Zavrieť

Porady

Čo s neplatičom?

Ahojte poraďáci!

Neviem, či som správne zaradil túto tému, ale tu sa mi to zdalo asi najvhodnejšie.
Mám jeden problém, s ktorým by som sa chcel obrátiť na Vás. Minulý rok som začal podnikať v predaji elektroinštalačného materiálu, začiatky boli niekedy ťažké, ale dalo sa to a tešil som sa, že rozbieham vlastný biznis. Toto mi trvá až dodnes, avšak mám jeden problém.
Dodával som jednej firme prístroje. Dohodli sme sa aj na predaji z jeho skladu (dodal som im prístroje na ich sklad s tým, že po predaji ich vyfakturujem). Ide však o to, že on nespláca faktúry. Splatil asi 25% zo záväzkov a na ostatné sa vyhovára, že ani jemu nesplácajú jeho dlžníci.
Keďže práve len začínam tak tento schodok je dosť ťažké vykryť z ostatných príjmov a robí mi to potom aj zlé meno u dodávateľov. Poraďte mi prosím, čo mám robiť?

Dopredu ďakujem, Roman
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Výzvu napísanú právnikom (zo skúsenosti, časť dlžníkov sa spamätá)
    Ak nie, tak návrh na vydanie platobného rozkazu tu sa spamätá ďalšia časť dlžníkov
    a keď stále nič - exekúcia na základe právoplatného platobného rozkazu.

    Trva to velmi dlho, ale keď nie je iná cesta ...

    Mmch, ja som takto riešila cca 100€ pohľadávku. Trvalo to cca 1,5 roka a nakoniec dlžník so všetkým, aj poplatkami aj trovami zaplatil sumu blízko 400€. Teda, exekútor mu stiahol z účtu...

    rpi je offline (nepripojený) rpi

    per aspera ad astra rpi
    Ďakujem za odpoveď a radu.

    Odberateľ začína platiť...síce pomaly, ale už sa rozhýbal

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.