Zavrieť

Porady

Som 10rokov SZČO na Slovensku a mám možnosť pracovať pre firmu V Rakúsku

Vedel by mi niekto poradiť ak som 10 rokov na slovensku živnostník montáž kuchýn a vstavaných skrín mam teraz možnosť vykonávať prácu v Rakúsku s tým ,že pricestujem ,namontujem kuchyne do novostavby a odídem vystavím faktúru rakúskej firme a ona mi ju preplatí ja odvediem dan na Slovensku a oni v rakúsku.Kde sa treba ísť hlásiť na aky urad v Rakúsku a aké papiere treba povybavovať aby bolo všetko podľa ich zákona.Má niekto s tým skusenosti poprípade to už niekto vybavoval ak ano tak prosím porade.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Idtomasko je offline (nepripojený) Idtomasko

    Idtomasko
    fuu kamarat mal s tymto pekny problem on je frezar CNC a isiel pracovat ako zivnostnik do rakuska na frezy a problem bol v tom ze ty si musis nechat vystavit tusim od zdravotnej poistovne tlacivo ze si platis zdravotne odvody tu. len u nas je to tlaci E neviem co a v rakusku je to A neviem co a problem bol v tom ze kamaratovi to tlacivo E nechcel zamestnavatel uznat pritom by mal podla nasej zravotnej poistovne atd.... najskor si chod vybavit to tlacivo to by som spravil ako prve. a faktury vystavujes bez DPH to len pre detail

    Som 10rokov SZČO na Slovensku a mám možnosť pracovať pre firmu V Rakúsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.