze mu ich prehajdaka,je to nezodpovedny a zadlzeny asocial. co mi poradis,mam kontaktovat poistovnu a radsej si to dat napisat na manzela,alebo netreba a stresujem sa zbytocne ? taku istu dilemu mam,co sa tyka vkladnej knizky maleho,ktoru sme mu zalozili so sucasnym manzelom,no myslim,ze to je ine,lebo knizku si moze vybrat az dovrsenim 18rokov,takze tam nehrozi zneuzitie. ale ako je to so zivotkou ?dakujem

ty možeš určit ako opravnenu osobu pre poistne plnenie koho len chces, staci prist do poistovne a vypisat jedno tlacivo "Ziadost o zmenu"

ak je tou opravnenou osobou maloletý, plnenie poistovna vyplatí zákonnému zástupcovi maloletého a nasledne už nik nekontroluje co s peniazmi urobí ... tak sa zariad podla toho ... :)
Chobot
03.06.11,13:04
ahoj,mozes mi prosim poradit, mam uzatvorenu zivotku a plnenie v pripade,ze sa mi nieco stane som dala napisat na syna. nedavno som sa druhykrat vydala a s manzelom pracujeme na tom,aby si maleho osvojil,/bio nema o syna zaujem,ale obaja spravujeme podla sudu jeho majetok /teda stal sa jeho zak.zastupcom. neviem,dokedy to cele bude trvat a ci sa nam to vobec podari,ked exmanzel /bio otec/ nam bude hadzat polena pod nohy. mna zaujima,ze keby som zomrela,kym ma maly za zak.zastupcu exa, ci ten bude moct disponovat s peniazmi,kedze syn je neplnolety. bojim sa,ze mu ich prehajdaka,je to nezodpovedny a zadlzeny asocial. co mi poradis,mam kontaktovat poistovnu a radsej si to dat napisat na manzela,alebo netreba a stresujem sa zbytocne ? taku istu dilemu mam,co sa tyka vkladnej knizky maleho,ktoru sme mu zalozili so sucasnym manzelom,no myslim,ze to je ine,lebo knizku si moze vybrat az dovrsenim 18rokov,takze tam nehrozi zneuzitie. ale ako je to so zivotkou ?dakujem

Tvoje obavy nie sú zbytočné. Je to tak, že ak je oprávnenou osobou maloletá osoba, tak peniaze síce vyplatí poisťovňa jemu, ale jeho zákonný zástupca môže mať k tým peniazom prístup a môže mu ich minúť.

Dôležitý je v tomto postoj aj samotnej poisťovne, ale aj prípadnej finančnej inštitúcie, kam by sa peniaze previedli. V prvom rade ide o poisťovňu. Niektoré poisťovne podmieňujú vyplatenie prostriedkov maloletej osobe na nejaký finančný produkt, napr. na vkladnú knižku znejúcej na meno maloletej osoby, účet na meno tej osoby alebo iný bankový produkt. Ale sú aj také poisťovne, ktoré vyplatia peniaze aj v hotovosti na adresu, či prevodom na účet, ktorý uvedie zákonný zástupca.

V prvom prípade - ak zák. zástupca je donútený založiť účet či vkladnú knižku a peniaze sa prevedú na tento produkt potom záleží na banke, či umožní zák. zástupcovi disponovať s peniazmi. Tu sa banky opierajú o ustanovenie Obč. zákonníka - § 28:


"Ak zákonní zástupcovia sú povinní aj spravovať majetok tých, ktorých zastupujú, a ak nejde o bežnú vec, je na nakladanie s majetkom potrebné schválenie súdu."

Preložené do bežnej reči, pokiaľ ide o bežnú sumu bubákov, tak môže zákonný zástupca tieto peniaze vybrať a použiť. Nikde nie je stanovené, čo je bežná vec, resp. do koľko EUR je manipulácia bežnou vecou. Ak má dieťa na účte 1000 EUR, tak to jednoznačne bežná vec je, teda zákonný zástupca môže touto sumou disponovať na účte maloletého dieťaťa (bol by to opačný extrém, keby rodič chcel takúto sumu dieťaťu uložiť do inej banky a potreboval by na to súhlas súdu... asi by sa to mnohým rodičom nepáčilo... :rolleyes::rolleyes:).

AK má dieťa na účte 500.000 EUR, tak sa asi zhodneme, že to už o bežnú vec nepôjde a ak bude chcieť rodič za tieto peniaze kúpiť nehnuteľnosť (teda investovať v mene dieťaťa peniaze do nehnuteľnosti), tak tam by sa už žiadal súhlas súdu.

Takže späť k tvojmu problému. Predpokladám, že poistná suma nebude viac, ako 10.000 EUR. AK by sa ti niečo stalo a tvoj syn by túto sumu dostal na účet, tak s veľkou pravdepodobnosťou by jeho zákonný zástupca tieto peniaze minul.

Zase trochu odbočím - poznám aj prípad, kedy dieťa zdedilo značnú sumu peňazí a jeho zákonným zástupcom bola matka, ktorá naozaj žila na hranici chudoby. Príbuzenstvo otca jej bránilo, aby použila zdedené peniaze. Myslím, že bol z toho aj súd, ktorého verdikt bol, že matka môže použiť časť synových peňazí na bežné výdavky na život. Lebo je nelogické, že syn má obrovský majetok, ale matka, s ktorou vyrastá, mu nemôže zabezpečiť riadnu výchovu na primeranej úrovni a financovať detstvo. Takže tie misky váh by mali byť vyrovnané.

Takže ak nechceš, aby sa otec (súčasný zák. zástupca) tvojho syna dostal k poistnej sume, budeš musieť tie peniaze zveriť niekomu inému, komu veríš. Po smrti nedokážeš jednoznačne zabezpečiť, aby ich on nedokázal minúť, kým syn dovŕši 18 rokov. Daj teda ako oprávnenú osobu súčasného priateľa, ak mu natoľko dôveruješ, že synove peniaze neminie. Iné opatrenie mi teraz nenapadá, ako to zabezpečiť. Oprávnenú osobu môžeš meniť v poisťovni kedykoľvek a akokoľvek často. Je to zmena bez poplatku s okamžitou platnosťou od podania zmeny. Po doriešení opatrovníctva môžeš zase dať oprávnenú osobu syna.
bubkoch
03.06.11,14:06
Tvoje obavy nie sú zbytočné. Je to tak, že ak je oprávnenou osobou maloletá osoba, tak peniaze síce vyplatí poisťovňa jemu, ale jeho zákonný zástupca môže mať k tým peniazom prístup a môže mu ich minúť.

Dôležitý je v tomto postoj aj samotnej poisťovne, ale aj prípadnej finančnej inštitúcie, kam by sa peniaze previedli. V prvom rade ide o poisťovňu. Niektoré poisťovne podmieňujú vyplatenie prostriedkov maloletej osobe na nejaký finančný produkt, napr. na vkladnú knižku znejúcej na meno maloletej osoby, účet na meno tej osoby alebo iný bankový produkt. Ale sú aj také poisťovne, ktoré vyplatia peniaze aj v hotovosti na adresu, či prevodom na účet, ktorý uvedie zákonný zástupca.


to hadam nemyslis vazne ...
suzika1979
04.06.11,05:12
ty možeš určit ako opravnenu osobu pre poistne plnenie koho len chces, staci prist do poistovne a vypisat jedno tlacivo "Ziadost o zmenu"

ak je tou opravnenou osobou maloletý, plnenie poistovna vyplatí zákonnému zástupcovi maloletého a nasledne už nik nekontroluje co s peniazmi urobí ... tak sa zariad podla toho ... :)

toho som sa bala...no uz vela casu na vybavovacky nemam,o par tyzdnov rodim. manzela to vzdy naserie,ale radsej myslim dopredu,co ak pri porode exnem...clovek nikdy nevie a pri prvom ma tiez museli ozivovat. dik, tak to radsej rychlo vybavim hned bud.tyzden
suzika1979
04.06.11,05:18
Tvoje obavy nie sú zbytočné. Je to tak, že ak je oprávnenou osobou maloletá osoba, tak peniaze síce vyplatí poisťovňa jemu, ale jeho zákonný zástupca môže mať k tým peniazom prístup a môže mu ich minúť.

Dôležitý je v tomto postoj aj samotnej poisťovne, ale aj prípadnej finančnej inštitúcie, kam by sa peniaze previedli. V prvom rade ide o poisťovňu. Niektoré poisťovne podmieňujú vyplatenie prostriedkov maloletej osobe na nejaký finančný produkt, napr. na vkladnú knižku znejúcej na meno maloletej osoby, účet na meno tej osoby alebo iný bankový produkt. Ale sú aj také poisťovne, ktoré vyplatia peniaze aj v hotovosti na adresu, či prevodom na účet, ktorý uvedie zákonný zástupca.

V prvom prípade - ak zák. zástupca je donútený založiť účet či vkladnú knižku a peniaze sa prevedú na tento produkt potom záleží na banke, či umožní zák. zástupcovi disponovať s peniazmi. Tu sa banky opierajú o ustanovenie Obč. zákonníka - § 28:


"Ak zákonní zástupcovia sú povinní aj spravovať majetok tých, ktorých zastupujú, a ak nejde o bežnú vec, je na nakladanie s majetkom potrebné schválenie súdu."

Preložené do bežnej reči, pokiaľ ide o bežnú sumu bubákov, tak môže zákonný zástupca tieto peniaze vybrať a použiť. Nikde nie je stanovené, čo je bežná vec, resp. do koľko EUR je manipulácia bežnou vecou. Ak má dieťa na účte 1000 EUR, tak to jednoznačne bežná vec je, teda zákonný zástupca môže touto sumou disponovať na účte maloletého dieťaťa (bol by to opačný extrém, keby rodič chcel takúto sumu dieťaťu uložiť do inej banky a potreboval by na to súhlas súdu... asi by sa to mnohým rodičom nepáčilo... :rolleyes::rolleyes:).

AK má dieťa na účte 500.000 EUR, tak sa asi zhodneme, že to už o bežnú vec nepôjde a ak bude chcieť rodič za tieto peniaze kúpiť nehnuteľnosť (teda investovať v mene dieťaťa peniaze do nehnuteľnosti), tak tam by sa už žiadal súhlas súdu.

Takže späť k tvojmu problému. Predpokladám, že poistná suma nebude viac, ako 10.000 EUR. AK by sa ti niečo stalo a tvoj syn by túto sumu dostal na účet, tak s veľkou pravdepodobnosťou by jeho zákonný zástupca tieto peniaze minul.

Zase trochu odbočím - poznám aj prípad, kedy dieťa zdedilo značnú sumu peňazí a jeho zákonným zástupcom bola matka, ktorá naozaj žila na hranici chudoby. Príbuzenstvo otca jej bránilo, aby použila zdedené peniaze. Myslím, že bol z toho aj súd, ktorého verdikt bol, že matka môže použiť časť synových peňazí na bežné výdavky na život. Lebo je nelogické, že syn má obrovský majetok, ale matka, s ktorou vyrastá, mu nemôže zabezpečiť riadnu výchovu na primeranej úrovni a financovať detstvo. Takže tie misky váh by mali byť vyrovnané.

Takže ak nechceš, aby sa otec (súčasný zák. zástupca) tvojho syna dostal k poistnej sume, budeš musieť tie peniaze zveriť niekomu inému, komu veríš. Po smrti nedokážeš jednoznačne zabezpečiť, aby ich on nedokázal minúť, kým syn dovŕši 18 rokov. Daj teda ako oprávnenú osobu súčasného priateľa, ak mu natoľko dôveruješ, že synove peniaze neminie. Iné opatrenie mi teraz nenapadá, ako to zabezpečiť. Oprávnenú osobu môžeš meniť v poisťovni kedykoľvek a akokoľvek často. Je to zmena bez poplatku s okamžitou platnosťou od podania zmeny. Po doriešení opatrovníctva môžeš zase dať oprávnenú osobu syna.

dakujem, perfektne si mi to vysvetlil,dam napisat na sucasneho manzela,tomu verim a viem ako ma maleho rad, stara sa o neho a ten by ho neobral ani o cent...ano,malemu sme nasetrili zatial okolo 1000,-eur
znamenie
07.06.11,06:01
Ja som uzavrela pred 8 rokmi životné a investičné poistenie u poistovne K O O P E R A T Í V A , po 8.rokoch ked mi zhruba ostala 1/3 penazí čo som tam vložila pokrčili plecami že to bol bohužial neštastný produkt a peniaze pošli na administratívu, vedeniu účtu a poistenie. Má ešte niekdo skúsenost s bezrizikovýn poistením Einstain v kooperatíve, a či mu boli poskytnuté údaje kde sa peniaze podeli, iste sa viac ludí chceli zabezpečit do budúcnosti.Nečakala som ,že aj v poistovni človek príde o peniaze ,aj ked to nie je nebanková inštitucia.
znamenie
07.06.11,07:05
[QUOTE=znamenie;1761617]Ja som uzavrela pred 8 rokmi životné a investičné poistenie u poistovne K O O P E R A T Í V A , po 8.rokoch ked mi zhruba ostala 1/3 penazí čo som tam vložila pokrčili plecami že to bol bohužial neštastný produkt a peniaze pošli na administratívu, vedeniu účtu a poistenie.Aj s výpovedou čakali skoro 2 mesiace,hoci do 30 dní mal zvyšok byť vyplatený. Má ešte niekdo skúsenost s bezrizikovýn poistením Einstain v kooperatíve, a či mu boli poskytnuté údaje kde sa peniaze podeli, iste sa viac ludí chceli zabezpečit do budúcnosti.Nečakala som ,že aj v poistovni človek príde o peniaze ,aj ked to nie je nebanková inštitucia.Takže pozor na životné a investičné poistenia kde nemáte odkupnú garantovanú sumu,to mi vysvetlili až teraz ,že hoci produkt je bezrizikový negarantovali mi odkupnú hodnutu a dovidenia
Chobot
07.06.11,08:56
Ja som uzavrela pred 8 rokmi životné a investičné poistenie u poistovne K O O P E R A T Í V A , po 8.rokoch ked mi zhruba ostala 1/3 penazí čo som tam vložila pokrčili plecami že to bol bohužial neštastný produkt a peniaze pošli na administratívu, vedeniu účtu a poistenie. Má ešte niekdo skúsenost s bezrizikovýn poistením Einstain v kooperatíve, a či mu boli poskytnuté údaje kde sa peniaze podeli, iste sa viac ludí chceli zabezpečit do budúcnosti.Nečakala som ,že aj v poistovni človek príde o peniaze ,aj ked to nie je nebanková inštitucia.

Ľudia, ale vy si stále neuvedomujete jednu vec, a to že ide o investničné životné poistenie. A akákoľvek investícia do podielových fondov či iných nástrojov kolektívneho investovania nesie so sebou riziko. Investor má síce možnosť dosiahnuť vyššie výnosy, ale na druhej strane sa vystavuje riziku straty v prípade poklesu hodnoty podielových jednotiek.

Takže ak vložíš na investičné živ. poistenie 1000 EUR, nikde nemáš garanciu, že dostaneš 1000 EUR plus výnos. Investičné poistenie, tak ako investovanie do podielových jednotiek sa nedá porovnávať s garantovanými produktami fin. trhu, napr. vkladnou knižkou, termínovaným vkladom, kde sú vklad aj úrokový výnos garantované a dokonca chránené fondom vkladov alebo kapitálovým živ. poistením, kde je garantovaná tech. úroková miera a klient navyše dostane ešte podiel na prebytkoch poistného. V investičnom živ. poistení nie je nič garantované (akurát tak poistná suma pre prípad smrti), pri dožití môže poistený dostať aj menej. V prípade, že predčasne zruší poistenie, tak v 99% prípadoch poistený finančne stráca. A to si málokto uvedomuje, väčšina ľudí len lačne skočí po sľubovanom vyššom výnose investičného produktu, než aby mali radšej nižší, ale garantovaný výnos. Je to chamtivosť ľudí a potom nariekajú, že dostali menej.

Píšeš, že poistenie už trvá 8 rokov. Koľko bola dohodnutá celková poistná doba?
suzika1979
07.06.11,12:00
ja mam kapitalove zivotne poistenie...znamena to,ze nestracam? je tam garancia ? nemozem najst zmluvu a precitat si... este som sa nedostala do poistovne,prisli zdravotne tazkosti,ale chcela by som stihnut tam ist do porodu a napisat to na manzela konecne.. tak daleko maju tie pobocky, napr.dostojevskeho rad...na mape obrovska dlha cesta,neviete niekto aky spoj mhd tam ide z biskupic? alebo mi staci aj zastavka,spoje si uz vyhladam.dakujem :)
prudky
07.06.11,13:42
Ľudia, ale vy si stále neuvedomujete jednu vec, a to že ide o investničné životné poistenie. A akákoľvek investícia do podielových fondov či iných nástrojov kolektívneho investovania nesie so sebou riziko. Investor má síce možnosť dosiahnuť vyššie výnosy, ale na druhej strane sa vystavuje riziku straty v prípade poklesu hodnoty podielových jednotiek.

Takže ak vložíš na investičné živ. poistenie 1000 EUR, nikde nemáš garanciu, že dostaneš 1000 EUR plus výnos. Investičné poistenie, tak ako investovanie do podielových jednotiek sa nedá porovnávať s garantovanými produktami fin. trhu, napr. vkladnou knižkou, termínovaným vkladom, kde sú vklad aj úrokový výnos garantované a dokonca chránené fondom vkladov alebo kapitálovým živ. poistením, kde je garantovaná tech. úroková miera a klient navyše dostane ešte podiel na prebytkoch poistného. V investičnom živ. poistení nie je nič garantované (akurát tak poistná suma pre prípad smrti), pri dožití môže poistený dostať aj menej. V prípade, že predčasne zruší poistenie, tak v 99% prípadoch poistený finančne stráca. A to si málokto uvedomuje, väčšina ľudí len lačne skočí po sľubovanom vyššom výnose investičného produktu, než aby mali radšej nižší, ale garantovaný výnos. Je to chamtivosť ľudí a potom nariekajú, že dostali menej.

Píšeš, že poistenie už trvá 8 rokov. Koľko bola dohodnutá celková poistná doba?

Ak chcete mať trochu prehľad o svojich financiách , urobte to nasledovne :
1, Jedna zmluva na poistenie
2, Jedna zmluva na investície (ak už teda neviete čo s peniazmi a chcete živiť medzičlánok) / alebo investovať sám.
Sám si vyberiem / investujem / a nebudem o 8 rokov vypisovať : Poraďte mi, čo s tým.
prudky
07.06.11,13:46
ja mam kapitalove zivotne poistenie...znamena to,ze nestracam? je tam garancia ? nemozem najst zmluvu a precitat si... este som sa nedostala do poistovne,prisli zdravotne tazkosti,ale chcela by som stihnut tam ist do porodu a napisat to na manzela konecne.. tak daleko maju tie pobocky, napr.dostojevskeho rad...na mape obrovska dlha cesta,neviete niekto aky spoj mhd tam ide z biskupic? alebo mi staci aj zastavka,spoje si uz vyhladam.dakujem :)

V takomto prípade je to zle od začiatku = neinvestuj, daj na hocijaký termiňák (s čo najmenšími poplatkami).

PS
To ako keby si na aute dostala "hodiny" a vtedy začneš hľadať :
Mám dobré bezpečnostné pásy /airbagy ??
Chobot
07.06.11,14:10
ja mam kapitalove zivotne poistenie...znamena to,ze nestracam? je tam garancia ? nemozem najst zmluvu a precitat si...

... toto je ťažká otázka, či nestrácaš. Životné poistenie je komplikovaný produkt. Treba si uvedomiť, že v poistnom, čo platíš, nemáš len sporivú časť. Teda nemôžeš to porovnať s vkladom na vkladnú knižku, kde všetky peniaze, čo vložíš, sú tvoje. V prípade poistenia z mesačného (príp. ročného) poistného časť platíš poisťovni ako poplatok za správu, časť ako poplatok za pokrytie rizika smrti a zvyšná časť sa ukladá ako sporivá. Viac si o skladbe poistného pozri v tejto téme:

http://www.porada.sk/757695-post108.html

Isté je, že tá sporivá časť sa ti zhodnocuje minimálne o garantovanú úrokovú mieru. Ale v niektorých prípadoch, ak je poistná doba krátka (menej ako 10 rokov), vek poistenej osoby je vysoký (platí sa vyšší poplatok za riziko smrti) sa môže stať, že na konci poistenia dostaneš menej, než si zaplatila spolu na poistnom. Ale nemôžeš povedať, že si stratila, lebo si mala po celú dobu poistnú ochranu.


este som sa nedostala do poistovne,prisli zdravotne tazkosti,ale chcela by som stihnut tam ist do porodu a napisat to na manzela konecne.. tak daleko maju tie pobocky, napr.dostojevskeho rad...na mape obrovska dlha cesta,neviete niekto aky spoj mhd tam ide z biskupic? alebo mi staci aj zastavka,spoje si uz vyhladam.dakujem :)

Biskupice sú široký pojem. Ak myslíš Podunajské Biskupice, tak odtiaľ ide 70-ka až na Nivy. Zo sídliska Dolné Hony ti chodí trolejbus 202.
znamenie
07.06.11,15:05
Dohodnutá doba bola na 20 rokov s možnostou skoršie vypovedania,
lenže investovanie bolo asi velmi zlé a kooperatíva to už vedela hned po prejdení na euro ale spokojne si každý rok strhala svoje administratívne poplatky ,za vedenie účtu a čert vie čo ešte, pretože taký výpis kam sa odpočítavali peniaze nie je.Každý vie ako sú poistné zmluvy písané . Vložené prostriedky by nepokryli
náklady a musela by som ešte doplácať a po 20.rokoch by mala osoh z mojich penazí len poistovna. Škoda že som sa dala nahovorit .Mohla som si dat peniaze do banky na úrok a z urokov si platit normálnu poistku.
Určite to nebola vidina obrovských penazí,ale zase som nečakala,že prídem o viac ako polovicu,za 8 rokov.
suzika1979
07.06.11,16:52
dakujem chobot, ano myslim podunajske biskupice,mala som to napisat cele... 70 -ka aj 202-ka idu na dostojevskeho rad? nieco sa mi mari,ze by ten allianz mohol byt niekde za nivami,bodol by nazov zastavky blizko pobocky
suzika1979
07.06.11,17:01
V takomto prípade je to zle od začiatku = neinvestuj, daj na hocijaký termiňák (s čo najmenšími poplatkami).

PS
To ako keby si na aute dostala "hodiny" a vtedy začneš hľadať :
Mám dobré bezpečnostné pásy /airbagy ??

preco si myslis,ze je to od zaciatku zle? kapitalova zivotka neni dobra ? terminak to je ako terminovany vklad v banke,dobre rozumiem? tu zivotku mam cca 4 roky,chcela som nejaku zabezpeku do buducnosti pre svoje dieta
bubkoch
07.06.11,19:38
preco si myslis,ze je to od zaciatku zle? kapitalova zivotka neni dobra ? terminak to je ako terminovany vklad v banke,dobre rozumiem? tu zivotku mam cca 4 roky,chcela som nejaku zabezpeku do buducnosti pre svoje dieta
jednoducho akekolvek sporenie v poistovni je od zaciatku zle ... akekolvek sporenie v poistovni je jeden velky nezmysel, z ktoreho vzdy profituje len a len poistovna, a klient je vzdy stratový ...
ked chces zabezpeku pre svoje dieta, poistovne vynechaj ...
o potrebe zabezpecit dieta do buducna si tiez myslim svoje, ale to je uz mimo temy ...
Chobot
07.06.11,21:14
dakujem chobot, ano myslim podunajske biskupice,mala som to napisat cele... 70 -ka aj 202-ka idu na dostojevskeho rad? nieco sa mi mari,ze by ten allianz mohol byt niekde za nivami,bodol by nazov zastavky blizko pobocky

Na Dostojevského ide 70-ka. Treba vystúpiť na Malej scéne alebo na zastávke Wustenrot (Allianz je medzi nimi).

Ale agentúry AllianzSP máš aj bližšie, netreba chodiť priamo na ústredie:

http://www.allianzsp.sk/index.php?s=%2Fagenturne_kancelarie&s-kontakty-lok-submitted=true&s-kontakty-lok-kraj=bratislavsk%FD&s-kontakty-lok-okres=BA&s-kontakty-lok-mesto=Bratislava
Chobot
07.06.11,21:17
preco si myslis,ze je to od zaciatku zle? kapitalova zivotka neni dobra ? terminak to je ako terminovany vklad v banke,dobre rozumiem? tu zivotku mam cca 4 roky,chcela som nejaku zabezpeku do buducnosti pre svoje dieta

bubkoch má svoj názor na poistenie, ja mám tiež svoj - iný.

Nemyslím si, že je to zlé. Kapitálová poistka je dobrá, ak chceš zabezpečiť rodinu v prípade tvojej smrti. Ak sa ti nič nestane, tak pri dožití aspoň dostaneš dohodnutú poistnú sumu.
bubkoch
08.06.11,05:14
Kapitálová poistka je dobrá, ak chceš zabezpečiť rodinu v prípade tvojej smrti. .

nie, kapitalovka nesluzi na zabezpecenie v pripade smrti ... na to je poistenie pre pripad smrti ... bez sporenia


Ak sa ti nič nestane, tak pri dožití aspoň dostaneš dohodnutú poistnú sumu.
ovela viac by si pri doziti dostal, keby si si od zaciatku platil v poistovni len rizikovku pre pripad smrti a zvysok sporil napr. na terminovanom ucte ... matematika nepusti, vid velmi zjednoduseny nazorny priklad:
poistne kapitaloveho poistenia (P) si možme rozložit takto:
P=A + B + C + D
kde
A=poistne pre pripad dožitia
B=poplatky spojene s poistenim dozitia
C=poistne pre pripad smrti
D=poplatky spojene s poistenim smrti

teda v poistovni si na sporenie ukladas z celeho poistného P len sumu A a jej naakumulovaná hodnota je poistna suma pre pripad dozitia ktora sa na konci vyplatí ...
ak by si uzavrel len poistenie pre pripad smrti, platil by si poistne C+D, a na terminaku by si si mohol ukladat sumu A+B, nie len A ... a ver tomu ze B a D nie su zanedbatelne sumy

:)
suzika1979
08.06.11,08:18
jednoducho akekolvek sporenie v poistovni je od zaciatku zle ... akekolvek sporenie v poistovni je jeden velky nezmysel, z ktoreho vzdy profituje len a len poistovna, a klient je vzdy stratový ...
ked chces zabezpeku pre svoje dieta, poistovne vynechaj ...
o potrebe zabezpecit dieta do buducna si tiez myslim svoje, ale to je uz mimo temy ...

aha,uz rozumiem... no ja som si tu zivotku nezakladala kvoli sporeniu a myslim,ze keby som ju teraz zrusila,bola by to strata. oni slubovali daku sumicku,ktoru dostanem ak sa dozijem 60-ky, tak som sa nechala namotat, ze nieco budem mat v starobe,popripade to dostane moj syn. len som si nemyslela,ze k peniazom bude mat pristup ex. maly ma zalozenu aj knizku... to mimo temy mi mozes napisat ss ak sa ti chce.zaujima ma to :)
suzika1979
08.06.11,08:19
Na Dostojevského ide 70-ka. Treba vystúpiť na Malej scéne alebo na zastávke Wustenrot (Allianz je medzi nimi).

Ale agentúry AllianzSP máš aj bližšie, netreba chodiť priamo na ústredie:

http://www.allianzsp.sk/index.php?s=%2Fagenturne_kancelarie&s-kontakty-lok-submitted=true&s-kontakty-lok-kraj=bratislavsk%FD&s-kontakty-lok-okres=BA&s-kontakty-lok-mesto=Bratislava

velmi pekne ti dakujem :)
suzika1979
08.06.11,08:21
bubkoch má svoj názor na poistenie, ja mám tiež svoj - iný.

Nemyslím si, že je to zlé. Kapitálová poistka je dobrá, ak chceš zabezpečiť rodinu v prípade tvojej smrti. Ak sa ti nič nestane, tak pri dožití aspoň dostaneš dohodnutú poistnú sumu.

presne pre toto som si ju zakladala
suzika1979
08.06.11,08:26
nie, kapitalovka nesluzi na zabezpecenie v pripade smrti ... na to je poistenie pre pripad smrti ... bez sporenia


ovela viac by si pri doziti dostal, keby si si od zaciatku platil v poistovni len rizikovku pre pripad smrti a zvysok sporil napr. na terminovanom ucte ... matematika nepusti, vid velmi zjednoduseny nazorny priklad:
poistne kapitaloveho poistenia (P) si možme rozložit takto:
P=A + B + C + D
kde
A=poistne pre pripad dožitia
B=poplatky spojene s poistenim dozitia
C=poistne pre pripad smrti
D=poplatky spojene s poistenim smrti

teda v poistovni si na sporenie ukladas z celeho poistného P len sumu A a jej naakumulovaná hodnota je poistna suma pre pripad dozitia ktora sa na konci vyplatí ...
ak by si uzavrel len poistenie pre pripad smrti, platil by si poistne C+D, a na terminaku by si si mohol ukladat sumu A+B, nie len A ... a ver tomu ze B a D nie su zanedbatelne sumy

:)
zaujimave... a dalo by sa to popripade aj teraz zmenit? ze by som si zrusila B a D ? to sa im iste nebude pacit... a ten terminak by som si kde mala zalozit? napr.v tatrabanke ?
Chobot
08.06.11,08:50
zaujimave... a dalo by sa to popripade aj teraz zmenit? ze by som si zrusila B a D ? to sa im iste nebude pacit... a ten terminak by som si kde mala zalozit? napr.v tatrabanke ?

Teraz to nezmeníš. Ale nezúfaj - ako dlho ti už beží to poistenie? Ja mám napr. poistku od roku 2000 a vtedy boli garantované tech. úrokové miery okolo 5%. Je to síce zhodnotenie len tej sporivej časti, ale v každom prípade je to dobré zhodnotenie, ktoré inde nedosiahnem. Skús si v tvojej zmluve či návrhu pozrieť, akú TÚM ti garantovali. Túto máš garantovanú po celú dobu poistenia. V súčasnosti je maximálna TÚM podľa opatrenia NBS č. 1/2008 2,5%, teda poisťovňa ti nemôže garantovať vyššiu úrkovú mieru na technických rezervách. Preto, ako uvádza bubkoch, v súčasnosti nie je tak výhodné uzatvárať kap. živ. poistenie. Je ale škoda rušiť poistky spred 5-10 rokov, kedy sa TÚM pohybovala medzi 4-6 %. Ak máš na poistke garantovanú TÚM viac, ako 3,5 %, tak je to dobrá poistka a škoda je ju rušiť.
suzika1979
08.06.11,09:52
Teraz to nezmeníš. Ale nezúfaj - ako dlho ti už beží to poistenie? Ja mám napr. poistku od roku 2000 a vtedy boli garantované tech. úrokové miery okolo 5%. Je to síce zhodnotenie len tej sporivej časti, ale v každom prípade je to dobré zhodnotenie, ktoré inde nedosiahnem. Skús si v tvojej zmluve či návrhu pozrieť, akú TÚM ti garantovali. Túto máš garantovanú po celú dobu poistenia. V súčasnosti je maximálna TÚM podľa opatrenia NBS č. 1/2008 2,5%, teda poisťovňa ti nemôže garantovať vyššiu úrkovú mieru na technických rezervách. Preto, ako uvádza bubkoch, v súčasnosti nie je tak výhodné uzatvárať kap. živ. poistenie. Je ale škoda rušiť poistky spred 5-10 rokov, kedy sa TÚM pohybovala medzi 4-6 %. Ak máš na poistke garantovanú TÚM viac, ako 3,5 %, tak je to dobrá poistka a škoda je ju rušiť.

idem tu zmluvu hladat... mala som asi od roku 1998 zivotku u ing,potom som ju dala zrusit,lebo ta poradkyna vedela dojst,len ked islo o inflaciu a chcela suhlas s vyssou splatkou a ked som ju potrebovala ja tak nebola schopna si na mna najst cas a tak znamy makler mi vybavil prestup do allianzu. vlastne mi prisli peniazky z ing a hned sa vlozili na allianz,ale netusim kedy to presne bolo. a malemu som tiez dala urobit poistku baby buducnost asi ked mal 3 mesiace,to ma zlomila zdravotna sestra z porodnice,tak dlho otravovala,az som sa nehala ukecat,maly bude mat v auguste 5 rockov
Xanti
08.06.11,10:04
To je najhoršie,
ľudia ako keby si neuvedomovali, že poistné produkty sú na dlhšiu dobu a treba poriadne zvážiť, čo chcem mať poistené, či chcem mať poistenie a prečo chcem mať poistku.

Základom je nemeniť, hlavne nerušiť poistenia lebo vtedy dochádza k obrovským stratám. A hlavné je neveriť maklérom, ktorí znosia pod zem poistku, ktorú máš uzavretú.
Robia to s cieľom len a len zarobiť, teda zrušiť starú a ponúknuť novú poistku.
Ak je človek nerozhodný a dá sa ľahko ovplyvniť a zmanipulovať tak potom je jedno kde je poistený, vždy bude nadávať na poistku a hlavne na poisťovňu.

A tým pádom víťaz je jasný, je ním poisťovňa. Lebo aj ten maklér ak mu zrušíte poistku skôr ako za pár rokov, tak pekne časť provízii alebo celú vracia nazad poisťovni.

Ľudia premýšľajte keď idete uzatvárať poistku.

Ako áno uznávam sú aj zlé poistky, teda také s nedostatočným krytím a poistky o ktorých si myslíte, že sú super kým nepríde k plneniu a vtedy zistíte na čo všetko nie ste poistený.
suzika1979
08.06.11,10:36
To je najhoršie,
ľudia ako keby si neuvedomovali, že poistné produkty sú na dlhšiu dobu a treba poriadne zvážiť, čo chcem mať poistené, či chcem mať poistenie a prečo chcem mať poistku.

Základom je nemeniť, hlavne nerušiť poistenia lebo vtedy dochádza k obrovským stratám. A hlavné je neveriť maklérom, ktorí znosia pod zem poistku, ktorú máš uzavretú.
Robia to s cieľom len a len zarobiť, teda zrušiť starú a ponúknuť novú poistku.
Ak je človek nerozhodný a dá sa ľahko ovplyvniť a zmanipulovať tak potom je jedno kde je poistený, vždy bude nadávať na poistku a hlavne na poisťovňu.

A tým pádom víťaz je jasný, je ním poisťovňa. Lebo aj ten maklér ak mu zrušíte poistku skôr ako za pár rokov, tak pekne časť provízii alebo celú vracia nazad poisťovni.

Ľudia premýšľajte keď idete uzatvárať poistku.

Ako áno uznávam sú aj zlé poistky, teda také s nedostatočným krytím a poistky o ktorých si myslíte, že sú super kým nepríde k plneniu a vtedy zistíte na čo všetko nie ste poistený.
ja by som aj rada premyslala,keby som sa tomu rozumela :) tuto neplanujem rusit,xcem si ju nechat az do skoncenia,teda do svojej 60-tky,ak sa jej dozijem. mna teraz trapi iba to, ze ex bude mat pristup k synovym peniazom,to som predtym netusila
Xanti
08.06.11,10:48
To nebolo myslené priamo na teba,
to bola taká výzva všetkým.
A radšej si to dať vysvetliť 100x ako raz ľutovať. :D
suzika1979
08.06.11,10:52
v pohode :) ale mas pravdu,ze my,co sa dotoho nerozumieme,sa nechame ukecat na hocico... ten makler mi tolko vysvetloval,ze allianz je lepsi a kedze som bola na ing nahnevana,nemusel ma dlho lamat...kam som dala tu zmluvu,musim ju do zajtra najst,idem tam osobne radsej a necham si vsetko povysvetlovat :)
Klimentová Viera
08.06.11,11:13
Mám len takú otázočku. Keď si rušila poistnú zmluvu, bolo to bez problémov? Ja som sa o to pokúsila nie tak dávno a z hrôzou som cúvla po ich reakcii. Musím im zaplatiť všetky straty spojené s vedením zmluvy až do riadneho termínovaného ukončenia. Moja "patrónka" sa so mnou neusiluje skontaktovať 2-3 roky. Stala som sa pre ňu nezaujímavou, hoci výška mesačného poistného je viac ako 40 euro. Stratila som dôveru, ale peniaze by som straiť nechcela.
bubkoch
08.06.11,11:24
Mám len takú otázočku. Keď si rušila poistnú zmluvu, bolo to bez problémov? Ja som sa o to pokúsila nie tak dávno a z hrôzou som cúvla po ich reakcii. Musím im zaplatiť všetky straty spojené s vedením zmluvy až do riadneho termínovaného ukončenia. Moja "patrónka" sa so mnou neusiluje skontaktovať 2-3 roky. Stala som sa pre ňu nezaujímavou, hoci výška mesačného poistného je viac ako 40 euro. Stratila som dôveru, ale peniaze by som straiť nechcela.

okrem toho ze netusim co znamena tá podčiarknuta veta, "musis" len to co je napisane v poistnej zmluve a poistnych podmienkach ...
takze ked ta niečo vystrasilo a nerozumela si tomu, preco si sa nespytala, na zaklade ktoreho bodu zmluvy alebo podmienok nieco "musis" ?
oni tí pracovníci poistovní sú vychcaní, vzdy strašia a casto aj uplne nezmyselne a spoliehaju sa na to ze neznalý laik sa zlakne a cuvne ...

ale mozno pod pojmom "straty spojene s vedením zmluvy do riadneho ukoncenia" len mala na mysli len to, co aj tak je už vzdy zahrnuté v tvojej odkupnej hodnote ... odkupna hodnota je totiž nasporena suma znízená o nesplatené jednorázové náklady na začiatku poistenia ... ale povedala to tak akoby si mala nieco navyse doplatit
suzika1979
08.06.11,11:31
Mám len takú otázočku. Keď si rušila poistnú zmluvu, bolo to bez problémov? Ja som sa o to pokúsila nie tak dávno a z hrôzou som cúvla po ich reakcii. Musím im zaplatiť všetky straty spojené s vedením zmluvy až do riadneho termínovaného ukončenia. Moja "patrónka" sa so mnou neusiluje skontaktovať 2-3 roky. Stala som sa pre ňu nezaujímavou, hoci výška mesačného poistného je viac ako 40 euro. Stratila som dôveru, ale peniaze by som straiť nechcela.
ahoj, no pre mna to bolo bezproblemove,pretoze vsetko vybavil za mna makler,ja som nikam nemusela ist,ale ze o kolko ma obrali to netusim,urcite to nebolo zadarmo...vtedy som riesila ine veci a teraz je uz neskoro sa trapit. velmi ma nahneval postoj tej baby z ing,takze nakoniec som bola rada a spokojna, ze som sa jej zbavila.este mala tu drzost po rokoch sa ozvat,ze ci nechcem nejaku poistku u nich.. mali daky novu produkt,no poslala som ju niekam aj s odovodnenim
prudky
08.06.11,11:36
Teraz to nezmeníš. Ale nezúfaj - ako dlho ti už beží to poistenie? Ja mám napr. poistku od roku 2000 a vtedy boli garantované tech. úrokové miery okolo 5%. Je to síce zhodnotenie len tej sporivej časti, ale v každom prípade je to dobré zhodnotenie, ktoré inde nedosiahnem. Skús si v tvojej zmluve či návrhu pozrieť, akú TÚM ti garantovali. Túto máš garantovanú po celú dobu poistenia. V súčasnosti je maximálna TÚM podľa opatrenia NBS č. 1/2008 2,5%, teda poisťovňa ti nemôže garantovať vyššiu úrkovú mieru na technických rezervách. Preto, ako uvádza bubkoch, v súčasnosti nie je tak výhodné uzatvárať kap. živ. poistenie. Je ale škoda rušiť poistky spred 5-10 rokov, kedy sa TÚM pohybovala medzi 4-6 %. Ak máš na poistke garantovanú TÚM viac, ako 3,5 %, tak je to dobrá poistka a škoda je ju rušiť.
Môžeš to brať aj na % a roky.

Oveľa jednoduchšie je (keď už musím mať makléra) vyžiadať si od neho 2-3 čísla :
1, koľko vložím za celú dobu trvania zmluvy
2, koľko dostanem po ukončení zmluvy
3, čo mi ešte tá zmluva dáva (pocit / uspokojenie / peniaze pri úrazoch)

Ak 2 deleno 1 je menšie (po 10 rokoch ) ako 0,91 = skončite debatu, lebo 0,91 bola nominálna hodnota (reálna bude o 9x infláciu menšia / kde sú výnosy za 9 rokov/ atď. ).

Ak je u vás 3 slabšia, predstavte si, že 1 ukladáte pod vankúš .
Po 10 rokoch (bez papierovačiek a zmlúv ) spod toho vankúša vytiahnete 2 (ktorá NIE je 0,91, ale 1)

A ešte ste mali aj vyššie pod hlavou :D:D:D .
Klimentová Viera
08.06.11,11:45
Ďakujem za odpovede. Neriešila som to do dôsledku, lebo som mala iné problémy. Ostávajú mi platiť ešte necelé tri roky. Viem, že zrušiť sa dá zmluva k "výročiu". Určite to zopakujem, ale dôslednejšie.
prudky
08.06.11,11:48
Mám len takú otázočku. Keď si rušila poistnú zmluvu, bolo to bez problémov? Ja som sa o to pokúsila nie tak dávno a z hrôzou som cúvla po ich reakcii. Musím im zaplatiť všetky straty spojené s vedením zmluvy až do riadneho termínovaného ukončenia. Moja "patrónka" sa so mnou neusiluje skontaktovať 2-3 roky. Stala som sa pre ňu nezaujímavou, hoci výška mesačného poistného je viac ako 40 euro. Stratila som dôveru, ale peniaze by som straiť nechcela.

Musíš vedieť jednať.
Musíš vedieť s kým jednať
Musíš byť ako buldog - ide o TVOJE peniaze. :D (aj im )
Musíš tomu rozumieť.
Musíš mať argumenty a ich použiť.

Príklad :
Kedy sa dá ukončiť PZP (na auto) ?

Všetci (asi 4-5 z troch rôznych kancelárií) mi otĺkali o hlavu :
6 týždňov pred ukončením zmluvy treba dať žiadosť / zákon :D

Ja som ich nahováral: PZP sme uzavreli dohodou = dohodou ho môžeme HOCIKEDY ukončiť.

Na základe druhej žiadosti (aj prvá už bola podaná po ukončení platnosti zmluvy) sme PZP ukončili dohodou.
Chobot
08.06.11,12:04
Musíš vedieť jednať.
Musíš vedieť s kým jednať
Musíš byť ako buldog - ide o TVOJE peniaze. :D (aj im )
Musíš tomu rozumieť.
Musíš mať argumenty a ich použiť.

Príklad :
Kedy sa dá ukončiť PZP (na auto) ?

Všetci (asi 4-5 z troch rôznych kancelárií) mi otĺkali o hlavu :
6 týždňov pred ukončením zmluvy treba dať žiadosť / zákon :D

Ja som ich nahováral: PZP sme uzavreli dohodou = dohodou ho môžeme HOCIKEDY ukončiť.

Na základe druhej žiadosti (aj prvá už bola podaná po ukončení platnosti zmluvy) sme PZP ukončili dohodou.

Je to už síce mimo témy, ale zabúdaš na jednu vec. A to že na dohodu treba 2 strany. Ak jedna nesúhlasí, dohoda nemôže byť urobená. Teda poisťovňa by musela súhlasiť s tým, že ukončí poistnú zmluvu dohodou. A to sa deje len vo výnimočných prípadoch. Ukončenie PZP dohodou si nemôžeš právne vymôcť, nie je to povinnosť poisťovne.
bubkoch
08.06.11,12:44
Ďakujem za odpovede. Neriešila som to do dôsledku, lebo som mala iné problémy. Ostávajú mi platiť ešte necelé tri roky. Viem, že zrušiť sa dá zmluva k "výročiu". Určite to zopakujem, ale dôslednejšie.
ale da sa aj ku koncu poistneho obdobia, ak platis mesacne tak v lubovolnom mesiaci (ale ziadost minimalne 6-tyzdnov pred splatnostou najblizsieho poistneho)
bubkoch
08.06.11,14:56
prudky
09.06.11,11:32
Je to už síce mimo témy, ale zabúdaš na jednu vec. A to že na dohodu treba 2 strany. Ak jedna nesúhlasí, dohoda nemôže byť urobená. Teda poisťovňa by musela súhlasiť s tým, že ukončí poistnú zmluvu dohodou. A to sa deje len vo výnimočných prípadoch. Ukončenie PZP dohodou si nemôžeš právne vymôcť, nie je to povinnosť poisťovne.

Veď aj súhlasila.
Ale nie m.o. tu v kanceláriách:D , ale šéf z Brna .

V každej firme je niekto, kto môže povedať :

Urobíme výnimku.

Treba ho nájsť a jednať s ním.
suzika1979
09.06.11,12:05
Teraz to nezmeníš. Ale nezúfaj - ako dlho ti už beží to poistenie? Ja mám napr. poistku od roku 2000 a vtedy boli garantované tech. úrokové miery okolo 5%. Je to síce zhodnotenie len tej sporivej časti, ale v každom prípade je to dobré zhodnotenie, ktoré inde nedosiahnem. Skús si v tvojej zmluve či návrhu pozrieť, akú TÚM ti garantovali. Túto máš garantovanú po celú dobu poistenia. V súčasnosti je maximálna TÚM podľa opatrenia NBS č. 1/2008 2,5%, teda poisťovňa ti nemôže garantovať vyššiu úrkovú mieru na technických rezervách. Preto, ako uvádza bubkoch, v súčasnosti nie je tak výhodné uzatvárať kap. živ. poistenie. Je ale škoda rušiť poistky spred 5-10 rokov, kedy sa TÚM pohybovala medzi 4-6 %. Ak máš na poistke garantovanú TÚM viac, ako 3,5 %, tak je to dobrá poistka a škoda je ju rušiť.

chobot,velmi pekne ti dakujem za pomoc, allianz som nasla bez problemov,isla som v hnusnom dazdi a vetre...ale vzdy lepsie ako sa potit v hurucave :) baby tam boli strasne zlate,vsetko povysvetlovali a nakoniec som poziadala zmenit opravnenu osobu na oboch zmluvach,pretoze mi povedali, ze aj maleho poistka je v ohrozeni v pripade mojej smrti... ex by ju mohol dat zrusit,vziat odkupnu hodnotu,minut a maly by nemal ani poistku ani peniaze a moj manzel by s tym nemohol nic urobit. takze teraz som uz trosku pokojnejsia. garantovana tum je pri "baby bucnost" 2,5 + 4 % nejaka priemia plus a pri mojej zivotke to bolo okolo 3% ,skoda ze som si to nenapisala... takze este raz dakujem :)
matt66
09.06.11,12:11
Môžeš to brať aj na % a roky.

Oveľa jednoduchšie je (keď už musím mať makléra) vyžiadať si od neho 2-3 čísla :
1, koľko vložím za celú dobu trvania zmluvy
2, koľko dostanem po ukončení zmluvy
3, čo mi ešte tá zmluva dáva (pocit / uspokojenie / peniaze pri úrazoch)

Ak 2 deleno 1 je menšie (po 10 rokoch ) ako 0,91 = skončite debatu, lebo 0,91 bola nominálna hodnota (reálna bude o 9x infláciu menšia / kde sú výnosy za 9 rokov/ atď. ).

Ak je u vás 3 slabšia, predstavte si, že 1 ukladáte pod vankúš .
Po 10 rokoch (bez papierovačiek a zmlúv ) spod toho vankúša vytiahnete 2 (ktorá NIE je 0,91, ale 1)

A ešte ste mali aj vyššie pod hlavou :D:D:D .

Najprv musíte byť zdraví a schopní 10 rokov odkladať do vankúša - práve o tom to poistenie je - rovnaký názor prejavil minule aj minister financií - ak ste si istý že za danú dobu ( poistná doba ) sa Vám nič nestane tak potom je poistenie naozaj zbytočné...poistenie je predovšetkým o zodpovednosti k svojej rodine a k sebe a svojmu majetku...
prudky
16.06.11,13:21
Najprv musíte byť zdraví a schopní 10 rokov odkladať do vankúša - práve o tom to poistenie je - rovnaký názor prejavil minule aj minister financií - ak ste si istý že za danú dobu ( poistná doba ) sa Vám nič nestane tak potom je poistenie naozaj zbytočné...
poistenie je predovšetkým o
zodpovednosti k svojej rodine a
k sebe a
svojmu majetku...

Ále ...

To musíš byť zdravý a schopný 10 rokov platiť aj to poistné
(ale môžeš sa pripoistiť, keby si nemohol platiť poistné = platíš viac za to isté)

Rodina je zabezpečená
so mnou je to OK
a o svoj majetok sa postarám lepšie ako nejaký "finančný poradca"
zárobku poisťovateľa
(ktorý napríklad miesto toho, aby mne znížil poistné/zvýšil prípadné plnenie - - bez môjho "súhlasu" sponzoruje nejaké podujatie a robí si reklamu, aký je altruista)
znamenie
19.06.11,07:12
Ak nie ste expert na drobné odstavce v poistnej zmluve, tak si to treba dat preložit do ludskej reči. Ja som uzavrela v KOOPERATÍVE investičné životné poistenie "investičné konto budúcnosti."ktoré som chcela pre deti ked skončia školu a za 8 rokov som prišla o 15000Eur. a nedostala som žiadny výpis kde sa peniaze podeli, aké sú administratívne a poistné náklady.Takže treba si dat na poistovne pozor aj ked to nie je nebankovka, dá sa tam lahko príst o celoživotné uspory.
KoxXxo
19.06.11,16:05
Najlepšia poistka - zrušená poistka.
fintrh
25.06.11,18:01
POZOR NA NEZAKONNE AKTIVITY V OBLASTI ODKUPOV ZIVOTRNYCH POISTENI CEZ SPOLOCNOST HALEBRIDGE !!!

Ceska Narodna Banka na svojej stranke uverejnila upozornenie na nezakonné aktivity Halebrigde !!!!
fintrh
25.06.11,18:07
Ak si este neuzatvoril životnú poistku, skús porozmýslat nad tým, co má byť motívom jej uzavretia - ak chces byť poistený, je to úplne v poriadku...to, co uz v zivotkách ok nebýva, je sporiaca zlozka...táto sa väčšinou pobyhuje na veľmi nízkych úrokových sadzbách a teda vlastne platís na sporenie za minimálny úrok a sponzorujes poistovnu...ako finančný sprostredkovateľ odporúcam aj ostatným agentom na finančnom trhu brat ohlad na záujmy klienta nie na výsku provízií poistovacích spoločností a odporúcat produkty pre klienta tak, aby maximálne pokrývali jeho potreby, boli efektívne a dobre zhodnocované. Navrhujem uzatvorenie krytia poistného rizika (nie zivotku, kde platís hlavne obchodákom na provízie a sporís za minimálny úrok) a ako sporenie finančný nástroj so zhodnotením 6-10%p.a. pod dohladom NBS - ak más záujem vediet viac, kontaktuj ma !!!

Hlavne neplat za nieco co za dva-tri roky budes urcite stornovat !!!
tono123
28.10.11,16:00
Ak chcete poradiť kde sa najvýhodejšie poistiť kontaktuje ma.Nepracujem ani pre jednu poisťovňu ale vyberám to najlepšie zo všetkých.
tono123
28.10.11,16:48
Kontaktujte ma ak sa ešte chcete dať poistiť.Našu firmu nezastrešuje žiadna poisťovňa a zo všetkých poisťovní vyberáme to najlepšie pre klienta.
Xanti
28.10.11,16:50
Kontaktujte ma ak sa ešte chcete dať poistiť.Našu firmu nezastrešuje žiadna poisťovňa a zo všetkých poisťovní vyberáme to najlepšie pre klienta. Prestaň si robiť reklamu, tu sa to nenosí. Tu sa radí verejne. mimotemy
tono123
28.10.11,17:13
Vieš xanti ja chcem len poradiť tým,ktorí to potrebujú aby ich znova neaký poisťovák neoklamal.
Xanti
28.10.11,17:15
Vieš xanti ja chcem len poradiť tým,ktorí to potrebujú aby ich znova neaký poisťovák neoklamal. Kde majú záruku, že ich neoklameš ty???
Hm?
Je tu veľa "poisťovákov" , ktorý radia verejne, hlavne na čo si dať pozor. A nenaháňajú si tu klientov.
bubkoch
28.10.11,17:23
Vieš xanti ja chcem len poradiť tým,ktorí to potrebujú aby ich znova neaký poisťovák neoklamal.
tak rad tu, a verejne ... alebo vypadni z porady aj s tou reklamou na seba ...
mizu24
02.12.11,13:20
Ja momentálne riešim rizikovú poistku pre manžela, kvôli úveru. Má už kapitálové ŽP uzavreté od r. 2003,ale je na strašne smiešne sumy. Ako som sa tu dočítala, keď má úrokovú mieru vyššiu ako 3, 5%, tak sa to neoplatí rušiť. Ide o to, že sumu v prídade smrti má veľmi nízku a chceli by sme to navýšiť, alebo uzavrieť inú, ale keďže sa lieči na vysoký krvný tlak, tak s tým bude asi problém. Neviete mi poradiť, ktorá poisťovňa by ho mohla poistiť bez veľkej prirážky (za vysoký tlak vraj dávajú 50 - 100% prirážku), ale aby mala potom aj dobré plnenie :D.A tiež, či je výhodné pripoistenie kritických chorôb a na akú sumu (ale tie pri rizikovom poistení neponúkajú, len pri IŽP, vraj je aj také, pri ktorom sa postupne z nasporenej časti platí poistné a preto mesačná suma poistného nemusí byť až taká vysoká, no na konci v prípade dožitia by nedostal nič, ale je to IŽP a po prečítaní predchádzajúcich príspevkov mám pred ním nejaký rešpekt). Na stránke jednej poisťovne som čítala aj o postupne znižujúcej sa sume poistného plnenia. Súčastne so znižovaním hypotéky, by sa znižovala aj poistná suma, no nie veľmi súbežne, lebo najprv platíme úroky pri hypotéke a až po niekoľkých rokoch sa začne znižovať istina :o. Veľmi by som bola vďačná, keby mi niekto poradil, lebo v januári má výročie tej kapitálky, tak aby sme vedeli, či riešiť starú poistku, alebo radšej zrušiť pripoistenia, nechať len dožitie a smrť a riešiť novú. Trochu som sa rozpísala, ale ďakujem za všetky cenné rady...
stevoho
02.12.11,14:44
Dobrý pokus, ale uvažuj trošku. V terajšej situácii :načo nám doktorov, pozri si na internete návod a opis choroby a vylieč a zoperuj sa sám.
A teraz vážne, životná poistka je šitá každému na mieru. Zohľadňuje sa v nej kopa vecí ktoré ty nemáš šancu sám zobrať do úvahy a preto sú tu profesie ako poistný poradca a kadejakí makléri a pod. Oni na to majú školenie aby to všetko s tebou prebrali lebo ináč sú to len vyhodené peniaze ktoré ti nebudú kryť riziká ktoré potrebuješ, životka nie je PZP-čko aby si si ho vybraj na nete čo najlacnejšie a potom sa divil.
Kvaka
02.12.11,15:24
Manželovi končí v budúcom roku životné poistenie v Amslico. Neviem, či sme urobili dobre, keď sme nezrušili poistenie v tomto roku, lebo mám obavy, že pri súčasnej ekonomickej a finančnej kríze dostane na budúci rok menej, ako by bol dostal v tomto roku. Alebo sa mýlim?
bubkoch
02.12.11,15:48
Manželovi končí v budúcom roku životné poistenie v Amslico. Neviem, či sme urobili dobre, keď sme nezrušili poistenie v tomto roku, lebo mám obavy, že pri súčasnej ekonomickej a finančnej kríze dostane na budúci rok menej, ako by bol dostal v tomto roku. Alebo sa mýlim?

pokial je to kapitalove ZP, tak nie je dovod preco by mal dostat menej, ked tam ma garantovanu poistnu sumu ... ked to je IZP, tak ano, je tu iste riziko :)
bubkoch
02.12.11,15:52
Dobrý pokus, ale uvažuj trošku. V terajšej situácii :načo nám doktorov, pozri si na internete návod a opis choroby a vylieč a zoperuj sa sám.
A teraz vážne, životná poistka je šitá každému na mieru. Zohľadňuje sa v nej kopa vecí ktoré ty nemáš šancu sám zobrať do úvahy a preto sú tu profesie ako poistný poradca a kadejakí makléri a pod. Oni na to majú školenie aby to všetko s tebou prebrali lebo ináč sú to len vyhodené peniaze ktoré ti nebudú kryť riziká ktoré potrebuješ, životka nie je PZP-čko aby si si ho vybraj na nete čo najlacnejšie a potom sa divil.

ano toto je dalsi z mnohých mytov, tak uspesne sírených vyrobcami, predajcami, poradcami atd ... poistovak vie najlepsie co potrebujem ... haha ... on najlepsie vie len to kde ma najvacsiu proviziu a co ma predat ...
ked som chcel poistenie pre pripad akejkolvek smrti kvoli hypo, vravim chcem len rizikove na smrt, on ze jasne, a uz zacinal s IZP ... vravim nechcem sporenie, on akoze nechcem ? nechcete nic dostat ked sa vam nic nestane ? nie nechcem, je to tak tazke pochopit ? ked zacal s kapitalovkou, poslal som ho do čerta a odisiel ...
ked som chcel urazove pre deti, detto ...najlepsie je IZP, urazove pripoistenie vyhodne, deti zadarmo ... asi doteraz nechape preco som to "zadarmo" nechcel a nezobral ...
Kvaka
02.12.11,15:57
Je to životné poistenie Zlatý kapitál. Takže asi ok.
IŽP mám ja v Alianz, keď som chcela úrazové, nedalo sa bez IŽP. Mne končí v novembri, takže asi zaplačem.
Z.E.Ú.S.
02.12.11,16:35
doktor01 neviem do akej miery ty si odborník v tejto oblasti, že tu píšeš že len úrazové poistenie ?? uvedomuješ si že v úrazovom sa nedá poistiť smrť spoôsobená chorobou ale len úrazom ? že sa tam nedajú poistiť kritické choroby (rakovina, infarkt a dalšich viac ako 20 čo väčšian poisťovní má... ) že sa tam nedá poistiť väčšinou PN chorobou ? že sa tam nedá poistiť invalidita či oslobodenie od platenia v prípade invalidity... a to nechcem ísť do detailov... áno úrazové poistenie je fajn produkt ale pre ľudí od ktorých nikto finančne nezávisí nie pre rodičov detí, nie pre manžela živiteľa rodiny a podobne, potom je vhodné pre tých čo si nemôžu platiť minimálne 30 € mesačne za komplexné životné poistenie, tak vtedy je určite lepšie mať poistené aspoň Trvalé následky úrazom, smrť spôsobenú úrazom, či dobu nevyhnutného liečenia úrazu. Nemám rád ked sa niekto tvári že je odborník aj tam kde tomu nerozumie... každý sme dobrý v niečom inom, niekto sa vyzná v PC, ďalší vie vymaľovať byt, iný zase opraviť auto ale na Slovensku je veľa ľudí čo "vedia" všetko... ja neidem niekomu radiť čo má spraviť s autom ked mu pištia brzdy lebo sa autám nerozumiem...
Z.E.Ú.S.
02.12.11,16:46
v prvom rade si treba uvedomiť že poistenie je od slova poistiť a je jedno či sa jedná od kapitálové alebo investičné... na sporenie sú iné produkty, poistenie má slúžiť výlučne na poistenie, ako sporenie je to dosť drahý produkt, na komplexné životné poistenie pre ľudí ktorí majú deti alebo od nich finančné závisia iné osoby je najlepšie ižp ale urobiť to ako poistenie, do sporenia nedať nič... prečo ižp lebo v kžp sa častokrát nedajú poistiť ani kritické choroby a ďalšie pripoistenia... pracujem s takmer všetkými životnými poisťovniami (12) keby odo mňa niekto chcel úrazovku a bol by to napr. živiteľ rodiny tak mu vysvetlím rozdiel ale ak si nedá povedať tak nepôjdem preč a neodmietnem mu spraviť čo najlepšie úrazové poistenie ako tu niekto písal... úrazové je fajn pre ľudí ktorí nemajú peniaze na životné a od ktorých nikto finančne nezávisí ale vždy je to s rizikom že ak raz bude chcieť životné tak už nemusí byť poistiteľní (chrbita, tlak, hoci čo sa môže stáť za pár rokov... ) preto si treba zvážiť či ušetriť denne napr. 1 € je naozaj úspora ak si spravim len úrazovku ;)
Z.E.Ú.S.
02.12.11,16:52
Ja momentálne riešim rizikovú poistku pre manžela, kvôli úveru. Má už kapitálové ŽP uzavreté od r. 2003,ale je na strašne smiešne sumy. Ako som sa tu dočítala, keď má úrokovú mieru vyššiu ako 3, 5%, tak sa to neoplatí rušiť. Ide o to, že sumu v prídade smrti má veľmi nízku a chceli by sme to navýšiť, alebo uzavrieť inú, ale keďže sa lieči na vysoký krvný tlak, tak s tým bude asi problém. Neviete mi poradiť, ktorá poisťovňa by ho mohla poistiť bez veľkej prirážky (za vysoký tlak vraj dávajú 50 - 100% prirážku), ale aby mala potom aj dobré plnenie :D.A tiež, či je výhodné pripoistenie kritických chorôb a na akú sumu (ale tie pri rizikovom poistení neponúkajú, len pri IŽP, vraj je aj také, pri ktorom sa postupne z nasporenej časti platí poistné a preto mesačná suma poistného nemusí byť až taká vysoká, no na konci v prípade dožitia by nedostal nič, ale je to IŽP a po prečítaní predchádzajúcich príspevkov mám pred ním nejaký rešpekt). Na stránke jednej poisťovne som čítala aj o postupne znižujúcej sa sume poistného plnenia. Súčastne so znižovaním hypotéky, by sa znižovala aj poistná suma, no nie veľmi súbežne, lebo najprv platíme úroky pri hypotéke a až po niekoľkých rokoch sa začne znižovať istina :o. Veľmi by som bola vďačná, keby mi niekto poradil, lebo v januári má výročie tej kapitálky, tak aby sme vedeli, či riešiť starú poistku, alebo radšej zrušiť pripoistenia, nechať len dožitie a smrť a riešiť novú. Trochu som sa rozpísala, ale ďakujem za všetky cenné rady...

čo sa týka tlaku tak je pravda že nie všetky poisťovne dajú rovnako vysokú prirážku, preto som rád že robím takmer so všetkými (12) lebo neexistuje univerzálna poisťovňa pre všetkých ľudí... a čo sa týka kritických chorôb určite áno, ak je to pre živiteľa rodiny jednoznačne, životné poistenie treba vedieť nastaviť, teda myslím konkrétne sumy na koľko smrť, trvalé následky, kritické... závisí to do príjmu výdajov, či máte úvery ako staré deti, či pôjdu na výšku atd... ak sa chce životné poistenie nastaviť poctivo a tak by aj malo lebo je to produkt na celý život tak je to dosť komplikovaný produkt, ak chceš konkrétnejšie napíš SS
Z.E.Ú.S.
02.12.11,16:58
Ja som uzavrela pred 8 rokmi životné a investičné poistenie u poistovne K O O P E R A T Í V A , po 8.rokoch ked mi zhruba ostala 1/3 penazí čo som tam vložila pokrčili plecami že to bol bohužial neštastný produkt a peniaze pošli na administratívu, vedeniu účtu a poistenie. Má ešte niekdo skúsenost s bezrizikovýn poistením Einstain v kooperatíve, a či mu boli poskytnuté údaje kde sa peniaze podeli, iste sa viac ludí chceli zabezpečit do budúcnosti.Nečakala som ,že aj v poistovni človek príde o peniaze ,aj ked to nie je nebanková inštitucia.

treba si uvedomiť že poistenie je od slova poistiť nie od slova sporiť, po celú dobu si bola poistená či boli sumy nastavené adekvátne tvoj životnej situácii to neviem ked nevidím zmluvu. Ľudia uvedomte si konečne že poistenie či kapitalové alebo investičné neslúži na sporenie ! je to veľmi drahé na sporenie ! poviem konkrétny príklad riešil som teraz cca 42 ročného živiteľa rodiny má príjem asi 1200 € .. za 59 € mesačne mu viem spraviť poistenie ktoré zodpovedá tomu že má 3 deti a je živiteľ rodiny ale na konci nedostane nič ! lebo všetko dávam do postenia aby v prípade trvalých následkov, kritickych chorôb , PN, úrazu... dostal čo má pri jeho príjme, výdavkoch a že má 3 malé deti... môžem mu urobiť životku na 120 € mesačne a bude mať aj sporenie krásne na konci kopu peňazí ale ak nie je fakt že bohatý tak neodporúčam radšej nech dá na termínované vklady ten rozdiel ... alebo iné formy sporenia
myara
02.12.11,19:12
Manželovi končí v budúcom roku životné poistenie v Amslico. Neviem, či sme urobili dobre, keď sme nezrušili poistenie v tomto roku, lebo mám obavy, že pri súčasnej ekonomickej a finančnej kríze dostane na budúci rok menej, ako by bol dostal v tomto roku. Alebo sa mýlim?

VZDY, ked poistku zrusis skor, ako ma naozaj skoncit, dostanes menej ako ked pockas do konca
nevydrzis rok pockat?
micheallin
13.12.11,16:18
bubkoch má svoj názor na poistenie, ja mám tiež svoj - iný.

Nemyslím si, že je to zlé. Kapitálová poistka je dobrá, ak chceš zabezpečiť rodinu v prípade tvojej smrti. Ak sa ti nič nestane, tak pri dožití aspoň dostaneš dohodnutú poistnú sumu.


Nesuhlasim.
Uz len technicka urokova miera verzus priemerna rocna inflacia a neratam poplatky.
leO pARD
13.12.11,18:14
Nesúhlasím. Sankcie sa dĺžkou poistenia znižujú. Zatiaľ čo som stretol, tak všetci sú v mínuse oproti začiatku roka a vkladom.
znamenie
14.12.11,06:50
presne, pri kapitálovom poistení, sú velké poplatky , ja som rok počkala a mala som o dalších 900 eur na účte menej, a ešte 2 roky tak z mojích 27 tis eur by som nemala nič a možno by som musela zaplatit za zrušenie poistenia
lienka123
14.12.11,18:50
Ja by som Ti poradila nájsť si skôr poradcu nezávislého a keď mu dáš konkrétne čo chceš on ti je ochotný urobiť prehľad zo všetkých poisťovní. A stojí ho to menej času ako Teba a zamestnancov poisťovní, lebo som pracovala v poisťovni a aj ako finančný poradca a viem aké sú tam podmienky na prácu...
znamenie
15.12.11,07:13
Boužial, už som pri tejto poistke prišla o úspory za 6 rokov o 16 tis.Eur. Spolahla som sa ,že poistku zastrešuje Kooperatíva a garanciu, že o vklad neprídem.A preto okrem zákonnej poistky na auto už o poistení nechcem ani počut.
leO pARD
15.12.11,07:33
Záleží na tom, či ste mali Kapitálové(garantované) alebo Investičné(podľa trhu) životné poistenie. Za predčasné splatenie ukončenie je sankcia, podľa dĺžky poistenia.
znamenie
15.12.11,08:13
ved hovorím, že každým rokom prišiel výpis o 900 eur nižší/na všetkých účtoch/ pri tomto produkte prišli skoro všetci o peniaze a kooperatíva si umyla nad tým ruky,že to bol neštastný produkt ale poplatky si makleri brali bez hanby ako za dobre vykonanú prácu
scarlett007
14.01.12,14:07
Z poisťovne ti neposlali žiadne informácie, lebo to bola asi pre nich zbytočná práca zadarmo. Ak chceš, pošlem ti informácie veľmi rada a zadarmo. Samozrejme budú to informácie všeobecné, ale aj tak ti môžu pomôcť. Ak sa už naozaj rozhodneš pre živ.poistenie, musí byť prispôsobené presne tvojim potrebám. Veľa ľudí si platí v poistkách rôzne pripoistenia, ktoré ani nepotrebuje a dôležité veci nemá kryté. Ak k nim nechceš patriť, napíš.
Milan0905
23.02.12,09:19
Zdravím ak mi napíšete, čo by ste chceli tak Vám môžem poslať nejaké informácie
fo1122
02.03.12,19:05
ved hovorím, že každým rokom prišiel výpis o 900 eur nižší/na všetkých účtoch/ pri tomto produkte prišli skoro všetci o peniaze a kooperatíva si umyla nad tým ruky,že to bol neštastný produkt ale poplatky si makleri brali bez hanby ako za dobre vykonanú prácu

A ešte by som dodal, že v hodnotení roka mala spoločnosť KOOPERATIVA vysoké zisky... z čoho asi??? a dávali si nehorázne odmeny...
lienka123
06.03.12,16:00
A ešte by som dodal, že v hodnotení roka mala spoločnosť KOOPERATIVA vysoké zisky... z čoho asi??? a dávali si nehorázne odmeny...

TOTO SA MI PÁČI... asi tak to funguje...mimotemy