Zavrieť

Porady

J-O sro - nezamestnany konatel a pristup k financiam

Ahojte.
Momentalne som zivnostnik a zvazujem zalozenie jedno-osobovej sro kde by som bol jedinym konatelom. Zaujima ma, ako sa mozem dostat k financiam(ako sukromna osoba) bez toho aby som mal s firmou akukolvek zmluvu pracovneho charakteru ?

Vdaka za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    to jeblud
    SZČO a sro sú dva samostatné právne subjekty.
    samozrejme, že neobmedzený prístup máš, ked si konateľom a máš podpisové právo k účtom. Môžeš si ich vybrakovať kedykoľvek na nulu. Keby si to urobil v cudzej firme, tak ťa zažalujú za spreneveru, ak vo svojej vlastnej, tak ťa nemá kto zažalovať - ale právne je to úplne rovnaký prípad.

    calawen je offline (nepripojený) calawen

    calawen
    Ak nechcete ani len poberať odmenu za výkon konateľa, tak zostávajú už iba podiely na zisku...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pôžičky ako náhradné riešenie. populárne, často využívané, nie moc kóšer.

    derek191919 je offline (nepripojený) derek191919

    Muž derek191919
    hm alebo cez bločky na benzín , ale tiež to nieje košér a treba mať auto spojené nejako s firmou

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Yivo Pozri príspevok
    Vdaka. Mal som na mysli ale castejsi pristup k financiam, nie len na konci roka.
    Mandátna zmluva na výkon funkcie konatela. Od 1.1.2011 však aj tieto príjmy podliehajú odvodom. (ako pravidelný alebo nepravidelný príjem).

    Yivo je offline (nepripojený) Yivo

    Yivo
    Uctovnicka mi povedala ze ked z zivnosti prejdem na SRO tak sa mi moja zivnost pretransformuje na sro a vtedy by som mal mat pristup k peniazom neobmedzene. Viete mi ktomu niekto povedat nieco blizsie, lebo o tej transformacii som predtym nikdy necital.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    Yivo Pozri príspevok
    Uctovnicka mi povedala ze ked z zivnosti prejdem na SRO tak sa mi moja zivnost pretransformuje na sro a vtedy by som mal mat pristup k peniazom neobmedzene. Viete mi ktomu niekto povedat nieco blizsie, lebo o tej transformacii som predtym nikdy necital.
    Zmen uctovnicku co ti poviem...
    transformacia zo zivnosti na sro neexistuje. Je to o zalozeni novej sro a zruseni zivnosti, ale ziadna transformacia...
    ako pisala kajka, pristup k peniazom mas, vybrat ich fyzicky mozes, len legalne to nie je... pretoze robit kazdy den "dotaciu pokladne" pricom v pokladni mas viac ako 200 000 € je fakt zabava...

    Yivo je offline (nepripojený) Yivo

    Yivo
    Vdaka, myslel som si. Vcera mi kamarat hovoril, ze jeho uctovnicka mu povedala ze peniaze si moze kazdy mesiac prevadzat na svoj ucet a ze sa to berie tak ze tie penaize su akoze v hotovosti v kase do ktorej vraj nema nikto pristup a na konci zdanovacieho obdobia sa plati normalne dan zo vsetkeho.

    J-O sro - nezamestnany konatel a pristup k financiam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.