matej37
10.03.11,09:18
Chcem sa len informačne spýtať, či je legalne, keď chcem odoberať výrobky od niekoho formou dropshippingu? Či to nie je trojstranná dohoda a tzv. kupliarstvo v Slovenskej republike zatiaľ..

DÍKY
knight
10.03.11,09:11
prepinakos
29.09.11,07:01
Tam sa to riešilo ale každý videl len problémy s legislatívou , ako je to nelegálne a ako sa to nedá. Ale ja v tom nevidím najmenší problém. S poskytovateľom dropshippingu sa zmluvne dohodnem na poplatku za zaslanie tovaru pod mojím menom a odoslanie tovaru na adresu zákazníka a odoslane faktúry za tovar na moju adresu. Následne zákaznikovy mailom (prípadne archaicky poštou) zašlem faktúru za zakúpený tovar. (Nie je to ten pravy dropshipping ale legalna cesta )

Nevidím v tom nič zložíté.
marek.17
04.10.11,13:24
Ja by som sa chcel spýtať takto :
Keby mám eshop, príde mi od zákazníka objednávka -> JA objednám tovar z iného eshopu - ten mi príde domov na moju adresu -> zabalím ho podla seba a faktúru vystavím tiež v mojom mene a pošlem mojmu zákazníkovi. Je toto brané ako dropshipping ? alebo je to legálne ?
Dáša_
04.10.11,18:39
Ja by som sa chcel spýtať takto :
Keby mám eshop, príde mi od zákazníka objednávka -> JA objednám tovar z iného eshopu - ten mi príde domov na moju adresu -> zabalím ho podla seba a faktúru vystavím tiež v mojom mene a pošlem mojmu zákazníkovi. Je toto brané ako dropshipping ? alebo je to legálne ?

to je normálny obchodný vzťah, v pohode
Rozalka
04.10.11,18:49
... je to normálny obchodný vzťah, v pohode a ja doplním: na živnosť
Atomer.sk
05.10.11,17:59
Je to samozrejme legalne.
marek.17
06.10.11,15:40
Velmi pekne Vám ďakujem :)