mandyla
03.03.11,12:54
Dobrý deň poraďáci,
možno mi niekto poradí/poteší - pred 4 dňami, v noci som sa zobudila na to že mám celú ľavú ruku strpnutú, s tým že som zmenila polohu, cítila som že strpnutie sa stráca ale som o chvíľu zaspala. Ráno som zistila že strpnutie celkom nezmizlo, odvtedy cítim mravenčenie, pichanie, ako po poprhľaní žihlavou v malíčku a prstenníku a v dlani pod tými prstami. Cit a silu v prstoch mám len máličko zmenené. Odvtedy ten stav pretrváva, darmo čakám že trpnutie zmizne. V tej oblasti mám miernu herniu platničky ale také problémy mám prvýkrát. Poradí mi niekto čo môžem očakávať a čo mám robiť, môže to zmiznúť samo alebo už nikdy?
pasuliatko
03.03.11,12:38
chod k lekárovi!
Stanislav 1975
03.03.11,12:39
Jednoznačne k lekárovi- to može byť aj príznak niečoho vážného, napr. infarktu...
alabut
03.03.11,14:00
Kup si gumove koliesko a stlacaj, alebo hraj na gitare. :-)
Stanislav 1975
03.03.11,14:07
Kup si gumove koliesko a stlacaj, alebo hraj na gitare. :-)

Srandista...:D
buchač
03.03.11,14:23
Jednoznačne k lekárovi- to može byť aj príznak niečoho vážného, napr. infarktu...
...príznaky sú podobné ...

Ja som onehdá na JISke skončil ...pôvod mravenčenia bol v srdci ...zistená arytmia ...ach jo ...:confused:
lujza.j
03.03.11,14:59
mňe tŕpnu ruky, mám to z krčnej chrbtice mám narušené medzistavcové platničky:( keď som cvičila nato cviky netŕpli. skús pozrieť tému: http://www.porada.sk/t41963-p13-problem-s-krcnou-chrbticou.html
medzi poslednými príspevkami je aj môj je tam aj to cvičenie, ale určite by som išla aj klekárovi:)
renatamnch
03.03.11,15:28
Mne pred časom stŕpli prsty na nohe, tiež to niekoľko dní pretrvávalo až to prešlo na celé chodidlo. Na neurológii nič nezistili, ani rehabilitácie nepomáhali. Neverili by ste čo bolo príčinou. Na preventívnej zubnej prehliadke, kde som samozrejme nešla za tým účelom :) zistil lekár, že mi rastie zub múdrosti do okostnice. Keď zub vytiahol stŕpnutie prešlo a neurológ skonštatoval, že ten zub asi stláčal nejaký nerv.
mandyla
04.03.11,06:19
K lekárovi sa dostanem o dva mesiace, objednáva už na máj. Prednostné vyšetrenie neposkytuje. S krčnou chrbticou mám problém, mám vysunuté platničky v úrovni medzi lopatkami, aj vyššie. Mám trochu nádeje že sa to zmení, na dlani strpnutá plocha sa zmenšila ale v prstoch sa nezmenilo.Snažila som sa spať na chrbte, v tej polohe sa mi spí najhoršie ale ráno som najmenej dolámaná. Nepoznáte dobrého maséra v okolí SNV?
ivantt
04.03.11,07:35
K lekárovi sa dostanem o dva mesiace, objednáva už na máj. Prednostné vyšetrenie neposkytuje. S krčnou chrbticou mám problém, mám vysunuté platničky v úrovni medzi lopatkami, aj vyššie. Mám trochu nádeje že sa to zmení, na dlani strpnutá plocha sa zmenšila ale v prstoch sa nezmenilo.Snažila som sa spať na chrbte, v tej polohe sa mi spí najhoršie ale ráno som najmenej dolámaná. Nepoznáte dobrého maséra v okolí SNV?

Clovek si na lekara vzdy musi najst cas, ved sa jedna o tvoje zdravie a mozno aj o zivot... !!! co je môze byt dolezitejsie ze si nevies najst cas ?
A ked sa jedna o platnicky a stavce, to sa da napravit a dokonca aj správnym cvicenim. Dobreho masera ti poradi aj ortopéd. Ale vygugluj. Len s tym nieco rob, lebo cim dlhsie to odkladas tym tazsie sa z toho dostanes.
Erzebeth
04.03.11,13:27
Ja som to pochopila tak, že lekár objednáva až o dva mesiace.
Ja som mala tŕpnutie prstov zo stlačeného nervu v zápästí. volá sa to syndróm karpálneho tunela. Toto bolí a tŕpnutie sa prejavuje hlavne v noci. Ak si stiahneš ruku v zápästí a bolesť poľaví, bude to pravdepodobne ono.
Vyšetrenie robí neurológ.
mandyla
04.03.11,13:37
Mňa to nebolí len je to znervózňujúci divný pocit.V niektorej polohe keď v kľude ležím pri telke, trpnutie slabne a keď sa pohnem zosilnie.