habibiatko
10.02.11,07:19
Dobrý deň v prvom rade sa chcem ospravedlniť ak som svoj príspevok vložila do nesprávnej sekcie.
Potrebovala by som súrne poradiť..prosím
Som zamestnaná ako čašníčka u živnostníka, môj pracovný pomer nebol skončený pracujem naďalej, ale dozvedela som sa aj na výpise zo živnostenského registra, že môj zamestnávateľ ukončil svoju činnosť. Prosím Vás poraďte mi ako postupovať, čo to pre mňa znamená.
Za skorú odpoveď vopred ďakujem
Zoltán Kovács
10.02.11,06:24
A nemohol zmeniť formu podnikania zo živnosti (szčo) na s.r.o.?
Pikoška
10.02.11,06:25
Ak naďalej prevádzkuje svoju činnosť, pozri sa do OR, možno založil s.r.o. A preskúmaj, či za teba platí odvody.
habibiatko
10.02.11,07:20
určite viem, že nezmenil formu podnikania ani vo výpise zo ŽR ani vo výpise z OR už nefiguruje. A čo sa týka odvodov nikdy ich neplatil. Najsmutnejšie na tom je, že keď sa idem informovať na sociálnu poisťovňu a aj na zdravotnú poisťovňu všade ma odbyjú že ma to nemusí zaujímať či platí za mňa odvody...Vo výplatnej páske sa mi strhávajú ale viem, že on žiadne odvody neplatí....
Pikoška
10.02.11,16:35
Poisťovne majú pravdu v tom, že tebe to otlak tlačiť nemusí, že neodvádza za teba odvody. Ale na informácie právo máš. Neodvádzanie odvodov je porušenie zákona a zodpovednosť na štatutárovi.
terezamaria
10.02.11,16:40
určite viem, že nezmenil formu podnikania ani vo výpise zo ŽR ani vo výpise z OR už nefiguruje. A čo sa týka odvodov nikdy ich neplatil. Najsmutnejšie na tom je, že keď sa idem informovať na sociálnu poisťovňu a aj na zdravotnú poisťovňu všade ma odbyjú že ma to nemusí zaujímať či platí za mňa odvody...Vo výplatnej páske sa mi strhávajú ale viem, že on žiadne odvody neplatí....

Pokiaľ máš alebo si mala pracovnú zmluvu, si tým krytá. Ešte sa snaž si vypýtať potvrdenie, odkedy - dokedy si robila u príslušnej firmy. Keď Ťa budú volať na SP a ZP, že nemáš zaplatené odvody, tak sa preukážeš potvrdením alebo pracovnou zmluvou.:)
habibiatko
11.02.11,07:01
ďakujem Vám všetkým za pomoc
veronikasad
11.02.11,07:13
ďakujem Vám všetkým za pomoc
prever si dobu poistenia v sociálnej poisťovni. Odvody zamestnávatela ťa zaujímať nemusia, ale potvrdenie o dobe poistenia ti na tvoju žiadosť vydajú písomne,