Zuzička2
05.03.11,16:03
Dobrý deň, prosím vedela by mi nejaká dobrá dušička poradiť nejakú naozaj dobrú a kvalitnú stránku o základoch štrikovania?
Som úplna začiatočníčka, žiaľ nemám ani babičku pri sebe, ktorá by ma to naučila.Za akúkoľvek radu vám budem veľmi vďačná.
Chcela by som sa naučiť uštrikovať aspoň šálik :)
digehe1
05.03.11,15:07
ahoj, stránku teda neviem, ale mám čoto za sebou v štrikovaní, čo by si chcela vedieť?Jana
Zuzička2
05.03.11,15:12
Ahojky Jani :)
Ďakujeem, že si odpísala, vôbec som nečakala takú rýchlu odpoveď.
Len problém je v tom, že ja ešte vôbec neviem štrikovať, preto hľadám niekoho, kto by mi vedel poradiť, kde hľadať nejaké základy..ale teraz mi napadlo, že možno v nejakých knižkách, lebo na internete som ani ja nič nenašla :(
Každopádne Ti ešte raz veľmi pekne ďakujem, si veľmi milá :)
Pekný dník :)
S pozdravom Zuzka
digehe1
05.03.11,15:18
zadaj si do Googla- štrikovanie pre začiatočníčky, je tam dobrý návod ako na to, kludne sa ma môžeš pýtať, ak niečomu nerozumieš.
digehe1
05.03.11,15:21
Ahojky Jani :)
Ďakujeem, že si odpísala, vôbec som nečakala takú rýchlu odpoveď.
Len problém je v tom, že ja ešte vôbec neviem štrikovať, preto hľadám niekoho, kto by mi vedel poradiť, kde hľadať nejaké základy..ale teraz mi napadlo, že možno v nejakých knižkách, lebo na internete som ani ja nič nenašla :(
Každopádne Ti ešte raz veľmi pekne ďakujem, si veľmi milá :)
Pekný dník :)
S pozdravom Zuzka

mám i knižky môžeš mi prezradiť odkial si?
Zuzička2
05.03.11,15:21
Jeej, ďakujem Ti veľmi pekne !!! :)
Určite sa na to pozriem, ja som hľadala pod rôznymi názvami a nič také mi nevyhľadalo, ale toto mi vyskočilo hneď, si veľmi šikovná :)
Vďaka za ochotu :)
Pekný dník :)
digehe1
05.03.11,15:26
Ahojky Jani :)
Ďakujeem, že si odpísala, vôbec som nečakala takú rýchlu odpoveď.
Len problém je v tom, že ja ešte vôbec neviem štrikovať, preto hľadám niekoho, kto by mi vedel poradiť, kde hľadať nejaké základy..ale teraz mi napadlo, že možno v nejakých knižkách, lebo na internete som ani ja nič nenašla :(
Každopádne Ti ešte raz veľmi pekne ďakujem, si veľmi milá :)
Pekný dník :)
S pozdravom Zuzka
mimotemy
Ked môžem pomôžem, brázdim i ja poradu ked mám volnu chvílu, su tu fakt "niektoré" baby, ktoré pomôžu ale nájdu sa i také, ktoré čakuju len nato, ktorá niečo pokecká a už ju maju "V zuboch",dufam, že ty sa s nimi nestretneš......
Zuzička2
05.03.11,15:27
Ja som z Bratislavy :)
ale ak sa pýtaš kôli tomu, že by si mi požičala, tak to naozaj nemusíš, to od teba nemôžem chcieť :) ja by som si prípadne zbehla do knižnice.
Z tej stránočky na internete skúsim tie základy a uvidím podľa toho ako mi to pôjde, že ako ďaľej :)
Dúfam, že pôjde, vyzerá to zložito :) Ale to všetko nové :)
digehe1
05.03.11,15:28
Jeej, ďakujem Ti veľmi pekne !!! :)
Určite sa na to pozriem, ja som hľadala pod rôznymi názvami a nič také mi nevyhľadalo, ale toto mi vyskočilo hneď, si veľmi šikovná :)
Vďaka za ochotu :)
Pekný dník :)
[LEFT] je tam toho veľa, ked nebudeš niečomu rozumieť, ozvi sa, i cez môj profil ak budeš chcieť,
Zuzička2
05.03.11,15:30
Ďakujem :) ale snáď nebudem musieť otravovať. Už si mi i tak veľmi pomohla :) určite sa ti to v dobrom vráti.
Ja som z Bratislavy- Karlova Ves
Tak ďakujem ešte raz a prajem krásny zvyšok večera.
digehe1
05.03.11,15:32
Ja som z Bratislavy :)
ale ak sa pýtaš kôli tomu, že by si mi požičala, tak to naozaj nemusíš, to od teba nemôžem chcieť :) ja by som si prípadne zbehla do knižnice.
Z tej stránočky na internete skúsim tie základy a uvidím podľa toho ako mi to pôjde, že ako ďaľej :)
Dúfam, že pôjde, vyzerá to zložito :) Ale to všetko nové :)



existuje aj skype..............Ja som sa naučila štrikovať tiež sama,ked boli decká malé tak som sa riadne vyšantila, ale teraz už neštrikujem,ale základy zostali,držím ti palce, a ozvi sa ako sa ti darí.......Jana
digehe1
05.03.11,15:36
Ďakujem :) ale snáď nebudem musieť otravovať. Už si mi i tak veľmi pomohla :) určite sa ti to v dobrom vráti.
Ja som z Bratislavy- Karlova Ves
Tak ďakujem ešte raz a prajem krásny zvyšok večera.

mimotemyale prosím ťa, načo toľko lichotok,
mimotemyja môžem zo svojho života len napísať, za dobrotu na žobrotu,,,,ale Teba sa to netýka,,,,,,,,,,,,,,,,dakujem......i tebe pekný zvyšok večera a nech sa ti daríí, potom sa pochvál.:):):)
lujza.j
05.03.11,16:21
ja mám teda už niečo odštrikované:), ale neviem si predstavit, že by som sa to naučila takto:(raz to dokonca chytilo moju dcéru, napriek tomu že som jej to ukázala nešlo jej to-málo manuálne zručná:D:Dnajlepšie by bolo keby ti to niekto ukázal. upliesť šálik, je fakt jednoduché a určite poteší vlasnoručný:) skús porozmýšľať kto z tvojeho okolia by ti ukázal základy;)
lujza.j
05.03.11,16:22
Mária27
05.03.11,19:34
Tak tá priložená téma je perfektná! Dobre som sa pobavila. :D
Zuzička2, máš tam aj ochotné učiteľky!:)
trisestri
05.03.11,19:36
Micifuzik
06.03.11,09:31
Dobrý deň, ak sa môžem zapliesť aj ja, práve hľadám niekoho, kto by mi vedel odpovedať na otázku ohľadom štrikovania. a vidím, že tu sú aj odborníčky.
dúfam, že svoj problém budem vedieť vysvetliť.
ak teda dovolíte, pokúsim sa to opísať. ja mám základy za sebou. teraz sa pokúšam podľa takého nákresu uštrikovať tvar listu. list sa mi však dosť skrúca. má to byť teda viac lístkov a potom zošité do takého šáliku. nevie mi poradiť niektorá z vás ako začínať a ukončovať prácu aby sa tak neskrúcala. na začiatku a na konci riadku je podľa nákresu hladké očko.
ďakujem pekne
lujza.j
06.03.11,12:40
Dobrý deň, ak sa môžem zapliesť aj ja, práve hľadám niekoho, kto by mi vedel odpovedať na otázku ohľadom štrikovania. a vidím, že tu sú aj odborníčky.
dúfam, že svoj problém budem vedieť vysvetliť.
ak teda dovolíte, pokúsim sa to opísať. ja mám základy za sebou. teraz sa pokúšam podľa takého nákresu uštrikovať tvar listu. list sa mi však dosť skrúca. má to byť teda viac lístkov a potom zošité do takého šáliku. nevie mi poradiť niektorá z vás ako začínať a ukončovať prácu aby sa tak neskrúcala. na začiatku a na konci riadku je podľa nákresu hladké očko.
ďakujem pekne

list sa skrúca rsp. je taký vypuklý aj keď sa vypletá normálne ako časť vzoru, takže keď ho robíš samostatne tak sa krúti.menej by sa krútil keby si mala okolo neho hladné očká,iba také množstvo ako je široký.ale inak potom ak to budeš prať-"v ruke" tak si to pekne rozprestri na plachtu, trošku sa zmierni krútenie:)
digehe1
06.03.11,14:39
Tak tá priložená téma je perfektná! Dobre som sa pobavila. :D
Zuzička2, máš tam aj ochotné učiteľky!:)
mimotemy

máš nejaký problém so mnou?
digehe1
06.03.11,14:47
mimotemy
Ked môžem pomôžem, brázdim i ja poradu ked mám volnu chvílu, su tu fakt "niektoré" baby, ktoré pomôžu ale nájdu sa i také, ktoré čakuju len nato, ktorá niečo pokecká a už ju maju "V zuboch",dufam, že ty sa s nimi nestretneš......



mimotemyuž je to tu..............ani sme dlho nemuseli čakať................:rolleyes:
pepsikova
06.03.11,14:48
Zimama
06.03.11,16:03
mimotemy Babenky, Vy ste raz šikovné! :) Kde na tie linky chodíte? :confused:
A tá v tom videu - nie je náhodou ľaváčka? Lebo nejako čudne "ovíjala" tú vlnu pri nahadzovaní očiek... Ja som ju mala (keď som ešte dávno-dávno štrikovala) otočenú okolo ľavého ukazováka, toto mi pripadá príliš zložité.
lujza.j
06.03.11,16:14
ja zase nahadzujem na dve ihlice a na spodku sa mi robí taká pekná vlnovka, toto sa mi zdá zložité, tuším niečo spichnem na rýchlo.nejaký obleček pre nejakého "jorkšíra":):)
pepsikova
06.03.11,18:25
...Zim, ja vždy všetko nájdem tu: http://www.blackle.cz/
..je tuším lepší, než gúglik...je to český vyhladávač, ale špikový...skús..
Mária27
06.03.11,18:37
mimotemy Babenky, Vy ste raz šikovné! :) Kde na tie linky chodíte? :confused:
A tá v tom videu - nie je náhodou ľaváčka? Lebo nejako čudne "ovíjala" tú vlnu pri nahadzovaní očiek... Ja som ju mala (keď som ešte dávno-dávno štrikovala) otočenú okolo ľavého ukazováka, toto mi pripadá príliš zložité.
Keď som sa učila štrikovať, bolo mi to jednoduchšie tak ako je to na videu - mala som 7 rokov. Až neskôr som navíjala na prst, aj nahadzovala na dve ihlice, ako píše lujza.j
lujza.j
06.03.11,18:48
to je fakt moje prvé začiatky ručných prác sú zo ZŠ z družiny:)
Zimama
06.03.11,19:26
... mi hovor, keď som kedysi ešte u našich našla svoj prvý šál - v každom druhom riadku aspoň jedno "stratené očko" ... :---:D:---
Rozalka
13.03.11,15:53
Normálne ste ma "napačmali", tu je výsledok.
Zimama
13.03.11,19:09
Normálne ste ma "napačmali", tu je výsledok.

Jéj, to je fešanda! :):):) Moje dcéry mali kedysi veľmi podobné sukničky, aj farebne (len bez tráčikov), babička im uštrikovala, a boli výborne "točivé". :---
ucitel.dotaznik
03.04.11,09:36
Skus pozriet videa na youtube alebo ak ma niekto stare casopisy prakticka zena, tam toho bolo neurekom.
Zuzička2
06.04.11,04:15
Ďakujem veľmi pekne :)
hubatá
06.04.11,04:26
Zuzka, skús aj háčkovať: výsledok je radostnejší, lebo to rýchlejšie pribúda ako štrikovanie. Môj prvý sveter pre dcéru bol háčkovaný a len patenty som robila na ihliciach 2/2 a všetci si mysleli že je to štrikované. Ááách tuším sa k tomu vrátim, veľmi ma to vtedy bavilo keď boli deti malé - do noci som štrikovala nórske vzory. A teraz keď mám čas ani ma to doteraz nenapadlo......
Zuzička2
06.04.11,04:36
Fíha, háčkovať sa mi zdalo vždy veľmi ťažké :) Neviem či by som si na to trúla, ale možno niekedy, ďakujem krásne :)
Zuzička2
06.04.11,04:38
Pre :dieghe 1
Samozrejme dám vedieť, ako som dopadla, :)
hubatá
06.04.11,04:57
Háčkovanie je menej zložité, rýchle to pribúda, "nemotajú" sa ti v rukách dve ihlice, ale len jeden háčik. Ale bacha: ak sa všetečné dieťa dostane k rozpracovanej háčkovanej veci, nie je pre neho väčšej radosti: stíchne, sústredí sa na úplet a teší sa ako očká utekajú ..........................heh !
Zuzička2
06.04.11,05:08
Vidíš :( a teraz mi je ľúto, že som to nevyskúšala keď som mala možnosť. Lebo my sme mali na škole čipkársky krúžok,drotársky a boli tam aj háčkované veci.. a vtedy ma to k tomu neťahalo, iba som čipkovala, alebo vyšívala atď.. ale nevadí, nikdy nie je neskoro začať aj s háčkovaním :) A akurat som našla jeden úžastný blog jednej pani..dokonca po Slovensky !!! o základoch štrikovania..ale nejde mi sem pridať link..lebo som na PORADE začiatočník, škoda :(
Ďakujem Ti veľmi pekne za rady :)