Margareta11
18.02.11,07:34
Vedel by mi niekto poradiť ak som 10 rokov na slovensku živnostník montáž kuchýn a vstavaných skrín mam teraz možnosť vykonávať prácu v Rakúsku s tým ,že pricestujem ,namontujem kuchyne do novostavby a odídem vystavím faktúru rakúskej firme a ona mi ju preplatí ja odvediem dan na Slovensku a oni v rakúsku.Kde sa treba ísť hlásiť na aky urad v Rakúsku a aké papiere treba povybavovať aby bolo všetko podľa ich zákona.Má niekto s tým skusenosti poprípade to už niekto vybavoval ak ano tak prosím porade.
Idtomasko
20.02.11,23:04
fuu kamarat mal s tymto pekny problem on je frezar CNC a isiel pracovat ako zivnostnik do rakuska na frezy a problem bol v tom ze ty si musis nechat vystavit tusim od zdravotnej poistovne tlacivo ze si platis zdravotne odvody tu. len u nas je to tlaci E neviem co a v rakusku je to A neviem co a problem bol v tom ze kamaratovi to tlacivo E nechcel zamestnavatel uznat pritom by mal podla nasej zravotnej poistovne atd.... najskor si chod vybavit to tlacivo to by som spravil ako prve. a faktury vystavujes bez DPH to len pre detail