Zavrieť

Porady

Vyroba syrovych korbacikov

Zdravim Vas, chcel by som si otvorit stanok so syrovymi vyrobkami(udeny syr,korbace,bryndza, atd.),vyrobky by som sam vyrabal, ale nemam ani potuchy ako zacat. Nevedel by mi niekto poradit co vsetko, ake potvrdenia, preukazy, papierovacky k tomu potrebujem? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    mikusiakt Pozri príspevok
    Zdravim Vas, chcel by som si otvorit stanok so syrovymi vyrobkami(udeny syr,korbace,bryndza, atd.),vyrobky by som sam vyrabal, ale nemam ani potuchy ako zacat. Nevedel by mi niekto poradit co vsetko, ake potvrdenia, preukazy, papierovacky k tomu potrebujem? dakujem
    Živnosť, bezchybný priestor po hygienickej stránke na výrobu i predaj, povolenie hygienikov, zdravotný preukaz, registrácia na DÚ, ........

    Ale pokiaľ si nezamestnaný, môžeš si požiadať i na ÚPSV a R o príspevok na podnikanie, na základe vypracovaného podnikateľského zámeru :
    http://www.uspesne-podnikanie.sk/co-...katelsky-zamer

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Musíš zájsť v tvojom okrese na hygienu a dajú ti tam papier kde budeš mať napísané čo všetko treba vybaviť...

    na stánok s rýchlym občerstvením by si potreboval živnosť "Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu". To je voľná živnosť a netreba na ňu žiadne vzdelanie.

    Na výrobu vlastných potravinárskych produktov určite treba HACCP.
    Hygiena ti v tomto prípade najlepšie poradí
    Naposledy upravil Danielle369 : 26.02.11 at 13:50

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    mikusiakt Pozri príspevok
    Zdravim Vas, chcel by som si otvorit stanok so syrovymi vyrobkami(udeny syr,korbace,bryndza, atd.),vyrobky by som sam vyrabal, ale nemam ani potuchy ako zacat. Nevedel by mi niekto poradit co vsetko, ake potvrdenia, preukazy, papierovacky k tomu potrebujem? dakujem
    Ak budeš vyrábať aj predávať syrové korbáčiky, bryndzu a ďalšie výrobky na báze mlieka, budeš musieť mať remeselnú živnosť: výroba mliečnych výrobkov. Ak nemáš príslušné vzdelanie, potrebuješ podnikať cez zodpovedného zástupcu, ktorý musí byť v pracovnom pomere.Okrem súhlasu z hygieny / RÚVZ/ musíš mať aj súhlas z regionálnej veterinárnej a potravinovej správy.

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Ja som to pochopila tak že on už vyrába výrobky ale teraz ich chce predávať v stánku

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    ...vééélmi pozornýý....výrobky by som sám vyrábal sa dá pochopiť všelijak...môže to byť aj farmár a má predaj z dvora

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    akina Pozri príspevok
    Zadávateľ otázky nereaguje?.......
    Prsty si zaplietol do korbáčíkov....
    reagujem len som bol dlhsiu dobu prec.Dakujem Vam vsetkym za info, ako vidim bude s tym vela papierovaciek tak to aby som sa co najskor do toho pustil

    Vyroba syrovych korbacikov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.