220870
11.03.11,07:40
No coment.:mee:

http://edition.cnn.com/video/
Katklizma,strach na to pozerať chudáci Japonci.:mee:
http://www.youtube.com/watch?v=VopzGcBkfnE
pivko
12.03.11,08:34
mimotemyJa som tu zarohom a nic sa tu netrasie akurat tak zaludok po vcerajsom gine s tonikom:D
verkaz
12.03.11,08:46
Je to niečo hrozné. Aké máme šťastie, že u nás zatiaľ takéto pohromy nie sú.
Na tých záberoch je to ako keby boli domčeky postavené z karát. To sa ani nechce veriť, že je to skutočné.
Mária27
13.03.11,20:18
Dcéra mojej kamošky, čo dáva reportáž na TA3, nás pozýva:


Uctenie si obeti ničiveho zemetrasenia v Japonsku


• Marianna Hasegawa.




Čas 15. marca • 17:00 - 20:00
________________________________________
Miesto SLOVENSKO/JAPONSKO
________________________________________
Autor SLOVÁCI V JAPONSKU

________________________________________
Ďalšie informácie SLOVENSKO: Bratislava, Hlavne namestie, Japonska ambasada - 17:00.
JAPONSKO: 1:00 am (16/3/2001), v nocnych hodinach vo vasich pribytkoch.

Spolocne uctenie si obeti niciveho zemetrasenie uskutocnene v rovnakom case sucasne na Slovensku aj v Japonku, ked si vsetci pripomenieme obete katastrofy poslednych dni a spojime sa na dialku spolocnymi modlitbami za vsetkych ktori uz nie su medzi nami, ale aj za tych, kotri maju este stale sancu na prezitie.
misoft
13.03.11,21:40
http://www.ustream.tv/ do vyhľadania si dajte NHK (japonská televízia) a máte on-line TV z Japonska.
220870
14.03.11,04:42
Aj som si pivko veru na teba hneď spomenul ako som to videl.
Dáša_
14.03.11,05:03
ja som si teraz uvedomila, že dvaja klienti majú dcéry v Japonsku. Jedna je vydatá, druhá študuje.
Teraz ani neviem, či mám odvahu im zavolať
linko1
14.03.11,07:04
rodina1
14.03.11,07:26
... tak to je teda sila! ... :(
plavčík
14.03.11,08:58
Dúfam ,že ľudstvo nie je tak skazené aby samo robilo takúto katastrofu.

Ja zas hľadám info o výbuchoch v jadrovích elektrárňach v Japonsku...moc sa mi nedarí zistiť kade ide ten "rádioaktívny " mrak... Máme malú vnučku...a tak by som sa chcela uistiť kedy a či vôbec chodiť von.
plavčík
14.03.11,13:03
erzet
14.03.11,13:29
linko1
14.03.11,16:45
nech si každý urobí svoj názor...
ale ja by som sa ani nečudovala keby tým katastrofám niekto "pomáhal"...
misoft
14.03.11,16:48
Myslíš toho tam hore?
to plavčik: žiadne strachy, je to predsa len trochu "od ruky" - na druhej strane zemegule. To by museli rachnúť všetky štyri reaktory naraz, aby sa ten "svetielkujúci" obláčik dostal až k nám. Lenže v tom prípade by Japonsko, časť Číny, Filipíny, Havaj, časť Ruska, časť juhovýchodnej Ázie bola mŕtvou krajinou. :(
220870
14.03.11,18:40
Hlúpostiam veriť na to Slovač vždy bola.Ak by niečo také chceli urobiť musel by byť vysielací zdroj niekde blízko nie na druhej strane zemegule ,musel by povyrážať minimálne polovicu žiaroviek a zlikvidovať veľa citlivých elektronických zariadení.Takáto inntenzívna energia by určite bola ľahko zaznamenateľná nielen vyspelým štátom ale aj domácim kutilom v polovičke sveta.Nechcem vám brať ilúzie ani váš strach z HarpuMožno taká zbraň je ale určite nobola použitá.Kľudne sa bojte ďalej.Jednoducho. Japonský kamikadze Fudžimi Navaja postavil elektráreň na sude s pušným prachom pričom vedel že mu to kydne pri silnejšej katastrofe a vytešoval sa ,že to silné zemetrasenie o ktorom vedel že niekedy príde stále neprichádza.Staré Slovenské príslovie vraví ,že dovtedy sa s krčahom po vodu chodí kým sa nezakopce a nerozbije si krčah aj papulu.A to sa práve stalo Fudžimu.Najviac ma na tom serie to že teraz tá dementná Rakúska čvarga dostala vodu na svoj mlyn.
Ten na tom videu je tipický úchyl ako vyšitý z psychotrilerov.Takých exzotov je plný svet.Len sľubujú a búria aby boli zaujímavý.Keby bol pekná baba tak by určite ukazoval niečo iné.Takto len blb ukazuje svoju debilitu.
PS: dnes zas našli atlantídu.asi ten harp
buchač
14.03.11,18:55
Dúfam ,že ľudstvo nie je tak skazené aby samo robilo takúto katastrofu.

Ja zas hľadám info o výbuchoch v jadrovích elektrárňach v Japonsku...moc sa mi nedarí zistiť kade ide ten "rádioaktívny " mrak... Máme malú vnučku...a tak by som sa chcela uistiť kedy a či vôbec chodiť von.

...ej ...hoja , hoja ...paranoja moja ...

Toto bolo po Černobyle ...a to bol podstatne iný výbuch ...iné ...

NÁSLEDKY HAVÁRIE

Počas výbuchu černobyľského reaktora a požiaru uniklo z reaktoru dvestokrát viac radiácie, ako sa uvoľnilo pri výbuchu jadrových bômb v Hirošime a Nagasaki dohromady.

Kontaminácia

V prvých hodinách bolo najviac zasiahnuté mesto Pripjať, vybudované len pár kilometrov od elektrárne pre potreby jej zamestnancov. V dobe havárie tu žilo okolo 50 000 obyvateľov. Namiesto toho, aby ich čo najskôr evakuovali, vyslali vedúci predstavitelia do mesta zosilnené policajné jednotky, ktoré mali zabrániť úteku obyvateľov. Evakuácia mesta Pripjať začala až 26 hodín po havárii. Balenie a sťahovanie obyvateľov tak prebiehalo v čase, kedy bola úroveň radiácie v ovzduší absolútne najvyššia počas celej doby havárie.

Najsilnejšie zasiahnuté boli priľahlé oblasti Bieloruska, Ukrajiny a Ruska. Z tridsaťkilometrovej zóny okolo elektrárne bolo evakuovaných 130 tisíc obyvateľov. Neskôr sa ale našli vysoko zamorené miesta aj vo veľkých vzdialenostiach za hranicou tejto „zakázanej zóny.“ Celková plocha územia, kde je kontaminácia vyššia ako 37 000 Bq/m2 [1 Bq predstavuje jednu vyžiarenú rádioaktívnu časticu za sekundu], čo je úroveň vyžadujúca zvláštny režim, presiahla 120 000 km2. Dodnes tu žije asi sedem miliónov obyvateľov, ktorí si na zamorenej pôde pestujú zeleninu, zemiaky a ďalšie plodiny potrebné na prežitie. Nemajú inú voľbu.

Rádioaktívny mrak sa vplyvom požiaru dostal do výšky niekoľkých kilometrov a postupne kontaminoval celú Európu. Odhaduje sa ale, že viac ako polovica celkového objemu uniknutej rádioaktivity zasiahla územie mimo spomínaných troch štátov. Najmenej v ďalších štrnástich krajinách Európy boli nájdené miesta kontaminované nad úroveň 37 000 Bq/m2: v Bulharsku, Česku, Fínsku, Taliansku, Maďarsku, Moldavsku, Nórsku, Rakúsku, Rumunsku, Grécku, Slovensku, Slovinsku, Švédsku a Švajčiarsku.

Hlavným zdrojom radiačného zaťaženia obyvateľov sa stali izotopy jódu I-131 (polčas rozpadu 8 dní), cézia Cs-134 (polčas rozpadu 2 roky) a cézia Cs-137 (polčas rozpadu 30 rokov). Vzhľadom na polčasy rozpadu predstavuje po dvadsiatich rokoch, aj pre nasledujúce desaťročia najväčšiu záťaž cézium Cs-137. V koncentrácii prevyšujúcej 4 000 Bq/m2 zamorilo približne 40 % územia Európy, z toho aj niektoré slovenské okresy.

Napríklad v Škótsku na severe Veľkej Británie je dnes stále 374 fariem, ktoré podliehajú zvláštnemu režimu, pretože ovce majú v mäse príliš vysoké hodnoty cézia.

Ľudské obete

Celkovo 600 až 800 tisíc ľudí, väčšinou mladých vojakov, sa podieľalo na likvidácii havárie a bolo vystavených vysokým dávkam žiarenia. Podľa oficiálnych údajov z nich už 25 tisíc zomrelo. Mnohí ďalší trpia chronickými zdravotnými problémami.

Počet obetí, ktoré Černobyľ spôsobil a ešte spôsobí, nedokáže nikto spočítať. Problém s určením presného počtu spočíva v tom, že jednotlivé štúdie používajú rôzne vstupné odhady, sú založené na odlišných metódach a vychádzajú z rozdielnych predpokladov. Ucelená epidemiologická analýza nie je možná, pretože množstvo štatistických údajov – najmä z čias Sovietskeho zväzu – nie je dostupná, zmizla, alebo sa považuje za málo vierohodnú. Pokiaľ vyradíme extrémne odhady, potom rôzne vedecké štúdie predpokladajú od 9000 do 475 000 ľudských obetí. Najčastejšie závery a asi najpravdepodobnejšie hodnoty sa pohybujú v niekoľkých desiatkach tisíc (30 až 60 tisíc).

Vôbec najnižší odhad úmrtí spôsobených Černobyľom uvádza Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu. Tá v roku 2005 publikovala závery, že kvôli Černobyľu zomrie „iba“ štyri tisíc ľudí. Odvolávala sa pritom na správu spracovanú asi stovkou expertov WHO, ktorí však odhadovali 9335 úmrtí.

Zavádzajúce informácie a bagatelizácia zo strany MAAE sú podľa názoru Greenpeace spôsobené schizofréniou jej poslania, pretože sa má starať o bezpečnosť a zároveň podporovať rozvoj jadrovej energetiky. Z tohto dôvodu sa snaží dôsledky černobyľskej tragédie znižovať. Za zmienku stoja slová Morrisa Rosina, pôsobiaceho v rokoch 1981-1996 na oddelení MAAE pre jadrovú bezpečnosť (zástupca riaditeľa): „Jadrové elektrárne považujem za zaujímavý zdroj energie, aj keby sa mala černobyľská nehoda opakovať každý rok.“ (Le Monde, 28. 8. 1986)

Následky černobyľskej havárie na území Slovenska

Vzdušné prúdy kontaminované výbuchom Černobyľu zamierili nasledujúce dni nad Európu. Najväčšie škody spôsobil rádioaktívny mrak tam, kde z neho pršalo. Dážď totiž spláchol na miesta, kde padal, rádioaktívne látky vo veľkom množstve.

Nad územím Československa preletel černobyľský mrak celkovo trikrát: 30. apríla, 3. až 4. mája a 7. mája 1986. Prvý a tretí prechod zasiahol celé územie Československa, druhý prechod len jeho západnú časť, takže minul stredné a východné Slovensko.

Podrobné výsledky merania z tej doby zhŕňa správa Inštitútu hygieny a epidemiológie – Centra hygieny žiarenia, ktorú roku 1990 pripravili pre potreby Vedeckého výboru OSN pre účinky atómového žiarenia (UNSCEAR). Z dokumentu nazvaného "Správa o radiačnej situácii na území Československa po havárii jadrovej elektrárne Černobyľ“, sme vybrali aj nasledujúce údaje:

• Spád rádionuklidov na povrch pôdy prebiehal najviac počas prvého a tretieho prechodu rádioaktívneho mraku nad našim územím, kedy z neho dažďové zrážky vymývali rádioaktívne látky.
• Kontaminácia pôdy rádioaktívnymi látkami bola zistená jednorázovo medzi 16. a 18. májom 1986. Bolo odobratých 1300 vzoriek.
• Priemerná hodnota zamorenia pôdy rádioizotopom cézia Cs-137 v Československu bola 4200 Bq/m2. Na Slovensku bol najviac zasiahnutý západoslovenský kraj.

Nadpriemerné zamorenie bolo zaznamenané v okresoch (priemer ČSSR bol 4200 Bq/m2):

Dunajská Streda 12 200 Bq/m2
Komárno 10 510 Bq/m2
Žiar nad Hronom 8470 Bq/m2
Galanta 7270 Bq/m2
Nitra 6980 Bq/m2
Levica 6410 Bq/m2
Stará Ľubovňa 5270 Bq/m2
Nové Zámky 4670 Bq/m2
Lučenec 4670 Bq/m2
Dolný Kubín 4430 Bq/m2

• Najväčšie zaťaženie obyvateľov rádioaktívnymi látkami nastalo v dvoch vlnách: počas prvých týždňov po havárii a počas zimy 1986/87, kedy boli konzumované obilniny z úrody roku 1986, rovnako ako mlieko a mäso zo zvierat kŕmených senom skoseným počas jari a leta 1986.

• Celkové zaťaženie obyvateľov Československa, ku ktorému štúdia po množstve výpočtov a matematických modelov dospela, predstavuje 11 310 Sv. To znamená, že pri veľmi opatrných odhadoch spôsobí radiácia z Černobyľu na našom území celkovo 450 až 1200 predčasných úmrtí, väčšinou v dôsledku rakoviny vyvolanej ožiarením. Vzhľadom na nepresnosti vo výpočtoch však môže byť počet obetí ešte vyšší.
220870
14.03.11,19:04
Dnes som sa dobre bavil na tom chujovi v Slovenskom rozhlase ,ktorý celý ten kolaps JE v Japonsku totálne bagatelizoval.Bol z nejakej Slovenskej atomovej lobby ,hajzel jeden.
buchač
14.03.11,19:08
Bez komentára
http://www.topky.sk/cl/11/1244911/VIDEO-Sokujuca-teoria-Za-apokalypsou-je-americka-tajna-zbran-

Síce to tu je, ale...

HAARP

...pekná to vecička ...

HAARP IS A MASS DESTRUCTIVE WEAPON - NOT PART OF ANY NEGOTIATIONS

In the US, the technology is being perfected under the High-frequency Active Aural Research Program (HAARP) as part of the ("Star Wars") Strategic Defence Initiative (SDI). Recent scientific evidence suggests that HAARP is fully operational and has the ability of potentially triggering floods, droughts, hurricanes and earthquakes.
From a military standpoint, HAARP is a weapon of mass destruction. Potentially, it constitutes an instrument of conquest capable of selectively destabilising agricultural and ecological systems of entire regions.

...no aj inak sa na to dá pozerať ...

FULLY OPERATIONAL

While there is no concrete evidence of HAARP having been used, scientific findings suggest that it is at present fully operational. What this means is that HAARP could potentially be applied by the US military to selectively modify the climate of an "unfriendly nation" or "rogue state" with a view to destabilizing its national economy. Agricultural systems in both developed and developing countries are already in crisis as a result of New World Order policies including market deregulation, commodity dumping, etc. Amply documented, IMF and World Bank "economic medicine" imposed on the Third World and the countries of the former Soviet block has largely contributed to the destabilization of domestic agriculture. In turn, the provisions of the World Trade Organization (WTO) have supported the interests of a handful of Western agri-biotech conglomerates in their quest to impose genetically modified (GMO) seeds on farmers throughout the World.

It is important to understand the linkage between the economic, strategic and military processes of the New World Order. In the above context, climatic manipulations under the HAARP program (whether accidental or deliberate) would inevitably exacerbate these changes by weakening national economies, destroying infrastructure and potentially triggering the bankruptcy of farmers over vast areas. Surely national governments and the United Nations should address
the possible consequences of HAARP and other "non-lethal weapons" on climate change.
220870
14.03.11,19:14
Stále mi tam čosi chýbalo a nevedel som na to prísť,až som si prečítal Krivošíka.No predsa Gozila stvorená zemetrasením a radioaktivitou.A hneď ako zničí Japonsko sa presunie na Slovensko.Asi ide po chlaste.
pepsikova
14.03.11,19:34
..teda ja by som nebola taký optimista, čo sa týka cudzieho zásahu do prírody, aby bolo zemetrasenie...ono síce Japonsko je seizmická oblasť,aj sa očakávalo silné zemetrasenie, ktoré prichádza v takmer presných intervaloch 70 rokov..ale tá sila ,8.9,9st. bola príliš silná, aby to bolo len prírodou...a kedy sa na oblohe zobrazuje žiara, ak sa blíži zemetrasenie?..počuť tam hlasy detí, ktoré na to pozerali a ak by tá žiara ohlasovala katastrofu, ľudia by sa stačili skryť, presunúť, utiecť...a ak by japonskí seizmológovia očakávali také silné zemetrasenie- nevarovali by národ?...veď na tie 5-6 stupňové sú tam ľudia zvyknutí...keď pozriem na tie zástupy ľudí pred obchodmi, rezignované- ale kľudné tváre,tí ľudia čakali katastrofu, ale takúto silu nie!...a keď sa stavali tie elektrárne, počítalo sa so zemetraseniami, do určitej sily, ktorá za roky predtým nebola prekročená..nič by sa nestalo, možno malé problémy, ale nie výbuchy, lebo v takej oblasti nemôžu postaviť atómku len na piesku a z blata!..priveľa činiteľov ma núti myslieť si, že niekto im ku katastrofe pomohol...
..a žiadny debo v slov. rozhlase, ani v telke frajer, odborník na jadrové elektrárne,ktorý bohorovne povie, že väčšie problémy pre nás z toho výbuchu nehrozia, mi nebude tvrdiť, že zem sa potrebuje vyčistiť, že niekde je preťažená..nie veru...
..a zas ma neubite, od začiatku mám pocit, že "sa to samo" neurobilo...
220870
14.03.11,19:47
Viete čo robia teraz Japonci zatĺkajú ,zatĺkajú a zatĺkajú,a zatĺkali by ďalej ak by sa piloti vrtulníkov nevrátili zamorený.
A USA tiež zatĺkajú ,zatĺkajú a zatĺkajú,,, veď sa umyli mydlom a už sú neni radioaktívny..:D:D:DČo robili Rusi pri Černobile zatĺkali....Človek ktorý vedome klame je u mňa stále len veľký k....Nóri a Švédi majú iný názor aj si už vyrátali že prípadný rádioaktívny mrak by sa k nim dostal za dva týždne a verím že od zajtra na to začnú upozorňovať a vzdelávať svojich občanov.Kdežto u nás v rádiu bude stále ten k .... dva týždne zatĺkať.:mee:
vulxy
14.03.11,20:02
ale americania s tou ich superlodou tam sli sa pozriet ci sa tam nepotuluju naky teroristi.nevidely tam zianych arabov na tavach =nemaju tam co robit:-)
misoft
14.03.11,20:03
..teda ja by som nebola taký optimista, čo sa týka cudzieho zásahu do prírody, aby bolo zemetrasenie...
veď samotné ľudstvo neustále zasahuje do prírody, buď svojou činnosťou, alebo budovaním miest, priehrad a pod. (tie tiež niečo vážia a matičku Zem to omína)
ono síce Japonsko je seizmická oblasť,aj sa očakávalo silné zemetrasenie, ktoré prichádza v takmer presných intervaloch 70 rokov..ale tá sila ,8.9,9st. bola príliš silná, aby to bolo len prírodou...
prírode je jedno kedy, kde a ako silno si "prdne", jednoducho si odprdne cez nejakú sopku a hotovo. Keď ju naše výtvory omínajú, tak sa otrasie a je jej to jedno ako silno a ako dlho.
a kedy sa na oblohe zobrazuje žiara, ak sa blíži zemetrasenie?..
Aj Slnko nám dáva zabrať, pustí trošku ionizovaného slnečného vetra a hneď máme na oblohe svetelnú šou.
počuť tam hlasy detí, ktoré na to pozerali a ak by tá žiara ohlasovala katastrofu, ľudia by sa stačili skryť, presunúť, utiecť...
Ľudia môžu utekať, koľko chcú, ale aj tak ich raz dostihne.
a ak by japonskí seizmológovia očakávali také silné zemetrasenie- nevarovali by národ?...
Varujú, varujú, lenže matička Zem neposiela telegramy, že sa zatrasie silou 9° Richterovej stupnice.
veď na tie 5-6 stupňové sú tam ľudia zvyknutí...
No práve, že sú už zvyknutí!
keď pozriem na tie zástupy ľudí pred obchodmi, rezignované- ale kľudné tváre,tí ľudia čakali katastrofu, ale takúto silu nie!...
Už sú takto skúsenosťami naučení a vycvičení.
a keď sa stavali tie elektrárne, počítalo sa so zemetraseniami, do určitej sily, ktorá za roky predtým nebola prekročená..
Počítalo, počítalo, no prepočítalo.
nič by sa nestalo, možno malé problémy, ale nie výbuchy, lebo v takej oblasti nemôžu postaviť atómku len na piesku a z blata!..
A predsa postavili!
priveľa činiteľov ma núti myslieť si, že niekto im ku katastrofe pomohol...
Pomohli si sami.
..a žiadny debo v slov. rozhlase, ani v telke frajer, odborník na jadrové elektrárne,ktorý bohorovne povie, že väčšie problémy pre nás z toho výbuchu nehrozia, mi nebude tvrdiť, že zem sa potrebuje vyčistiť, že niekde je preťažená..nie veru...
Ten debo sa rád predvádzal a vlastne bol rád, že ho počúvajú a že ho vidí v telke celá jeho rodina.
..a zas ma neubite, od začiatku mám pocit, že "sa to samo" neurobilo...
Neubijeme, veď to bola "spolupráca" človečenstva a prírody.
:D
pepsikova
14.03.11,20:07
...a ak by som sa na to pozrela z ekonomického hľadiska,nuž Ameriku môže trafiť šlak, síce produkuje, ale banky jej krachujú, má niekde problém a nechce si ho pripustiť..no a Made in Japan sa predsa len drží lepšie, aj v produkcii,,zahraničnom obchode a aj vo financiách...nebolo počuť, žeby nejaká japonská banka vyhlásila bankrot..., majú síce napožičiavané, ale za podstatne menšie úroky a majú z čoho vrátiť....možno sa o nejakých 5-10 rokov prevalí pravda...
pepsikova
14.03.11,20:10
..jasné..človek a príroda...spolupráca, na ktorú sa dá zvaliť čokoľvek...
pepsikova
14.03.11,20:12
ale americania s tou ich superlodou tam sli sa pozriet ci sa tam nepotuluju naky teroristi.nevidely tam zianych arabov na tavach =nemaju tam co robit:-)..

..nooo, oni sa tam len tak premávali a spievali si "plují lodi do Triany"..a omylom bacli niečo niekde a niečo sa samostalo..no..sato a samo to istia...
pepsikova
15.03.11,03:00
plavčík
15.03.11,05:42
Tak som dnes pozerala TV a už aj samotní Japonci museli s pravdou von.... 30 km od jadrovej elektrárni je vysoko nebezpečná radiácia a vietor sa otoči a predpokladajú, že zasiahne i Tokio. Chudáci Japonci.

Viem že je Japonsko ďaleko ale ak si zoberieme, že na Slovensko sa dováža kopec vecí z Ázie / ale i od inakiaľ/ a tak sa aj u nás časom obiavia či už potraviny alebo iný tovar ktorý bude mať stopy radiácie.


Myslite si o mne hoc aj , ´že som paranoidná, ale po Černobile som v 4 mesiaci prišla o dieťatko a to bývam v Ba a v tom čase v pôrodnici sa nezatvorili dvere s potratmi ....

Takže radšej budem viac opatrná ako by som sa robila "frajerom" že je to ďaleko. Nie je !
plavčík
15.03.11,05:58
tak vraj buchol aj 4 reaktor... teraz to hlásili v rádiu...

a http://aktualne.centrum.sk/zahranicie/azia/clanek.phtml?id=1228450&tro6422_1_0


citujem z tejto stránky Na rastúce obavy pred rádioaktívnym únikom poukazuje oznámenie leteckej spoločnosti Air China o tom, že zrušila lety z Pekingu a Šanghaja do Tokia. Južná Kórea, Hongkong, Singapur a Filipíny informovali, že budú testovať dovážané japonské potraviny na prítomnosť radiácie.


a čo naši hygienici??? A podľa mňa sa to netýka len Japonských potravín ...ale celej ˇazie - minimálne
Ingrid Ondruskova
15.03.11,06:02
"...ale celej azie-minimálne"

...žiaľ celého sveta...prebdela som celú noc...veľmi sa bojím....
globalizácia sveta je veľká sviňa...ani netušíme, akými cestičkami sa to k nám dostane...
erzet
15.03.11,06:13
..teda ja by som nebola taký optimista, čo sa týka cudzieho zásahu do prírody, aby bolo zemetrasenie...ono síce Japonsko je seizmická oblasť,aj sa očakávalo silné zemetrasenie, ktoré prichádza v takmer presných intervaloch 70 rokov..ale tá sila ,8.9,9st. bola príliš silná, aby to bolo len prírodou...a kedy sa na oblohe zobrazuje žiara, ak sa blíži zemetrasenie?..počuť tam hlasy detí, ktoré na to pozerali a ak by tá žiara ohlasovala katastrofu, ľudia by sa stačili skryť, presunúť, utiecť...a ak by japonskí seizmológovia očakávali také silné zemetrasenie- nevarovali by národ?...veď na tie 5-6 stupňové sú tam ľudia zvyknutí...keď pozriem na tie zástupy ľudí pred obchodmi, rezignované- ale kľudné tváre,tí ľudia čakali katastrofu, ale takúto silu nie!...a keď sa stavali tie elektrárne, počítalo sa so zemetraseniami, do určitej sily, ktorá za roky predtým nebola prekročená..nič by sa nestalo, možno malé problémy, ale nie výbuchy, lebo v takej oblasti nemôžu postaviť atómku len na piesku a z blata!..priveľa činiteľov ma núti myslieť si, že niekto im ku katastrofe pomohol...
..a žiadny debo v slov. rozhlase, ani v telke frajer, odborník na jadrové elektrárne,ktorý bohorovne povie, že väčšie problémy pre nás z toho výbuchu nehrozia, mi nebude tvrdiť, že zem sa potrebuje vyčistiť, že niekde je preťažená..nie veru...
..a zas ma neubite, od začiatku mám pocit, že "sa to samo" neurobilo...
Ja si myslím, že vyhlásiť do éteru že také niečo sa blíži je obrovská odvaha. Ani teraz nemajú v Japonsku odvahu verejne priznať čo sa deje. S tými JE nehovorili a nehovoria úplnú pravdu ani teraz. Je to drsné, ale je to tak. Pritom vedia o zemetraseniach, tsunami, hurikánoch z celého sveta, z celého sveta majú skúsenosti. Veď Japonsko nie je uzatvorená krajina. Čo okolité štáty s ich monitoringom? Ozývali sa, vystríhali ich?
Pamätám si, je to asi dva, možno tri roky, keď myslím, že riaditeľka RÚVZ v TN vyhlásila, čo treba urobiť ak by nastala nejaká pandémia, ohľadne evakuácie, ochrany seba a spustila sa na ňu spústa kritiky, "zniesli ju pod čiernu zem" a bola odvolaná. A zasa, keby sa niečo také stalo tak by bolo zle, že obyvateľstvo nebolo pripravené, pripravované, informované.
Llívia
15.03.11,06:34
mimotemy
Stále mi tam čosi chýbalo a nevedel som na to prísť,až som si prečítal Krivošíka.No predsa Gozila stvorená zemetrasením a radioaktivitou.A hneď ako zničí Japonsko sa presunie na Slovensko.Asi ide po chlaste.
Neboj sa Godzilly. Ak to strihne cez Rusko, k nám sa ani nedostane. A pri troche "šťastia" z "kvalitného" ruského moku oslepne, príp. aj kopytá (či čo to má) otrčí.:D
Stanislav 1975
15.03.11,06:39
Všetko so všetkým súvisí- Japonci sú jediný štát na svete, ktorý nerešpektuje dohovor o zákaze lovu veľrýb ( už keď to dodržujú aj notoricky porušovači dohod - USA )- oni sa vyhovárajú, že ich lovia na bádateľské účely- asi sa more pomstilo...


http://www.greenpeace.org/slovakia/velryby/lov/vedecky-lov-je-nezmysel
Braňo
15.03.11,09:04
Odpoveď možno aj tu :

až príliš veľa dôkazov, aby to bola iba náhoda :

http://www.magnificat.sk/2011/03/video-usa-japonsko-zastrasovali-zemetrasenim/
beba13
15.03.11,10:45
.je hrozné čo všetko postihlo za pár dní Japonsko a obdivujem pokoj ludí,ved u nás vytopí 2-3 dediny a už sa rabuje,tam také niečo nevidieť
buchač
15.03.11,11:16
Tak som dnes pozerala TV a už aj samotní Japonci museli s pravdou von.... 30 km od jadrovej elektrárni je vysoko nebezpečná radiácia a vietor sa otoči a predpokladajú, že zasiahne i Tokio. Chudáci Japonci.

Viem že je Japonsko ďaleko ale ak si zoberieme, že na Slovensko sa dováža kopec vecí z Ázie / ale i od inakiaľ/ a tak sa aj u nás časom obiavia či už potraviny alebo iný tovar ktorý bude mať stopy radiácie.


Myslite si o mne hoc aj , ´že som paranoidná, ale po Černobile som v 4 mesiaci prišla o dieťatko a to bývam v Ba a v tom čase v pôrodnici sa nezatvorili dvere s potratmi ....

Takže radšej budem viac opatrná ako by som sa robila "frajerom" že je to ďaleko.
He....moja dedukcia mi vraví , že táto poznámka patrí mne ...;)
Nie je !

...lenže ja som povedal " A " ...ale nepovedal " Z "...a medzitým je ešte veľa písmenok ...:rolleyes:

To znamená, že pri veľmi opatrných odhadoch spôsobí radiácia z Černobyľu na našom území celkovo 450 až 1200 predčasných úmrtí, väčšinou v dôsledku rakoviny vyvolanej ožiarením. Vzhľadom na nepresnosti vo výpočtoch však môže byť počet obetí ešte vyšší.
Táto citácia vraví len o úmrtí , o počte obetí ...keď si to na drobné premietneš , medzi riadkami aj prečítaš , tak len jedno Ti musí vyjsť ...
Že tých postihnutých následkami bolo omnoho viac ...tí ešte žijú , no boria sa s následkami onoho výbuchu ...

Prišla si o dieťatko a aj mnoho ďalších ...žiaľ ...

Ja som pre zmenu k rakovine prišiel ...v tej dobe / keď sa na dg prišlo / som s personálom nemocníc pri nezáväznom rozhovore bol informovaný o dosť veľkom náraste onkologických ochorení ...
Mohla to byť , ako príčina , aj zhoda iných okolností , no aj výbuch atómky ...
A poviem Ti ja ...;)
Stanislav 1975
15.03.11,11:25
...lenže ja som povedal " A " ...ale nepovedal " Z "...a medzitým je ešte veľa písmenok ...:rolleyes:

Táto citácia vraví len o úmrtí , o počte obetí ...keď si to na drobné premietneš , medzi riadkami aj prečítaš , tak len jedno Ti musí vyjsť ...
Že tých postihnutých následkami bolo omnoho viac ...tí ešte žijú , no boria sa s následkami onoho výbuchu ...

Prišla si o dieťatko a aj mnoho ďalších ...žiaľ ...

Ja som pre zmenu k rakovine prišiel ...v tej dobe / keď sa na dg prišlo / som s personálom nemocníc pri nezáväznom rozhovore bol informovaný o dosť veľkom náraste onkologických ochorení ...
Mohla to byť , ako príčina , aj zhoda iných okolností , no aj výbuch atómky ...
A poviem Ti ja ...;)

Ale hlavne,že si sa z toho dostal- to je najhlavnejšie...By nám bolo smutno tuná bez buchača, teda naozaj...I keď si niekedy poriadne odporný...:D, ale dá sa to prežiť...:D
buchač
15.03.11,11:40
Ale hlavne,že si sa z toho dostal- to je najhlavnejšie...By nám bolo smutno tuná bez buchača, teda naozaj...I keď si niekedy poriadne odporný...:D, ale dá sa to prežiť...:D

:confused::confused::confused::confused::confused:

Ešte si nezažil ...a ani nechci ....neprežil by si ...;):---:D:D
Stanislav 1975
15.03.11,11:43
:confused::confused::confused::confused::confused:

Ešte si nezažil ...a ani nechci ....neprežil by si ...;):---:D:D

Harman a pod.?:eek::eek::eek::cool::D
plavčík
15.03.11,12:54
citácia...Takže radšej budem viac opatrná ako by som sa robila "frajerom" že je to ďaleko.
He....moja dedukcia mi vraví , že táto poznámka patrí mne ...Búchač


Nie táto poznámka vúbec nepatrila Tebe...bolo to povedané všeobecne na situáciu aká tu bola po Černobile, keď sa všetko bagatelizovalo. Takže prosím neber to osobne.
erzet
15.03.11,13:35
adi11
15.03.11,13:54
trisestri
15.03.11,14:01
220870
15.03.11,17:50
Súdruhovia by povedali ,že Japonci doje ...i celú schôdzu.Viete čo sa teraz udeje.Respektíve sa deje.Vypatlané zelené mozgy v Rakúsku a Nemecku dostali vodu na svoj mlyn.Protiatómová lobby sa dala do pohybu a nepochybujem o tom ,že teraz sa im podarí vyvolať ešte väčšiu ekonomickú krízu aká kedy bola.Zrejme dôjde k totálnemu útlmu jedrovej energetiky.
Zrejme začne dochádzať k odstavovaniu jadrových elektrární minimálne k zastaveniu výstavby nových reaktorov.Čo bude viesť k dramatickému rastu el.energie.E.energia ale bude potrebná začne sa masovo vyrábať z plynu ,dreva ,uhlia,atd.Následkom čoho dôjde k rastu ceny plynu a tuhých palív.Ak si k tomu prirátate nedostatok ropy bordel v islamskom svete ,tak by som sa vôbec nečudoval ak by ceny energíí rástli 50% cenovými skokmi ročne,dovtedy kým sa nepodarí nájsť nový čistý zdroj energie.
Viem že vo Francúzku stavajú nejakú hyper-super elektráreň hlboko pod zemou . nevie o tom niekto niečo viac?
A ztĺkajú,zatĺkajú,smradi jedny....
vulxy
15.03.11,18:06
Odpoveď možno aj tu :

až príliš veľa dôkazov, aby to bola iba náhoda :

http://www.magnificat.sk/2011/03/video-usa-japonsko-zastrasovali-zemetrasenim/

je to podozrive ale ja som tam nezaregistoval velke dokazy,skor si myslim ze taketo video hocikto vyrobi doma aj ja by som..., ale neviem anglicky:)
misoft
15.03.11,18:27
Čo bude viesť k dramatickému rastu el.energie.E.energia ale bude potrebná začne sa masovo vyrábať z plynu ,dreva ,uhlia,atď.Následkom čoho dôjde k rastu ceny plynu a tuhých palív.
A toho smradu vo vzduchu, tých sadzí a popolčeka, tých "skleníkových" plynov. No - bisťu - zase nám stúpne globálna teplota, Grónsko sa odhalí, Arktída bude splavná po celý rok, Antarktída sa zmenší a vyrastú hory, moria stúpnu, Holandsko, Dánsko, Belgicko a ostatné nižšie položené prímorské krajiny sa stanú podmorskými krajinami.
Potom to 50% zvýšenie cien ročne bude len malina. Veď aj tak potom už nebude potrebné toľké množstvo energie, dôsledky hore uvedené to vykompenzujú.
Stanislav 1975
15.03.11,18:33
A toho smradu vo vzduchu, tých sadzí a popolčeka, tých "skleníkových" plynov. No - bisťu - zase nám stúpne globálna teplota, Grónsko sa odhalí, Arktída bude splavná po celý rok, Antarktída sa zmenší a vyrastú hory, moria stúpnu, Holandsko, Dánsko, Belgicko a ostatné nižšie položené prímorské krajiny sa stanú podmorskými krajinami.
Potom to 50% zvýšenie cien ročne bude len malina. Veď aj tak potom už nebude potrebné toľké množstvo energie, dôsledky hore uvedené to vykompenzujú.

Ja mám aj troška obavy aby raz nedošla cunami, ale poriadna , definitívna, že bude po všetkom- aj po porade a poraďákov...

A ktovie ešte ako to teraz dopadne s tými elektrárňami, aby to tiež nebuchlo celé, že ešte aj my budeme čumeť...
Zle sa mi to píše ale mňa už neprekvapí nič...
ACCNT
15.03.11,18:47
..teda ja by som nebola taký optimista, čo sa týka cudzieho zásahu do prírody, aby bolo zemetrasenie...ono síce Japonsko je seizmická oblasť,aj sa očakávalo silné zemetrasenie, ktoré prichádza v takmer presných intervaloch 70 rokov..ale tá sila ,8.9,9st. bola príliš silná, aby to bolo len prírodou...a kedy sa na oblohe zobrazuje žiara, ak sa blíži zemetrasenie?..počuť tam hlasy detí, ktoré na to pozerali a ak by tá žiara ohlasovala katastrofu, ľudia by sa stačili skryť, presunúť, utiecť...a ak by japonskí seizmológovia očakávali také silné zemetrasenie- nevarovali by národ?...veď na tie 5-6 stupňové sú tam ľudia zvyknutí...keď pozriem na tie zástupy ľudí pred obchodmi, rezignované- ale kľudné tváre,tí ľudia čakali katastrofu, ale takúto silu nie!...a keď sa stavali tie elektrárne, počítalo sa so zemetraseniami, do určitej sily, ktorá za roky predtým nebola prekročená..nič by sa nestalo, možno malé problémy, ale nie výbuchy, lebo v takej oblasti nemôžu postaviť atómku len na piesku a z blata!..priveľa činiteľov ma núti myslieť si, že niekto im ku katastrofe pomohol...
..a žiadny debo v slov. rozhlase, ani v telke frajer, odborník na jadrové elektrárne,ktorý bohorovne povie, že väčšie problémy pre nás z toho výbuchu nehrozia, mi nebude tvrdiť, že zem sa potrebuje vyčistiť, že niekde je preťažená..nie veru...
..a zas ma neubite, od začiatku mám pocit, že "sa to samo" neurobilo...

podla mna s tym pretazenim - na tom nieco bude.
napr. v cine pred par rokmi otvorili najvacsiu vodnu priehradu...co si myslite-ze ta voda ma zanedbatelny dosledok na zem?

a ohladom toho zadrziavania vody sa severnej pologuli...odkedy sa stavaju vodne priehrady, zevraj sa spomaluje rotacia zeme.
srska
15.03.11,19:14
Súdruhovia by povedali ,že Japonci doje ...i celú schôdzu.Viete čo sa teraz udeje.Respektíve sa deje.Vypatlané zelené mozgy v Rakúsku a Nemecku dostali vodu na svoj mlyn.Protiatómová lobby sa dala do pohybu a nepochybujem o tom ,že teraz sa im podarí vyvolať ešte väčšiu ekonomickú krízu aká kedy bola.Zrejme dôjde k totálnemu útlmu jedrovej energetiky.
Zrejme začne dochádzať k odstavovaniu jadrových elektrární minimálne k zastaveniu výstavby nových reaktorov.Čo bude viesť k dramatickému rastu el.energie.E.energia ale bude potrebná začne sa masovo vyrábať z plynu ,dreva ,uhlia,atd.Následkom čoho dôjde k rastu ceny plynu a tuhých palív.Ak si k tomu prirátate nedostatok ropy bordel v islamskom svete ,tak by som sa vôbec nečudoval ak by ceny energíí rástli 50% cenovými skokmi ročne,dovtedy kým sa nepodarí nájsť nový čistý zdroj energie.
Viem že vo Francúzku stavajú nejakú hyper-super elektráreň hlboko pod zemou . nevie o tom niekto niečo viac?
A ztĺkajú,zatĺkajú,smradi jedny....

nedôjde. rôzne projektove a dodávateľské firmy (westinghaus, framatome, škoda, siemens, ....)si už medlia ruky a vidia v tejto japonskej mizérii už svoj biznis. stane sa presne to, čo sa stalo v 90-tych rokoch s v-1 v ebo. toľko bušili rakúšania do našich ohľadom zvýšenia bezpečnosti blokov v-1 až sa pristúpilo k najprv k tzv. malej a potom veľkej rekonštrukcii. preinvestovali sa strašné love, firmy sa nabalili (aj iní) a potom keď boli všetci spokojní dva bloky v-1 odstavili.
pepsikova
15.03.11,19:19
...ale áno, zem sa potrebuje vyčistiť..ale prečo a od čoho?..tony železa, odpadové materiály a kdejaký bordel sa sype do morí,smeti nás pomaly zasýpajú, plasty sa nerozídu v zemi ani za dvesto rokov a zem to nemusí vydržať,zvlášť, keď jej vyrubujeme stromy, do vesmíru púšťame smrady...ale tá postupnosť zemetrasení a iných katastrof, záplav a výbuchov sopiek len za posledných 10 rokov a následná a predchádzajúca politická situácia v tých štátoch, ktoré boli postihnuté-verila by som, že niekto sa snaží byť pánom bohom na zemi a ovládať všetko tu..aj za cenu zničenej prírody a ľudí...

...a video si doma dokáže vyrobiť hocikto, to máš pravdu..ale uvažuj, ten sled udalostí-najprv zemetras, potom jadrovka, potom sopka, ešte niečo a na to ešte niečo- a do toho príde jeden, ktorý dá video, k nemu komentár, vedecky podložený a kopu dôkazov, ktoré pasujú a majú sled...divné, alebo nie?....to by za taký krátky čas nestihol...musí tam niečo byť, my sa to nedozvieme..ale možno časom sa vyplaví špina, presne ako aj keď spadli WTC-tiež tam nebolo všetko kóšer..a aha!...
vulxy
15.03.11,19:20
nedôjde. rôzne projektove a dodávateľské firmy si už medlia ruky a vidia v tejto japonskej mizérii už svoj biznis. stane sa presne to, čo sa stalo v 90-tych rokoch s v-1 v ebo. toľko bušili rakúšania do našich ohľadom zvýšenia bezpečnosti blokov v-1 až sa pristúpilo k najprv k tzv. malej a potom veľkej rekonštrukcii. preinvestovali sa strašné love, firmy sa nabalili (aj iní) a potom keď boli všetci spokojní dva bloky v-1 odstavili.

ja si tiez myslim ze rusit sa atomky nebudu niet inej alternativy ale sa zacne vo velkom "modernizovat" a vsetci asi tusime co to znamena:)
srska
15.03.11,19:23
ja si tiez myslim ze rusit sa atomky nebudu niet inej alternativy ale sa zacne vo velkom "modernizovat" a vsetci asi tusime co to znamena:)
škoda, že som už mimo - počujem ten zvuk keď máš šuchotavé previazané gumičkou a počítaš a počítaš, ....:)
pepsikova
15.03.11,19:32
..ó, mne sa veru páči, akí sú rakušáci ťažkí ochranári a protiatómoví...oni majú doma v obývačke čistý beton, na ňom ohnisko,ohník si vyrábajú šúchaním drievok a svietia si dodnes sviečkami..to je len plná huba prázdnych slov..ale že by prišli s niečím novým, čo by bolo aj ekologické, ale lacné, výhodné a hlavne ich vlastné a dávalo to aj elektrinu, to nie....alebo som niečo prehliadla?..
..protestovať dokáže každý, kto sa nudí...a že sa boja?..aj my sa bojíme, ale svietiť chceme..aj oni chcú..kdežeby prišli, keby Viedeň nebola vysvietená ako krašlica- ale to isto drievka podložia a zapália, aby bolo svetlo..bŕŕ..

..ale to som už mimotémy...sorry..
vulxy
15.03.11,19:34
škoda, že som už mimo - počujem ten zvuk keď máš šuchotavé previazané gumičkou a počítaš a počítaš, ....:)

ja si tak mozem iba natahovat....samozrejme gumicku som myslel:D
vulxy
15.03.11,19:45
http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-12740649
Tsunamis on the scale that hit north-east Japan last week may strike the region about once every 1,000 years, a leading seismologist has said.
to znamena ze ked to tam vsetko poopravuju maju pokoj dalsich 1000rokov?kolko diplomov by mal mat vedec "leading seismologist" k takemuto zaveru?
pasuliatko
15.03.11,23:05
je to podozrive ale ja som tam nezaregistoval velke dokazy,skor si myslim ze taketo video hocikto vyrobi doma aj ja by som..., ale neviem anglicky:)

nech žijú konšpiračné teórie a tí čo vidia aj to čo neexistuje :) resp. tomu sa hovorí Ilúzia prípadne Halucinácia :)
pasuliatko
15.03.11,23:07
Súdruhovia by povedali ,že Japonci doje ...i celú schôdzu.Viete čo sa teraz udeje.Respektíve sa deje.Vypatlané zelené mozgy v Rakúsku a Nemecku dostali vodu na svoj mlyn.Protiatómová lobby sa dala do pohybu a nepochybujem o tom ,že teraz sa im podarí vyvolať ešte väčšiu ekonomickú krízu aká kedy bola.Zrejme dôjde k totálnemu útlmu jedrovej energetiky.
Zrejme začne dochádzať k odstavovaniu jadrových elektrární minimálne k zastaveniu výstavby nových reaktorov.Čo bude viesť k dramatickému rastu el.energie.E.energia ale bude potrebná začne sa masovo vyrábať z plynu ,dreva ,uhlia,atd.Následkom čoho dôjde k rastu ceny plynu a tuhých palív.Ak si k tomu prirátate nedostatok ropy bordel v islamskom svete ,tak by som sa vôbec nečudoval ak by ceny energíí rástli 50% cenovými skokmi ročne,dovtedy kým sa nepodarí nájsť nový čistý zdroj energie.
Viem že vo Francúzku stavajú nejakú hyper-super elektráreň hlboko pod zemou . nevie o tom niekto niečo viac?
A ztĺkajú,zatĺkajú,smradi jedny....

tak budeme svieťič a kukať tv prípadne poradu od do a bude :) ale nie mimotemy:D
pasuliatko
15.03.11,23:10
môj názor je,že Teta príroda vie čo robí a prečo to robí, ono to nie je náhoda...
pasuliatko
15.03.11,23:12
a vždy čo sa na Zemi stane (dobré či zlé) za to ,,môžu vždy,, Američania... :D to je aký des :D všimol si to niekto? :)
marjankaj
15.03.11,23:21
ja si tak mozem iba natahovat....samozrejme gumicku som myslel:D

Bez ochrany je to riziko.:---
pepsikova
16.03.11,03:06
a vždy čo sa na Zemi stane (dobré či zlé) za to ,,môžu vždy,, Američania... :D to je aký des :D všimol si to niekto? :)..

..svet nemá dôvod myslieť si, že v tom (v čomkoľvek)prsty nemajú..
plavčík
16.03.11,06:14
všetko súvisí so všetkým a je alibizmus takéto niečo povedať zdroj: http://spravy.pravda.sk/radioaktivita-na-slovensko-nepride-skonci-v-oceane-f8s-/sk_svet.asp?c=A110315_182347_sk_svet_p58



Rádioaktivita na Slovensko nepríde, skončí v oceáne


....a čo rybky ktoré budeme papať????
Pohar
16.03.11,06:42
chcem sa spýtať na jód....
má zmysel teraz nejaká ochrana v užívaní miernych dávkach jódu?
prosím odpovede tipu - že to prehánam radšej nie....
pýtam sa preventívne....
Braňo
16.03.11,06:48
Preventívne iód môžeš užívať aj počas roka (bez ohľadu na rádioaktivitu). Pridáva sa aj do soli - na ochranu štítnej žľazy.
Pohar
16.03.11,06:53
Preventívne iód môžeš užívať aj počas roka (bez ohľadu na rádioaktivitu). Pridáva sa aj do soli - na ochranu štítnej žľazy.
ok
ale môžem teraz brať napríklad Kelp..?
a v akých dávkach aby sme aspon nejako boli chránený...?
jodové tablety v prípade havárie máme doma...tie určite teraz nie...
a ak jód teraz tak ako - myslím nejaké rozumné dávky....ktoré by nás ochránili ak by tu bolo čo i len troška radiácie...?
martina0203
16.03.11,07:00
Ja mám aj troška obavy aby raz nedošla cunami, ale poriadna , definitívna, že bude po všetkom- aj po porade a poraďákov...

A ktovie ešte ako to teraz dopadne s tými elektrárňami, aby to tiež nebuchlo celé, že ešte aj my budeme čumeť...
Zle sa mi to píše ale mňa už neprekvapí nič...


Čo ste nepočuli, že sa blíži koniec sveta????
Ako to tak vyzerá, možno aj hej, pretože neprejde chvíľa a už je tu ďalšia živelná pohroma, je ich stále viac a viac....


http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/zaujimavosti/nasej-planete-udajne-hrozi-zahuba-uz-tento-rok.html
lujza.j
16.03.11,07:05
Pohar
16.03.11,07:13
ok
ale môžem teraz brať napríklad Kelp..?
a v akých dávkach aby sme aspon nejako boli chránený...?
jodové tablety v prípade havárie máme doma...tie určite teraz nie...
a ak jód teraz tak ako - myslím nejaké rozumné dávky....ktoré by nás ochránili ak by tu bolo čo i len troška radiácie...?
pojdem asi kúpiť http://www.docsimon.sk/tovar/pangamin-jodamin-organicky-jod-tbl-200

to možme brať aj preventívne...
resp. čo beriete?
terezamaria
16.03.11,07:25
ok
ale môžem teraz brať napríklad Kelp..?
a v akých dávkach aby sme aspon nejako boli chránený...?
jodové tablety v prípade havárie máme doma...tie určite teraz nie...
a ak jód teraz tak ako - myslím nejaké rozumné dávky....ktoré by nás ochránili ak by tu bolo čo i len troška radiácie...?

Dnes na Teleráne pán Havelka - astrológ hovoril, že tí, čo jedli rakytníkový olej a mumio pri havárii v Černobyle boli dosť ochránení pred rádioaktívnym mrakom. Napísala som to, čo on prezentoval.:confused:
lujza.j
16.03.11,07:27
pojdem asi kúpiť http://www.docsimon.sk/tovar/pangamin-jodamin-organicky-jod-tbl-200

to možme brať aj preventívne...
resp. čo beriete?

ale v zložení je napísané, že jodu tam je 11% dennej dávky, toto je skôr o komplexe B vitamínov
lujza.j
16.03.11,07:29
Dnes na Teleráne pán Havelka - astrológ hovoril, že tí, čo jedli rakytníkový olej a mumio pri havárii v Černobyle boli dosť ochránení pred rádioaktívnym mrakom. Napísala som to, čo on prezentoval.:confused:

http://zore.sk/shop/rakytnikovy-olej.html
http://zore.sk/shop/mumio-ciste.html
terezamaria
16.03.11,07:45
http://zore.sk/shop/rakytnikovy-olej.html
http://zore.sk/shop/mumio-ciste.html

Tak pri múmiu píšu, že " Stimuluje rezervy organizmu, chráni ho pred pôsobením toxických a rádioaktívnych látok." Pri rakytníkovom oleji sa jedná snáď skôr
o zvýšenie imunity organizmu. Je to už na každom z nás.
Pohar
16.03.11,07:47
ale v zložení je napísané, že jodu tam je 11% dennej dávky, toto je skôr o komplexe B vitamínov
tak aký jod je najsilnejší?
vulxy
16.03.11,07:58
tak aký jod je najsilnejší?

Joda:)
vulxy
16.03.11,08:13
nech žijú konšpiračné teórie a tí čo vidia aj to čo neexistuje :) resp. tomu sa hovorí Ilúzia prípadne Halucinácia :)

alebo "alibizmus",ludia si neuvedomuju (ani nechcu) ze sami si to prostredie zivotne nicia nadmernou spotrebou elektriny ,vody,exhalatmi atd.a s radostou to na nieco hodia,sak mi za to nemozeme... to oni.
lujza.j
16.03.11,08:37
tak aký jod je najsilnejší?

no tu píšu:http://www.chudnutie-ako.sk/tabletky-na-chudnutie/jod-kelp/ aká je približná denná dávka. netuším čo by bolo lepšie preventívne užívať, ale myslím že by sme si mali niečo vybrať. mne sa páči aj ten rakytníkový olej s mumio, ale keby sme jedlu Kelp-morské riasy asi nič nepokazíme :)
Pohar
16.03.11,08:44
kúpila som Mumiyo....
plavčík
16.03.11,09:24
KoxXxo
16.03.11,12:08
buchač
16.03.11,12:21
Otázka :

" Čo v prípade , ak v diaľke uvidíte atómový hríb ? "

Odpoveď :

" Vzal by som si čisté prestieradlo , fľašu - dve pálenky a pomalým krokom by som sa odobral na najbližší cintorín ....."
misoft
16.03.11,12:41
Dávnejšie (už ani neviem kedy) ma pristavili "ochranári-ekologisti-zelení-a čo ja vie čo ešte" a hustili, že vraj atómová energia je zlá, nebezpečná (v tomto však mali čiastočne pravdu), že by bolo potrebné sa vrátiť späť, využívať doterajšie zdroje, používať alternatívnu dopravu, atď., atď. Vraj, čo ja na to?
Tak som sa ich začal pýtať, na čom prišli. Autom! Há, a beznín máte zo zeme, alebo z čerpačky? Tiež ho museli vyrobiť, auto tiež znečisťuje ovzdušie. Potom som sa ich spýtal, čím si doma svietia. Žiarovkami. Há, elektrinu vyrábajú elektrárne. Tepelné, alebo vodné, alebo atómové.A všetky robia galibu. Tepelné smrad a popolček, vodné ovplyvnia mikroklímu, atómové sú nebezpečné. Ďalej im vravím, keby chceli svietiť petrolejkami, aj ten petrolej musia vyrobiť - v rafinérii, tá potrebuje aj energiu. Ďalej som položil otázku, v čom sú oblečení. Vraj v látke a v šatách. Há, tie sa tiež museli vyrobiť, tiež potrebujú energiu.
Asi po 10 minútach vzájomnej "konverzácie" som ich rozniesol na kopytách, pretože keď si to spočítali, jedna i druhá cesta viedla jedným smerom - znečistenie, ohrozenie životného prostredia.

Ak by chceli všetko prírodné, tak by nesmeli chodiť dopravné prostriedky, len povozy ťahané zvieratami, alebo na ľudský pohon, svietilo by sa sviečkami a fakľami, potraviny by sa vyrábali ako za stredoveku, správy by sa šírili spôsobom z úst do uší, obliekali by sme sa do koží zabitých zvierat a do ručne tkaných ľanových látok, peniaze by stratili skoro význam, len výmenný obchod.
Skrátka návrat do praveku .
Oliwa
16.03.11,13:08
kúpila som Mumiyo....

Žeby spôsob, ako sa nestať - múmiou? :rolleyes:

Ale vážne: najstrašnejšie na tom všetkom je, že si človek nemôže povedať niečo ako: však to je len ďalší katastrofický film z dielne amerických tvorcov s filmovými trikmi, nominovaný na neviemkoľko Oscarov... :(
Kedysi Romy Schneiderovú preslávil film "Smrť v priamom prenose"...

Dnes máme skutočnú smrť v priamom prenose pred očami a v srdciach denno-denne...:eek::eek::eek: Nedá sa na to ani pozerať... Nepamätám sa, žeby som niekedy pri TV novinách plakala - včera keď dávali príspevok spod Tatier o tej Japonke, ktorá si zamilovala Slovensko, pravidelne ho navštevovala a spievala čistou slovenčinou "Horela, lipka horela..." sa mi začali po lícach kotúľať slzy... Už nie je medzi živými, jej manžel dal vedieť, že na ňu padol pri zemetrasení plafón... :mee::mee::mee:

A ešte hroznejšie je, že človek-milión má na tom, čo sa deje s matičkou Zemou svoj podiel viny - a zrejme mu doteraz nedochádzalo, že pracuje na svojej likvidácii :mee:... Už som raz v podobnom kontexte kdesi spomínala... Ruku na srdce, koľkí z Vás, čo čítate tieto riadky, máte ako rodina viac ako jedno auto, namiesto zelene okolo domu/bytu vybetónované, vydláždené či asfaltové chodníky či súkromné cesty, viac ako jeden mobil na hlavu v rodine, o elektrospotrebičoch zapnutých deň-noc ani nehovoriac... :rolleyes:

Je šokujúce počúvať, ako pred týždňom ešte vyspelá japonská ekonomika padla na kolená a Japonci šetria tou energiou, ktorá im zatiaľ zostala...

Rovnako ako bolo krátkozraké a populistické rozhodnutie všetkých ministrov hospodárstva /P. Ruskom počínajúc.../, ktorí na malé Slovensko dotiahli samé automobilky namiesto toho, aby sa podporilo to, na čo máme prírodné, ekonomické, ekologické podmienky a ľudský potenciál...

Obdivuhodné a rovnako našinca zarážajúce je správanie Japoncov,ich vrodená úcta, spolupatričnosť, nepodliehanie panike... Toto sú veci, ktoré sa nedajú kúpiť, no v týchto chvíľach majú nevyčísliteľnú hodnotu...

Tento rok som prvýkrát v živote zasiala do hrantíkov pár kúskov priesad rajčín a papriky... Sú pekné, zelené, majú sa k svetu a robili mi radosť:)... Včera, keď som bola v záhrade, som si spomenula, ako minulý rok, keď výbuch jednej sopky spôsobil, že aj v našich záhradkách "zhoreli" od sopečného popola či dažďa uhorky, fazuľové struky či izbová palma, ktorú som vyložila von, aby sa "prebrala", mi napadlo, či má význam vôbec niečo sadiť... :(
Je mi to z toho všetkého smutno, kam kráča človek... :mee:

A keďže je práve obdobie maturitných písomiek, spomenula som si v tejto súvislosti aj na jednu z tém, ktorú sme mali na maturite my:
Podaj mi ruku človek,
chcem cítiť Tvoje teplo...
A teraz sa mi priznaj -
stavať chceš raj, či peklo? :confused:
Oliwa
16.03.11,15:29
Otázka :

" Čo v prípade , ak v diaľke uvidíte atómový hríb ? "

Odpoveď :

" Vzal by som si čisté prestieradlo , fľašu - dve pálenky a pomalým krokom by som sa odobral na najbližší cintorín ....."

O.K. Ale to sa dá len za určitých podmienok v prípade,že:- máš to prestieradlo i fľaše poruke,- máš čas ísť,- máš kam ísť...Akosi ten vtip nepočíta so situáciou, že sa privalí vlna, šmarí Ťa aodplaví rovno aj s cintorínom skôr, ako by si sa naň pomalým krokom odobral...Nemôžem si pomôcť, vôbec mi to nepripadá v tejto chvíli vtipné...
buchač
16.03.11,16:36
O.K. Ale to sa dá len za určitých podmienok v prípade,že:- máš to prestieradlo i fľaše poruke,- máš čas ísť,- máš kam ísť...Akosi ten vtip nepočíta so situáciou, že sa privalí vlna, šmarí Ťa aodplaví rovno aj s cintorínom skôr, ako by si sa naň pomalým krokom odobral...Nemôžem si pomôcť, vôbec mi to nepripadá v tejto chvíli vtipné...
mimotemy

Kriste pane ....vtip nepočíta predsa so žiadnom situáciou ...:confused:

Vtip je vtip ...možno je tento trochu čierny ...ale JE TO VTIP ...

Tiež sa nik nezamýšľa nad vtipmi o blondýnach , o polišoch ...





A ozaj ...ak mám byť už konkrétny ...spomínaš tú prívalovú vlnu ....tak v konečnom dôsledku vidíš atómový hríb ...a zmetie Ťa z povrchu zemského tlaková vlna ...tak čo vlastne riešime ???

Energie uvolněná atomovým výbuchem

Energii uvolněnou atomovým výbuchem je možno rozdělit na následující kategorie:
tlaková vlna — 40–60 % celkové uvolněné energie
tepelné záření — 30–50 % celkové uvolněné energie
ionizující záření — 5 % celkové uvolněné energie
radioaktivní látky — 5–10 % celkové uvolněné energie
Elektromagnetický impuls

Zatímco první tři typy energie jsou vyzářeny okamžitě, část radioaktivního záření je uvolněna postupně, ve formě radioaktivního spadu.

Tlaková vlna
Výbuch spôsobí počiatočnú šokovú vlnu.
Po nej vznikne tlaková vlna spôsobená stlačením vzduchu rýchlym rozpínaním sa jadra.
Svojou silou vytrháva zo zeme stromy, rúca domy, zaplňuje vzduch troskami a to ešte skôr ako sa zvýši teplota prostredia.
Po prechode tlakovej vlny vzduch začne prúdiť opačným smerom , aby znovu vyplnil priestor, z ktorého bol vytlačený.
Tým samozrejme spôsobuje ďalšie škody.
Tento prúd zdevastuje prostredie v miestach, kde tlaková vlna už nebola dostatočne silná. Pred tlakovou vlnou sa dá uniknúť pkiaľ sa premiestnite za dostatočne veľkú vyvýšenínu pôdy, avšak si treba dať pozor na trosky, ktoré so sebou odnáša.

První hodina po atomovém výbuchu
Atomový hřib se stále prokousává výš a výš.
Lidé vzdálení několik desítek a stovek kilometrů od epicentra se podivují oslnivé záři na obzoru.
Za několik minut ovšem tlaková vlna dorazí i sem. Vytlučené tabulky oken nebudou jedinými škodami, které tu výbuch napáchá.
ACCNT
16.03.11,17:23
chcem sa spýtať na jód....
má zmysel teraz nejaká ochrana v užívaní miernych dávkach jódu?
prosím odpovede tipu - že to prehánam radšej nie....
pýtam sa preventívne....

mierne davky nepomozu, lebo ked ho budes mat malo, tak sa pouzije ten radioaktivny.

ale som dost skepticky, ci sme ten mrak pride. skor sem pride zamorena elektronika a potraviny. ak by sem ale dosiel, problem maju aj USA alebo rusko(podla toho kade pojde mrak).


...to znamena ze ked to tam vsetko poopravuju maju pokoj dalsich 1000rokov?kolko diplomov by mal mat vedec "leading seismologist" k takemuto zaveru?

nie, lebo o tyden moze prist este silnejsie zemetrasenie a dalsie az za 2000 rokov....a statistika bude sediet-1 silne zemetrasenie za tisicrocie :)
220870
16.03.11,17:40
Dnes sa zobudil aj Japonský cisár.Pri úteku pred radioaktivitou na druhý koniec sveta vyzval svojich súkmeňovcov na odvahu a na to aby neopúšťali krajinu.
A nemčúri odstavujú reaktory a bude veselo.Bola tu poznámka o fakľách a sviečkach asi to bude čoskoro nedostatkový tovar.Čo sa týka toho jódu.Je účinný pri krátkodobom pobyte v radioaktívnom prostredí.Pri dlhodobých malých dávkach radioaktivity by ste skôr skonali na zlyhanie ľadvín ako na radiačné účinky.
tienik
16.03.11,20:02
Treba si uvedomit, ze lektraren v Japonsku dostala v kratkom case za sebou dve obrovske rany. Zemetrasenie - na ktore je stavana kazda jadrovka, ustala v maximalnej pohode (aj ked bola stavana na mesiu magnituru) Problem prisiel az v okamihu ked dosla vzapati vlna. Reaktory uz boli odstavene, ale co z toho ked v okamihu boli znicene vsetky zdroje energie na dochladzovanie?
Zas sa raz ukazalo, ze vieme kadeco, ale nad vodou nezvitazime nikdy.
Takze urcite by som nezazlieval nic konkretne Japoncom, nebola to chyba obsluhy ako v Cernobile, proste sila tej prirodnej katastrofy bola vacsia ako kto kolvek doteraz predpokladal.
Jedina nezodpovedana otazka je, ci musela byt priamo na brehu mora....ale nepoznam tamojsiu krajinu, mozno to fakt bolo povazovane za "mensie zlo"
220870
16.03.11,21:47
Mňa zaujíma s čím budú teraz kúriť a svietiť keď im jadrové elektrárne pokapali.
sito
16.03.11,22:11
Mňa zaujíma s čím budú teraz kúriť a svietiť keď im jadrové elektrárne pokapali.

Ty máš za starosti! Pokapali. Ale prečo je v tebe toľko záludností? :eek::confused::mee:
dolfort
16.03.11,23:04
Mňa zaujíma s čím budú teraz kúriť a svietiť keď im jadrové elektrárne pokapali.

sila japonského národa je v tom, že oni si s tým PORADIA. Každému Pán Boh naloží na plecia iba koľko znesie. A Japonci, tí toho znesú dosť. Toto veru nie je na európske nátury.

http://www.topky.sk/cl/11/1246038/Na-zamyslenie-Preco-sa-v-Japonsku-nerabuje-
misoft
16.03.11,23:44
Tí sú už vycvičení. Veď len sledujte, ako disciplinovane stoja v nekonečných radoch na potraviny, vodu, benzín. Ako poslušne idú na dozimetrickú kontrolu. Obmedzili spotrebu elektriny, radšej sa natlačia viacerí do jednej miestnosti, aby znížili náklady na teplo.
A našinci? Ukazovali, ako sa chovajú naši "milí" spoluobčania pri povodniach - brali, čo sa dalo. Čo robili Haiťania pre vodu a stravu - zabíjali sa!
Pre Japoncov nastanú síce ťažké chvíle (ekonomika padne, musia natlačiť do záchrany a obnovy prachy a ešte viac sa zadĺžiť, export padne skoro na nulu - všetko pôjde pre Japonsko - ale tento národ - ak sa nevyskytnú ešte horšie katastrofy - je schopný v krátkej dobe dať všetko späť. Zoberte si Kobe po zemetrasení - infraštruktúra bola zrovnaná, elektrina, doprava, energie fuč - no zanedlho sa mesto vzchopilo a začalo znova žiť.
http://www.videotube.sk/32043_zemetrasenie-v-kobe-japonsko-.html
http://translate.google.sk/translate?hl=sk&langpair=en|sk&u=http://www.vibrationdata.com/earthquakes/kobe.htm
http://translate.google.sk/translate?hl=sk&langpair=en|sk&u=http://news.bbc.co.uk/onthisday/hi/dates/stories/january/17/newsid_3375000/3375733.stm
220870
17.03.11,04:36
Sodoma-Gomora.http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MyTTrj4wKMU#at=32
Ja som veľký obdivovateľ Japoncov.Nenormálne pracovitý národ,najlepšie vybudovaná krajina na svete,pritom ju ruinnuje najviac katastrof ,zemetrasení.Aj keď niektoré moje príspevky vyzneli sarkasticky,až cinicky.Tak im prajem aby sa to čo najskôr vyriešilo aj keď v tomto som veľký pesimista.
Llívia
17.03.11,05:30
janka67
17.03.11,08:22
Laguna13
17.03.11,10:52
Obdivujem ich disciplinovanosť a pokoj. Máme sa od nich čo učiť.
accad
17.03.11,12:55
---------- Forwarded message ----------
From: Embassy of Japan
Date: 2011/3/16
Subject: od velvyslanectva Japonska
To:


Vážení priatelia Japonska a členovia SAKURA klubu,

Reagujúc na veľký počet záujemcov si Veľvyslanectvo Japonska v Slovenskej republike dovoľuje ponúknuť Vám niekoľko možností ako finančne prispieť obetiam zemetrasenia.
· Zasielanie finančných prostriedkov na za týmto účelom vytvorený bankový účet v Slovenskej republike
Názov banky: UniCredit Bank Slovakia, a.s.
Číslo účtu: 1330446106
Kód banky: 1111
Meno príjemcu: Japonské veľvyslanectvo
Variabilný symbol: 100
Pri vchode do veľvyslanectva bude umiestnená oficiálna schránka na prijímanie príspevkov. V prípade, že požadujete vystavenie príjmového dokladu, požiadajte veľvyslanectvo Japonska o vystavenie listu osvedčujúceho túto skutočnosť.

· Finančná pomoc poškodeným zemetrasením
Finančné prostriedky, ktoré pošlete, preberie Komisia pre prerozdeľovanie dotácií a následne ich vyplatí poškodeným.
Názov banky: Sumimoto Mitsui Banking Corporation
Názov pobočky: Ginza
Číslo účtu: 8047670 (Bežný účet)
SWIFT kód: SMBC JP JT
Meno príjemcu: Japonský Červený kríž
Adresa príjemcu: 1-1-3 Shiba – Daimon Minato-ku, Tokyo JAPAN
Pre účely vystavenia príjmového dokladu uveďte túto požiadavku v správe pre prijímateľa.

· Finančná podpora záchranárskych aktivít Japonského Červeného kríža
Názov banky: Sumimoto Mitsui Banking Corporation
Názov pobočky : Ginza
Číslo účtu: 8047705 (Bežný účet)
SWIFT kód: SMBC JP JT
Meno príjemcu: Japonský Červený kríž
Adresa príjemcu: 1-1-3 Shiba – Daimon Minato-ku, Tokyo JAPAN
Pre účely vystavenia príjmového dokladu uveďte túto požiadavku v správe pre prijímateľa.

Súčasná zložitá situácia bohužiaľ nedovoľuje Japonsku prijímať hmotné dary. Informácie priebežne zverejňujeme na našej oficiálnej stránke http://www.sk.emb-japan.go.jp/ (http://www.sk.emb-japan.go.jp/)
Veľvyslanectvo Japonska v Slovenskej republike úprimne a zo srdca ďakuje všetkým za prejavenú účasť a finančné dary.
gardenia
17.03.11,13:43
Myslíte si, že je tá výzva v poriadku, myslím, či to nie je nejaký podvrh? Chcela by som pomôcť nejakou sumou, preto sa pýtam, nechcem, aby moje peniaze skončili na súkromnom účte nejakého vynaliezavého Slováka.
emilist
17.03.11,14:51
Naozaj suhlasim, kolko krat si vravim, ze ake mame stastie, ze byvame na tomto malom Slovensku. To co sa deje teraz v Japonsku, no katastrofa :( je mi ich luto :(
Monika Kováčová
17.03.11,15:22
Myslíte si, že je tá výzva v poriadku, myslím, či to nie je nejaký podvrh? Chcela by som pomôcť nejakou sumou, preto sa pýtam, nechcem, aby moje peniaze skončili na súkromnom účte nejakého vynaliezavého Slováka.
pozri stránku japonského veľvyslanectva : http://www.sk.emb-japan.go.jp/donation_quake.html :)
220870
17.03.11,17:53
Si myslím že oni peniaze nepotrebujú,majú ich dosť.Ako spieva RM "štestí je krásna vec ale prachy si za ne nekoupíš".
Niečo o Černobile.http://www2.statpedu.sk/buxus/spu/Fyzika/4_Ucebnice_fyziky/g4_2vyd/g4_05.pdf
Willmond
17.03.11,21:46
je mi ich ľúto, ale verím, že sa s toho dostanú ...
dolfort
18.03.11,10:36
Ľudia nerobte paniku
http://www.edgeoftheworld.cz/2011/03/15/proc-se-nebojim-japonskych-jadernych-reaktoru/

http://gino.bloguje.cz/886579-fukusima-a-jaderna-hrozba.php


http://noriyama.blogspot.com/2011/03/postrehy.html

Čo vystrájajú západní novinári to je čistá magorina. Slovenským TV by som už vonkoncom neveril. Prifarbia, prekrútia čo sa dá. Pokiaľ to teda majú správne preložené.

Z médií som ešte ochotný čítať
http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-pacific-12711226
hoci ani oni sa celkom nevyhli panikáreniu a zveličovaniu.

Podľa mňa oveľa vačší problém je, že tisícky ľudí nemajú jedlo a teplo. V postihnutých oblastiach sneží a mnohé miesta sú kompletne odrezané od zásobovania. Nemocnice majú málo liekov aj potravín. To je problém.

Namiesto toho si ľudia kupujú jódové tabletky. Pokiaľ nejaká škodlivá radiácia dôjde až k nám, tak celá východná pologuľa už bude dávno mŕtva chorobou z ožiarenia. A na toto ani japonské atómky nestačia.
Oliwa
18.03.11,14:23
Naozaj suhlasim, kolko krat si vravim, ze ake mame stastie, ze byvame na tomto malom Slovensku. To co sa deje teraz v Japonsku, no katastrofa :( je mi ich luto :(

Presne takto sa vyjadrila aj moja suseda, keď sa raz vrátila z Ameriky...
Má dve dcéry - jednu roky vydatú "na západe" v Spojených štátoch, druhú "na severe" vo Švédsku, pomerne často obe navštevuje, takže môže porovnávať... :rolleyes:

Po jednom návrate skonštatovala: že Amerika? Samé nešťastia, prírodné katastrofy, zemetrasenia, požiare... MY TU MÁME AMERIKU! - a pobrala sa do svojej záhradky pri dome...:):):)
Pre upresnenie - je to už pár rokov dozadu, pred záplavami na Slovensku...
srska
18.03.11,19:58
čo sa mohlo udiať v elektrárni Fukušima:
(zdroj: Scortia, Robinson - Prométheus v plamenech, 1975)
220870
18.03.11,20:01
srska
18.03.11,20:05
dolfort
19.03.11,01:40
Toto som veru nevedel.
http://www.techportal.sk/energetika/113-najvaeie-jadrove-elektrarne-na-svete

tak... už asi nebude najväčšia bo 3-4 bloky sú na odpis ;-)
orlica
19.03.11,13:32
Hlboká úcta a poklona všetkým v Japonsku, s akou pokorou a vyrovnanosťou konajú od prvej minúty od katastrofy. Skutočne úžasný národ! Veľa šťastia všetkým osudom skúšaným v Japonsku a klobúk dole pred ich mentalitou!
lujza.j
19.03.11,14:20
Toto som veru nevedel.
http://www.techportal.sk/energetika/113-najvaeie-jadrove-elektrarne-na-svete

"fajn", že č.3 je Ukrajina:eek:
220870
19.03.11,17:05
"fajn", že č.3 je Ukrajina:eek:
Ešte jedno zemetrasenie v Japonsku a Ukrajina je numero uno.:D
dolfort
19.03.11,20:20
http://www.sme.sk/c/5811892/britska-ambasada-upokojuje-opakovanie-cernobylu-je-vylucene.html

Ľudze nežujce jodove tabľetky bo vam budze plano.

Pri použití vysokých dávok jódu - úzkosť, nespavosť, rýchly úbytok hmotnosti, hnačka, vysokej tepovej frekvencie, vysoký krvný tlak, citlivosť alebo vydutia očí a poruchy videnia

zdroj: http://detox.uforum.sk/topic/90/jod/
220870
19.03.11,20:42
Preklad do slovenčiny .Ak zhltnete moc jódu bude vám búšiť srdce ,až tak že sa vám zvýši tlak ,vytreští oči ,tak že toho nebudete môcť spať,môžete z toho schudnúť ,oslepnúť a posraťsa.NEŽERTE TO!
durisovad
21.03.11,06:27
Hlboká úcta a poklona všetkým v Japonsku, s akou pokorou a vyrovnanosťou konajú od prvej minúty od katastrofy. Skutočne úžasný národ! Veľa šťastia všetkým osudom skúšaným v Japonsku a klobúk dole pred ich mentalitou!
Pokoru a vyrovnanost ma japonsky narod v genoch od vekov. Staci precitat si knihu od Clavella Sogun, tam je to krasne rozpisane.
erzet
21.03.11,09:54
220870
21.03.11,19:12
Bionda
22.03.11,14:42
.. my sme v LV normálne dostávali tabletky jodu - na osobu - prídeľ + presné pokyny ako postupovať v prípade niečoho...
Zdenka 0705
23.03.11,07:13
Dnes ráno v slovenskom rozhlase oznámili, že rádioaktívny mrak z Japonska by mal byť nad strednou Európou, žiarenie by malo byť minimálne, tj. nepatrné, zdraviu neškodné....
Tak si každý vyberte a zariaďte sa podľa toho. :(
srska
23.03.11,07:16
Dnes ráno v slovenskom rozhlase oznámili, že rádioaktívny mrak z Japonska by mal byť nad strednou Európou, žiarenie by malo byť minimálne, tj. nepatrné, zdraviu neškodné....
Tak si každý vyberte a zariaďte sa podľa toho. :(
pre opatrnejších - objednať sa na kontrolu štítnej žľazy:(


vie niekto poradiť?http://www.porada.sk/t102569-p4-cena-ornej-pody.html#post1697894
vulxy
24.03.11,14:06
.. my sme v LV normálne dostávali tabletky jodu - na osobu - prídeľ + presné pokyny ako postupovať v prípade niečoho...
uz to sem daval "buchac"... mayslis toto?
Otázka :

" Čo v prípade , ak v diaľke uvidíte atómový hríb ? "

Odpoveď :

" Vzal by som si čisté prestieradlo , fľašu - dve pálenky a pomalým krokom by som sa odobral na najbližší cintorín ....."

ale sranda je ze to plati aj pre mna ,mam pekny vyhlad na Mohi:D
dolfort
25.03.11,21:28
http://drahovsky.blog.sme.sk/c/260463/Japonci-opravili-znicenu-dialnicu-za-sest-dni.html

vravel som, oni sa rýchlo spamätajú. neuveriteľne pracovitý národ je to. obdiv!
220870
26.03.11,06:59
6 dní na takúto opravu nieje o pracovitosti.To je o korupcii podvodoch o technickom vybavení, skúsenostiach ,o tom, že v Japonsku riadia stavby stavbári nie banda Slovenských rýchlozbohatlíkov.U nás nieje verejná súťaž ľudí od fachu ,ktorý tomu rozumejú ,ale súťaž hajzlov o to, ktorý má viac známich na vhodných miestach.
sito
26.03.11,07:04
A, že prečo sa ti tak darí?!
lujza.j
26.03.11,19:27
6 dní na takúto opravu nieje o pracovitosti.To je o korupcii podvodoch o technickom vybavení, skúsenostiach ,o tom, že v Japonsku riadia stavby stavbári nie banda Slovenských rýchlozbohatlíkov.U nás nieje verejná súťaž ľudí od fachu ,ktorý tomu rozumejú ,ale súťaž hajzlov o to, ktorý má viac známich na vhodných miestach.

mimotemy ale je zvláštne, že toto všetko je aj v HR a napriek tomu diaľnice postavili a stavajú ďalej.takže u nás to je nejaké zakliate:---
misoft
26.03.11,19:40
Písal som aj inde:
http://video.markiza.sk/archiv-tv-ma...e-noviny/60211
Pozrite si to a na záver: Japonci za 6 dní opravili 150 km poškodených diaľnic. Keď sa však pozrieme na naše Slovensko, tak 150 m niekedy opravujú aj dva roky.
ja.nus.ka34
27.03.11,05:52
to je ako scifi...kam to speje tato doba???
buchač
27.03.11,19:06
Písal som aj inde:
http://video.markiza.sk/archiv-tv-ma...e-noviny/60211
Pozrite si to a na záver: Japonci za 6 dní opravili 150 km poškodených diaľnic. Keď sa však pozrieme na naše Slovensko, tak 150 m niekedy opravujú aj dva roky.


to je ako scifi...kam to speje tato doba???

...to nie je sci - fi ...je to len a len realita ...nič iné ...;)

Lenže , pozrúc sa na to aj z inej strany je potrebné ...
Komentár neuvádza počet robotníkov , počet strojov a zariadení , procovnú dobe ...:rolleyes:
Určite ich tam bolo jak hadov ...;)

Na druhej strane je to ale aj tak obdivuhodné .:)


Len taká poznámočka ...aj naši by to vedeli , len love sú potrebné ..stačí sa pozrieť na tie stavebnice , ktoré kadejaký zahraniční investor financuje . Našinci v montérkach pobehujú ...:rolleyes:
Onehdá , za socíku v Prahe stavali obchodný dom KOTVA ...

Již od roku 1975 jsme součástí pražského Náměstí Republiky. Slavnostnímu otevření předcházela tříletá výstavba. Architektonický návrh manželů Machoninových zrealizovala švédská společnost Siab. Konstrukci budovy tvoří železobetonový skelet členěný do šestibodových jednotek. Každá z nich má svůj unikátní koncept a společně vytvářejí jeden dynamický prostor. Ten nabízí všem návštěvníkům neopakovatelnou atmosféru a spoluvytváří příjemné prostředí v obchodním centru. Také proto je Kotva velmi známou a oblíbenou destinací nakupujících nejen z Prahy.
http://od-kotva.cz/images/stories/okotva/okotva3_small.jpg

Švédi dodali , čo sa ľudí týka , od vrcholového vedenia až po majstrov .
Prax bola nasledovná ...jedná vytykačka a koniec ...padla , finito ...okamžitá výpoveď bez pocty ...
ZA celý čas bolo vyšmarených na ulicu , hneď na začiatku zopár ľudí , ktorí sa ZP oháňali ...
No na jedno zabudli , že švédi mali v zmluve zakomponovanú IBA túto jedinú podmienku - právo na takúto výpoveď ...
220870
24.02.12,10:52
220870
04.03.12,15:58
220870
25.01.14,09:48
Pridám jedno silne depresívne video ,nie len o Fukušime ,ale hlavne o nej.Keď človek vidí a číta niečo takéto až potom si začne uvedomovať akými malichernosťami sa zaoberá vo svojom živote.Vedel som to tušil som to ,ale keď niekto na rovinu všetko zhrnie do pár viet ,a povie ich na plnú hubu.Potom nezostáva nič iné len sa nad tým smiať.Treba dopozerať do konca.

http://www.youtube.com/watch?v=bSfJGEl_wKg