mikusiakt
25.02.11,09:19
Zdravim Vas, chcel by som si otvorit stanok so syrovymi vyrobkami(udeny syr,korbace,bryndza, atd.),vyrobky by som sam vyrabal, ale nemam ani potuchy ako zacat. Nevedel by mi niekto poradit co vsetko, ake potvrdenia, preukazy, papierovacky k tomu potrebujem? dakujem
Danielle369
26.02.11,13:46
Musíš zájsť v tvojom okrese na hygienu a dajú ti tam papier kde budeš mať napísané čo všetko treba vybaviť...

na stánok s rýchlym občerstvením by si potreboval živnosť "Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu". To je voľná živnosť a netreba na ňu žiadne vzdelanie.

Na výrobu vlastných potravinárskych produktov určite treba HACCP.
Hygiena ti v tomto prípade najlepšie poradí
terezamaria
26.02.11,14:37
Zdravim Vas, chcel by som si otvorit stanok so syrovymi vyrobkami(udeny syr,korbace,bryndza, atd.),vyrobky by som sam vyrabal, ale nemam ani potuchy ako zacat. Nevedel by mi niekto poradit co vsetko, ake potvrdenia, preukazy, papierovacky k tomu potrebujem? dakujem

Živnosť, bezchybný priestor po hygienickej stránke na výrobu i predaj, povolenie hygienikov, zdravotný preukaz, registrácia na DÚ, ........

Ale pokiaľ si nezamestnaný, môžeš si požiadať i na ÚPSV a R o príspevok na podnikanie, na základe vypracovaného podnikateľského zámeru :
http://www.uspesne-podnikanie.sk/co-by-mal-obsahovat-podnikatelsky-zamer
akina
26.02.11,14:55
Zdravim Vas, chcel by som si otvorit stanok so syrovymi vyrobkami(udeny syr,korbace,bryndza, atd.),vyrobky by som sam vyrabal, ale nemam ani potuchy ako zacat. Nevedel by mi niekto poradit co vsetko, ake potvrdenia, preukazy, papierovacky k tomu potrebujem? dakujem
Ak budeš vyrábať aj predávať syrové korbáčiky, bryndzu a ďalšie výrobky na báze mlieka, budeš musieť mať remeselnú živnosť: výroba mliečnych výrobkov. Ak nemáš príslušné vzdelanie, potrebuješ podnikať cez zodpovedného zástupcu, ktorý musí byť v pracovnom pomere.Okrem súhlasu z hygieny / RÚVZ/ musíš mať aj súhlas z regionálnej veterinárnej a potravinovej správy.
Danielle369
26.02.11,15:00
Ja som to pochopila tak že on už vyrába výrobky ale teraz ich chce predávať v stánku
blavaciko
26.02.11,15:14
...vyrobky by som sam vyrabal, ...
este zrejme nie
Danielle369
26.02.11,15:18
:):):)...vééélmi pozornýý....výrobky by som sám vyrábal sa dá pochopiť všelijak...môže to byť aj farmár a má predaj z dvora:)
akina
27.02.11,06:27
Zadávateľ otázky nereaguje?.......
220870
27.02.11,06:31
Zadávateľ otázky nereaguje?.......
Prsty si zaplietol do korbáčíkov....
mikusiakt
08.03.11,06:03
reagujem len som bol dlhsiu dobu prec.Dakujem Vam vsetkym za info, ako vidim bude s tym vela papierovaciek tak to aby som sa co najskor do toho pustil :)