Zavrieť

Porady

Problém s krčnou chrbticou

Máte problém s krčnou chrbticou ??? Ako to riešite ???? Predpokladám, že viacerí trpíte týmto problémom, to je daň za sedavé zamestnanie...
Usporiadat
sik007 sik007

sik007 je offline (nepripojený) sik007

keby ste tu nepísal také nezmysly, iba si robite reklamu. ako môžete mat ergonomis 10 mesiacov, keď sa predáva od maja 2011, tj. iba 4 mesiace? ked si chcete robit dobre meno, nesmiete ludi klamat!!! ja stolicku ergonomis mam od maja 2011 (kedy sa zacala predavat), zpracovanie je katastrofalne (snad niekde z ciny) a chrbtica ma boli viac ako pred tim. zase som niekomu naletel
1 0
falconpatrol falconpatrol

falconpatrol je offline (nepripojený) falconpatrol

ivantt Pozri príspevok
zo zivota
nadopovat sa, hoci aj liekmi je to najposlednejsie riesenie. vedie k zavislosti a neskôr k nadmernemu uzivaniu liekov a uplne zbytocnemu. a radit niekomu, aby sa nadopoval liekmi sa mi zda uplne nezmyselne, nenormalne a proti ludskemu rozumu. A este k tomu liekmi, na ktore vznika zavislost tak to je super rada. ale pre sebevraha alebo cloveka ktoremu sa uz nechce zit. Takze hrrrrr do toho... toluen, anagetika, alkohol a marisa, to je to spravne .....
neviem ci si toto myslel na posmech niekomu,ale ludia ktory siahnu na analgetika asi vedia preco si to davaju,keby ich lekar vedel vyliecit tak urcite si nikto lieky od radosti davet nebude,niekto ma hranicu bolesti nizsiu niekto vydrzi viac ja okrem krcnej mam aj chronicky zapal trojklanneho nervu a vermi to je maso ked to rozboli....a toulen chlast a marisu si nikto nedava,mozno sa mylim a myslis to v dobrom ale vacsine ludi nic ine neostava....
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Oživujem tému. Ja mám problémy s krčnou chrbticou už viac rokov, vždy sa to priebežne vyriešilo rehabilitáciou, nosím golier na krku, spím na ortopedickom vankúši. Občas, keď to preháňam s prácou na PC, tak musím dať tabletku od bolesti. Začala som pravidelne cvičiť, ale asi je už neskoro, lebo nič nezaberá, občas je lepšie. Problém je v tom, že som si dávnejšie našla na ľavej strane krku a tiež na ľavej strane pod temenom, kde sa začína hlava dve hrčky. Obvodná doktorka povedala, že to nič nie je, ale v poslednom čase som si všimla, že sa mi zväčšili. Takže neviem, či to nejako súvisí s krčnou chrbticou, nejaké zrasty... alebo sa mám báť zase pre zmenu niečoho iného. Bojím sa, aby mi to nezačalo tlačiť na nejaké nervy, ako bolo písané v predošlých príspevkoch. A ešte jeden dotaz, ešte stále sú potrebné výmenné lístky k odborným lekárom od obvodného? Ďakujem za postrehy...
0 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

Výmenné lístky k odbornému lekárovi už nepotrebuješ. A čo sa toho cvičenia týka, vydrž. Neviem ako dlho už cvičíš, ale chrbticu si si "deformovala" dlhé roky, tak musíš byť trpezlivá, kým sa dostaví citeľný účinok cvičenia. Ale je veľmi dôležité, aby si cvičila správne, pretože nesprávnym cvičením si môžeš ešte stav zhoršiť. Najlepšie je začať s cvičením pod dohľadom skúseného fyzioterapeuta, ktorý Ťa upozorní, na nesprávne vykonávaie cvikov. Vravím (resp. píšem) to z vlastnej skúsenosti. Vždy keď som aj začala cvičiť podľa nejakého návodu, či už videa, alebo podľa knihy, dopadlo to katastrofálne, pretože som tie cviky nerobila správne. Teraz si za cvičenie platím, ale stále je to lacnejšie, ako keď som pozrela na výplatnú pásku po PN.
2 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
úplne súhlasím s emmou, cvičenie je dlhodobá záležitosť, síce trvá, kým zaberie, ale spevnené svalstvo ochraňuje chrbticu dlhodobo. Ja mám výsledky po 2 rokoch pravidelného cvičenia, cvičím ráno skrátenú zostavu, raz týždenne (mala by som aspoň 2x, ale nieje času ) chodím na zdravotný pilates k výbornej cvičiteľke a 2 x do roka chodím na súbor masáží + elektro + rašelina + ultrazvuk. Už 3 roky mám pri PC stoličku spinalis a zdravotný vankúš na spanie, aj to mi veľmi pomohlo. Po tom všetkom badám zlepšenie, som bez tabletiek, len v náročnom období daňových priznaní, sa to prechodne zhorší. Behala som po doktoroch, tŕpli mi ruky, tuhol pravidelne krk, teraz je to fakt lepšie. Ale musíš byť trpezlivá a dodržiavať pravidelný režim a cviky sa naučiť u odborníkov, investovať do toho sa oplatí!

Ozaj, samozrejme je dobré na začiatku si u ortopeda alebo u neurologa stanoviť diagnozu , RTG, CT, rehabilitácia nastupuje až po tom, aby si si neublížila. Ale určite sa nedržať len na liekoch!
2 0
kezeso kezeso

kezeso je offline (nepripojený) kezeso

obchodník
Pozrite si aj toto:
http://www.porada.sk/t191875-bolest-...-chrbtice.html
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Tak s tým čo napísala witch môžem len súhlasiť. Ja som roky fungovala tak, že po daňových priz. som si šla aspoň na týždeň "ľahnúť" na neurológiu, potom rehabilitačné. Posledné 4 roky sa snažím cvičiť cviky, ktoré ma naučili na rehabilitačnom. Dcéra keď má skúškové máva z krčnej chrbtice migrény a tiež jej cvičenie krásne zaberá. Rok chodím 2-krát do týždňa na Pilates a tabletky beriem už len výnimočne. A ešte mi neurologička poradila, že pokiaľ sa dá mám robiť čo najviac ľavou rukou. Spočiatku to bolo veselé, ale teraz v záhrade som "obojručná" . Pravú stranu tak potom nepreťažujem a posilním tým lepšie chrbát.
3 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Ďakujem za rady, predbežne som si stiahla cviky, ktoré tu boli priložené a dúfam, že trochu pomôžu. Ale asi to budem musieť riešiť na rehabko, aspoň že už nie sú potrebné výmenné lístky.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať