Yivo
18.03.11,20:29
Ahojte.
Momentalne som zivnostnik a zvazujem zalozenie jedno-osobovej sro kde by som bol jedinym konatelom. Zaujima ma, ako sa mozem dostat k financiam(ako sukromna osoba) bez toho aby som mal s firmou akukolvek zmluvu pracovneho charakteru ?

Vdaka za odpoved.
calawen
18.03.11,19:39
Ak nechcete ani len poberať odmenu za výkon konateľa, tak zostávajú už iba podiely na zisku...
Yivo
18.03.11,22:23
Vdaka. Mal som na mysli ale castejsi pristup k financiam, nie len na konci roka.
KEJKA
19.03.11,05:38
pôžičky ako náhradné riešenie. populárne, často využívané, nie moc kóšer.
derek191919
19.03.11,07:45
hm alebo cez bločky na benzín :) , ale tiež to nieje košér a treba mať auto spojené nejako s firmou
veronikasad
19.03.11,07:49
Vdaka. Mal som na mysli ale castejsi pristup k financiam, nie len na konci roka.
Mandátna zmluva na výkon funkcie konatela. Od 1.1.2011 však aj tieto príjmy podliehajú odvodom. (ako pravidelný alebo nepravidelný príjem).
Yivo
19.03.11,17:08
Uctovnicka mi povedala ze ked z zivnosti prejdem na SRO tak sa mi moja zivnost pretransformuje na sro a vtedy by som mal mat pristup k peniazom neobmedzene. Viete mi ktomu niekto povedat nieco blizsie, lebo o tej transformacii som predtym nikdy necital.
KEJKA
19.03.11,17:32
to jeblud
SZČO a sro sú dva samostatné právne subjekty.
samozrejme, že neobmedzený prístup máš, ked si konateľom a máš podpisové právo k účtom. Môžeš si ich vybrakovať kedykoľvek na nulu. Keby si to urobil v cudzej firme, tak ťa zažalujú za spreneveru, ak vo svojej vlastnej, tak ťa nemá kto zažalovať - ale právne je to úplne rovnaký prípad.
blavaciko
20.03.11,05:00
Uctovnicka mi povedala ze ked z zivnosti prejdem na SRO tak sa mi moja zivnost pretransformuje na sro a vtedy by som mal mat pristup k peniazom neobmedzene. Viete mi ktomu niekto povedat nieco blizsie, lebo o tej transformacii som predtym nikdy necital.

Zmen uctovnicku co ti poviem...
transformacia zo zivnosti na sro neexistuje. Je to o zalozeni novej sro a zruseni zivnosti, ale ziadna transformacia...
ako pisala kajka, pristup k peniazom mas, vybrat ich fyzicky mozes, len legalne to nie je... pretoze robit kazdy den "dotaciu pokladne" pricom v pokladni mas viac ako 200 000 € je fakt zabava...
Yivo
23.03.11,11:41
Vdaka, myslel som si. Vcera mi kamarat hovoril, ze jeho uctovnicka mu povedala ze peniaze si moze kazdy mesiac prevadzat na svoj ucet a ze sa to berie tak ze tie penaize su akoze v hotovosti v kase do ktorej vraj nema nikto pristup a na konci zdanovacieho obdobia sa plati normalne dan zo vsetkeho.