rpi
10.02.11,12:12
Ahojte poraďáci!

Neviem, či som správne zaradil túto tému, ale tu sa mi to zdalo asi najvhodnejšie.
Mám jeden problém, s ktorým by som sa chcel obrátiť na Vás. Minulý rok som začal podnikať v predaji elektroinštalačného materiálu, začiatky boli niekedy ťažké, ale dalo sa to a tešil som sa, že rozbieham vlastný biznis. Toto mi trvá až dodnes, avšak mám jeden problém.
Dodával som jednej firme prístroje. Dohodli sme sa aj na predaji z jeho skladu (dodal som im prístroje na ich sklad s tým, že po predaji ich vyfakturujem). Ide však o to, že on nespláca faktúry. Splatil asi 25% zo záväzkov a na ostatné sa vyhovára, že ani jemu nesplácajú jeho dlžníci.
Keďže práve len začínam tak tento schodok je dosť ťažké vykryť z ostatných príjmov a robí mi to potom aj zlé meno u dodávateľov. Poraďte mi prosím, čo mám robiť?

Dopredu ďakujem, Roman
Dáša_
10.02.11,15:07
Výzvu napísanú právnikom (zo skúsenosti, časť dlžníkov sa spamätá)
Ak nie, tak návrh na vydanie platobného rozkazu tu sa spamätá ďalšia časť dlžníkov
a keď stále nič - exekúcia na základe právoplatného platobného rozkazu.

Trva to velmi dlho, ale keď nie je iná cesta ...

Mmch, ja som takto riešila cca 100€ pohľadávku. Trvalo to cca 1,5 roka a nakoniec dlžník so všetkým, aj poplatkami aj trovami zaplatil sumu blízko 400€. Teda, exekútor mu stiahol z účtu...
rpi
21.03.11,19:31
Ďakujem za odpoveď a radu.

Odberateľ začína platiť...síce pomaly, ale už sa rozhýbal :)