hanjel
17.03.11,19:10
zdravím všetkých poradákov a ako vždy prosím o radu
máme firmu v ktorej pracovníci pracujú nerovnomerne - je to ľudovo povedané šenk - majú dlhé a krátke týždne v dlhom pracujú 6O,5 hodiny a v krátkom len 29 hodín- ide mi o to keď si čerpá dovolenku v dňoch kedy pracuje 15 hodín, koľko dovoleky jej odrátam 1 deň alebo 2 prečítala som veľa ale jednoznačnú odpoveď som nenašla, prosím poraďte:confused::confused::mee::mee:
ivka70
17.03.11,18:12
Napis rozpis prac. zmien (2 tyzdne, dlhy a kratky) plus to aky uvazok (kolko hodin tyzdenne) maju dohodnuty v prac. zmluve.
Marína
17.03.11,18:33
zdravím všetkých poradákov a ako vždy prosím o radu
máme firmu v ktorej pracovníci pracujú nerovnomerne - je to ľudovo povedané šenk - majú dlhé a krátke týždne v dlhom pracujú 6O,5 hodiny a v krátkom len 29 hodín- ide mi o to keď si čerpá dovolenku v dňoch kedy pracuje 15 hodín, koľko dovoleky jej odrátam 1 deň alebo 2 prečítala som veľa ale jednoznačnú odpoveď som nenašla, prosím poraďte:confused::confused::mee::mee:
Odpočítaš jeden deň a náhrada za dovolenku bude za toľko hodín, koľko v daný deň mala odpracovať. Tabuľku na výpočet nároku na počet dní dovolenky pri NRPČ nájdeš tu http://www.porada.sk/319206-post3.html
Dobrý článok tu http://www.porada.sk/t24609-rozvrhnutie-pracovneho-casu-a-dovolenka-pri-nerovnomerne-rozvrhnutom-pracovnom-case.html
kika14
21.11.11,10:42
Prajem pekný deň a vopred ďakujem za odpoveď na moju otázku:
Čo je pre zamestnanca nadčas pri nerovnomerne rozvrhnutom pracovnom čase, ak pracuje v 12 hodinových zmenách 2 dni a 2 dni má voľno ? Sú to hodiny odpracované vrámci kalend. roka nad ročný fond prac. času ?
ada159
30.11.11,12:52
Zamestnanec s nerovnomerne rozvrhnutým prac. časom - 11,5 hod. smena v nepretžitej prevádzke zamestnaný od 01.11. do 31.12.V daných mesiacoch odpracuje všetky svoje smeny. Vzniká mu nárok na dovolenku? Ked počítam, nemá odpracovaných u zamestnávateľa 60 dní a teda mal by mať nárok na dovolenku za odpracovné dni podľa §105. Ale aký bude jeho nárok? Len za 1 mesiac teda 1,5 dňa? Pri normálnom pracovnom čase by mal nárok na 4 týždne za rok. . Môj výpočet za rok vyšiel 14 dní.
ada159
30.11.11,13:43
prosím mrkne mi niekto na môj prepočet?
ada159
01.12.11,11:55
prosím pozrie mi niekto nárok na dovolenku z predchádzajuceho príspevku?