Zavrieť

Porady

prosím o radu

Dobrý deň v prvom rade sa chcem ospravedlniť ak som svoj príspevok vložila do nesprávnej sekcie.
Potrebovala by som súrne poradiť..prosím
Som zamestnaná ako čašníčka u živnostníka, môj pracovný pomer nebol skončený pracujem naďalej, ale dozvedela som sa aj na výpise zo živnostenského registra, že môj zamestnávateľ ukončil svoju činnosť. Prosím Vás poraďte mi ako postupovať, čo to pre mňa znamená.
Za skorú odpoveď vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    habibiatko Pozri príspevok
    určite viem, že nezmenil formu podnikania ani vo výpise zo ŽR ani vo výpise z OR už nefiguruje. A čo sa týka odvodov nikdy ich neplatil. Najsmutnejšie na tom je, že keď sa idem informovať na sociálnu poisťovňu a aj na zdravotnú poisťovňu všade ma odbyjú že ma to nemusí zaujímať či platí za mňa odvody...Vo výplatnej páske sa mi strhávajú ale viem, že on žiadne odvody neplatí....
    Pokiaľ máš alebo si mala pracovnú zmluvu, si tým krytá. Ešte sa snaž si vypýtať potvrdenie, odkedy - dokedy si robila u príslušnej firmy. Keď Ťa budú volať na SP a ZP, že nemáš zaplatené odvody, tak sa preukážeš potvrdením alebo pracovnou zmluvou.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Mária27, 2009, Lubaba, arizona, VERONIKA6, Pikoška
    6

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A nemohol zmeniť formu podnikania zo živnosti (szčo) na s.r.o.?

    Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

    Pikoška
    Ak naďalej prevádzkuje svoju činnosť, pozri sa do OR, možno založil s.r.o. A preskúmaj, či za teba platí odvody.

    Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

    Pikoška
    Poisťovne majú pravdu v tom, že tebe to otlak tlačiť nemusí, že neodvádza za teba odvody. Ale na informácie právo máš. Neodvádzanie odvodov je porušenie zákona a zodpovednosť na štatutárovi.

    habibiatko je offline (nepripojený) habibiatko

    habibiatko
    určite viem, že nezmenil formu podnikania ani vo výpise zo ŽR ani vo výpise z OR už nefiguruje. A čo sa týka odvodov nikdy ich neplatil. Najsmutnejšie na tom je, že keď sa idem informovať na sociálnu poisťovňu a aj na zdravotnú poisťovňu všade ma odbyjú že ma to nemusí zaujímať či platí za mňa odvody...Vo výplatnej páske sa mi strhávajú ale viem, že on žiadne odvody neplatí....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    habibiatko Pozri príspevok
    ďakujem Vám všetkým za pomoc
    prever si dobu poistenia v sociálnej poisťovni. Odvody zamestnávatela ťa zaujímať nemusia, ale potvrdenie o dobe poistenia ti na tvoju žiadosť vydajú písomne,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.