Zavrieť

Porady

Podnikanie v zahranici so slovenskou s.r.o.-ckou

Dobry den,chcel by som sa spytat ako je to s podnikanim v zahranici,konkretne v holandsku ked mam slovensku s.r.o.
Zaujmalo by ma ake mam povinnosti voci danovym uradom,holandsky danovy urad chce aby som platil dane v holandsku a slovensky zasa hovori ze mam platit dane na slovensku.Jedna sa prevazne o stavebne prace.
Zial nikde som nenasiel dostatocne informacie ohladom tohto.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    1. Ako pravnicka osoba zalozena v clenskom state EU mas pravo podnikat kdekolvek v EU.
    2. Danovy subjekt je v prvom rade danovym rezidentom tam, kde je registrovany. Tj. tvoja s.r.o. je v prvom rade danovym subjektom na Slovensku. Danovym subjektom v Holandsku by sa stala ako statutarny organ, v tomto pripade konatel, by sa zdrziaval v Holandsku v prislusnom kalendarnom roku aspon 183 dni. Vtedy by s.r.o. mala dvojitu danovu rezidenturu. S tym ze prijmy by primarne zdanila v Holandsku a u nas by si dan zaplatenu v Holandsku zapocitala voci dani splatnej u nas. A ak je v Holandsku vyssia sadzba dane ako u nas tak nemusi u nas doplatit nic, iba u nas podava danove priznanie. A ak je v Holandsku nizsia danova sadzba, tak v SR doplatis rozdiel do nasej sadzby spolu s podanim danoveho priznania.
    Ak na uzemi Holandska nasa s.r.o. prekroci kreditny obrat podla holandskych predpisov, je povinna sa zaregistrovat v holandsku ako platca DPH. A nasledne vsetky prijmy plynuce z uzemia Holandska budu spadat pod DPH-ckovy rezim tam a prijmy zo SR budu spadat pod DPH-ckovy rezim v SR.
    Je uplne bezne ze niektore firmy maju IC DPH aj vo viacerych krajinach EU.

    Podnikanie v zahranici so slovenskou s.r.o.-ckou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.