mirenssi
11.02.11,17:21
Dobry den,chcel by som sa spytat ako je to s podnikanim v zahranici,konkretne v holandsku ked mam slovensku s.r.o.
Zaujmalo by ma ake mam povinnosti voci danovym uradom,holandsky danovy urad chce aby som platil dane v holandsku a slovensky zasa hovori ze mam platit dane na slovensku.Jedna sa prevazne o stavebne prace.
Zial nikde som nenasiel dostatocne informacie ohladom tohto.
profesional
16.02.11,13:21
1. Ako pravnicka osoba zalozena v clenskom state EU mas pravo podnikat kdekolvek v EU.
2. Danovy subjekt je v prvom rade danovym rezidentom tam, kde je registrovany. Tj. tvoja s.r.o. je v prvom rade danovym subjektom na Slovensku. Danovym subjektom v Holandsku by sa stala ako statutarny organ, v tomto pripade konatel, by sa zdrziaval v Holandsku v prislusnom kalendarnom roku aspon 183 dni. Vtedy by s.r.o. mala dvojitu danovu rezidenturu. S tym ze prijmy by primarne zdanila v Holandsku a u nas by si dan zaplatenu v Holandsku zapocitala voci dani splatnej u nas. A ak je v Holandsku vyssia sadzba dane ako u nas tak nemusi u nas doplatit nic, iba u nas podava danove priznanie. A ak je v Holandsku nizsia danova sadzba, tak v SR doplatis rozdiel do nasej sadzby spolu s podanim danoveho priznania.
Ak na uzemi Holandska nasa s.r.o. prekroci kreditny obrat podla holandskych predpisov, je povinna sa zaregistrovat v holandsku ako platca DPH. A nasledne vsetky prijmy plynuce z uzemia Holandska budu spadat pod DPH-ckovy rezim tam a prijmy zo SR budu spadat pod DPH-ckovy rezim v SR.
Je uplne bezne ze niektore firmy maju IC DPH aj vo viacerych krajinach EU.